Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 64

Wątek: Tak NIE nosimy...

  1. #21
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monia52 Zobacz posta
    Nie jest to na pewno trafiony pomysł ale ... nie przesadzajcie z komentarzami. Po kolorze wody widać , że głębokość tam sięga co najwyżej kolan. Facet nie jest wpiety w trapez, ma malutki żagiel, prawdopodobnie nie pierwszy raz stoi na desce, woda jest płaska - bez fali, więc temu maluszkowi w nosidle raczej nie grozi nawet zanurzenie stópek! Wygląda to raczej na pomysł zrobienia sobie zdjęcia z niemowlakiem na desce niż na wyczyn czy jakieś ekstremalne surfowanie. I na pewno ten pomysł jest zdecydowanie bezpieczniejszy od jazdy na rowerze z dzieckiem w chuście, choć oczywiście nie pochwalam i nikomu nie polecam.
    Raczysz żartować...

    NIE UPRAWA SIĘ ŻADNYCH SPORTÓW Z DZIECKIEM W CHUŚCIE/NOSIDLE! i nie ma opcji, że lepiej już tak niż np. na rowerze, nie wolno i koniec!

    każdy kto pływał choć trochę na desce czy innym sprzęcie pływających wie co się może zdarzyć w mgnieniu oka, nawet na super-hiper spokojnej wodzie może się trafić niespodziewany szkwał czy kamienie tuż pod powierzchnią wody -

    g... ważne ile tam jest wody i ż się nie utopi, może wpaść na żagiel czy przywalić w bom, może wpaść do tej płytkiej wody i przygnieść sobą dziecko do dna, W OGÓLE MOŻE SPAŚĆ i dziękuję bardzo za takie wrażenia dla niemowlęcia...

    GŁUPOTA!
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  2. #22
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,122

    Domyślnie

    co by to nie było... żart, fotomontaż czy cokolwiek innego... przeraziło mnie...
    ... a wyobraźnię mam że hej....

  3. #23
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    347

    Domyślnie

    ludzka głupota naprawdę potrafi zaskakiwać.........
    to nosidło jakoś tak dziwnie się na ramionach trzyma, jakby się zaraz zsunąć miało, aż boję się pomyśleć coby było gdyby facet wpadł do wody.......

    OT
    a czy chustomama z 3-miesięczniakiem w kieszonce na wyciągu krzesełkowym to podobne wariactwo? Pytam z wyprzedzeniem bo mam zamiar w górach z wyciągów korzystać .

  4. #24
    Chustonoszka Awatar szarlottka
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tolusia30 Zobacz posta
    zero pomyślunku...
    ale ludzie nie mają wyobraźni, widziałam w Dębkach tatusia z dzieckiem w nosidle z przodu jadącego na rowerze........
    Ja widziałam tatusia z małym niemowlakiem w wisiadle z przodu na rowerze A to na desce, brak wyobrażni, nawet jeśli zdjęcie jest pozowane
    Karola, mama Alka (06.02.2006) oraz Maksia (12.01.2009)

  5. #25
    Chustofanka Awatar kindzu
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Wawa Żoliborz
    Posty
    255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szarlottka Zobacz posta
    Ja widziałam tatusia z małym niemowlakiem w wisiadle z przodu na rowerze

    szok to za mało powiedziane Przeraża mnie jednak to ze słyszałam o takich kretynizmach ze strony rodziców że jest sie w stanie uwierzyć w prawdziwośc tego zdięcia

  6. #26
    Chusteryczka Awatar monia52
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Chwaszczyno koło Gdyni
    Posty
    1,976

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    każdy kto pływał choć trochę na desce czy innym sprzęcie pływających wie co się może zdarzyć w mgnieniu oka, nawet na super-hiper spokojnej wodzie może się trafić niespodziewany szkwał czy kamienie tuż pod powierzchnią wody -
    A więc jeśli ktoś żeglował choć trochę wie, że: niespodziewanych szkwałów nie ma - one są WIDOCZNE, szczególnie na takim akwenie gdzie robione było zdjęcie: ciepłe morze - czyli regularna bryza i wiatr do brzegu, na takich akwenach nie ma też kamieni tuż pod powierzchnią - a na pewno nie tam gdzie pływają na windsurfingu. A troszkę na ten temat wiem, bo żegluję około 30 lat, uprawiałam wyczynowo żeglarstwo przez 20 lat, dwukrotnie reprezentowałam nasz kraj w Igrzyskach Olimpijskich w tej właśnie dyscyplinie
    I jak już wspominałam nie pochwalam tej fotki, natomiast nie rozumiem takiego najeżdżania i krytykowania nie znając do końca kontekstu i tematu. Bo jeśli ten ktoś uprawia windsurfing np 20 lat, to biorąc pod uwagę to co napisałam w pierwszym swoim poście + prawdopodobne doświadczenie tego człowieka, nie uważam by zapozowanie do takiego zdjęcia było bardziej niebezpieczne od przechodzenia przez ulicę z dzieckiem w chuście.
    Stasia 03.05.2008 , Jack 12.10.2009 , Toboma 3.07.2012

  7. #27
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    mnie jednak to zdjęcie zmroziło! TE STÓPKI!!!



  8. #28
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    Puławy teraz nibylanida
    Posty
    79
    Ostatnio edytowane przez Paulina84 ; 21-07-2010 o 01:10

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    to jakaś masakra; głupota ludzka nie zna granic....a tłumaczenie że wody po kolana
    Człowiek który powinien chronic swe dziecko naraża je na niebezpieczeństwo dla jakiejś głupiej foty Brak wyobraźni
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  10. #30
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monia52 Zobacz posta
    A więc jeśli ktoś żeglował choć trochę wie, że: niespodziewanych szkwałów nie ma - one są WIDOCZNE, szczególnie na takim akwenie gdzie robione było zdjęcie: ciepłe morze - czyli regularna bryza i wiatr do brzegu, na takich akwenach nie ma też kamieni tuż pod powierzchnią - a na pewno nie tam gdzie pływają na windsurfingu. A troszkę na ten temat wiem, bo żegluję około 30 lat, uprawiałam wyczynowo żeglarstwo przez 20 lat, dwukrotnie reprezentowałam nasz kraj w Igrzyskach Olimpijskich w tej właśnie dyscyplinie
    I jak już wspominałam nie pochwalam tej fotki, natomiast nie rozumiem takiego najeżdżania i krytykowania nie znając do końca kontekstu i tematu. Bo jeśli ten ktoś uprawia windsurfing np 20 lat, to biorąc pod uwagę to co napisałam w pierwszym swoim poście + prawdopodobne doświadczenie tego człowieka, nie uważam by zapozowanie do takiego zdjęcia było bardziej niebezpieczne od przechodzenia przez ulicę z dzieckiem w chuście.
    błagam, tu nie o kontekst chodzi, tego się po prostu nie robi! i dla mnie nie ma żadnego wytłumaczenia dla tej konkretniej bezmyślności
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  11. #31
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    42

    Domyślnie

    wrr mrożący widok
    http://katarzynapiechowska.pl/
    Instruktor techniki wykonywania Masażu Shantala dla potrzeb rodziców i opiekunów dzieci
    Doradca noszenia dzieci w chustach po kursie podstawowym Die Trageschule ®
    Masaże relaksacyjne

  12. #32
    ChustoTata Awatar krtek
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    287

    Domyślnie

    na zdjęciu nie widać deski - bo najprawdopodobniej jej tam w ogóle nie ma, a pan stoi z pędnikiem na jakimś pomoście

    a dla mnie zdecydowanie większym brakiem wyobraźni popisują się osoby wożące dzieci samochodem bez fotelika

  13. #33
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    to żart, prawda?

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krtek Zobacz posta
    ...a dla mnie zdecydowanie większym brakiem wyobraźni popisują się osoby wożące dzieci samochodem bez fotelika


    no właśnie miałam to dopisac
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  15. #35
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krtek Zobacz posta
    na zdjęciu nie widać deski - bo najprawdopodobniej jej tam w ogóle nie ma, a pan stoi z pędnikiem na jakimś pomoście
    a dla mnie zdecydowanie większym brakiem wyobraźni popisują się osoby wożące dzieci samochodem bez fotelika
    masz łeb! faktycznie chyba tak jest bo osoba fotografująca też pewnie stoi na pomoście a nie płynie w wodzie lub na drugiej desce.

    Cytat Zamieszczone przez monia52 Zobacz posta
    A więc jeśli ktoś żeglował choć trochę wie, że: niespodziewanych szkwałów nie ma - one są WIDOCZNE, szczególnie na takim akwenie gdzie robione było zdjęcie: ciepłe morze - czyli regularna bryza i wiatr do brzegu, na takich akwenach nie ma też kamieni tuż pod powierzchnią - a na pewno nie tam gdzie pływają na windsurfingu. A troszkę na ten temat wiem, bo żegluję około 30 lat, uprawiałam wyczynowo żeglarstwo przez 20 lat, dwukrotnie reprezentowałam nasz kraj w Igrzyskach Olimpijskich w tej właśnie dyscyplinie
    I jak już wspominałam nie pochwalam tej fotki, natomiast nie rozumiem takiego najeżdżania i krytykowania nie znając do końca kontekstu i tematu. Bo jeśli ten ktoś uprawia windsurfing np 20 lat, to biorąc pod uwagę to co napisałam w pierwszym swoim poście + prawdopodobne doświadczenie tego człowieka, nie uważam by zapozowanie do takiego zdjęcia było bardziej niebezpieczne od przechodzenia przez ulicę z dzieckiem w chuście.
    mój przykład: jeżdżę na łyżwach dłużej niż sięgam pamięcią (około 30 lat) a rolki miałem już w czasach gdy w 100-tysięcznej Jeleniej Górze nie było ich jeszcze w sklepach (czyli od około 18 lat). Kiedyś jeździłem praktycznie codziennie (teraz znacznie rzadziej) i w trakcie normalnej jazdy (a nie skoków itp) upadłem równo jeden raz (na bardzo stromej górze, na śliskim bruku musiałem się zatrzymać przed przejściem). Nie upadam gdy trzeba przejechać po schodach, gdy się trafi dziura w asfalcie, której nie widziałem itp. Zaryzykuje stwierdzenie, że jeżdżę lepiej niż chodzę bo nie potrafię szybko biegać do tyłu (zwłaszcza po łuku) a jeździć potrafię Nie wożę córek na rolkach bo jestem przekonany, że miałoby to bardzo zły odbiór i każdy by mnie miał za idiotę ale równocześnie wiem, że groziłoby im tyle samo co przy chodzeniu. Jestem przekonany, że Monia52 jest w stanie bezpiecznie zrobić sobie taką fotkę, jestem przekonany, że wiele osób jest w stanie bezpiecznie wozić dziecko rowerem po parku (bo po ulicy to już osobna historia).
    Mnie ta fotka nie śmieszy ale też nie oburza.
    PS
    Monia52 - załóż proszę osobny wątek i opowiedz nam o olimpiadach, przygodach, anegdotach, 15-metrowych falach... Myślę, ze zainteresuje to wiele osób na tym forum. czekam z niecierpliwością
    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  16. #36
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    monia - to jako specka wiesz, że wiara we własne umiejętności to jedno a szacunek dla matki natury to drugie, i pewnie właśnie dlatego (statystycznie rzecz biorąc) wśrod topielców najwięcej jest dobrych pływaków...

    Ty może zauważysz i przewidzisz każdy szkwał, niedzielny żeglarz już nie. Patrząc na figurę tego pana mam wątpliwości, czy jest prawdziwym znawcą. To raz, a dwa - mam takie foty w domu na których wygląda, jakbym była w tropikach na atolu - a to kamionka w mieście! gdzie jest 2m głębokości krok od brzegu, na dnie zatopione maszyny a też czasami surgingowców widuję.
    Pomijając oczywiscie, że nawet w płytkiej wodzie w cieplarnianych warunkach mistrz świata windserfingu z dzieckiem w nosidle to dla mnie conajmiej nieodpowiedzialność - i już.

    Zawodowy kierowca (jak faktycznie jest taki zawodowy) też nie weźmie dziecka bez fotelika do auta, "bo się zna i na 100% nic się nie stanie".

    Pozować do zdjęć to niech sobie pan pozuje sam najlepiej robiąc jeszcze jaskółkę - tym bardziej dla mnie głupota, dla interesującej pamiątki pokazywanej kumplom przy grillu narażać dziecko - no sorki...

    I ja z tych co to jak widzą dziecko w wisiadle to załamują ręce a nie się cieszą, że rodzice chcą mieć dziecko blisko i noszą - to już lepiej niech nie noszą...

    A tak całkiem OT- w jakiej klasie?
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 21-07-2010 o 11:45 Powód: składnia nie taka jak trza :)
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  17. #37
    ChustoTata Awatar krtek
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    A tak całkiem OT- w jakiej klasie?
    Europa

  18. #38
    Chustomanka Awatar i_n_a
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Poznań / Suchy Las
    Posty
    541

    Domyślnie

    Chciałam tylko dodać, że na zdjęciu jest żłóty napis "FAIL", który sam w sobie sugeruje, że tak się nie powinno robić...

    To tak k'woli uważnego oglądania... Poza tym ten pan ma zawiązaną lalkę, nie dziecko... Po prostu zdjęcie "instruktażowe"...
    Karolina: (*), Milena - 8 września 2008, Ania - 17 czerwca 2011, mąż i 2 koty
    Doradca Noszenia ClauWi
    ® - www.matami.pl
    http://kulinarneperwersje.blogspot.com
    W Poznaniu też nosimy

  19. #39
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    3,219

    Domyślnie

    no to moja interpretacja "dzieła":
    - zdjęcie jest autentyczne
    - w nosidle jest prawdziwe dziecko
    - zdjęcie mogło by zrobione na zoomie nawet z plaży...
    - nie jest to zdjęcie instruktażowe

    Tak jak napisała Mayka
    Zawodowy kierowca (jak faktycznie jest taki zawodowy) też nie weźmie dziecka bez fotelika do auta, "bo się zna i na 100% nic się nie stanie"
    Zdrowy rozsądek podpowiada, że takich rzeczy się NIE ROBI, chociaż nie wiadomo jak bylibyśmy pewni swoich umiejętności. Nie od nich zależy czy facet się nie poślizgnie, i padnie do wody na brzuch. Nawet głębokiej tylko na metr. Że już nie wspomnę o braku osłony od słońca dla dziecka

  20. #40
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krtek Zobacz posta
    Europa
    najs idę guglać

    i też poproszę o stosowny wątek, najlepiej z fotkami

    Cytat Zamieszczone przez i_n_a Zobacz posta
    To tak k'woli uważnego oglądania... Poza tym ten pan ma zawiązaną lalkę, nie dziecko... Po prostu zdjęcie "instruktażowe"...
    fail widziałam, pytanie ile laików pływających/noszących też zauważy... zresztą i bez tego dla mnie to oczywiste...
    i jeszcze gwoli uważnego oglądania - szczerze wątpię, że to lalka...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •