Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: środek do zmiękczania wody

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie środek do zmiękczania wody

    niejako za Waszą namową kupiłam środek do zmiękczania wody już, już zamierzałam oprać cały stosik, ale o ile nie jest problemem to ze wartości są podane dla 4,5 kg pralki, a ja mam 6 kg, bo to nie jest jakaś wyższa matematyka to już twardość mojej wody, jest dla mnie nie lada zagadką pomocy
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    a bardzo zakamienia Ci sie czajnik?
    sa paski do mierzenia twardosci wody, ja nasza oceniam jako twarda, bo w czajniku szybko kamien rosnie
    odkad leje do niego wode z filtra, miekka, jest srebrny i grzalka tez
    wiec ocen na oko

    paski kupowalam w praktikerze, na dziale z filtrami do wody wlasnie
    a jaki masz zmiekczacz? i jaki ma sklad?
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    ooooo dzięki ocenianie na oko najbardziej mi pasuje, bo już dziś mogę testować

    Kupiłam sonet, dobry ???? jeśli nie to powiedz jaki kupić następnym razem

    Skład: zeolity >50%; tryniany 15-30 % i soda 15-30 %
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    moj ma 100% zeolitów, sodasan, kilogram okolo 18pln kosztuje
    soda tez podobnie, dosypuje obu do prania do orzeszkow i nie narzekam, kupy heluty sie spieraja

    sodasan bywa w sklepach eko, ta reszta to chyba tanszy wypelniacz

    teraz sie zastanawiam czy w domu na dojsciu wody filtra nie zalozyc
    tu dobra woda jest tylko twarda
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  5. #5
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Twardość wody można sprawdzić na stronie wodociągów:
    http://www.mpwik.com.pl/1/2847.html

    Ja mam ten zmiękczacz sonnetu - i chyba dobry
    Daję pełną łyżeczkę, jaką dołączyli do opakowania, na pranie.

    Tylko mam niejasne wrażenie że zmiękczacze, a przynajmniej taki w jelpie 2 w 1, zmniejszają chłonność pieluszek bawełnianych... ale może mi się tylko wydaje.

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    to znowu ja- jak zwykle Flilip z konopi, po co używa sie zmiękczacza??? ja zawsze prałam bez tego!!!!!!!!!!! i znów pytam co to są orzeszki??????? gdzie to się kupuje????? błagam niech mnie ktoś oświeci

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Bramki k/Warszawy
    Posty
    1,229

    Domyślnie

    Serafinka

    Orzeszki, to takie skorupki z orzeszków jednego drzewa które rośnie w Indiach a zawierają w sobie mydło - można ich używać do prania (wrzucasz kilka skorupek do woreczka bawełnianego i do bębna - oczywiście nie dajesz już wtedy proszku) i one sobie piorą... aczkolwiek nie wszystkie plamy dopierają i przy białym praniu czasem dają taki... nalot jakby najlepiej używać ich do niezbyt zabrudzonych kolorowych rzeczy. ) Można je też namoczyć w wodzie i tą wodą myć włosy, używać w zastępstwie mydła do rąk, czy do mycia się.
    Można je kupić na allegro np. ale i w innych eko-sklepach w sieci.

    A zmiękcza się wodę, żeby np. włosy nie traciły połysku - bo mycie w twardej wodzie skutecznie zabija połysk... no i odkłada się kamień w pralce - efekt - pralka do wyrzucenia po jakimś czasie.
    Łatwo sprawdzisz w czajniku czy masz bardzo twardą wodę... Jak grzałka jest srebrna długo to jest miękka woda. Jak po miesiącu od kupienia, już jest obklejona kamieniem to twarda
    No i w przypadku chust miękka woda wpływa na szybsze "złamanie" sztywności chusty.


    http://www.chusty.com.pl - Babylonia, Bebina, Didymos, Gabi, Lana, Lenny Lamb, MaM, Merry Carry, NatiBaby, Storchenwiege
    Doradca po kursie dla zaawansowanych Trageschule Dresden

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    Vega nie wiem jakie masz orzeszki, ale ja piore biale, rzeczy dziecka wszytsko jak leci.
    Uzywam ich od nie pamietam kiedy, z pol roku najmniej i ani osadu, ani niczego nie widze. Czasem dzeciece rzeczy milay plamy po kupie czy pomidorach i raz schodza innym razem nie, ale po proszku bylo tak samo - wtedy albo namaczam albo na slonku wybielam zalezy jaka pora roku.
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    to jeszcze prośba gdzie kupuje się zmiękczacz wody???

  10. #10
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    np. http://apmp.natura.xip.pl/
    mój ulubiony sklepik, mają zmiękczacz sonnet.
    i parę innych fajowych rzeczy jak np. tabletki do zmywarki na bazie cytrynianów - nie "wali" po nich chemią ze szklanek
    orzeszki też tam mają.

  11. #11
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    a tak naprawdę zmiękczaczem wody jest też calgon, reklamowany w telewizorni. ale to chemiczne bardzo jest i dzieciowych ubranek ani chust bym z tym nie prała.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart
    tabletki do zmywarki na bazie cytrynianów - nie "wali" po nich chemią ze szklanek
    a te tabletki domywają gary ????
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  13. #13
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    jak ustawiam eko program godzinny na 50stopni to nie domywają tylko czasami osadu z czarnej herbaty na niektórych kubkach i czasem pojedynczych sztuców - ale to tylko jak coś porządnie na nich zaschnie. No ale ja niespecjalnie dużo gotuję....
    W programie długim na 65stopni bez zmywania wstępnego domywa się wszystko pięknie, tylko ja go rzadko włączam bo trwa w mojej zmywarce 3h No i odpalam go też jak już uzbieram cały wsad niedomytek po 50stopniach...

    Te tabletki kosztują tyle co Calgonit - spróbuj - jak Ci się nie sprawdzą to od Ciebie odkupię

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie

    dzięki traz mam megapakę calgonitu, ale przy następnych zakupach w naturze przetestuję.
    Mam jeszcze ochotę przetestować kosmetyki naturalne używasz ??
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    wielu niemieckich importerów pieluch do prania poleca płyn ecover, jest do kupienia w sklepie poleconym przez mart

    zmiękczacze nawet na pewno zmniejszają chłonność pieluszek bawełnianych. nie wiem dlaczego tak jest, bo nie chce mi się tego zgłębiać. na pewno też niekorzystnie wpływają na powłokę PUL w pieluszkach typu pocket.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  16. #16
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Hanti, z kosmetykami zaczęłam powoli próbować . Natura wysyła próbki i wynalazłam świetny krem do rąk i do twarzy (oba sprezentowałam mamie ). Sobie kupiłam mydełka roślinne i szampon z rozmarynem (słabo się pieni więc ciężko myć ale cierpliwie czekam na efekty....). Głównie kupuję dla Magdy kosmetyki Weledy nagietkowe ... drogo, ale nie kupię jej taniej oliwki z parafiną, bo to szajs straszny.

    Do tabletek sonnetu trzeba dodatkowo mieć sól i nabłyszczacz - wszystko w sklepie jest. Bo to nie są takie kombajny 6 w 1 jak calgonit

    Mamaalexa - nie wiem czy taki zmiękczacz wody sonnetu to jest to samo co w proszku 2w1 i to samo co zwykłych płynach do płukania. chyba nie???
    taki zwykły płyn to na pewno zabójstwo dla pieluszek. A ten zmiękczacz sonnetu chyba nie szkodzi tak bardzo - a co jeśli woda jest po prostu w wodociągu normalna a nie twarda? Zrobiłam parę prań teraz w zwykłym jelpie + zmiękczacz sonnet i pieluszki chyba mają się lepiej niż w jelpie 2w1

  17. #17
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Frankfurt nad Menem
    Posty
    889

    Domyślnie

    te zmiekczacze wytracaja wapn z wody, nie dzialaja na tkanine jako taka, jak te pachnace

    co do weledy tez jestem fanka i uzywam dla dzieci i dla siebie, a tabletki to chetnie przetestuje, u mnie kubki od herbaty sa czarne i tak
    Kasia mama Marianny czerwiec 06 Heleny wrzesieĂą 07 i styczniowej niespodzianki

    http://chuscianyzakatek.blogspot.com/ - blog i bazarek chustowy - ruszy znĂłw 1 wrzeÂśnia

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    przyznam się, że na zmiękczaczach kompletnie się nie znam, bo po prostu nie uzywam, chociaż mój mąż narzeka, że zepsuje pralkę. za waszą namową chyba się skuszę, ale raczej na ekover. no i weleda jest wspaniała.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  19. #19
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Mamaalexa, przecież Ty na wsi, to wodę masz pewnie z własnej studni albo wodociągu lokalnego - to możliwe, ze masz znośną wodę. Jeśli studnia to musisz sama sprawdzić (nie wiem czy można jakieś testery kupić) a jeśli wodociąg to muszą taką informację mieć.
    Teoretycznie znajomość twardości wody jest potrzebna też do prawidłowego użytkowania zmywarek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •