Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 59 z 59

Wątek: na stronie RŚ-Ż i o wchodzeniu na obce ideowo strony

  1. #41
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mucha Zobacz posta
    ten ruch jest przez wielu (nawet katolików) uznawany za sektę a to jednak coś innego niż zwykły chrzest. Rozumiem, że o to chodziło Magdzie (no chyba, że nie rozumiem bo nie o to )
    Cytat Zamieszczone przez Jagienka Zobacz posta
    Chyba pomyliłeś Ruch Światło -Życie z Neokatechumenatem

    Jako że na ruchach kościelnych z racji poniekąd studenckich się trochę znam to chyba mylicie oboje te ruchy z Odnową w Duchu Świętym

    A zdjęcia bardzo fajne IMO - pokazuje, że dziecko może być uczestnikiem w prawie wszystkich działaniach rodziców

  2. #42
    Chustomanka Awatar pelasia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    861

    Domyślnie

    Ciężko mi zrozumieć, o co chodzi w tym wchodzeniu na obce ideowo strony. Magdo1980, czy Ty stawiasz znak równości między katolikami a satanistami? Ja rozumiem, że można być niewierzącym, że można być antykościelnym, ale hmm... taka reakcja wydaje się być co najmniej dziwna. To jakaś nowa poprawność polityczna? Czy co???

    Przydasie Pelasi - domowe przetwórstwo materiałowe i różne pomysły na zajęcia z dziećmi

  3. #43
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    w sumie to sie ubawilam, czyli rozumiem, ze jak ktos poda link do zachustowanej mamy/taty na stronie buddystow/muzulmanow/izraelitow/hinduistow to takze narazi sie na opinie szerzenie obcej ideologi. buhahahaa
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  4. #44
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    874

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaduo Zobacz posta
    w sumie to sie ubawilam, czyli rozumiem, ze jak ktos poda link do zachustowanej mamy/taty na stronie buddystow/muzulmanow/izraelitow/hinduistow to takze narazi sie na opinie szerzenie obcej ideologi. buhahahaa
    Też się ubawiłam, czytając ten wątek. Świetne podsumowanie. A tak poza tym zdjęcie bardzo mi się podoba bo pokazuje, że w każdej sytuacji można być blisko z dzieckiem i to właśnie dzięki chuście. Troszkę się zastanawiam, czy temu dziecku nie przeszkadza taka bliskość gitary, ale chyba nie.

  5. #45
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    18,279

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmadzik Zobacz posta
    Jako że na ruchach kościelnych z racji poniekąd studenckich się trochę znam to chyba mylicie oboje te ruchy z Odnową w Duchu Świętym
    albo z Opus Dei
    od 12 lat:wiosna '07,zima '09, jesienna '11 i letnie'13 wiosna'18

    Doradca Noszenia ClauWi®

  6. #46
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Albo ze Świadkami Jehowy
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  7. #47
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Albo ze Świadkami Jehowy
    Z tym, że Świadkowie nie są ruchem w KK (!!!), ale uznani są za sektę.

  8. #48
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmadzik Zobacz posta
    Z tym, że Świadkowie nie są ruchem w KK (!!!), ale uznani są za sektę.
    Misiek, wiem Jaja se robię. Jeśli ktoś jest ŚJ, to przepraszam.

    ŚJ spełniają kryteria sekty, natomiast Ruch Światło-Życie, Neokatechumenat, Odnowa i Opus Dei to ruchy w Kościele Katolickim, i nawet jeśli komuś się coś pomyliło, to tak jest i tyle.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  9. #49
    Chustomanka Awatar Jagienka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Ruch Światło-Życie, Neokatechumenat, Odnowa i Opus Dei to ruchy w Kościele Katolickim, i nawet jeśli komuś się coś pomyliło, to tak jest i tyle.
    To prawda.
    Ja wsponiałam o tym jedynie, ponieważ faktem jest, ze wśród niektórych katolików (w tym nawet niektórych księży), można spotkać się z bardzo kontrowersyjnymi opiniami na temat neokatechumenatu. Nie zmienia to oczywiście faktu, że ruch ten sektą NIE JEST, choćby z tego powodu, że ma przyzwolenie Watykanu na swą działalność w ramach KK.
    "To zadziwiające ale jesteśmy jedynymi ssakami na świecie które chcą wyrzucić swoje małe z legowiska"
    (Prof. Włodzimierz Fijałkowski - twórca Polskiej Szkoły Rodzenia)


  10. #50
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    znam tego tatusia
    na warszawskiej i warszawsko-praskiej stronie ruchu ś-ż też jest kilka zdjęć z chustami (w tym moich)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  11. #51
    Chustoholiczka Awatar roneczka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Morąg
    Posty
    3,032

    Domyślnie

    A ja myślałam, że idea noszenia w chustach jest ponad podziałami: religijnymi, politycznymi, społecznymi i że ona nas wszystkie na tym forum łączy a nie dzieli.
    Że nie dzielimy się na katolików i ateistów, tych z SLD czy PO, na biedne i bogate, wykształcone i niewykształcone, bla, bla, bla....tylko jesteśmy jedną wielką "rodziną" chustomam.

    20 lat temu byłam oazowiczką, kilka fajnych żeczy zawdzięczam temu ruchowi, na stronkę weszłam, zdjęcie obejrzała i wyszłam.
    NIe przyszło mi do głowy szperać po stronce, nie czułam się zobowiązana szukać jakichś informacji.

    Czasami mam wrażenie, że ludzie dzielą się na ateistów (neutralni) i antykatolików (oficjalne okazywanie niechęci do wszystkiego co ma związek z KK).
    Ten wątek o tym świadczy!

    Chociaż nadal nie wiemy o co Magdzie chodziło? Tekst, że sobie różne rzeczy same dopowiadamy jest niewporządku !

    Pokarm jest w głowie a nie w cyckach

    http://www.avast.com/pl-pl/get/3PZrfmgB

  12. #52
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jagienka Zobacz posta
    Chyba pomyliłeś Ruch Światło -Życie z Neokatechumenatem
    Cytat Zamieszczone przez JoShiMa Zobacz posta
    Serio? Nigdy się z takim stwierdzeniem, przynajmniej w ustach praktykujących katolików nie spotkałam. No ale może czegoś nie wiem.
    Agnen
    Albo z Odnową w Duchu Świętym
    Cytat Zamieszczone przez mmadzik Zobacz posta
    Jako że na ruchach kościelnych z racji poniekąd studenckich się trochę znam to chyba mylicie oboje te ruchy z Odnową w Duchu Świętym
    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Albo ze Świadkami Jehowy
    Cytat Zamieszczone przez Jagienka Zobacz posta
    To prawda.
    Ja wsponiałam o tym jedynie, ponieważ faktem jest, ze wśród niektórych katolików (w tym nawet niektórych księży), można spotkać się z bardzo kontrowersyjnymi opiniami na temat neokatechumenatu. Nie zmienia to oczywiście faktu, że ruch ten sektą NIE JEST, choćby z tego powodu, że ma przyzwolenie Watykanu na swą działalność w ramach KK.
    Ciekawie się to rozwija.
    Nie mogę sobie przypomnieć co dokładnie o nich czytałem ani nie mogę tego znaleźć ale nawet w Wikipedii jest informacja, że zarzuca się temu ruchowi nadużywanie psychomanipulacji i socjotechniki. Znalazłem też kilka artykułów (np krytyka w katolickim Tygodniku Powszechnym) ale to właściwie jest nieważne - wcale nie chcę się zagłębiać w detale - lepiej popatrzeć na ogólne zasady.
    Piszecie, że ŚJ są sektą (kiedyś na religii dowiedziałem się, ze sektą są też buddyści, wyznawcy Kriszny itp) a wymienione tu ruchy nie są sektą bo są aprobowane przez Watykan (z przyczyn oczywistych nie może to bać argumentem w sprawie bo każdy z kościołów ma swoje "wiążące" zdanie na swój temat). Jeśli jednak pominąć różnice doktrynalne i stanowisko KK to się okaże, że nie ma wielkiej różnicy w działaniu i wpływie na ludzką psychikę ŚJ i powiedzmy Ruchu Ś-Ż.
    Na marginesie dodam, że ŚJ są totalnie ciepli i mili - fajnie jakby całą Polskę zarazili tą częścią swojego "sekciarstwa".
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  13. #53
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Wy tu o sektach, a ja zdjęcia nie widze.......

  14. #54
    Chustoholiczka Awatar roneczka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Morąg
    Posty
    3,032

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylvetta Zobacz posta
    Wy tu o sektach, a ja zdjęcia nie widze.......
    Normalnie padnę!
    Uśmiałam się do łez!

    PS> Zdjęcie jest na samym dole zalinkowanej strony...

    Mucha nie przesadzasz z tym tekstem "ciepli i mili"?

    Ciepli i mili ludzie są i wśród społeczności katolickiej, żydowskiej, buddystycznej, baptystycznej... w każdej!
    ŚJ znam od podszewski bo akurat mam połowę rodziny takowej i są to tacy sami ludzie jak Ty czy ja: tak samo kombinują, lubia obgadać, kogoś wyśmiać, są pruderyjni i zakłamani, mają problemy alkoholowe - mają wady i zalety jak wszyscy ludzie. Są wbrew pozorom normalni a nie tacy jak chą być potrzegani.
    Ostatnio edytowane przez roneczka ; 26-07-2010 o 13:55 Powód: PS>

    Pokarm jest w głowie a nie w cyckach

    http://www.avast.com/pl-pl/get/3PZrfmgB

  15. #55
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roneczka Zobacz posta
    A ja myślałam, że idea noszenia w chustach jest ponad podziałami: religijnymi, politycznymi, społecznymi i że ona nas wszystkie na tym forum łączy a nie dzieli.
    Że nie dzielimy się na katolików i ateistów, tych z SLD czy PO, na biedne i bogate, wykształcone i niewykształcone, bla, bla, bla....tylko jesteśmy jedną wielką "rodziną" chustomam.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  16. #56
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    No właśnie, wątek ten natchnął mnie do rozmyslań i tak mi wyszło ze ten dział jest od tego zeby pokazać, ze różni przeróżni ludzie noszą, stad zdjecia katolików, satanistów i nawet Joanny Brodzik w chuscie są na miejscu,i choć na forum też duzo nas może od siebie dzielic to łączą szmaty, i gadamy (zazwyczaj) o tym właśnie co łączy a nie dzieli.
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  17. #57
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roneczka Zobacz posta
    A ja myślałam, że idea noszenia w chustach jest ponad podziałami: religijnymi, politycznymi, społecznymi i że ona nas wszystkie na tym forum łączy a nie dzieli.
    Że nie dzielimy się na katolików i ateistów, tych z SLD czy PO, na biedne i bogate, wykształcone i niewykształcone, bla, bla, bla....tylko jesteśmy jedną wielką "rodziną" chustomam.
    no właśnie!
    PLUS - jako, że jesteśmy różni, możemy się wieeele od siebie nauczyć

  18. #58
    Chustoguru Awatar JoShiMa
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6,642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mucha Zobacz posta
    Nie mogę sobie przypomnieć co dokładnie o nich czytałem ani nie mogę tego znaleźć ale nawet w Wikipedii jest informacja, że zarzuca się temu ruchowi nadużywanie psychomanipulacji i socjotechniki. Znalazłem też kilka artykułów (np krytyka w katolickim Tygodniku Powszechnym) ale to właściwie jest nieważne - wcale nie chcę się zagłębiać w detale - lepiej popatrzeć na ogólne zasady.
    Piszecie, że ŚJ są sektą (kiedyś na religii dowiedziałem się, ze sektą są też buddyści, wyznawcy Kriszny itp) a wymienione tu ruchy nie są sektą bo są aprobowane przez Watykan (z przyczyn oczywistych nie może to bać argumentem w sprawie bo każdy z kościołów ma swoje "wiążące" zdanie na swój temat). Jeśli jednak pominąć różnice doktrynalne i stanowisko KK to się okaże, że nie ma wielkiej różnicy w działaniu i wpływie na ludzką psychikę ŚJ i powiedzmy Ruchu Ś-Ż.
    Na marginesie dodam, że ŚJ są totalnie ciepli i mili - fajnie jakby całą Polskę zarazili tą częścią swojego "sekciarstwa".
    Skoro już zboczyłeś z tematu to pociągnę OT (nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz). Za sektę w zasadzie powinno sie uważać każdą grupę wyznaniową, która wyklucza ze swego grona kazdego, kto wykaże choćby cień wątpliwości nt doktryny. Zatem ŚJ się łapią a buddyści i RŚ-Ż nie

  19. #59
    Chusteryczka Awatar ellie
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,112

    Domyślnie

    Zdjęcie jest bardzo ciepłe i miło się patrzy na taki obrazek i nie bardzo mnie interesuje kto jest na tym zdjęciu i czym się zajmuje - dzidzia śliczna, wtulona w tatę... cudnie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •