Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Czy nadeszła pora?

  1. #1
    Chustomanka Awatar karolibu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    616

    Domyślnie Czy nadeszła pora?

    Dziś Moje dziecie poszło ze mną do Wc (zresztą jak zwykle) i bacznie obserwowała cały mechanizm załatwiania się do ubikacji i dziś pierwszyraz wzięła papier toaletowy (latała bez pieluszki) i wytarła sobie najpierw krocze potem pupe i wrzuciła papierek do ubikacji zrobiłyśmy papa i spuściłyśmy wode... i tu moje pytanie... czy to pora by zacząć odpieluchowywać? tylko jak? bo Iga jest dzieckiem które bez pieluchy nie usiądzie na nocniku ani na muszli a jak już ją posadze i bije jej brawo że usiadła to za chwile wstaje i pójdzie gdzieś dalej i tam zrobi...
    Na początku bała się nocnika więc nie naciskałam nocnik do tej pory stoi u niej w pokoju gdzie zabawki żeby się z nim "oswoiła" tylko co dalej? jak "zadziałać" żeby się nie wystraszyła? jak chodzimy w wielo lub w jednorazówkach i zrobi siusiu to nauczyła się sama zdejmoiwać je i dawać mi albo do śmietnika wyrzucić jak jej powiem...
    każda krytyka mile widziana

  2. #2
    Chustomanka Awatar karolibu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    616

    Domyślnie

    z Was takie mądre babeczki... doradzcie coś... dalej oswajać z nocnikiem? co ile próbować sadzać na nim?

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie

    postaw nocnik w łazience, dokup podkładke na sedes i chodzcie razem do lazienki
    zanim sie zorientujesz, sama bedzie chciala zdejmowac pieluszke
    chec nasladowania rodzicow jest najlepszym motywatorem
    spokojnie czekaj

  4. #4

    Domyślnie

    My kupiliśmy młodemu nocnik w kształcie sedesu i postawiliśmy go w łazience. Naśladowanie rodziców to, tak jak, napisała va, najlepszy motywator

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •