Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: do używających papierki ;)

  1. #1
    Chustofanka Awatar xbetkax
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    211

    Domyślnie do używających papierki ;)

    powiedzcie mi: Miłoszek dalej robi rzadkie kupki, ale wiadomo - jak zje coś innego niż moje mleczko, to od razu w pieluszce ląduje, czasem są to kawałki czegoś, czasem same "farfocle". Pieluszek mi szkoda, bo robi czasem kilka kupek dziennie i zastanawiam się jaką przepuszczalność mają papierki... Trudno to może opisać, ale: czy cała rzadziocha przecieknie czy np. tylko trochę koloru kupki będzie na pieluszce?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Ja miałam papierki Popolini. Nic przez nie nie przeciekało. No chyba że się zawartość nie zmieściła i wypłynęła bokiem
    Były wytrzymałe i szczerze je polecam na mleczne kupy.

    P.S. Ale nie wiem gdzie można teraz kupić Popolini bo ich strona mi się nie otwiera...
    Adam 2009
    Alicja 2011

  3. #3
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    mam CP i imse vimse, wg mnie przy mlecznych kupach papierki sobie nie radzą, jakieś zabrudzenia przeciekną na pieluszkę

  4. #4
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja używam papierkÓW Bambinex, a Jaś tylko na piersi. Przepuszczają, ale stał część kupki (farfocle) zostaje na papierku, dzięki czemu mniej jest spłukiwania i lepiej się dopiera. Ja generalnie polecam Ale rzeczywiście pielucha i tak jest żółta.

  5. #5
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    Też mam CP i mleczne kupy przeciekają. Mam jednak wrażenie, że papierek lepiej działa niż spłukanie pod prysznicem - lepiej się spierają.
    A jak ktoś odkryje gdzie można kupić Popolini to dajcie znać

    a tutaj jest podobny wątek o papierkach

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    od niedawa też mam papierki imse vimse i choć przepuszczają kolor, to chociaż nie muszę spierać całej kupy tylko ewentualnie plame z pieluszki, więc jest o niego lepiej, ogólnie nawet na mleczne kupy polecam papierki i szkoda, że odkryłam je dopiero teraz....
    K. 2009M. 2012

  7. #7
    Chustofanka Awatar xbetkax
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    211

    Domyślnie

    i o to właśnie mi chodziło dzięki dziewczyny - jeśli papierki zatrzymują tej rzadziochy choć trochę, to kupuję

  8. #8
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    a ja niedawno odkryłam papierki z ekobaby, są r e w e l a c y j n e! Grubsze od imse vimse i dłuższe, mojemu najmłodszemu przecinam papierek na pół, ale jeśli nie jest zbrudzony kupką to można je kilkakrotnie prać i są dalej w świetnym stanie. Ale papierki z imse vimse też bardzo lubię
    no i od początku przy mlecznych kupkach nam się sprawdzały, mniej do spłukania i pieluszka jest zdecydowanie mniej pobrudzona.

  9. #9
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamru Zobacz posta
    a ja niedawno odkryłam papierki z ekobaby, są r e w e l a c y j n e!
    Zalinkuj proszę

  10. #10
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul-kaa Zobacz posta
    Zalinkuj proszę
    proszę uprzejmie: http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=17&id=139&ec=0

  11. #11
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    A to są te celulozowe Poppolini na mleczne kupy? Bo podobnie wyglądają papierki Bambinexu, też są w rolce

  12. #12
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    A to są te celulozowe Poppolini na mleczne kupy? Bo podobnie wyglądają papierki Bambinexu, też są w rolce
    to nie jest ani popolini ani bambinex, niestety wyrzuciłam etykietę ale z tego co pamietam produkowane w Niemczech. Z resztą zaraz zapytam Anię

  13. #13
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    własnie właśnie, bo ja też mam bambinexowe papierki z pieluszkarni i chętnie spróbuję innych

  14. #14
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    już wiem, papierki są firmy Lenya i szczerze polecam!

  15. #15
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    co prawda przy mlecznych kupach używałam jednorazówek, więc nie wiem, jak przy takich się sprawdzają, ale te z ekobaby są naprawdę mocne i wytrzymałe- wytrzymują kilka, jak nie kilkanaście prań (u nas kupa już jedna na dzień, więc często tylko zasikany papierek ląduje w pralce z pieluchami). aż zdziwiona byłam, że takie mocne są

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Ja, po podpowiedzi tonyii, używam zamiast papierków wkładek stay dry. efekt ten sam, a ładnie trzymają kupę (choć nadmiar się ulewa bokami- nic w przyrodzie nie ginie ) i łatwo się pierze, suche są w zasadzie zaraz po wyjęciu z pralki, a jeszcze dzieciowi w pupcię sucho więc same plusy. aha, i jeszcze nie trzeba co rusz szukać i nabywać papierków...

  17. #17
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    ja pociełam ikeowski kocyk polarowy na wkładki i ich używam. Papierki się skończyły, samochód w naprawie, więc nie pojadę po nowe, na pocztę nie chcę wydawać, więc na razie sam polar będzie

  18. #18
    Chustofanka Awatar xbetkax
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    211

    Domyślnie

    Kupiłam (te z ekobaby), włożyłam do pieluszki i czekałam na kupę. Przeczekałam z 7 papierków i wreszcie zrobił, ogromną! A ja sobie ją na papierku do kibelka i tyle.
    Nie wiem czemu ich nie kupiłam wcześniej... jak sobie przypomnę spieranie tych kupek, to sama się sobie dziwię... Tymbardziej, że używamy IB SIO i ta kupa rozlewała się po tych wkładkach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •