Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: za długie wkłady i upychanie formowanki pod otulacz

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Malgo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie za długie wkłady i upychanie formowanki pod otulacz

    Problemy pieluchowe mam dwa:

    1. Wkłady chłonne w kieszonkach one size są idealnie dopasowane długością do kieszonki w pełnym rozpięciu, czyli jeśli zmniejszam rozmiar nawet o jedną napkę, wkład robi się za długi. Niby można by to zignorować i niech on sobie tam będzie zgnieciony, ale mnie to wkurza. Można też złożyć wkład ale przy np. mikrofibrowym strasznie grubo się zrobi... Jak sobie radzicie?

    2. Otulacze mam rozmiarowe, a formowanki są one size. No i jak tu wcisnąć formowankę do 13kg pod otulacz do 10? I jeszcze dziecko do środka? Falbanki w formowance również nie pomagają i znowu robi się grubo, grubo, grubo

    Doradźcie proszę, bo ja jakoś mało pomysłowa jestem
    wcześniej malgorozza


  2. #2
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Ja wkładki zawijam, nawet mikrofibrowe, ale moje dziecko większe, więc nie przeszkadza to tak bardzo jak przy maluszku. A otulacze mam raczej większe od pieluch, do mniejszych wkładam same wkładki z polarkiem.

  3. #3
    Chustonoszka Awatar Malgo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie

    Chyba się trochę nie zastanowiłam
    To raczej normalne, że się większego pod mniejsze nie wciśnie. Czyli pozostaje mi chyba używanie formowanek rozmiarowych, bądź one sizeów ale bez otulacza wtedy. Bo kupowanie za dużego otulacza chyba raczej nie ma sensu?
    wcześniej malgorozza


  4. #4
    Chustofanka Awatar zyta
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Września
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malgorozza Zobacz posta
    Chyba się trochę nie zastanowiłam
    To raczej normalne, że się większego pod mniejsze nie wciśnie. Czyli pozostaje mi chyba używanie formowanek rozmiarowych, bądź one sizeów ale bez otulacza wtedy. Bo kupowanie za dużego otulacza chyba raczej nie ma sensu?
    Ja kupowałam za duże otulacze ImseVimse . Ale to ze względu na rzepy i na to, że dawały się wtedy dopasować do mniejszego dziecia i na dłużej starczały. Rzepy trochę drapią nóżki, więc niekoniecznie 100%towo polecam.
    Może spróbuj malutkich ręczniczków Ikeowych. Widziałam pakowane po 10 szt. za ok. 10 zł w dziale dziecięcym, w okolicach wanienek . Te większe wypadają po złożeniu jak tetra, a mniejsze dla malucha powinny być ok, zarówno do formowanek jak i samego otulacza.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar glo
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    w podróży
    Posty
    4,021

    Domyślnie

    ja do rozmiarowych otulaczy ładuję tetrę/wkłady/rozmiarowe formowanki. do większych formowanek mam większy otulacz. a za długie wkłady trochę też mnie wkurzają, ale zawijam i jest ok albo czasem po prostu wkładam i kawałek wystaje na plecy (co osłania dodatkowo od gumki)

  6. #6
    Chustonoszka Awatar Malgo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    110

    Domyślnie

    zyta, używam na razie (a właściwie Tosiek ) składanych bambino mio jak wkładów pod otulacz- jakoś do Ikea ciągle daleko... a chciałabym się przerzucić na formowanki, ponieważ u nas kupa baardzo płynna, ciężko ją przewidzieć i przeważnie niestety i otulaczowi się dostanie - a że nabyłam właśnie pierwszy wełniak to tym bardziej mi szkoda.
    Cytat Zamieszczone przez Gloting Zobacz posta
    ja do rozmiarowych otulaczy ładuję tetrę/wkłady/rozmiarowe formowanki. do większych formowanek mam większy otulacz.
    no właśnie, mam problem ze znalezieniem odpowiednich formowanek, bo albo są new born albo np. 5-15kg, czyli pod rozmiarowy (np.do 10kg) się nie zmieszczą. Może ktoś coś poleci?
    wcześniej malgorozza


  7. #7
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malgorozza Zobacz posta
    zyta,


    no właśnie, mam problem ze znalezieniem odpowiednich formowanek, bo albo są new born albo np. 5-15kg, czyli pod rozmiarowy (np.do 10kg) się nie zmieszczą. Może ktoś coś poleci?
    Ja polecam uszycie na wymiar, samemu albo zamówienie u dziewczyn szyjących

  8. #8
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    niektore formowanki tots bots maja dwa rzedy napek i mozna sobie zmiejszyc w razie potrzeby
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  9. #9
    Chustofanka Awatar zyta
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Września
    Posty
    245

    Domyślnie

    Jak myślisz o przerzuceniu się na formowanki to możesz pomyśleć o onesize i nie trzeba będzie oddzielnego otulacza. Minus to cena, ale na allegro nabyłam tanie, chińskie co prawda, ale się sprawują nie najgorzej. Jest nawet o nich wątek w recenzjach.

  10. #10
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zyta Zobacz posta
    Jak myślisz o przerzuceniu się na formowanki to możesz pomyśleć o onesize i nie trzeba będzie oddzielnego otulacza. Minus to cena, ale na allegro nabyłam tanie, chińskie co prawda, ale się sprawują nie najgorzej. Jest nawet o nich wątek w recenzjach.
    Onesize to jeden rozmiar na cały okres pieluchowania, masz chyba na myśli AIO (czyli wszystko w jednym)

  11. #11
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    "za duze" otulacze są genialne na duze formowanki - nie trzeba naciągać, chować, upychac
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •