Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: my ze spalonych wsi

  1. #1
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie my ze spalonych wsi

    wczoraj na giełdzie usłyszałem taki komentarz miniętej emerytki (do drugiej emerytki):
    - tak się nosiło za czasów okupacji gdy trzeba było się szybko chować z dziećmi do okopów

    Dodatkowo śmieszne było to, że kobieta wyglądała na 60-70 lat i raczej nie mogła pamiętać wojny. Nawet jeśli pamiętała to w II WŚ nie było za dużo okopów a już na 100% nie dla cywilów.
    Sprzedawcy chust mogą dopisać kolejną zaletę: w przypadku konfliktów zbrojnych ewakuacja łatwiejsza niż z wózkiem.
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  2. #2
    Chustonoszka Awatar farmerkowa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Łomża
    Posty
    80

    Domyślnie

    dobre
    myślę że stanie się to koronnym argumentem za chustami

  3. #3
    Chustoguru Awatar czukczynska
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Moja babcia tak uciekała w czasie bombardowania ze swoją córką.
    Gdy zobaczyła mnie z młodym w konopiach,zadowolona zauważyła :,,Ja Lonię też w prześcieradło wsadzałam i uciekałyśmy na cmentarz".

  4. #4
    Chustomanka Awatar dziunka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Wejherowo
    Posty
    1,302

    Domyślnie

    No, w końcu jakiś oryginalny komentarz, a nie tylko "udusi się, za ciasno mu, niewygodnie"
    Gosia - mama Juleczki Tancereczki i Asiuli Łobuziuli

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    chusta-bunkier
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chusteryczka Awatar franciszka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    53° 07' N 23° 10' E
    Posty
    2,554

    Domyślnie

    podoba mi się skojarzenie tej emerytki choć sądzę, że nie miało to w jej wydaniu sensu pozytywnego, ale.... + za fajne skojarzenie

    M. X.08 [*] M. X.12

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    A moja mama jak widzi jak sie motamy to zawsze mówi "babcia Bronia (moja pra pra babcia) to w kapie z łóżka nosiła tak w poprzek się zawiązywała" z opisu mi wynika że sobie kołyskę wiązała

  8. #8
    Chustomanka Awatar Luthien
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Wrocław
    Posty
    1,162

    Domyślnie

    Może to śmieszne, ale ja miewam takie schizy pt. "co by było gdyby...." - i możliwość zapakowania obu dzieciaczków do chusty, przytroczenia do siebie daje mi duużo spokoju...
    (no, u mnie doszło do tego, że przy projekcie domu chciałam możliwość podłączenia generatora prądu oraz dopływu wody ze studni; oczyszczalnię przydomową mamy niejako z musu zaprojektowaną. Najbardziej ubawił mnie komentarz przyjaciółki: w razie konfliktu to ona by szybko swój dom sprzedawała, żeby jeszcze za kasę móc kupić bilet do Nowej Zelandii na przykład )
    Julia - 25.03.2008 i Kubuś - 02.11.2009
    "Tak, zorganizowane życie jest najlepsze dla dzieci. Szczególnie, jeśli mogą je sobie organizować same" - Pippi Langstrumpf

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mucha Zobacz posta
    wczoraj na giełdzie usłyszałem taki komentarz miniętej emerytki (do drugiej emerytki):
    - tak się nosiło za czasów okupacji gdy trzeba było się szybko chować z dziećmi do okopów

    Dodatkowo śmieszne było to, że kobieta wyglądała na 60-70 lat i raczej nie mogła pamiętać wojny. Nawet jeśli pamiętała to w II WŚ nie było za dużo okopów a już na 100% nie dla cywilów.
    Sprzedawcy chust mogą dopisać kolejną zaletę: w przypadku konfliktów zbrojnych ewakuacja łatwiejsza niż z wózkiem.
    kurde, brakuje mi tu fejsbukowego przycisku 'like it'

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  10. #10
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czukczynska Zobacz posta
    Moja babcia tak uciekała w czasie bombardowania ze swoją córką.
    A moi dziadkowie uciekali z dzieckiem w beciuku i je zgubili. Każde myślało, że dziecko jest z tym drugim. Na szczęście wrócili i znaleźli dziecko w beciku gdzieś pod krzaczkiem, gdzie odpoczywali i skąd się poderwali. Jednak w szmacie byłoby bezpieczniej

  11. #11
    Chusteryczka Awatar mamaija
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,070

    Domyślnie

    miło jest usłyszec kazdy argument ZA noszeniem w chuscie

  12. #12
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    No no, a w razie wybuchy bomby atomowej można się chusta przykryć, wózkiem trudniej. Na PO (młodszym tłumaczę, ze to nie partia polityczna tylko Przysposobienie Obronne) zalecano nam w takim przypadku przykryć się prześcieradłem i czołgać w kierunki cmentarza. Po namyśle stwierdzam, ze to mało śmieszne.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    W przypadku bomby atomowej mało co będzie miało znaczenie...

    ---------------------

    Odnośnie tematu wątku - moja prababcia nie była tak sprytna, by wpaść na pomysł z prześcieradłem Za to do rodzinnej legendy przeszło, jak to wszyscy ze wsi uciekli do lasu przed Niemcami; a moja babcia, najmłodsza z rodzeństwa, spała w kolebce i wszyscy o niej zapomnieli. Potem w lesie o nią drżeli, ale nikt nie odważył się wrócić do wsi.
    Babcia przespała jednak całe zamieszanie spokojnie Gdy ludzie wrócili do wsi, darła się głodna ale była cała i zdrowa a teoretycznie tak niewiele brakowało i cała linia by nigdy nie istniała -> babcia ma dwoje dzieci, pięcioro wnuków i na razie troje prawnucząt.
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,856

    Domyślnie

    mucha, uwielbiam Twoje wątki

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    w takim przypadku przykryć się prześcieradłem i czołgać w kierunki cmentarza.
    włąsnie miałam pytać, czemu akurat w kierunku cmentarza i mnie oświeciło

    ja tam lubię czarny humor

    tylko po co w takim razie to prześcieradło?
    Live, Love, Enjoy Life! Always.

  15. #15
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aneczka Zobacz posta
    tylko po co w takim razie to prześcieradło?
    Żeby oszczędzić innym przykrego widoku?
    Ostatnio edytowane przez JoShiMa ; 27-07-2010 o 16:25

  16. #16
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mucha Zobacz posta
    wczoraj na giełdzie usłyszałem taki komentarz miniętej emerytki (do drugiej emerytki):
    - tak się nosiło za czasów okupacji gdy trzeba było się szybko chować z dziećmi do okopów

    Dodatkowo śmieszne było to, że kobieta wyglądała na 60-70 lat i raczej nie mogła pamiętać wojny. Nawet jeśli pamiętała to w II WŚ nie było za dużo okopów a już na 100% nie dla cywilów.
    Sprzedawcy chust mogą dopisać kolejną zaletę: w przypadku konfliktów zbrojnych ewakuacja łatwiejsza niż z wózkiem.
    słyszałam różne argumenty za noszeniem ale ten jest że tak powiem "bombowy". Kolejny plus dla noszenia w chuście
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  17. #17
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    No no, a w razie wybuchy bomby atomowej można się chusta przykryć, wózkiem trudniej. Na PO (młodszym tłumaczę, ze to nie partia polityczna tylko Przysposobienie Obronne) zalecano nam w takim przypadku przykryć się prześcieradłem i czołgać w kierunki cmentarza. Po namyśle stwierdzam, ze to mało śmieszne.


    tak piszecie o tej atomówce a może tu chodziło o atak chemiczny. Zakrycie twarzy mokrym prześcieradłem lub jeszcze lepiej chustą może pomóc a na cmentarz nie zaszkodzi iść bo wiadomo, że ruch to zdrowie
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  18. #18
    Chustomanka Awatar Anik801
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    832

    Domyślnie

    dobre,dobre Ja aktualnie na wsi mieszkam i dziwnie na mnie patrzą.Pominę komentarze "łoj dziewczyno przecież to dziecko to się połamie,wózka nie masz?"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •