Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: wielorazowe od pierwszych dni

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie wielorazowe od pierwszych dni

    Mam zamiar moja mala zapakowac od razu w wielorazowki, ale zaczelam sie wczytywac w watek papierkow, plynnych kupek, przeciekania i rekordowego przesikiwania pieluch i strach mnie naszedl czy dam sobie rade
    Napiszcie mi prosze jakie macie doswiadczenia z wielorazowymi pieluchami i niemowlakami! Mam nadzieje, ze dodacie mi w ten sposob otuchy...

  2. #2
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    niestety nie mam teraz czasu,ale napiszę jedynie że jednorazówki noworodek bardziej przesikuje niż wielorazówki

  3. #3

    Domyślnie

    Starszaka początkowo pakowałam w tetrę, o wielorazówkach wtedy nie słyszałam I powiem ci, że nie było źle. Nie miałam otulaczy, papierków, wkładów i tego typu szmerów-bajerów i było wszystko ok. Pieluszki zmienialam bardzo często, ale akurat tutaj nie było róznicy, czy siedzi w pampku czy tetrze, ani w jednym ani drugim nie trzymałabym go za długo. Zresztą młody był na cycu, więc praktycznie co chwilę była kupa. Miałam ok. 40szt. tetry, z praniem wyrabiałam bezproblemowo, chociaż bywały momenty, kiedy szlo mi 20 sztuk na dobę
    Owszem, czasami zostawały żółte plamy na pieluszce, ale miałam super odplamiacz i po nim wszystko schodziło. Teraz planuję zacząć zabawę z wielo i wydaje mi się, że skoro ze zwykłą tetrą dałam radę, to i tu nie będzie kłopotów Pampki planuję używać tylko w szpitalu, przynajmniej przez pierwszą dobę, bo nie wiem, w jakiej będę formie po porodzie. Wielo wezmę, jeżeli okaże się, że w szpitalu, w którym będę rodzić, używają tetry-syna rodziłam w Zakopanem, a tam zawijali dzieci (całe )w tetrę, więc nie było potrzeby używania ani ubranek ani pampków. Swoją drogą, bardzo pomysłowe było to wiązanie Teraz rodzę w nowym Targu i jeszcze nie wiem, jak to tu wygląda.

  4. #4
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    w jednorazówkach płynne kupki się rozmazuja na pupie i są takie blee, z wielo spłukuje prysznicem praktycznie do zera, nie zostały mi jeszcze żadne plamy. wg mnie wielo sa super i nawet wydają mi się wygodniejsze od jednorazówek (strasznie nie lubie wyrzucać śmieci ) dla noworodka dobra tetra lub inne wkładki i otulaczyki, najtańsze i najwygodniejsze, bo często trzeba zmieniać
    wielo nie śmierdzą w porównaniu z jednorazówkami, siku w wielo jest jak woda, zapachu nie czuć, a w jednorazówkach czuć mocz nawet przez pajacyka(jakoś się pod wpływem tych granulek tak robi)
    ja jeszcze miałam tez tak że jak było tylko troszke siku to szkoda mi bylo jednorazówke wyrzucać i zakąłdać nową, no ale trzeba było, wiadomo. przy wielo nie jest mi szkoda bo piore i znów mam ta sama pieluche
    jedyne co bym sobie darowała to pieluchowanie wielo w szpitalu - moga się gdzieś zapodziac pieluchy, a szkoda, poza tym smółka sie ciężko spiera. a w domu od razu wielo ile radochy mam przy pieluchowaniu swojego szkraba to moje


  5. #5
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,242

    Domyślnie

    arta - jeśli masz możliwość to weź do szpitala albo eko jednorazówki albo tetrę, bo smółkę może być ciężko sprać; ze swojej strony mogę dodać byś zaopatrzyła się w pieluszki dla noworodka rozmiarówkowe, bo małe są szanse by one-size pasowały od razu; chyba, że Twoje dziecię będzie wyjątkowo duże; ja niestety z braku odpowiedniego rozmiaru na początku wspierałam się jednorazówkami, a planowałam od razu wielo, poza szpitalem;

  6. #6
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    To samo chciałam napisać. Smółka to naprawdę smoła. Z trudem z ręki zmyłam, z pieluchy to jakaś katastrofa.

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny! A ta smolka to co to takiego??? Nigdy nie slyszalam
    gosia83-od kiedy udalo ci sie zapakowac dziecie do wielo? Moja ma wazyc okolo 3,5 kg na poczatku, a z tego co wyczytalam one size sa od chyba 4 kg, wiec stwierdzilam, ze szybko dorosnie, ale to tylko moje zalozenia. Planowalam na poczatek kupic 5 pieluch one size i 5 romiarowek (XS Imse Vimse) a potem, jak urosnie, dokupic kolejne 10-15 pieluch one size u yetty.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    arta - smółki to pierwsze kupki dziecka. Takie czarne i kleiste.


    Ja do szpitala chcę wziąć pampki, ale w domu pieluchować wielo. No i chciałabym apple cheeks rozm. 1 tak ze 3 komplety (3 otulacze i 9 wkładów), jakieś 3-4 IB SIO oraz 6-8 wkładów do IB, 2 wełniaki i tetrę. Może jeszcze jakieś AIO eSki. Po Neli mam przynajmniej 8 kieszonek One Size, ale one pewnie na troszkę później będzie.

  9. #9
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Smółkę dziecko wydala przez pierwsze doby (2-4) - to kupa, która powstała w przewodzie pokarmowym jeszcze w życiu płodowym dziecka, składa się z tego, co dziecko wtedy "zjadło", a mianowicie ze... złuszczonego nabłonka sluzówek przewodu pokarmowego, mazi płodowej itp. Mniam!
    Jest gęsta, lepka, prawie czarna, ma hmm... zabawny zapach.

    Dla malucha onesize nie będą chyba dobre, ja bym próbowała małych otulaczy z wkładami lub z tetrą. I nawet przy drugim dziecku nie bawiłabym się w wielo w szpitalu.

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    moja jak zrobiła kupkę do IB to jakoś cały otulacz IB był w kupie tzn glównie przy nóżkach więc wkłady dobra rzecz ale otulacz będzie w wiecznym praniu-recznym ale to chyba najlepiej dopasowane pieluszki dla takiego malucha

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    "Kozia Wólka" we Włoszech/Poznań
    Posty
    729

    Domyślnie

    eeee, az tak odwazna to ja nie jestem, zeby uzywac pieluch w szpitalu Zakladam optymistycznie, ze wypuszcza nas po przepisowych 3 dniach i zapakuje mala w wielo w domu. Dzieki dziewczyny za oswiecenie mnie w sprawie smolki! Jul-kaa, Twoj opis jest....niezwykle plastyczny
    Troche mnie zmartwilyscie uwagami, ze wszystko bedzie wyplywac, bo mala jeszcze jest za mala na one size Chcialam zrobic zakupy nie rujnujac finansow meza, ktory chwilowo sam sponsoruje cala nasza trojke i wzdrozyc sie w wielo juz od razu.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    2-3 otulacze np. wełniane + 40 pieluszek tetrowych to jakieś 200 zł. Zważywszy że maluszek robi kupę średnio co 2h zużyjesz na dobę 12 pampków (ja baardzo często przewijałam Nelę i mi wychodziło nawet 15 szt. na dobę), a to oznacza wyrzucenie do kosza 280 zł w ciągu 1 miesiąca... więc tak czy inaczej ja wolę wielo Zwłaszcza że pampki też nie były niezawodne. Wiele razu Kornik budziła się w kupie po pas, a przebierana była nawet 4-5 razy na dobę.
    Ostatnio edytowane przez Olik ; 27-07-2010 o 16:09

  13. #13

    Domyślnie

    Opakowanie 24szt. pamków chyba starczy na dwie doby w szpitalu, nie?

  14. #14
    Chusteryczka Awatar Olik
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Pomorze Gdańskie
    Posty
    2,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blanka_1982 Zobacz posta
    Opakowanie 24szt. pamków chyba starczy na dwie doby w szpitalu, nie?
    Na 2 doby powinno starczyć. Nela przez pierwszy dzień miała pieluszkę czystą.

  15. #15
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Niekoniecznie starczy. Poza tym nie wiesz, ile tak naprawdę będziesz w szpitalu, ale faktycznie lepiej kupować na bieżąco.

  16. #16
    Chustomanka Awatar araszara
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    południowe okolice Warszawy (dawniej okolice Paryża)
    Posty
    643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    arta - jeśli masz możliwość to weź do szpitala albo eko jednorazówki albo tetrę, bo smółkę może być ciężko sprać
    Nam się trochę pieluszek i ubranek smółką zabrudziło, ale nie było problemu z jej wypraniem. Nie zostały żadne plamy. Nawet nie pamiętam czy w miarę szybko tę smółkę spłukałam czy trochę poczekała, ale raczej to drugie, bo mi się głodomorek straszny urodził i nie było szansy na zrobienie czegokolwiek między zmianą pieluszki a karmieniem, bo cyś musiał być na wczoraj Więc smółka nie taka straszna jak o niej mówią.
    Musia i Tusia* V 2007 ... Franuś VIII 2008 ... Antoś IV 2010 ... Karolek VII 2013

    * Mamusia i Tatuś wg 2,5 letniego Karolka

    lubimy wielorazowe pieluszki używać i czasem szyć

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul-kaa Zobacz posta
    Niekoniecznie starczy. Poza tym nie wiesz, ile tak naprawdę będziesz w szpitalu, ale faktycznie lepiej kupować na bieżąco.
    Wole dokupić w trakcie, bo nie mam zamiaru używać "trampków" dłużej niż to konieczne

  18. #18
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul-kaa Zobacz posta
    Smółkę dziecko wydala przez pierwsze doby (2-4) - to kupa, która powstała w przewodzie pokarmowym jeszcze w życiu płodowym dziecka, składa się z tego, co dziecko wtedy "zjadło", a mianowicie ze... złuszczonego nabłonka sluzówek przewodu pokarmowego, mazi płodowej itp. Mniam!
    Jest gęsta, lepka, prawie czarna, ma hmm... zabawny zapach.

    Dla malucha onesize nie będą chyba dobre, ja bym próbowała małych otulaczy z wkładami lub z tetrą. I nawet przy drugim dziecku nie bawiłabym się w wielo w szpitalu.
    "zabawny zapach" SUPER okreslenia hihi
    rzeczywiście mi ta kupka pachniała ... trawą trawa z czyms jeszcze. nie wiem z czym .taka zabawna własnie. i klei sie do pupy i do wszystkiego z czym ma kontakt


  19. #19
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Blanka_1982 Zobacz posta
    Wole dokupić w trakcie, bo nie mam zamiaru używać "trampków" dłużej niż to konieczne

    oby takich mam bylo więcej


  20. #20
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,242

    Domyślnie

    arta - tak jak Olik pisze- nie zrujnujesz finansów męża tetrą i otulaczami, a później stopniowo możesz dokupywać następne wielo; np. u autumnfaerie można kupić otulacze wełniane dla noworodka za ok 50zł z przesyłką; mi one size zaczęły pasować jak córa przekroczyła 4 kilo, choć niektóre nadawały się na początku tylko do leżenia, bo w chuście przeciekały mi bokiem; przy 5 kilowym maluszku też jeszcze nie wszystkie pasują do chusty

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •