Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58

Wątek: Otulacze wełniane - rózne firmy

  1. #21
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Ja z tej firmy mam dwie pary gatek wełnianych jednych jeszcze nie lanolizowałam a używam od roku i przecieków brak jedynie na noc używam bo luźny jest a drugi lanolizowany jest nam w dzień po domu niezastąpiony.
    Jakoś nie mam zaufania by synowi ubrać na spacer na formowankę boję się ,że po godzinie w tym zestawie byłby cały do przebrania.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  2. #22

    Domyślnie

    dziewczyny mam pytanie, który wełniak jest lepszy na spacery, tzn. mocniejszy, z grubszej wełny, kokosi czy zufizo? A może jakiś inny macie godny polecenia. Tylko na napy bo rzepy juz córka odpina. Proszę o pomoc.

  3. #23
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Dla nas jedynym dobrym"pancernikiem"jest otulacz Agny,z tym,że są to szorty nam nigdy nie przeciekły ale wiem,że teraz u niej w sklepie są tez wełniaki na napy ich jeszcze nie testowałam.
    Ogólnie u mnie się lepiej sprawdzają szorty niż otulacze na rzepy czy napy.Dobrze dopasowany nie krępuje ruchów i dziecko w związku z tym nie interesuje się zbytnio tym co ma na pupie.
    Mój synek odpina sobie wszystko co ma na pupie ale majtki nie intersują go wcale i w tym jeszcze pośmiga po domu.Jak mnie nerwy biorą kiedy mi pieluchy zdejmuje to go właśnie w szorty wbijam i jest spokój.
    A na spacerki jeśli w ogóle wielo to sprawdzona kieszonka Yetty lub Pupusia z podwójnymi gumkami.Ostatnio sięgam bo są upały a w pampku wiadomo jajka gotowane na parze więc wolę kieszonkę od jednorazówki.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  4. #24
    demona
    Guest

    Domyślnie

    jaki otulacz wełniany jest porownywalny z moim ukochanym baby beehinds, którego juz nie produkuja?

  5. #25
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    demono - jeszcze nie trafiłam - lecimy na bazarkowych bbh głównie
    a na którym aspekcie bbhów Ci najbardziej zależy - grubości czy prostocie kroju? Stosunkowo (choć nie aż tak) prosty krój mają chyba jeszcze popolini, ale miałam do czynienia, i to mało intensywnie bo przy odpieluchowywaniu już, tylko z chyba starą wersją na napki

    aniu_przyszłamamo - popieram Lolę, jak odpina rzepy to wygdniejsze będą chyba szorty. U nas sprawdzały się storczeny - ale to już jak synek chodził i rzadko siusiał do pieluchy, wcześniej chodziliśmy za dni głównie w pulach
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #26

    Domyślnie

    Mam na razie gatki wełniane od Magnolii ale są dosyć grube. I drugie gatki kupione na allegro, bardzo fajne, tylko że ja ogólnie mam bardzo mało formowanek więc chciałam kupić coś, do czego można włożyć wkładki bambusowe. Ale i tak dzięki za porady.

  7. #27
    demona
    Guest

    Domyślnie

    jul, on mi całosciowo pasował Ladnie się dopasowwywał do kazdej formowanki, i super trzymał. Wszystko co fajne przestają produkować. Formowanki MS też juz nie istnieją. Nie wiem czym bede pieluchować

  8. #28
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,788

    Domyślnie

    ms młody ma po bracie
    pocieszające jest, że za to sporo naszych dziewcząt się rozwinęło i rozwija przez ten czas i łatwiej znaleźć coś fajnego tutaj. Tylko na nowo trzeba robić rozpoznanie rynku
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #29
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    pocieszające jest, że za to sporo naszych dziewcząt się rozwinęło i rozwija przez ten czas i łatwiej znaleźć coś fajnego tutaj. Tylko na nowo trzeba robić rozpoznanie rynku
    Zgadzam się. Ja porównuję MS z Ecodidi (opcja z welurem bambusowym od środka). Naprawdę niczego im nie brakuje. Według mnie to są najstaranniej wykonane polskie pieluchy.
    demono - szorty czy otulacze zapinane na napki/rzepy?

  10. #30
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Pat007, otulacze na rzepy. Muszę rzucić okiem na ecodidi. Ale macie rację dziewczyny, że eksploracja tematu na nowo ma swoje uroki (pozafinansowe).

  11. #31
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Jak chcesz puszczać maleństwo po domu z wkładkami w otulaczu wełnianym, to najlepsze do tego są majteczki Franiszek.Mają akurat taki krój,że idealnie ta wkładkę utrzymają a zalanolinowane apteczną zwykłą lanoliną są szczelne i nie puszczą kropelki otulacz na rzepy tak nam się nie sprawdza jak te majteczki właśnie
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  12. #32
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,272

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Pat007, otulacze na rzepy. Muszę rzucić okiem na ecodidi. Ale macie rację dziewczyny, że eksploracja tematu na nowo ma swoje uroki (pozafinansowe).
    Ecodidi ma napy, nie rzepy...
    Ale może się doczekamy też wersji na rzepy? bo sam otulacz bardzo fajny
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  13. #33

    Domyślnie gumki w otulaczu imse vimse

    Pytanie do znających otulacz wełniany imse vimse:

    Jak bardzo rozciągliwe są gumki w kroczku i w falbankach w kroczku w otulaczu wełnianym Imse Vimse?

    Kupiłam rozmiar newborn na bazarku i gumki na pleckach są super ściągnięte, ale tych w kroczku właściwie nie ma, nic się ani trochę nie marszczy. trochę to zbyt luźno wygląda, dlatego pytam Was czy tam w ogóle powinny być gumki? Może ten otulacz jest szyty bez gumek w kroczku?
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  14. #34
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Musiałabym zerknąć, ale pamiętam, że tam w kroku rzeczywiście mało co było. Ale trzymało dobrze. Jeśli nie zapomnę, jutro wyciągnę z czeluści szafy.

    (Wysłane z telefonu.)

  15. #35
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    A na noc dla noworodka to lepszy otulacz wełniany, czy formowanka? Jak tak to jaki/jaka?

  16. #36
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Otulacz wełniany na formowankę

    (Wysłane z telefonu.)

  17. #37
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2014
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat Zobacz posta
    Otulacz wełniany na formowankę

    (Wysłane z telefonu.)
    dziękuję

  18. #38
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olban Zobacz posta
    ja z otulaczy wełnianych polecam Baby BeeHindz nabyłam ostatnio drogą kupna i jestem baaaardzo zadowolona. Toś ma pod 8 kg i rozmiar 80/86 i otulacz S jest ok. Więc na dłużej nam starczy (a byłam pewna, że nie wejdzie już w S-kę...) przetestowaliśmy w te okropne upały i sprawdziły się bez zarzutu nawet mleczna kupa ładnie się spiera (choć jasny kolor raczej nie jest najszczęśliwszy pod tym względem...) Mamy pożyczone gatki Storchenkinder, ale na "nie brykające" dziecko trudno założyć- poza tym fajne, bo nie za duże gabarytowo i pupa nie wygląda jak u mrówki teraz są nowe modele, ze ściągaczami w nogawkach i w pasie- ale tych nie próbowaliśmy...


    gdzie mozna kuic te Baby BeeHindz? drogie one ?

  19. #39
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Madsia Zobacz posta
    gdzie mozna kuic te Baby BeeHindz? drogie one ?
    http://tablica.pl/oferta/otulacz-wel...8-ID58a0f.html nie moje ogłoszenie
    w pl już chyba żaden sklep nie sciaga z Australii.
    albo polowanie na bazarku pozostaje.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  20. #40
    Chustomanka Awatar urkye
    Dołączył
    Mar 2014
    Miejscowość
    Okolice Pyrlandii
    Posty
    629

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek
    Aktualnie zastanawiam się intensywnie nad jakimś wełniakiem dla młodego. Wypróbowaliśmy wielo na noc i ogólnie jest git, przecieków nie zaliczyliśmy, ale niestety młodemu gumki od pulowych otulaczy się mocno odciskają i ma na udkach brzydkie czerwone pręgi, które trzymają do godzin popołudniowych - no nie podoba mi się to. Normalnie takich numerów nie było (tzn. jak korzystałam z wielo tylko w dzień), pewnie dlatego, że w ciągu dnia przewijam młodego często no i używamy otulaczy z tetrą na zmianę z kieszonkami, a w nocy jednak otulacz ma kontakt ze skórą non-stop ponad 10h.
    Ale do rzeczy Zastanawiam się, jaki wełniak będzie najlepszy. Wstępnie oglądałam sobie otulacze na napki z ecodidi, kokosi, puppi, tetro. Walory estetyczne pominę, bo wszystkie są ładne i kuszą No i nie wiem, który wybrać Zależy mi na tym, żeby był dość długi w kroku i bez problemu zmieścił nocne formowanki. Na razie w nocy używamy bambusowy puch pupeko -> otulacz od kokosi jest OK rozmiarowo, ale ten z babyetty jest trochę maławy, muszę go rozpinać na maksa na długość, więc pewnie jak rozepnę na długość formowankę, to otulacz będzie za krótki.
    Zależy mi też na tym, żeby wełniak był z tych dobrze trzymających - ma wytrzymać nockę
    W co Waszym zdaniem najlepiej celować?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •