Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Nadwaga/brzuch a chusta dla noworodka

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Truscaveczka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Podkarpacie
    Posty
    1,891

    Question Nadwaga/brzuch a chusta dla noworodka

    No własnie - witam się ze wszystkimi i od razu mam pytanie.
    Jestem w 22 tygodniu ciąży, od 3 roku życia jestem gruba, w porywach do otyłości. Oczywiście staram się walczyć z problemem, ale póki co jest jak jest Przy starszym dziecku miałam mei-tai, którego używałam sporadycznie gdy mała miała już 7-8 miesięcy, jednak był to dla mnie spory dyskomfort, do własnej wagi dokładałam jeszcze wagę córki i mój kręgosłup miotałby pewnie przekleństwa gdyby miał czym
    Teraz jednak chciałabym mieć jakąś alternatywę przy noworodku poza kładzeniem go do łóżeczka/na leżaczek, bo potrafię sobie wyobrazić, ze nie zawsze będzie to możliwe, a i starszaczka też mi życia nie ułatwi przesadnie.
    Dlatego pytam was, o zamotane, co mogłabym wybrać dla noworodka/małego niemowlaka, by nie wchodziło to w konflikt z wystającym brzuchem i nie zmieniało przesadnie mojego środka ciężkości (mój kręgosłup naprawdę chciałby pożyć )
    Jeśli posty na ten temat były, proszę o pokierowanie mną, nie wiedziałam, co wpisać w wyszukiwarkę
    Ostatnio edytowane przez Truscaveczka ; 08-07-2010 o 13:57 Powód: ortografia

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    torba na kółkach żartuję oczywiście- pomyśl o chuście wiązanej długiej, moze jakies ergonomiczne marsupi dla noworodka...z przodu czy z tyłu nosząc zawsze masz zmieniony środek cieżkości, na głowie nosić przecież nie będziesz

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    dokładnie, długa wiązana. noworodek bardzo Cię nie obciąży raczej. na plecach jest wygodniej dla kręgosłupa, ale z noworodkiem to istna kaskaderka... wiec zostaje motanie z przodu..
    ot - a skąd jestes dokładniej? (ja- stalowa wola)
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  4. #4
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    a ja Rzeszów Podkarpacie rulezzzzz

    sorki za OT

    a w temacie: myślę, że jak zaczniesz nosić od początku to kręgosłup i mięśnie przyzwyczają się stopniowo do zwiększającego się ciężarku. No i polecam (oczywiście po okresie połogu) ćwiczenia wzmacniające mięśnie posturalne (może ćwiczenia na piłce albo aquarobic / pływanie)
    Ostatnio edytowane przez neverendingstory ; 10-07-2010 o 10:12
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    Mam sporą nadwagę. Noszę Ulkę w chuście tkanej - jeśli chusta jest dobrze zawiązana, dociągnięta, kręgosłup tego nie odczuwa, natomiast każde zaniedbanie w wiązaniu mści się na nim podwójnie, bo i tak jest obciążony.
    Myślę, że tkana nie będzie złym wyborem

  6. #6
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,812

    Domyślnie

    ja tez z tych wielkich bab i nosze mlodego od poczatku w tkanej
    nosze go do dzisiaj choc młody wazy 19kg, bo nie umiem przestac
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Bogusia
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Szwajcaria
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Ja to dopiero gruba jestem , i jakoś się nad tym nie zastanawiałam tak jak ty Poprostu wszystkie rodzaje wyprobowuję ... maluszka jesiennego będę nosiła w tkanej z przodu , potem z tyłu . Nawet 15 kg starszaka na plecy we wrześniu jeszcze wrzucałam , a nie czułam dyskomfortu . Powodzenia w wyborze .
    Własciwie to dyskomfort mam w ciaży , nacisk na nerw kulszowy, później juz nie .
    MACIUŚ - 20.03.2007 JÓZIO - 23.10.2010 ZOJA - 21.02.2016
    Opowiedz mi mamo VLOG BLOG

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,122

    Domyślnie

    kochana
    napiszę to tylko raz i więcej nie bo mnie wstyd... noszę rozmiar 50 więc wielka baba ze mnie ... moja mała ma teraz około 13 kg i 85cm wzrostu noszę ją i z przodu i z tyłu w MT i tylko z przodu w chuście (ale to tylko dlatego, że nie opanowałam na tyle plecaczka by nie bać się wiązania na dworze kiedy moja dziewoja zażyczy sobie poganiać a potem się zmęczy)

    jak zaczniesz nosić od maluszka to kręgosłup powinien się powoli przyzwyczaić...
    i tak jak pisały dziewczyny jak dobrze podociągam to jest cudnie a jak coś źle podociągam to mści się natychmiast ale wystarczy poprawić wiązanie i jest znów ok.

  9. #9
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Panikasiu, skoro mowisz, ze MT przy starszej byl dyskomfortem, rada pozostaje jedna: trzeba zaczac nosic wczesniej, gdy maluch mniej wazy. Najlatwiej dopasowac do Was chuste wiazana - mozna zawiazac ja tak, zeby nie przeszkadzal nadmiar cialka tu i owdzie. Jedyna uwaga - staraj sie szczegolna uwage poswiecac ukladaniu nozek maluszka w prawidlowej pozycji. Szczegolnie na poczatku oponka z przodu moze troche przeszkadzac, ale jesli postudiujesz fotki z ulozeniem nozek, bedziesz wiedziec, o co chodzi. A kregoslup naprawde podziekuje Ci za nienoszenie na rekach luzem
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  10. #10
    Chustomanka Awatar horpyna
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Zielone Płuca Polski
    Posty
    1,432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Panikasiu, skoro mowisz, ze MT przy starszej byl dyskomfortem, rada pozostaje jedna: trzeba zaczac nosic wczesniej, gdy maluch mniej wazy. Najlatwiej dopasowac do Was chuste wiazana - mozna zawiazac ja tak, zeby nie przeszkadzal nadmiar cialka tu i owdzie. Jedyna uwaga - staraj sie szczegolna uwage poswiecac ukladaniu nozek maluszka w prawidlowej pozycji. Szczegolnie na poczatku oponka z przodu moze troche przeszkadzac, ale jesli postudiujesz fotki z ulozeniem nozek, bedziesz wiedziec, o co chodzi. A kregoslup naprawde podziekuje Ci za nienoszenie na rekach luzem
    Mój kręgosłup dziękuje każdego dnia
    Gabuszka (02.2010) i Wituś (02.2013)

  11. #11
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Ja też jestem z tych grubszych, górę noszę 50/52, dół 46/48, czyli duży biust i brzuch. Dodatkowo mam zwyrodnienia w kręgosłupie lędźwiowo- krzyżowym i szyjnym. Swoją córkę nosiłam w torbie Infanta ( nie miałam wtedy inernetu i kupiłam coś pierwsze lepsze, byle by było). Dała się nosić do półtora roku, z resztą ciężko mi było jak była cięższa, bo mi klamra wrzynała się w bark. Teraz marzy mi się drugie dziecko i chusta z prawdziwego zdarzenia. Zastanawiam się co wybrać, bo sama na razie jestem za bardzo nieobeznana. Zaszaleć pod względem finansowym też nie będę mogła. Co radzicie nabyć przy mojej tuszy i dolegliwościach? Jeśli długa wiązana to jaka długość (4,6 nie będzie za krótka)? Są dostępne rozmiary poucha na mnie? Czego unikać?Na co zwracać uwagę? I jeszcze żeby było w jesiennej tonacji, bo w końcu jestem Wiewiórką. Marzy mi się Mai Tei, ale to przecież nie dla noworodka.

  12. #12
    Chustomanka Awatar madziuchna23
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    542

    Domyślnie

    mój rozmiar to 52, nosiałam Piotrusia z przodu w kieszonce, jedyny dyskomfort jaki wtedy odczuwałam to ugniecione piersi,( o tym wątek był), jak przesadziliśmy się do 2x to mogłam nosić i nosić i kręgosłup nie odczuwał zmęczenia, wydaje mi się, że na duży brzuch dobry jest plecak hanti, dobry też na czas ciąży
    i tak jak pisałą never najlepiej zacząć od początku żeby i siebie i dzieciaka przyzwyczaić
    Małgosia 23.07.2004
    Piotruś 22.01.2009
    Michasia 26.10.2010
    Matylda 27.03.2012

  13. #13
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    A gdzie ten wątek o ugniecionych piesiach, bo nie mogę znaleźć? I jaką chustę kupić? czy 4,6 wystarczy? co radzicie? To, że siebie i dziecko trzeba przyzwyczajać do noszenia to nic nowego, przerabiałam to przy pierwszym dziecku.

  14. #14
    Chustomanka Awatar madziuchna23
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    542

    Domyślnie

    Wiewiórko, ja swoją pierwszą miałąm bb 5,6, na kieszonkę starczyło bez problemu ale 2x to mi ogon majtał (tyle, że ja lubię ogony ) i zależy jaki 4,6, bonp didka nie zawiążę w 2x a hopka już tak choć prawie na końcówkach, myślę, że dla nas najlepsze do wiązań z przodu są takie 5 metrowe
    a co do wątku o biustach to: http://www.chusty.info/forum/showthr...BCe-biusty-%29
    Małgosia 23.07.2004
    Piotruś 22.01.2009
    Michasia 26.10.2010
    Matylda 27.03.2012

  15. #15
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •