Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84

Wątek: ktoś ma porównanie MANDUCA a TULI ?

  1. #41
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    60

    Domyślnie

    my wraz z mężem przymierzaliśmy Tuli i Mandukę. Tuli zwyciężyło nawet nie dlatego, że Manduka jest sztywniejsza w dotyku i nie ma takich fajnych wzorów jak Tuli, ale głównie dlatego, że nie mogłam dociągnąć na sobie wszystkich klamerek Manduki. Jestem niska i chuda (158cm, 44 kg) i Manduka po prostu ze mnie zjeżdżała.
    Z Tuli jestem niezmiernie zadowolona. Szybko się zakłada, Benio siedzi ładnie przytulony i nie jest tak gorąco jak w chuście. Nic mi się nie wrzyna, nie spada i nie deformuje. No i Tuli jest produkowane w Polsce

  2. #42
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziewczyny jestem zupełnie nowa (i zielona) na tym forum. Chciałabym kupić jakieś nosidło ergonomiczne dla mojej 6 miesięcznej niuni. Mój maluszek waży obecnie 8,600 sama nie siedzi ale sztywno trzyma już głowę. Ja mam 158 cm wzrostu i ważę 52kg. Czy możecie mi podpowiedzieć jakie nosidło manduca czy tula byłoby lepszym wyborem?
    Kurcze próbowałam znaleźć na forum jakieś informacje gdzie można przymierzyć takie nosidła ale zupełnie nie mogę się połapać w tych wątkach... Jestem z Radzymina. Czy na Białołęce lub Pradze jest jakiś klub gdzie można "pomacać" przymierzyć takie cuda?

  3. #43
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    Najlepiej jest przymierzyć oba nosidła i wybrać te, które najlepiej będzie leżeć, i w którym będzie Wam najwygodniej. Nie ma lepszego czy gorszego nosidła, w zależności od naszej budowy, upodobań jedne pasują nam bardziej niż drugie. W Warszawie, wiem że www.lydialand.pl ma oba te nosidła - zadzwoń i zapytaj się gdzie jest możliwa przymiarka. Na www.nosidla.com.pl jest tylko manduca, ale to chyba gdzieś Legionowo/Białołęka/Bródno się mieściło.
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  4. #44
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    ja jeszcze raz powtórzę, że dla osoby o niewielkich gabarytach na pewno Tuli będzie przyjemniejsze...

  5. #45
    Chusteryczka Awatar wrapsodia
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Erlangen Niemcy /czasem Wawa/Jarosław/Klimontów
    Posty
    1,682

    Domyślnie

    ja mam taki sam wzrost, troche wiecej kg i wygodniej mi w manduce ( mi np. niewygodnie w tak szerokich ramionach jak ma Tuli), więc ja nadal jestem za przymierzaniem wszystkiego
    Gosia, mama Toli (25/10/2008), dawniej mimezis

    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci



  6. #46
    Chustoholiczka Awatar Tola_zet
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    LDZ
    Posty
    4,167

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wrapsodia Zobacz posta
    ja mam taki sam wzrost, troche wiecej kg i wygodniej mi w manduce ( mi np. niewygodnie w tak szerokich ramionach jak ma Tuli), więc ja nadal jestem za przymierzaniem wszystkiego
    moim zdaniem Tuli ma najwęższe szelki ze wszystkich nosideł hehe

  7. #47
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    mi w tuli bardzo przeszkadzało że nie można spiąć szelek na skos.
    za to wygodniejszy pas biodrowy przy noszeniu z przodu - dla mnie jest w tuli. w manduce jak Maciek długi się zrobił i zapinałam nisko - przy wchodzeniu na schody (przy wysokim podnoszeniu nogi) ta "falbanka" w manduce przeszkadzała.

    anadeo - ja od 3 sierpnia będę w Ząbkach.mam manducę. mogę dać przymierzyć.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  8. #48
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    Też mam ten dylemat - Manduca czy Tula i nie wiem w co zainwestoweać. Mnie do Manduki przekonuje mozliwosc sadzania na biodrze. Tylko, ze w takiej pozycji, mama ma wzynajacy sie w szyje pasek - może ktoś wie, czy to bardzo przeszkadza, czy możne jest jakoś mądrze rozwiązane? Nawet się na testy Tuli zapisałam, ale przede mną jeszcze 20 osób, więc pewnie wcześniej coś kupię niż się doczekam
    Ostatnio edytowane przez Isolt ; 13-10-2013 o 15:07
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  9. #49
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    dla mnie tuli/-a jest dobra do noszenia z przodu, w manduce nie umiem, mam problemz z dociaganiem pasów. Na plecach w tuli nosi mi się dobrze, ale zakladanie wszelkimi sposobami to często masakra a dociąganie pasow szczególnie bo mi sie zaginają paski. W manduce na plecach nie mam żadnych w wymienionych problemów, jest idealnie. No i moge sobie panel powiększyć co też jest na plus
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  10. #50
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Rose&Rebelion

  11. #51
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    ale ładne:

  12. #52
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    madame googoo

  13. #53
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,278

    Domyślnie

    Ja za Demoną Rose&Rebelion.
    Właśnie dzisiaj dostałam i testujemy w domu,jutro dopiszę jak sprawdzil sie w warunkach ekstremalnych czyli wpinanie i wypinanie dziecia przed szkoła starszej.
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  14. #54
    Chustomanka Awatar RoxieSTB
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    staffordshire
    Posty
    668

    Domyślnie

    Demona, mozesz powiedziec cos wiecej o tym R&R? Nada sie dla drobnego dzieciaka?

  15. #55
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Tu masz recenzje
    http://www.chusty.info/forum/showthr...-amp-Rebellion

    Na poczatku wydawało mi się małe i krótkodystansowe, ale jak już kupiłam swoje to nosiłam długo, na pewno powyżej roku. Mój Witek właśnie z tych drobnych.

  16. #56
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PchlePsotki Zobacz posta
    Ja za Demoną Rose&Rebelion.
    Właśnie dzisiaj dostałam i testujemy w domu,jutro dopiszę jak sprawdzil sie w warunkach ekstremalnych czyli wpinanie i wypinanie dziecia przed szkoła starszej.
    Testujemy? Jak, gdzie można potestować?

  17. #57
    Chustopróchno Awatar PchlePsotki
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12,278

    Domyślnie

    swoje własne,wczoraj przyszło
    Blog,
    Aniołek Sierpień 2022,Aniołek Kwiecień 2022,Aniołek Październik 2021,Asiulek 1.02.2013 ,Aniołek grudzień 2008, Natulek 13.08.2006

  18. #58
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PchlePsotki Zobacz posta
    swoje własne,wczoraj przyszło
    Aaaaaaa to zazdroszczę

  19. #59
    Chustoguru Awatar Isolt
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Warszawa- Żoliborz
    Posty
    7,915

    Domyślnie

    No i nadszedł ten moment, że i ja mogę się wypowiedzieć porównawczo Mam Tulę standard i Manducę. Obie kupione używane, Tula była w stanie idealnym, Manduca w nieco gorszym. Podobno była dwa razy prana i uzywana przez rok, rzeczywiście kolor jest trochę sprany, nawet warning na pasie się sprał, więc może nieco bardziej była eksploatowana niż sprzedawca przyznał. To chyba stary model, bo czarny z białymi pasami, wydaje mi się, że w nowych są szare boczne pasy.

    No więc tak... Najpierw nosiliśmy się w Tuli, było bardzo fajnie, ale ostatnio Ignacy zaczął z niej wyrastać (ok.11 kg, rozmiar 80-86). Ale dopóki nie przyszłą Manduca, to nie wiedziałam, co to znaczy wygodnie nosić w ergo! Cały czas jestem w szoku. Fakt faktem, moje nosidło (być może przez te prania) jest miękkie. Co za tym idzie, nic się nie wżyna, pasy naramienne są miększe i cieńsze niż w Tuli, jak dla mnie to duży plus. Dużo lepiej też otula małego, nie mówiąc o tym, że powiększany panel idealny jest na rozmiar. Widzę, że synek też to docenia, w Tuli się wyginał i sam nie wiedział gdzie ręce podziać, tutaj nadal ma podparcie dla główki. Chciałam ją popróbować i puścić dalej w świat, ale chyba nie chcę się z nią rozstawać, tak nam dobrze na spacerach... Tula chyba sobie na nas poczeka
    W skrócie:
    WADY TULI:
    - sztywniejsza, twarde pasy biodrowe i naramienne
    - gorzej otula
    - po noszeniu zawsze bolały mnie plecy, w M nic mnie nie boli
    - jeden rozmiar, z którego mały szybko wyrósł. na toddlera się nie kwalifikuje.
    - mniej godna zaufania klamra. W Tuli jest trzypunktowa i trzyma na Amen. Z przyzwyczajenia próbuję normalnie rozpinać i nawet nie drgnie.

    WADY MANDUKI:
    - malutki kapturek. Tulowy po założeniu dawał mu cień, ułatwiało to zasypianie, ten bardzo ciasno trzyma głowę, żadnego cienia nie daje. I ma za krótkie gumki (nie wiem, może ktoś przy nich majstrował), któe ciężko się zahacza o haczyki, a na plecach to mowy nie ma, żeby samemu założyć.
    - wątpliwe walory estetyczne. To oczywiście kwestia gustu, ale w Tuli jest multum wzorów. Coś za coś, albo wygoda, albo uroda
    - długaśne taśmy (nie ma gumek jak przy Tuli) i milion sprzączek, póki co się w tym gubię, chociaż to można podpiąć i pod zalety - jest kilka rodzajów noszenia, w tym na biodrze (niewygodne, pas się wżyna w szyję) i ze skrzyżowanymi naramiennymi.

    gdybym miała wybrać jedno, wzięłabym Manducę.
    Ignaś 07.2013
    Marynia 03.2015
    Hela 03.2018

    BLW = Bobas Lubi Wypaćkanie

  20. #60
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Testowałam wszystkie nosidła, o których piszecie. I wiele innych. Pewnie tak jak Meta wczesneij pisała-kazda potwora znajdzie swojego amatora Ze mna najbardziej kompatybilna jest Manduca. Jakby była taka fuzja :design Tuli lub R&R lub Calyxa i ergonomia Mancuki, to byłoby nosidło idealne! Chociaz ja mam limitowana Manduke w motylki, wiec nie jest tak xle.
    Niedawno wyszła Manduca New Edition. Ulepszona podobno...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •