Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Nosidło górskie a chusta

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Vivid
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    120

    Domyślnie Nosidło górskie a chusta

    Wybraliśmy się ze znajomymi w góry (no, dobra tylko na Kozią - mamy z okolic BB będą widziały). Na górę wyniosłam Małą jak należy w chuście, ale w drodze powrotnej skusiłam się z ciekawości na super wypaśne nosidło górskie znajomych . Małej się podobało, nawet bardzo, ale ja czułam się jakby mi dwa razy cięższa się zrobiła. Poddałam się w połowie zejścia, na szczęście Mała radośnie podreptała dalej na własnych nóżkach.
    Nigdy więcej. Miałam wrażenie, że waży tyle, ile mój sześciolatek, gdy go czasem w chuście na plecy po domu wrzucę, bo mu żal, że siostrę noszę a jego nie. A ona dopiero półtora roku ma. Po co ludzie tak się męczą?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Może męczą się, bo nie znają lepszego rozwiązania...
    Zresztą chusta nie jest chyba tak lanserska jak wypasione nosidło górskie (w którym, nota bene, człowiek wygląda jak słoń...)




  3. #3
    Chustofanka Awatar Ilion
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Tychy
    Posty
    216

    Domyślnie

    jak wypaśne nosidło to i pewnie wypaśnie waży...

  4. #4
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    zawsze byłam przeciwniczka nosideł gorskich, ale..... jak by wszyscy potrzebowali tego samego, to na świecie bylaby jedna marka samochodow, jeden rodzaj chusty i , o rety..rety... jeden typ facetów
    jak mam męża przy sobie - jest oki, jak idziemy na krótki szlak - jest oki.
    a terz wyobraźcie sobie, ze trzeba wziąć tez namiot bo nocleg będzie w górach. i śpiwory, i karmaty. albo że idziecie same na szlak. a gdzie - zapasowe ciuchy, picie jedzenie, etc. chusta wam tego nie da. nosidło górskie z funkcją plecaka - już tak. do tego mozna podpiąć pod niego jeszcze parę rzeczy. do chusty nie. poza tym - wy chust jesteście pewne, nie każdy jest przekonany, że chusta da dziecku bezpieczeństwo na szlaku ( wiem, wątpliwe to się moze wydwawać, zwłaszcza, jak się poparzy na nosidła górskie, ale tak bywa), poza tym - dochodzi kwestia wiązania - nie każdy ogarnia 4 metry materiału.
    długo by można pisać.
    o ile wisiadłom mowię kategoryczne NIE, o tyle w przypadku nosideł górskich dopuszczam (u innych ich istnienie.

  5. #5
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    temat był tysiąc razy czasem nie ma wyjścia i trzeba zabrać nosidło, chociażby z racji tego, że ma ono kieszonkę, do któej można zapakowac drobiazgi na drogę i nie zabierać dodatkowo plecaka. niektórzy znają tylko nosidło górskie i wypady w góry kojarzą im się właśnie z nosidłem. niektórzy używają nosidła raz w życiu, okazyjnie, bo właśnie przyjechali w góy i chcą się gdzieś wybrać - czy na ten jeden raz mają kupowac chustę i uczyć się motać? kochane, więcej empatii i zrozumienia dla osób nie-chustujących, one naprawdę nie chcą krzywdzić ani dzieci, ani siebie

    sama mam dylemat, bo chcę za kilka dni wybrać się w góry, sama z małą i jeśli mała wyląduje na plecach, to gdzie ja plecak sobie powieszę? na brzuchu? a jakieś gadżety ze sobą zabrać trza myślę o tzw. nerce, odpowiednio dużej

    i jeszcze: kilka dni temu widziałam tatusia z brzdącem w nosidle górskim, mały bardzo fajnie sobie SIEDZIAŁ, nie WISIAŁ, na siedzonku, zadowolony, nosidło było małe, zręczne, kompaktowe - czemu go nie używać?
    Ostatnio edytowane przez kasia ; 03-08-2010 o 09:55

  6. #6
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    oooo, czyli nie tylko ja mam takie odczucia kasiu, gdzie idziesz - na jaki szlak?

  7. #7
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sowa_m Zobacz posta
    oooo, czyli nie tylko ja mam takie odczucia kasiu, gdzie idziesz - na jaki szlak?

    kochana, gdziekolwiek ja mam ten luz, że mieszkam w karpaczu i dla mnie wyjście w góry to forma spaceru marzy mi się szybki atak na śnieżkę, ale tam dzikie tłumy, może więc schronisko nad łomniczką?

  8. #8
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia Zobacz posta
    i jeszcze: kilka dni temu widziałam tatusia z brzdącem w nosidle górskim, mały bardzo fajnie sobie SIEDZIAŁ, nie WISIAŁ, na siedzonku, zadowolony, nosidło było małe, zręczne, kompaktowe - czemu go nie używać?

    W przypadku nosideł górskich ze stelażem nie chodzi o fizjologie dziecka, bo ona ma wygodnie i bezpiecznie (z reguły nosidła sa dla dzieci starszych, siedzących, lub nawet chodzących), tylko o rodzica - im dalej ciężar odsuniety od środka cięzkości noszącego, tym wiekszy ma on dyskomfort i bardziej czuje ciężar.

    A jesli chodzi o dodatkowe gadżety do nosideł ergonomicznych to ErgoBaby robi takie plecaki (zdjęcie po prawej):



    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  9. #9
    Chusteryczka Awatar Bogusia
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Kupiłam rodzicom ergonomiczne nosidło , bo jadą z moim dzieckiem na wycieczkę . Moja mama sie zdziwiła bo myslała że to takie ze stelarzem bedzie .Chociaż już nie jedno ergo , czy MT widziała ... Mówię jej że jak bym turystyczne kupiła to by drugie tyle na plecach nosiła .Mam nadzieję że doceni moją decyzję
    MACIUŚ - 20.03.2007 JÓZIO - 23.10.2010 ZOJA - 21.02.2016
    Opowiedz mi mamo VLOG BLOG

  10. #10
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    wszystko prawda, Paskówko i jeszcze słówko - stosunkowo nowe nosidła górskie konstruowane są tak, żeby i noszący czuł się dobrze i dał radę, czyli mają one-nosidła dobre systemy nośne i są dobrze wyważone.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    W przypadku nosideł górskich ze stelażem nie chodzi o fizjologie dziecka, bo ona ma wygodnie i bezpiecznie (z reguły nosidła sa dla dzieci starszych, siedzących, lub nawet chodzących), tylko o rodzica - im dalej ciężar odsuniety od środka cięzkości noszącego, tym wiekszy ma on dyskomfort i bardziej czuje ciężar.
    o to mi właśnie chodziło bo do samych nosideł górskich to ja nic nie mam




  12. #12
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    No i dlatego jak wcale nie mam nic przeciwko takim nosidłom, oprócz jednego - sa strasznie drogie (choc dobre ergonomiki tez


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  13. #13
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    dobre nosidło da radę kupić w okolicach 300-400 zł. pewno, że jednorazowy wydatek duży, ale np. u nas jest coraz więcej wypożyczalni nosideł. sama pożyczam (bo mam) turystom z naszego pensjonatu, jeśli mają takie życzenie. hmmm... może zacznę wypożyczać chusty?

  14. #14
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    kasia, dawaj namiary na pensjonat, już szybko bo ja w karpaczu do "domu natury" jeżdżę, może coś się zmieni?
    szlak na śniezkę to byl pierwszy szlak w życiu mojego dziecka... 2 miesiace kończyła w "samotni"
    a w temacie - rany kota - co dobre dla jednego nie musi być dobre dla drugiego. fakt jest taki, ze o ergobaby z kieszeniami mało kto słyszał, a nosidła są dostępne w każdym sklepie. i, podobnie jak plecaki z zewnętrznym stelażem odeszły już do lamusa, tak i w dziedzinie nosidel gorskich nastąpił przelom i te współczesne zupełnie inaczej rozkładają środek ciężkości na plecach.

  15. #15

    Domyślnie

    Zgdadzam sie z paskowa. Dostalismy takie nosidlo kiedys od znajomych i maz raz w nim wzial mala na taki ryneczek... po chwili narzekal, ze ciezko, ze mu ramiona bola, a przeciez do noszenia byl przyzwyczajony. Nosidlo niegrzecznie bo byl to prezent, oddalismy do sklepu z uzywana odzieza dziecieca
    Ergo ma swietne plecaczki... a moze onobag bylaby rozwiazaniem?


    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    W przypadku nosideł górskich ze stelażem nie chodzi o fizjologie dziecka, bo ona ma wygodnie i bezpiecznie (z reguły nosidła sa dla dzieci starszych, siedzących, lub nawet chodzących), tylko o rodzica - im dalej ciężar odsuniety od środka cięzkości noszącego, tym wiekszy ma on dyskomfort i bardziej czuje ciężar.

    A jesli chodzi o dodatkowe gadżety do nosideł ergonomicznych to ErgoBaby robi takie plecaki (zdjęcie po prawej):

    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia Zobacz posta
    dobre nosidło da radę kupić w okolicach 300-400 zł. pewno, że jednorazowy wydatek duży, ale np. u nas jest coraz więcej wypożyczalni nosideł. sama pożyczam (bo mam) turystom z naszego pensjonatu, jeśli mają takie życzenie. hmmm... może zacznę wypożyczać chusty?
    super pomysl. wybralismy sie kiedys do zakopanego z jednym ergonomikiem, a dwojka dzieci! Biegalam po calym miescie szukajac chusty (bo nie spodziewalam sie ze ergonomiki lub mt znajde)... myslalam moze choc elastyk... a tu NIC!
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  17. #17

    Domyślnie

    widziałam na żywo jedno nosidlo górskie-drogie, niby dobre. Dzieć wisial, z tyłu i z przodu twardo więc jeszcze przy okazji latał w tyl i w przod nie majac żadnego oparcia porzadnego dla pleców, któe by sie ukladalo... A jak dzieć zasnął to cały opadł... Dla mnie masakra Ale może są też inne, moze gdyb y nie był to dzieć 7-miesieczny tylko starszy to byłoby inaczej...
    No i jeszcze ta wielkość... Ale ludzie wierza, że jak nosidło ma konstrukcje gorskiego plecaka to będzie najwygodniejsze na świecie i że w takim ergonomiku to sie umęcza bo to ciężar dziecka...

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,730

    Domyślnie

    Właśnie wrócilismy z wypadu w góry - moze nie za duzo, ale kilka nosideł gorskich obejrzałam w akcji sa rózne - w jednych dzieci noramlnie wiszą, z nóżkami prawie, ze prostymi, a w innych wygodnie siedzą - i te drugie wydają się też byc duzo wygodniejsze dla noszącego, przyjanmniej takie wrazenie sprawiały na nas oglądających
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  19. #19
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kasia Zobacz posta
    i jeszcze: kilka dni temu widziałam tatusia z brzdącem w nosidle górskim, mały bardzo fajnie sobie SIEDZIAŁ, nie WISIAŁ, na siedzonku, zadowolony, nosidło było małe, zręczne, kompaktowe - czemu go nie używać?
    szkoda, że nie spytałaś jakie to

    oj nosidło górskie ma jeszcze jeden plus - daszek, co przy wyprawach może być sporym komfortem dla dziecia - ani słońce ani deszczyk mu nie straszny

    ja tam jestem za ale za dobrym, wygodnym i z podnóżkami. A że waży? no trudno, ma przecież stelaż, więc ważyć musi

  20. #20
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    A jesli chodzi o dodatkowe gadżety do nosideł ergonomicznych to ErgoBaby robi takie plecaki (zdjęcie po prawej):


    O to jest coś dla mnie !!!!!!!!!!!!!! Ale pewnie koszmarnie drogie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •