Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58

Wątek: Otulacze wełniane - rózne firmy

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Tolusia30
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    61

    Domyślnie Otulacze wełniane - rózne firmy

    Hej, przymierzam się do wełenki, bo mała ciągle ma odparzony tyłek, zwłaszcza w te upały... i w zasadzie już sama nie wiem co mam kupić. Doradźcie coś!!! Formowanek nie mam wielu, więc myślałam raczej o składanej tetrze i coś na nią. Tylko co?????
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 06-01-2015 o 15:26
    Pyzatka (3.10.09)

  2. #2
    Chustomanka Awatar merolik
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Podlasie
    Posty
    713

    Domyślnie

    Bardzo polecam wełniane otulacze Imse Vimse. Są rewelacyjne, używałyśmy i bardzo sobie chwaliłyśmy ( teraz też używamy jako jedynego otulacza, tak w razie czego, bo Mariola w zasadzie się odpieluchowała

  3. #3
    Chustofanka Awatar oladronia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    463

    Domyślnie

    świetnie do tetry nadaje się otulacz tetro


    szyję pieluszki i robię na drutach http://ecomomandbaby.blogspot.com/
    prowadzę klub dziecięcy http://www.dziuplawiewiorki.blogspot.com/

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merolik Zobacz posta
    Bardzo polecam wełniane otulacze Imse Vimse. Są rewelacyjne, używałyśmy i bardzo sobie chwaliłyśmy ( teraz też używamy jako jedynego otulacza, tak w razie czego, bo Mariola w zasadzie się odpieluchowała
    a czy one są raczej na drobne czy pulchniejsze dzieci? Wąskie w kroku czy szerokie?

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    podobny kroj do IV ma Amsterdam i jest raczej szeroki w kroku ale tetra wchodzi znakomicie i jesli jestes na granicy rozmiarowki a chcesz tylko tetry to kup mniejszy niz wiekszy rozmiar

  6. #6
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aladw Zobacz posta
    podobny kroj do IV ma Amsterdam i jest raczej szeroki w kroku ale tetra wchodzi znakomicie i jesli jestes na granicy rozmiarowki a chcesz tylko tetry to kup mniejszy niz wiekszy rozmiar
    aladw amsterdam własnie jest wąski w kroku jak dla mnie, przyzwyczajona jestem do szerszych np flip jest jeszcze raz taki szerokością. a co do rozmiaru hmmm ja mam rozm 6,5- 8 kg a moja mała ma 6 kg i otulacz jest na styk, ale ona długa jest w sumie używam głównie do tetry, formowanki musze upychać bo nie chcą mi się mieścić


  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    jezusicku moja miała 6,5 kg i kupiłam ten co Ty masz tzn ta klasa wagowa i wydaje mi sie ogromny tzn szeroki w kroku i taki na pupie z tyłu mrówczy ale moja nosi 68 w porywach 74 teraz wazy ok6,9 kg
    nie chce wiedziec jak by wygladał flip
    Ostatnio edytowane przez aladw ; 24-07-2010 o 20:50 Powód: lit

  8. #8
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    flip jest zgrabniejszy od kieszonek zależy jeszcze co w środku jest ja uwielbiam i flipa i ta wełenke, pupa mała. Majcia nosi 68 i ma 6 kg
    z tych pieluch co mam to największa pupa w kieszonkach minke
    ale wracając do rozmiaru- lepiej większy niz za mały a wszystko zalezy od tego co się chce pakowac do środka


  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    ja z otulaczy wełnianych polecam Baby BeeHindz nabyłam ostatnio drogą kupna i jestem baaaardzo zadowolona. Toś ma pod 8 kg i rozmiar 80/86 i otulacz S jest ok. Więc na dłużej nam starczy (a byłam pewna, że nie wejdzie już w S-kę...) przetestowaliśmy w te okropne upały i sprawdziły się bez zarzutu nawet mleczna kupa ładnie się spiera (choć jasny kolor raczej nie jest najszczęśliwszy pod tym względem...) Mamy pożyczone gatki Storchenkinder, ale na "nie brykające" dziecko trudno założyć- poza tym fajne, bo nie za duże gabarytowo i pupa nie wygląda jak u mrówki teraz są nowe modele, ze ściągaczami w nogawkach i w pasie- ale tych nie próbowaliśmy...

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    Dziękuję, dziewczyny... czyli to od budowy dziecka perspektywa zależy. Ja M-kę Baby BeeHinds widziałam i wielka mi się wydała okropnie. A może któraś wie coś o otulaczach Swaddlebees - one wydają się być mniejsze albo Loveybums? Gatki mi się podobaja tylko b.drogie są...

  11. #11
    Chustomanka Awatar merolik
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Podlasie
    Posty
    713

    Domyślnie

    Dawno nie zaglądałam do wątku. Ten IV kupuję o rozmiar większy niż na metce i jest w sam raz, Mariola jest raczej szczupła.

  12. #12
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Jak duży jest IV XL? Bo kupilam M i sie Wicia przy nóżkach nie zapina. L nie ma na wymiane, tylko XL. Da rade na 10kg?

  13. #13
    Chustofanka Awatar endurka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    radziejowice/grodzisk maz.
    Posty
    408

    Domyślnie

    wpadam tu pożalić się na swój otulacz jeden, a drugi pochwalić
    mam BBH i jest rewelacyjny, nigdy nie puścił i sprawuje się pierwszorzędnie, jakość wykonania super, choć nie powala urodą

    mam też muksut, otulacz mega drogi i śliczny, ale feler na felerze :/
    najpierw kilka razy reklamowałam go, bo ciągle przychodziły jakieś z wadliwym szyciem, z niedołapanym materiałem, jeden z dziurą, bo materiał wysunął się spod szwu...
    w końcu przystałam na taki, którego wady były minimalne, bo idealnego nie było
    pielęgnacja, pranie i lanolina zupełnie jak w bbh, a zdarza mu się nie raz puścić dużego szczocha
    no i oczywiście materiał zaczął się wyrywać spod nap, załamka, mam go niedługo, a używany był kilkanaście razy, nie więcej :/

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,265

    Domyślnie

    Czy ktoś miał i testował otulacze wełniane takie:
    http://allegro.pl/otulacz-welniany-p...309339901.html
    Są miękkie, szorstkie, trzymają czy ciekna, cienkie czy grube?
    No ogólnie fajne czy nie za bardzo? Bo cena zachęcająca ale nie wiem czy warto?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  15. #15
    Chustofanka Awatar Weraho
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    329

    Domyślnie

    Na ostatnim zdjeciu sprawia wrazenie milej wełenki
    Mama Marysi, Zosi i Michałka

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    156

    Domyślnie

    Ja mam 2 otulacze od tej sprzedającej:gatki i otulacz na rzepy. Oba lubię - ten na rzepy po kilkukrotnym zalanolinowaniu super trzyma, ale jest z dwóch warstw wełny, przez co jest dość gruby, więc używam go do tetry;gatki może nie są jakieś pancerne, bo z jednej warstwy wełny, ale z dodatkową wkładką wełnianą wytrzymują całą noc (jednak moje dziecko nie jest megasikaczem nocnym Wełna w dotyku jest milutka.
    Ostatnio edytowane przez Aisa ; 09-06-2013 o 23:21

  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Stalowa Wola
    Posty
    94

    Domyślnie

    ja też mam
    ten na rzepy jeszcze na synka za duży (mam rozmiar M/L), na noc ujdzie do większej formowanki, jest mięciutki, fajnie leży, mam ochotę na taki mniejszy,
    gatki też mam, 2 pary z jednej warstwy, idealne na lato bo nie są grube, ale przydałaby się im jednak gumka wciągnięta w pas, bo z czasem lubią się tam rozciągać
    mam też 2 pary z wszytą dodatkową wkładką, te są idealne na większe siku lub na noc

  18. #18
    Chusteryczka Awatar oli-vka
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że to ciekawa alternatywa dla droższych otulaczy

  19. #19
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Ja mam dwa takie jak na zdjęciu otulacze. Jeden M/L- ciut na nas jeszcze za duży, a drugi S/M- polecam gorąco, bo to jeden z naszych ulubionych. Po zalanolinowaniu super daje radę w nocy- tak jak dziewczyny pisały jest z dwóch warstw wełny. Jest mięciutki- uszyty z takiej wełny jak sweter. Gatki też miałam, ale z jednej warstwy i w nocy nie dały rady, a w dzień nie używałam....ale ten na rzep jak najbardziej polecam
    Marta mama Werci (9lat), Juli (5 lat) i Kubusia (marzec 2017....)...spełnionych marzeń
    .....bo jest w nas miłość czasem...o jakiej się nie śniło....

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli-vka Zobacz posta
    Czyli wychodzi na to, że to ciekawa alternatywa dla droższych otulaczy
    Na to wychodzi
    Te droższe są z nowych materiałów szyte. A te sądząc po cenie raczej z mat z odzysku.
    Nie mówię że to źle, taki luzny wniosek.
    Jak wam się sprawdzają to może zaryzykuję kiedyś.
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •