Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35

Wątek: naprawde czujecie różnice?

  1. #1
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie naprawde czujecie różnice?

    Chciałam sie Was spytać, czy naprawde odczuwacie tak znaczne roznice miedzy chustami? Ze jedna zamotacie a innej to ło matko unikacie? Nie mam duzego doswiadczenia, kilka zar, kilka nati, kupfer, tęcza, inka. Oczywiscie ze są różne, ale dochodze do winosku ze kazda sie da zamotać, tylko róznie trzeba z nimi postępować. Ja mam tylko jedna preferencje: raczej grubsze szmaty, ale poza tym czy to bedzie zara czy tęcza - bez wielkiej róznicy. Czy ja jestem po prostu gruboskórna ze nie wyczuwam subtelnosci?
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  2. #2
    Chustomanka Awatar phoebe
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Jarosław
    Posty
    669

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Winoroslinka Zobacz posta
    Chciałam sie Was spytać, czy naprawde odczuwacie tak znaczne roznice miedzy chustami? Ze jedna zamotacie a innej to ło matko unikacie? Nie mam duzego doswiadczenia, kilka zar, kilka nati, kupfer, tęcza, inka.
    I to ma być nieduże doświadczenie? Może i różnic dużych między chustami nie ma ale jak kupiłam lanę to sprzedałam nati bambusa właśnie z powodu komfortu noszenia.

  3. #3
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    ja czuję- i np prawdopodobnie nigdy nie przekonam się do Nati- żadna z tych chust mi nie pasowała ani w dotyku, ani w wiązaniu...

  4. #4
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie

    dużego doświadczenia też nie mam ale poruwnując np moje pierwsze chusty jakie mialam czyli rapalu i nati grecje to różnica jest ogrrrromna w dotyku i w wiązaniu i w noszeniu
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  5. #5
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Przy małym/lekkim dziecku nie czułam, teraz i owszem

  6. #6
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Ja tez jestem gruboskórna i nie czuję szczególnych różnic tzn. czuje różnicę w dociąganiu, w wiązaniu. Niektóre kiepsko mi sie dociaga (len natur didka - taki ze starszych), inne łatwiej (indio bawełna, len didka ten nowszy, tegoroczny). Natomiast później jak chusta jest dobrze zawiązana to czy to jest LL, Didymos, len, jedwab, zwykła bawełna itp. juz mi wszystko jedno.
    Moga mi chusty nie odpowiadać ze względu na ich strukturę (np. zary dla mnie sa czepliwe - czepiają sie ubrania przy dociaganiu) lub miękkość - Nato babus jest za miękka, ale jak juz je nałoże to nosi mi sie ok.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  7. #7
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja zdecydowanie czuje
    a jak ktos nieczuje to niech zalozy najpierw diament nati a pozniej jakia wełne (moze byc nati, didymos)

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    Jest różnica, nie tylko w obsłudze chusty ale i w komforcie noszenia. Czasem to są one subtelne, czasem wyraźniejsze - w grę wchodzą też indywidualne preferencje dlatego dobrze, że mamy wybór
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  9. #9
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Czuję, ale nie jakoś bardzo - zamotam wszystko, ponoszę we wszystkim, nawet w szaliku i zasłonce

    nie mam chusty która leży sobie i płacze (no ok, nino ale krótkie jest i czeka na chuścioszkę i kangurka, a może na biodrze coś wykminię dzisiaj? hm...)

    jak mam ochotę na którąś konkretną to zniosę jakoś wrzynanie czy grzanie ciut większe niż w czymś "lepszym"...

    a M to w ogóle nie czuje różnicy...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  10. #10
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    Różnicę bardzo wyraźną czułam między:
    1. płócienną samoróbką a jakimś "starym" (bo to ze cztery lata temu było) hoppedizem, na korzyść tego ostatniego rzecz jasna
    2. zwykłym pasiakiem didymosa a moim kocykowatym indio z lnem, j.w.
    3. kilkoma chustami znanymi na forum jako "cienizny" bądź "firanki" - tu wolałam pozostać przy mojej skośno tkanej, grubej flaneli ze szmateksowego odzysku
    Ale ja w ogóle bardzo nieufnie podchodzę do cienkich chust i argumenty "przewiewna" oraz "mały węzeł" kompletnie do mnie nie przemawiają. Chociaż zawiązać skutecznie potrafię już chyba wszystko, od prześcieradła po koc, więc to kwestia w dużym stopniu gustu i potrzeb, a nie tego, czy "się da".

  11. #11
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    ja różnice poszułam jak młoda przekroczyła 11kg. Teraz waży ok. 15-16 i rodzaj chusty ma znaczenie...
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  12. #12
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Przy cięższym dziecku czuje różnice w moim nadwyrężonym kręgosłupie.
    No i są chusty łatwiejsze w obsłudze i bardziej wymagające.
    Adam 2009
    Alicja 2011

  13. #13
    Chustomanka Awatar jujama
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    okolice Legionowa :)
    Posty
    1,328

    Domyślnie

    Czuję różnicę, ale też ponoszę we wszystkim, o ile mam do tego czegoś sentyment Albo nie mam wyboru
    JUlcza (16.04.2006), JAcusiowa (9.05.2008) i MAćkowa (14.12.2012) mama Magda
    http://jama-jujamy.blogspot.com/

  14. #14
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    od 13 kilo poczujesz wyraźnie różnicę jeśli chodzi o nośność chusty
    ale jeśli będziesz nosić dużo i często do tego czasu to wyrobisz tak kręgosłup i mięśnie,że model tkanej chusty nie będzie miał takiego znaczenia,no chyba że to np. indio jade

  15. #15
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    ja tez czuje roznice, ale teraz przynajmniej juz wiem co sie oplaca kupic a co nie i nie eksperymentuje

  16. #16
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    ja czuję - przy niektórych chusta wrzyna mi się w ramiona, przy innych ślizga i poluźnia przy chodzeniu...

    ...celowo nie podaję nazw konkretnych chust...

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    ja też czuję, cienkich lnów didkowych nowych i grubasów w stylu grecji nati czy neobulle juz nawet kijem nie tknę
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  18. #18
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    ja też czuję. W silkach nosiło mi się źle. Tzn. wrzynały się pomimo, że dzieci nie za duże były. Nie lubię lnówe. Te cienkie się wrzynają, te grube ciężko się dociąga.
    Źle mi się w natkach nosi i nie wiem z czego to wynika.
    Za to świetnie nosi mi się w didkowych starszych indio bawełnianych i w wełnie Spróbuj sobie zamotać np. silka jakiegoś (loden, natur) i potem wełnę.
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  19. #19
    Chustomanka Awatar Kirah
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Zielonki/Kraków
    Posty
    1,059

    Domyślnie

    nie czujesz, bo Emilka jeszcze lekka

  20. #20
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Między Maruyamą a Laną czuję, reszta to dla mnie abstrakcja
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •