Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34

Wątek: Odparzona pupa - zdenerwowałam się na wielo :(

  1. #1
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie Odparzona pupa - zdenerwowałam się na wielo :(

    Pisałam w jednym z wątków, że Jaś nigdy nie miał odparzonej pupy (w jednorazówkach). Do wczoraj Od jakichś dwóch tygodni uzywamy prawie wyłącznie wielorazówek - tetry lub formowanek z otulaczem. W ciągu dnia bez otulacza - sama "natura"- zmieniane nawet co kilkanaście minut. No i wczoraj podczas kąpieli zauważyłam paskudne plamy na pupie. Nie na pośladkach, tylko w górnej części "przedziałka", gdzie mocz nie dochodzi, a kupa z rzadka dopływa No i już nie wiem, czy to odparzenie jest od pieluch czy może od upałów i pocenia się tego miejsca.
    Dodam jeszcze, że płuczę pieluchy przed praniem zasadniczym i po nim, piorę z dodatkiem Bio-d.
    Na noc posmarowałam sudcremem i założyłam pampersa, rano już prawie nic nie ma.

    Myślicie, że winne są wielo czy upały...?

  2. #2
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,911

    Domyślnie

    Raczej to drugie. Pot też gdzieś musi spłynąć. Ja mam podobny problem, wiele dorosłych i dzieci też, a nie noszę pieluch żadnych. Posypuj pudrem albo mąką ziemniaczaną na sucho, powinno być lepiej

  3. #3
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    ja stawiam na upały. Może natłuść kremem? Trzymam kciuki,aby szybciutko się zagoiło.

  4. #4
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,788

    Domyślnie

    Zosia też tak miewa, czasem nawet na ałej długosci przedziałka Mąka ziemniaczana działa cuda
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  5. #5
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Sudocrem działa szybciutko, gdyby Jaś miał odparzenia od pieluchy, to bylyby one winym miejscu, tak więc to napewno kwestia upałów i pocenia się.


  6. #6
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    szczerze, to przy jednorazowkach nie znałam odparzeń, przy wielo niestety często :/

  7. #7
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    dziewczyny czy to nie jest tak że przy wielo jak już ubieramy w kieszonke czy aio to zdaje się nam że tak jak w pampku??
    moim zdaniem i z obserwacji odparzenia są gdy za długo trzymamy ich w wielo i u każdego dziecka odpowiednio długo to indywidualna sprawa
    ale to takie moje teorie
    julka gdyby od wielo to nie w tym miejscu

  8. #8
    Chustomanka Awatar andzia_1978
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    pomiędzy wawą a wołominem
    Posty
    1,219

    Domyślnie

    stawiam na upały, a jak to była pieluszka? bo ja podczas tego żaru to tylko formowanki bez polarku używam, zwykłe bawełniane, flanelowe lub frotki i bardzo cieniutkie.
    P 1995, A 1997, B 2008, W 2015 i L 2017
    jestem matką idealnej córki i równie idealnych czterech synów

  9. #9
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    moja tez ma teraz straszne odparzenia az bąble jej sie porobiły. od tygodnia sudocrem i tetra z wełniakiem lub goła pupa. nadal bez poprawy:/ tez jestem zła i zastanawiam sie czy to od wielo czy od upałów. odparzenia na całych wargach sromowych i pupa w kroku
    lekarka na mnie najezdza że to od wielo i od wełny szczególnie
    zwątpiłam


  10. #10
    Chustonoszka Awatar cardo
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    81

    Domyślnie

    mojej tez sie wlasnie w te upały odparzyło i to właśnie na całej długości przedziałka, smaruje sudokremem i czekam na poprawe

  11. #11
    Chustoguru Awatar Araminta
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Bytom
    Posty
    6,543

    Domyślnie

    Moja Basia tylko raz miala problem z odparzona pupa, tez latem, tak gdzies okolo szesciu miesiecy. Wtedy zamiast pampkow zakladalam jej przez jakis czas tetre. Pieluszki zmienialam natychmiast po sikaniu i za kazdym razem pupa byla bardziej zaczerwieniona mimo, ze kontakt z moczem byl bardzo krotki. Potem zaczelam uzywac Huggies i wszystko wrocilo do normy. Nastepnego lata chodzila po domu w majtkach z tetra i bylo OK.

    Młody 2001 Młoda 2007 Byłam mamuk1

  12. #12
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    Myślę, że od upałów. Sama mam takie coś od siedzenia na spoconej kości ogonowej . Lena też tak na kości ma suche strasznie. No i teraz do każdej tetry (bez względu czy gładka czy szorstka) daję wkładkę polarową i to trochę jej pomaga, bo na wargach sromowych i pośladkach też miała krosty. Właśnie na wełnie i tetrze (flaneli) jedziemy. Teraz pielucha była strasznie zlana - łaziłyśmy ze 3 godziny po dworze. Trochę wilgoć wyczuwalna na spodenkach, ale bez mokrej plamy a pupka ładniutka. Moim zdaniem to,że polar daje uczucie suchości to bardzo dużo a jednak przewiewniej w wełnie, tetrze i wkładką polarową niż w pulu (bez względu czy kieszonka czy otulacz plus wkład). Na noc pampek i bepanthen maść i jakoś przeżyjemy. Lena od upałów ma całe plecy w krostach (potówki miałam tępić kalią, ale jakoś zawszę zapominam kupić). Za to normalnie na szyi ładnie i mam wrażenie, że to od bursztynów, które od jakiegoś czasu nosi non stop.

  13. #13
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ledunia Zobacz posta
    Myślę, że od upałów. Sama mam takie coś od siedzenia na spoconej kości ogonowej . Lena też tak na kości ma suche strasznie. No i teraz do każdej tetry (bez względu czy gładka czy szorstka) daję wkładkę polarową i to trochę jej pomaga, bo na wargach sromowych i pośladkach też miała krosty. Właśnie na wełnie i tetrze (flaneli) jedziemy. Teraz pielucha była strasznie zlana - łaziłyśmy ze 3 godziny po dworze. Trochę wilgoć wyczuwalna na spodenkach, ale bez mokrej plamy a pupka ładniutka. Moim zdaniem to,że polar daje uczucie suchości to bardzo dużo a jednak przewiewniej w wełnie, tetrze i wkładką polarową niż w pulu (bez względu czy kieszonka czy otulacz plus wkład). Na noc pampek i bepanthen maść i jakoś przeżyjemy. Lena od upałów ma całe plecy w krostach (potówki miałam tępić kalią, ale jakoś zawszę zapominam kupić). Za to normalnie na szyi ładnie i mam wrażenie, że to od bursztynów, które od jakiegoś czasu nosi non stop.
    myślałam ze polar jeszcze gorzej robi bo to sztuczne i jeszcze bardziej sie skóra poci...


  14. #14
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    To chyba nie od wielo... może to indywidualna sprawa, jak dziecko reaguje na upał, pot, czy jest alergiczne, skłonne do podrażnień. Wyobraźcie sobie, że moja mała, która nie ma na nic alergii, w te upały była w kieszonkach z PUL'em z uczciwym polarkiem przy pupie i NIC! Zmieniałam co 1,5 godziny, myłam pupcię i wietrzyłam. Żadnych kremów! Czasem puder... bo mi się mąka ziemniaczana skończyła...



  15. #15
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bodzia_30 Zobacz posta
    Sudocrem działa szybciutko, gdyby Jaś miał odparzenia od pieluchy, to bylyby one winym miejscu, tak więc to napewno kwestia upałów i pocenia się.
    Dobra, to powiedzcie matce pierwszego dziecka, jak wyglądają odparzenia od pieluchy.

  16. #16
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ankamk Zobacz posta
    szczerze, to przy jednorazowkach nie znałam odparzeń, przy wielo niestety często :/
    Hm, a wszędzie czytałam, że ratunkiem dla odparzonej pupy są właśnie wielorazówki. Okazuje się, że nie zawsze?

  17. #17
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    słyszałam od doświadczonej mamy od wielo, że niektóre dzieci są wrażliwe na mokrą tetrę i stąd mają odparzenia - próbowałaś wkładać cienki polarek? żeby izolować mokro od pupci?



  18. #18
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    moja dostała odpazen jak była na flipie i wkładkach zawsze sucho mikrofibrowych - nie było jeszcze takich mocnych upałów
    teraz lecze ją na tetrze i wełnie, poprawe widać ale do całkowitego zagojenia to jeszcze troche
    intuicja mi podpowiada że polar w upał to nie bardzo. zresztą sama spróbowałam- założyłam sobie podpaske z mikropolarem choc ten mikropolar milutki to chwile w upale i MASAKRA


  19. #19
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    u nas przez te upały zaczynały się odparzenia - mała non stop na cycku, wysikiwała hektolitry, a ja nie nadążałam ze zmianą pieluch

    pomogła... mąka ziemniaczana - dupeczka jak marzenie cała reszta zresztą też
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  20. #20
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Jaś praktycznie zawsze ma między pupą a tetrą (czy innym wkładem) papierek lub polarową wkładkę.
    A tak w ogóle to tetra mi się nie podoba - najgorzej się spierają kupska, źle się spłukują, zostają plamy, nie chce mi się składać, szorstka jest i jak ja zakładam, to kupa zawsze wyleci na otulacz. Problem w tym, ze tetry mamy z 50szt.a poza tym mąż jest jej wielbicielem, jak on założy, to nic nie wypływa. No i do tetry jakiś otulacz muszę zakładać.
    No nic, jak zgromadze większą ilość formowanek (kilka już uszyłam ), to tetra tylko mężowa będzie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •