Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 84

Wątek: ktoś ma porównanie MANDUCA a TULI ?

  1. #21
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    dziewczyny przed zakupem nosidło moze popytajcie kogos kto ma o pożeczenie, lub spotkajcie sie z kims zeby przymierzyć
    tak chyba bedzie najłatwiej
    jewa napisała ze minusem manducy jest zamek na plecach a dla mnie to jest wlasnie super sprawa bo moge schowac małemu łapki przy zapietym panelu i wyjac na wierzch kiedy jest spięty
    natomiast w tuli nie ma opcji wyjęcia rąk u małego dziecka
    To że pasy są wszyte prostopadle w środek panela i uciskają dziecko w kręgosłup to Ci przeszkadza a zamek na plecach dziecka juz nie ??? Moim zdaniem dla malutkiego dziecka i to i to jest niedobre, a szczególnie noszenie dziecka w nosidełku od urodzenia nie jest w porządku bo maluszek który nie siedzi nie powinien być noszony w nosidełkach !!! Manduca to promuje i w moich oczach przez to traci.
    Poza tym, na wielu zdjęciach manduci też wyraźnie widać, że ściąga się na pleckach dziecka przez pasy, czyli efekt jest podobny jak w tuli.
    Ostatnio edytowane przez jewa ; 20-07-2010 o 00:38


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  2. #22
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jewa Zobacz posta
    To że pasy są wszyte prostopadle w środek panela i uciskają dziecko w kręgosłup to Ci przeszkadza a zamek na plecach dziecka juz nie ???
    tylko ten suwak nie powoduje ze mały siedzi wyprostowany w manducy
    kurcze, mówie co widziałam po włożeniu małego do tuli a co do manducy
    próbowałam kilka razy usadzic go dobrze w tuli zeby te plecy były zaokrąglone ale sie nie dało manduca ten suwak ma sporo wyżej dlatego mi nie przeszkadza

    tuli naciska zaraz nad pupką,

  3. #23
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    napiasałam do Uli od Tuli - może coś poradzi z tą pupką



  4. #24
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Najlepiej przymierzyć oba Różnimy się budową,wzrostem..i to co dla jednych jest idealne,nie koniecznie musi być takie dla kogoś innego
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  5. #25
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    hmmmm u mnie w maduce nic się nie ściaga a suwak jest wszyty tak ze nie ma kontaktu bezpośredniego z plecami dziecka. Wręcz bardzo chwale sobie mozliwość skracania i wydłużania panelu i wielokrotnie w zależności od sytuacji z tego korzystałam
    I zgadzam się ( juz nie wiem z kim ) że panel manduki bardziej przylegał naturalnie do plecków - jako kawałek materiału. W Tuli wydawało mi się ( gdy testowałam) ze panel jest lekko wypełniony przez co sztywniejszy i przy końcu odstaje od plecków gdy w manduce do plecków przylega na całej ich powierzchni.
    Natomiast materiał to dwa różne światy. Choc ja akurat bardzo lubię mandukowy

    Aaaaa i jeszcze inny sposób dociagania pasów naramiennych. W Tuli ciągnie się do dołu a w manduce do góry






  6. #26
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    dziewczyny przed zakupem nosidło moze popytajcie kogos kto ma o pożeczenie, lub spotkajcie sie z kims zeby przymierzyć
    tak chyba bedzie najłatwiej
    jewa napisała ze minusem manducy jest zamek na plecach a dla mnie to jest wlasnie super sprawa bo moge schowac małemu łapki przy zapietym panelu i wyjac na wierzch kiedy jest spięty
    natomiast w tuli nie ma opcji wyjęcia rąk u małego dziecka
    w chustach chyba też u maleńkiego dziecka nie wyjmuje się rąk. to żaden argument jak dla mnie... małe dziecko nie musi mieć rączek nawierzchu. poza tym w tuli mój półroczniak wyjmuje sobie rączki jak chce... tylko po prostu pod pasami a nie nad panelem... wygodne i nic nie uciska.

    co do pasów stwarzajacych ucisk na kregoslup: NIC takiego nie zaobserwowałam. materiał jest równomiernie naciągnięty w Tuli.
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Moim zdaniem dla malutkiego dziecka i to i to jest niedobre, a szczególnie noszenie dziecka w nosidełku od urodzenia nie jest w porządku bo maluszek który nie siedzi nie powinien być noszony w nosidełkach !!! Manduca to promuje i w moich oczach przez to traci
    Ktoś z pomyslunkiem nie wsadzi maluszka do żadnego nosidła
    Ja manduke kupiłam jak Młody miał 4 miesiace i czekałam aż nosidło bedzie dla niego odpowiednie.

    A wracając do tematu prawdopodobnie przy drugim dziecku bede miała dwa nosidła - wysłuzona mandukę na dłuższe wypady/wyjazdy/wędrówki po górach i Tuli na spacery krótsze/miastowe






  8. #28
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cobra Zobacz posta
    mierzyłam oba w sklepie Vegi i niestety Tuli było owszem milsze w dotyku ale:
    - grubsze,
    - wyższy panel, więc Pyzie wrzynało się w paszki gdy chciała wyjąć uapki
    - wzory do mnie nie przemawiają
    - NIE MOŻNA skrzyżować pasów ramiennych na plecach
    - dla mnie było niewygodne bo jestem bardzo niskiego wzrostu

    Wybrałam standardową Manduca. Jest szortka bo z domieszką konopii ale Vega podpowiedziała, że konopie dają większą przewiewność i lepiej się je pierze

    nie ma potrzeby krzyżowania wypełnianych pasów na plecach.... w manduce jest taka możliwość i robi się gruby garb wtedy...
    ja mam 157 cm wzrostu i jest wygodne.
    w miejscu pasa biodrowego 75 cm i też jest ok. mąż jest chudszy i nie ma kłopotu z pasem w Tuli.

    wczoraj ponosiłam jeszcze raz w manduce dla porównania i mnie wkurza klamra z potrójmym zabezpieczeniem. po raz kolejny się przycięłam i nie mogę jej odpiąć bez przesunięcia jej na przód!!! annoying thing!

    limitowana manduca nie ma konopii i nadal jest szorstka :/
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  9. #29
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Dziewczyny, nie ma się co kłócić Jak słusznie zauważyła marza, każdy jest inny i inne nosidło mu pasuje, nie ma uniwersalnego, idealnego dla wszystkich. Noszę w Manduce, nosze w Tuli - jakis strasznych różnic nie zaobserwowałam - jedyne obiektywne co moge napisać to, że panel w Tuli jest dłuższy. Patetnt Manduki z suwakiem mi osobiście pasuje, bo moje dziecko w życziu nie da się usadzić z rączkami wewnatrz, więc zmniejszam panel i ona sobie rączkami operuje nad panelem. W tuli rzeczywiście troszkę ja pasy uciskają, ale jeszcze parę m-cy i pewnie tak urośnie, że i ten problem zniknie.


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  10. #30
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Prywatnie mam "Tulisówki", ale w międzyczasie testowałam różne nosidła, w tym manducę. Pamiętam moje rozczarowaniem, gdy pierwszy raz wkładałam w nią półrocznego Tymianka. Sztyyyywna !!! Może to i brak umiejętności, a może i moja budowa, manducy (....), ale nie mogłam właściwie umiejscowić pupki dziecka i jej podociągać (w totalnym przeciwieństwie do Tuli). Tuli otula dziecko, w manduce mi się to nie udawało. Takich drobnych niuansów jest wiele-dla mnie ważnym jest np. pas biodrowy-jak dla mnie bajeczka; w manduce miałam wrażenie, że mam gorset . Może jestem nieobiektywna, ale ja naprawdę kocham nasze Tulisówki, a jak wiadomo-miłość bywa ślepa .
    Nie łapię kwestii rączek. Mój synek potrafi sobie wyciągnąć, przy czym ja mu akurat je chowam .
    Odnośnie noszenia starszych dzieci. Pierworodna ma 4.5 roku. Też chciałaby się poprzytualć, więc wylądowała w nosidle. I tu miłe zaskoczenie-grawitacja przestała działać. Pytana odpowiedziała, że jest jej wygodnie (troszkę chyba ściemniała, bo panel na nią jest o ładnych kilka km za wąski). Niemniej to informacja dla mnie, że nosidło naprawdę wiele zniesie i poniesie .

  11. #31
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gema Zobacz posta
    limitowana manduca nie ma konopii i nadal jest szorstka :/

    Hmm, powiem szczerze, że nie moge się z tym zgodzić I nie tylko ja- w zeszłym tygodniu napisała mi klienta (nasz forumka) zresztą, że doszła jej limitowana M. i jest baaaardzo zaskoczona, bo ktos jej powiedział, że jest bardzo szorstka, a ona ma w domu Tuli i widzi, że wcale materiał sie nie różni, limitek jest tak samo mięciutki

    Poza tym ta szorstkość to nie musi byc wadą - to jest bardzo subiektywne, mi np. ta szorstkość bardzo odpowiada


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  12. #32
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    no ja mam taką maducę i tak w niej wygladal michulec - nie chcial pokazac buzi


    a to mąż i michal w Tuli na pielgrzymce:


    swoją drogą nie widzę, żeby Tuli miało bardziej prostopadle wszyte pasy niż manduca...
    pupa michałowi lepiej wpada w Tuli, chyba dlatego, że materiał nie jest sztywny i robi się ładne umiarkowane siodełko


    Michulec ledwo wystaje ale to dlatego, że jest mały (teraz nieco ponad 7 kg)... widzi wszystko bez kłopotu i jest zadowolony
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  13. #33
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    67

    Domyślnie

    gema - fajne to ostatnie zdjęcie, synek łypiący z nosidełka idealnie wkomponowuje się we wzór na panelu

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    Może jestem nieobiektywna, ale ja naprawdę kocham nasze Tulisówki, a jak wiadomo-miłość bywa ślepa .
    haha no właśnie ja ślepo kocham mandukę

    Poza tym ta szorstkość to nie musi byc wadą - to jest bardzo subiektywne, mi np. ta szorstkość bardzo odpowiada
    potwierdzam tak chciałam i tak kupiłam

    Musli mam 15 kg chłopaka - nosiłam w obu nosidłach i w obu było ok lecz z lekką przewagą na plus dla manduki. W niej mniej odczuwałam cięzar jaki nosiłam. No i bezpieczniej sie czułam z mandukową klamrą. Moje doświadczenie jest takie - dłużej ponoszę ciężar w manduce i to ze w manduce lepiej czuję synka przy sobie ( nosze na plecach), jest mocniej przyklejony






  15. #35
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    67

    Domyślnie

    Według mnie materiały w obu są podobne (tuli sowy i blue velvet), chociaż mam kilka nosideł i wszystkie są jak dla mnie na jednakowym poziomie jeżeli chodzi o szorstkość, także być może mało wyczulona jestem w tej kwestii. Zgadzam się, że najlepiej wybróbować bo Tuli jednak obiektywnie ma mniejszą możliwość regulacji (np. nie można krzyżować pasów, regulować pasów z przodu) i być może dla niektórych się nie sprawdza z tego powodu, że taka regulacja jest w jego przypadku niewystarczająca i coś uciska albo jest niewygodne. Z drugiej strony jeżeli okaże się, że Tuli pasuje idealnie to ta rozbudowana regulacja Manduci robi się wadą bo wszystkie sprzączki, zamki stają są zbędne i tylko wkurzają.

  16. #36
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    no dokładnie...

    dodam tylko, że ja byłam tak achwycona krzyżowym zapięciem pasów manduci do czasu, kiedy zaczął mnie wkurzać garb z wypełnionych dwóch warstw skrzyżowanych pasów i ani bluzy z kapturem założyć nie mogłam, a mam same takie, ani kurtki normalnie na siebie potem założyć na plecy, bo z tyłu wyglądałam jak inwalidka przez ten garb... zapięcie to mi się totalnie nie sprawdziło :/ a byłam nim tak zachwycona pas piersiowy spokojnie zapobiega zsuwaniu się pasów z ramion (a ja mam bardzo opadające i drobne ramiona)

    i jeszcze raz powtórzę: wczoraj tylko dla porównania nosiłam w manduce i ponownie irytowały mnie do szaleńśtwa: majtasy których nie można odpiąć i uwierają michała, który o tak nigdy z nich nie kozystał oraz także kapturek nieodpinany a tylko upychany w zagłówek panela... ciężko go upchnąć a nieupchnięty zwisa :/
    no i w taką pogodę się w manduce upociliśmy. Tuli wydaje się bardziej przewiewne i nawet w gorszy upał czuliśmy się komfortowo.
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  17. #37
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    Dziewczyny, to ja jeszcze tak sie podowiadywałam (a sama wiem, bo kupilam i czekam na swoje Tuli):
    - Panel w Tuli nie jest juz wypelniany (od ok maja). Przez to w lecie nie jest tak goraco. (a był wypełniany wkładem z organicznej bawełny!)
    - Nosidelko po prawidlowym nalozeniu, nie powinno odstawac a tu jest przklad:
    http://www.babytuli.pl/products/nosidelkobalboa

    - Jak widac na zdjeciu, pas ramienny pod pacha lezy ladnie i sciaga material az spod popki dziecka.
    - A czy nie fajniej wspierac produkty polskie, szczegolnie faktycznie dobre i szyte z sercem? Wiem od Uli od Tuli, że ona prze pół roku szukała polskich materiałów, które spełniają wszystkie normy... i są śliczne!
    -Myslę, że doświadczonej mamie odpowiada mniejsza ilość klamerek - szybciej dziecia wsadzać i wysadzać

    O nosidlach troche czytalam, i wydaje mi sie, ze i manduca i tuli to swietnej jakosci nosidelka ergonomiczne.
    Oczywiście manduka to duuuuża produkcja i ma już swoją świetną renomę, a Tuli jest produkowana na mniejsząskalę i w ogóle to jej początki na naszym rynku. Ale przecież chusta, ktora rozni sie glownie "tylko" rodzajem materialu, jedna komus odpowiada a druga nie... wiec czego sie dziwic przy wyborze nosidla, ktore pomimo, ze sa do siebie bardzo zblizone, jednak maja troche inna konstrukcje.
    Powodzenia w wyborze!
    Ostatnio edytowane przez Mamusiaanusia ; 20-07-2010 o 12:24 Powód: przypomniało mi się o wypełnieniu!



  18. #38
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamusiaanusia Zobacz posta
    -Myslę, że doświadczonej mamie odpowiada mniejsza ilość klamerek - szybciej dziecia wsadzać i wysadzać
    Manduke ubiera się tak samo szybko jak Tuli Zapina pas biodrowy,sadza maluszka i zakłada pasy (jezeli ubiera się standardowo,nie krzyżując pasów..czyli nie ma potrzeby odpinania klamer przy pasach naramiennych za kazdym razem).


    Tamyszko,polecam przymierzyc oba i sprawdzić w którym będzie Wam obojgu wygodnie
    W Warszawie jest kilka sklepów które mają Manduce i Tuli
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  19. #39
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    a ja niezmiennie kocham Olives and Applesauce i custom made OCAH ile osob tyle gustow

  20. #40
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez słoneczny_blask ; 01-01-2014 o 15:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •