Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Help - najpierwsze początki ;)

  1. #1
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie Help - najpierwsze początki ;)

    Ostatnio w zasadzie nic innego nie robię w wolnych chwilach tylko czytam ten dział, ale niestety - cały czas się czuję mega zagubiona w tym wszystkim
    Otóż - myślę intensywnie nad wypróbowaniem wielo - najpierw chyba chciałabym kupić 3-5 pieluszek i zakładać posiłkując się jeszcze pampkami. Zależy mi też na kasie - żeby nie wszystko na raz, zwłaszcza, jeśli okaże się, że nam to jednak nie leży... No więc tani koszt i łatwość obsługi.

    No i jeszcze - czy mogę kupić po prostu same kieszonki z wkładami? Da się pieluchować tylko w ten sposób? Do tej pory widziałam chyba tylko kieszonki i one mnie jakoś przekonują, wyobrażam sobie to używać - więc da się?

  2. #2
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    Najtaniej wyjdzie Ci reczniki lub tetra z otulaczem wełnianym bądź pulem.
    Ja sama teraz jadę na kieszonkach ale trzeba miec ich sporo.
    I to co Ci się teraz wydaje może nie mieć odzwierciedlenia za jakis czas. JA kieszonkami gardziłam a teraz wielbię dziec też
    warto spróbowac wszystkich opcji

    to na bazarek

  3. #3
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    A! Jeszcze jedno - czy rozmiar "One size" będzie dobry na tłuściutkiego 11 kg dziewięciomiesięczniaka? No i co później z noworodkiem - będzie tych samcyh One size mógł używać?...

    Kurcze, i też bez sensu kupować pieluchy, które za 2 kg będą za małe
    Ostatnio edytowane przez mmadzik ; 14-07-2010 o 11:13

  4. #4
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    na 11 kg one size jak najbardziej - jednak musisz uważać na niektóre pieluszki bo rozmiarówka tak jak w ciuszkach zależna czasami od producenta, najlepiej przejrzeć recenzje, na poczatku dużo czasu zajmuja a potem już z górki

    a na noworotki jednak najlepiej pasują S bo czesto one size są za duże no ale to tez zalezy od noworotka

    a cha TO WCIĄGA

  5. #5
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Baryłko - dzięki wielkie za wszystkie sugestie... Ja czytam, i czytam, i czytam... Ech, jak się będę tak teoretycznie zagłębiać jeszcze trochę, to mi dziecko się odpieluchuje, zanim mu pierwszą wielo kupię

    Edit: o jakich ręcznikach z ikei konkretnie czytam tutaj x razy? Tetry mam mało w domu, ale za to do ikei się wybieram to może bym się zaopatrzyła w coś?
    Ostatnio edytowane przez mmadzik ; 14-07-2010 o 17:41

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    ciężko mi poradzić firmę czy konkretna pieluszke bo kazdy czuje inaczej
    wełna jest naprwde fajna teraz na lato to w ogole hit
    pewnie jednak chcesz aby to fajne na tyłeczku wyglądało to kup kolorowe pieluszki niech ciesza oko
    do kieszonek mozesz wlozyc co chcesz ale od tego zalezy chlonnosc pieluchy, reczniki z ikei sa szorstkie i dadza uczucie mokrego przy pupie wiec nie polecam a chcesz latwo pieluchowac to kup jakies AIO
    ja w ciazy przeczytalam wszystkie watki pieluchowa tutaj na forum (zajelo mi to miesiac!!!sleczenia przed kompem - pieluchy mi sie snily normalnie) i dokonalam zlego wyboru bo kupilam one size teraz najchetnie a zwlaszcza dla noworodka tylko rozmiarowki preferuje bo lepiej leza, sa wezsze w kroku co bardzo dziecku przeszkadza jak ma rozpórkę niemalze ortopedyczną
    wszystko co kupisz mozesz sprzedac wiec niewiele stracisz

  7. #7
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    AIO bym wolała nie, bo mam bardzo ograniczone możliwości suszenia - więc raczej coś, co szybciej schnie. Ręczniki Ikea do otulacza ew. tetra + będzie mokro, tak? A jakby to samo do kieszonki włożyć to będzie lepiej?

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,781

    Domyślnie

    Tak, jeśli w kieszonce od pupki jest polar tetrę polecam z otulaczami, wersja tania
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    359

    Domyślnie

    Jak nie masz kasy na razie na kieszonkę (choć to bardzo wygodne pieluchy), to wystarczy, że na wierzch pieluchy w otulaczu położysz kawałek grubego polara, który odizoluje pupę od bezpośredniego kontaktu z nasiąkniętą pieluchą.
    Przyznam, że kieszonki Bumgenius o wiele lepiej leżały na moim ważącym 3100 noworodku niż rozmiarowe Imse Vimse.
    Ręczniki z Ikei to te http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20075966 Ja je pocięłam na pół i obrębiłam, żeby się nie strzępiły. Takie połówki były w sam raz na jeden sik, jak mała była całkiem mała, a teraz wkładam je do bawełnianych majteczek albo rajtuz. Albo używam 2 połówek zamiast standardowej tetry. Składam je na 3.

  10. #10
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Ja kupiłam kiedyś bardziej wypasiasty ręcznik w ikei, ale okazało się, że zrobił się szorstki i twardy myślę, ze otulacz wełniany + ręczniki, tetra, czy cokolwiek będzie najtańsze (tzn. tańszy pewnie będzie otulacz PUL, ale za to wełniany dłuzej można używać, więc mniej potrzeba). Choć szczerze mówiąc ja bym na Twoi miejscu pewnie zaopatrzyła się po jednej sztuce z każdego rodzaju (kieszonka, otulacz i jakiś wkład/formowana - długo schnie, ale na noc niezastąpiona). Na bazarku faktycznie jest sporo do wypróbowania.

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    141

    Domyślnie

    A może jednak kieszonki, zawsze można ją wykorzystać jako otulacz A kolorowa cieszy oko i na początek jest łatwiejsza w użyciu niż zakładanie pieluchy i na to otulacza i jeszcze polarek zeby sucho było. Przynajmniej u nas czym szybsze w obsłudze tym lepiej....mała nie zdąży uciec
    córa 2009
    syn 2011

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Zazuza
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,800

    Domyślnie

    ja pieluchuje mlodsza od niedawna
    i mam praktycznie same kieszonki onesize i sie sprawdza (moja miala 4kg jak sie urodzila i bardzo szybko rosnie - wiec ciesze sie ze nie kupilam rozmiarowek bo krociutko by uzywala)
    mam tez dwa otulacze flip i tetre ale tego uzywam tylko w domu i glownie do wietrzenia tylka
    takze spokojnie dasz rade

  13. #13
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Dzięki za wszystkie rady! Ja tak właśnie pomyślałam, że chyba zanabędę po sztuce z każdego rodzaju, bo chcę wypróbować i wybrać najlepsze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •