Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 55

Wątek: Pediatryczne;-/ zalecenia i wskazania ;-)koń by się uśmiał

  1. #1
    Chustofanka Awatar margolia
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    351

    Domyślnie Pediatryczne;-/ zalecenia i wskazania ;-)koń by się uśmiał

    A "moja" pediatra dzisiaj przeszła samą siebie zbadała maluszka...i o dziwo powiedziała ze wszystko ok powiedziała ze juz za chwile mozna małego wkładac w chodzik bo zamiast ładnie siadac to on odrazu do wstawania:crazy:
    i oczywiście nie przepisała lanoliny do otulaczy bo jak stwierdziła " nie ma wskazań medycznych" :wściekła/y::wściekła/y: chyba chciała powiedziec wskazania medyczne do uzywania pampków:confused2::confused2: chyba w końcu zmienię pediatrę bo ciągle tylko pod górkę z nia mam....jak nie chustowanie to pieluchowanie a na koniec ze za chudy i cycka mam nie dwać ...:laugh2::laugh2::laugh2:

  2. #2
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Szczerze? Ja bym napisała do zwierzchnictwa, dyrektora przychodni czy tp. Rada z chodzikiem jest oburzająca (jak i pozostałe oczywiście)

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    9,865

    Domyślnie

    mnie juz chyba w kwestii pediatrow nic nie zdziwi, in plus czy in minus.
    ale rozumiem twoje rozczarowanie osoba lekarki.

    matka czworga
    i psa


  4. #4
    Chusteryczka Awatar uma
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1,686

    Domyślnie

    no masakra jakaś

  5. #5
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez węgielek Zobacz posta
    mnie juz chyba w kwestii pediatrow nic nie zdziwi, in plus czy in minus.
    mam tak samo,
    iostatnio poszłam z małym do przychodni bo miał wysypkę na całym ciele, mnie to wyglądało na potówki tyle że w dużej ilości-upały były przecież niemiłosierne. Pani dr owszem potwierdziła że potówki i co? Zapisał mi maść ze sterydami, przy czym zaznaczyła, że ta maść jest bardzo silna i żebym uważała, a młody miał wtedy niecałe 4 tyg

  6. #6
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mój syn dostał w wieku 2 m-cy Baktrim na katar...

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar v
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    jakby Warszawa
    Posty
    3,301

    Domyślnie


    lanoline mozna kupic bez recepty

  8. #8
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez va Zobacz posta

    lanoline mozna kupic bez recepty
    no można tylko że wtedy za 100g nie płacisz 5 zł tylko 25 zł, ja kupiłam na allegro za 25zł 250 g i wystarczy nam chyba do końca okresu pieluchowania

    a co do lekarki to ją szybko zmień bo widać że kobieta niedouczona i jeszcze krzywde dziecku zrobi
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Stella
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,636

    Domyślnie

    my za 100g. lanoliny z pudełeczkiem zapłaciliśmy coś koło 8zł bez recepty
    A co do pani dr. to ja bym zmieniła...
    Raz jeden udało mi sie spotkać panią dr. która też chustowała swoje dzieci i bardzo była ucieszona na nasz widok
    Madzia 10.07.2004, Marcel 1.09.2008, Marek 29.12.2009 i Martynka 1.02.2012 - 1460 gram - 29 tydzień.




    http://monikamnich.blogspot.com/


  10. #10
    Chusteryczka Awatar Behemot
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    2,763

    Domyślnie

    Ty zmień lekarza, tylko szkoda mi mam, które usłyszą takie mądre rady i nie daj Boże- posłuchają.
    Nikodem-12.01.2009-Skarb mój największy
    Karmiłam piersią 3 lata 3 tygodnie i 2 dni

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    301

    Domyślnie

    Ha Ja tydzien temu dostala steryd na ciemieniuche I mialam smarowac przez tydzien a potem do niej zadzwonic i dac znac czy pomoglo Dodam, ze sama spytalam czy nie moze mi czegos przepisac, bo upaly straszne a ja nie chcialam trzymac mlodego w oliwce, nie moglam nigdzie dostac olejuszki i pomyslalam, ze cos takiego mozglaby apteka zrobic przeciez.....glupiam Wydawalo mi sie to rozsadne...zeby spytac Mniej rozsadne za to, zeby zastosowac....zaluje tylko, ze zanim poszlam do apteki, nie przeczytalam w internecie co to...albo nie zapytalam aptekary i 8 zlotych w kosz. Niby nie majatek, ale to juz nie pierwszy taki goscinny wystep lekarza, nie zawsze tego samego Nie zmienie, bo ja lubie, wszytko na niej mozna wymoc, kazde badanie (tfu, tfu), bez problemu daje skierowania na cokolwiek sobie wymysle. I sympatyczna jest A ze troche starej daty...nie wszystkich jej zalecen musze sluchac. I zawsze moge skonsultowac. Przynajmniej narazie, dopoki nie ma wiekszych problemow
    Ostatnio edytowane przez anndomag ; 28-07-2010 o 21:28

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    w rossmanie jest krem "cyckowy" z lanoliną za 8 zl,ja tego używam!

  13. #13
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,914

    Domyślnie

    do otulaczy?
    bo dziewczyny szukaja do otulaczy a nie do piersi

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    do otulaczy?
    bo dziewczyny szukaja do otulaczy a nie do piersi
    ja też w którymś wątku przeczytałam, że dziewczyny tym piersiowym kremem robią kurację lanolinową otulaczom (jak znajdę to podepnę).
    Mąż był w Rossmanie i kupił, z tym, że krem jest mały 30ml i kosztuje coś 8-9 zł, poza tym nie podano ile jest w nim tej lanoliny procentowo.
    Tak, że chyba lepiej kupić taką 100% lanolinę w aptece:
    http://www.doz.pl/apteka/p4496-Ocean...szczajaca_20_g
    albo typową kurację lanolinową w sieci.

  15. #15
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    Oooo.... to to ja mam. Moja kazała zrobić prowokacje danonkiem jak Lena miała jakieś 10 mcy chyba. Ja głupia posłuchałam no i nockę z wymiotami miałam i wizytę w szpitalu.
    Dawno nie byłyśmy u niej, ale w przyszłym tygodniu szczepienie to może się czegoś ciekawego dowiem.
    Jak robiła takie YYYY i my jej to na kamerze przynieśliśmy to kazała tacie nie rozśmieszać dziecka...
    A dziś w nocy Lena tak płakała i wpadła w jakiś (nie wiem jak to nazwać...?) tak na jedną stronę głową ruszała. Strasznie się wystraszyłam, już na pogotowie wychodzimy i na klatce się uspokoiła. Później zrobiła mega kupę i zasnęła. Może jej na brzuszku ciężko było, bo pojadła ogórków kiszonych, makaronu, opiła się wody, soku, zjadła kaszę na kolację i może to to. Ciekawe co nasza pani pediatra powie? Bo ja bym chyba chciała skierowanie do neurologa.

  16. #16
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ledunia Zobacz posta
    Oooo.... to to ja mam. Moja kazała zrobić prowokacje danonkiem jak Lena miała jakieś 10 mcy chyba.
    A do czego ta prowokacja miała być?

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    oczywiście nie przepisała lanoliny do otulaczy bo jak stwierdziła " nie ma wskazań medycznych"
    Ja nie rozumiem, dlaczego Cię to dziwi? Dlaczego wszyscy podatnicy mają dopłacać do Twojej decyzji, że Twoje dziecko używa pieluch wielorazowych i otulaczy? (bo to jest konsekwencją wypisania recepty na lanolinę). Fakt umieszczenia czegoś na recepcie oznacza, że jest to lek lub sprzęt/substancja potrzebna do leczenia - czy lanolinowanie otulaczy jest leczeniem w przypadku Twojego dziecka?
    Julka 2001, Zosia 2007

  18. #18
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul-kaa Zobacz posta
    A do czego ta prowokacja miała być?
    no właśnie też się zaciekawiłam...

    chyba zmienię przychodnię, bo poki co byłam w trzech różnych lekarzy w mojej i jakoś żadnych rewelacji, chwalili karmienie piersią, zapytali czy i czym rozszerzam, czy będę szczepić i na co, że fajna chusta, że ładne pieluszki, czy mam jakieś pytania - no nuuudą wieje...
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 29-07-2010 o 11:22
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniakom Zobacz posta
    Ja nie rozumiem, dlaczego Cię to dziwi? Dlaczego wszyscy podatnicy mają dopłacać do Twojej decyzji, że Twoje dziecko używa pieluch wielorazowych i otulaczy? (bo to jest konsekwencją wypisania recepty na lanolinę). Fakt umieszczenia czegoś na recepcie oznacza, że jest to lek lub sprzęt/substancja potrzebna do leczenia - czy lanolinowanie otulaczy jest leczeniem w przypadku Twojego dziecka?
    dla niektórych dzieci istotnie otulacze wełniane są jedyną szansą na brak odpażeń i co za tym idzie zdrowie, więc nie rozumiem Twojego oburzenia. Płacimy podatki i nie zawsze zgadzamy się na co są przeznaczane, więc parę zlotych nie robi mi różnicy, że ktos sobie taniej lanoline kupi, bo na receptę.
    K. 2009M. 2012

  20. #20
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    czy uczulona na białko mleka jest dalej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •