Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70

Wątek: eko(?) jednorazówki w rossmanie

  1. #61
    Chustomanka Awatar hanna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    523

    Domyślnie

    Całkowicie zniknęły, już ich nie produkują Bardzo szkoda, bo były fantastyczne, przynajmniej nam bardo pasowały, zwłaszcza cenowo porównując do innych eko-jednorazówek

  2. #62
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    aginia, faktycznie, nigdzie nie ma, pytałam w rossmanie, sprawdzali w bazie czy czyms takim, szkoda, bo nie mam teraz alternatywy do polecania.
    moltexy są na allegro, tyle że naturalnie drozsze (dla Ciebie noworodkowe 30zeta za 28 sztuk bez przesyłu)
    Ostatnio edytowane przez Mag ; 14-01-2014 o 14:43

  3. #63
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Widział ktoś może w swoim rossamnie te pieluszki w najmniejszym rozm? Całkowicie zniknęły czy jeszcze można gdzieś je dostać?
    ekologiczne? jak tak to u mnie juz nie ma. Jak normalne to są. Alternatywą oprócz innych dostępnych w sklepach internetowych są jednorazówki wwybielane bez uzycia chloru takie jak Fun&fit z rossmana i chyba jego następca (ale nie sprawdzalam, trzeba by bylo sprawdzic, ale to całkiem mozliwe) oraz Happy Belli równiez wybielane bezchlorowo (ale nie kazde, sprawdzic trzeba na opakowaniu). Zawsze to o dioksyny mniej w porównaniu do innych jednorazowek
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #64
    Chustomanka Awatar hanna
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    523

    Domyślnie

    swego czasu widziałam eko-pampersy na allegro, z Niemiec babka sprowadzała, ale nie śledze juz tego... Były w miarę przystępnej cenie, jak normalne pampersy.

  5. #65
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Widział ktoś może w swoim rossamnie te pieluszki w najmniejszym rozm? Całkowicie zniknęły czy jeszcze można gdzieś je dostać?
    Przy pierwszym dziecku używałam tych eko pieluch, więc teraz, gdy się spodziewam drugiego "ssaka", zaczęłam się rozglądać po Rossmannie i nigdzie ich nie widziałam. Produkować ich nie przestali, bo są dostępne w niemieckich Rossmannach, i niestety nadal tylko od rozmiaru 3. Jak drugie dziecko do nich dorośnie, to chyba będę musiała poszukać kogoś, kto mógłby je przywieźć

  6. #66
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,631

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emelbe Zobacz posta
    Przy pierwszym dziecku używałam tych eko pieluch, więc teraz, gdy się spodziewam drugiego "ssaka", zaczęłam się rozglądać po Rossmannie i nigdzie ich nie widziałam. Produkować ich nie przestali, bo są dostępne w niemieckich Rossmannach, i niestety nadal tylko od rozmiaru 3. Jak drugie dziecko do nich dorośnie, to chyba będę musiała poszukać kogoś, kto mógłby je przywieźć
    Jeśli już będziesz chciała ściągać z DE, to lepiej zajrzeć do DM, nie Rossmana. W DM mają eko-jednorazówki od rozmiaru 1: http://www.dm.de/de_homepage/babylov...-oeko-windeln/
    Cena bodajże koło 6-7 euro za paczkę, więc całkiem spoko. Nie śmierdziały mi.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  7. #67
    Chustofanka Awatar emelbe
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Słupsk
    Posty
    479

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Jeśli już będziesz chciała ściągać z DE, to lepiej zajrzeć do DM, nie Rossmana. W DM mają eko-jednorazówki od rozmiaru 1: http://www.dm.de/de_homepage/babylov...-oeko-windeln/
    Cena bodajże koło 6-7 euro za paczkę, więc całkiem spoko. Nie śmierdziały mi.
    O, dzięki. A nie wiecie, czy w jakiś zwykłych drogeriach w Belgii można dostać jednorazówki eko? Teściowa jedzie w poniedziałek - przydałyby mi się na początek, zanim kikut pępowinowy odpadnie, bo potem to już wielo.

  8. #68
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    nie czekałam na odpadnięcie kikuta ze stosowaniem wielo (choć używałam jednorazówek w szpitalu, a i po wyjściu nie od razu przeszłam całkowicie na wielkorazówki), chyba nie ma takiego wymogu w każdym razie położna środowiskowa nie skomentowała w żaden sposób, bo, skomentowała że wielo, ale nijak odnośnie kikuta. Wydaje mi się, że kikut odpadł szybciej i jakoś mniej był emocjonujący, niż to było u moich kikuto-pampersowanych dzieci
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  9. #69
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    ja tez stosowalam wielo jeszcze zanim kikut odpadl, nie przeszkadzalo mi to w niczym, nie podraznialo nic, choc co ciekawe jeden dziec mial nizej pepek od drugiego
    ale raczej nie ma przeciwwskazan co do wielo w tym okresie, przeciez kiedys nie bylo pampersow..

    a co do ekologicznych rossmannowskich pieluszek to juz pare miesuecy temu szukalam, jednak nigdzie ich nie ma, ale dzieki za cynk ze w niemczech sa, to mi ktos przywiezie

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

  10. #70
    Chustofanka Awatar świetlik
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Nowy Duninów
    Posty
    184

    Domyślnie

    Chciałam Wam powiedzieć jedną ważną rzecz o rossmanowych pieluchach - na nich jest skład!!! Dla mnie, konsumentki czytającej nałogowo etykietki, to super zaleta. Mogę sobie w netku sprawdzić, co dzieciory mają na odwłokach.
    Pisałam kiedyś do producenta pieluch Happy, co to właściwie jest ten "stosowany od wielu lat superabsorbent" - nie dostałam ŻADNEJ odpowiedzi... A jakoś zakupy w ich sklepie internetowym dawałam radę robić, więc wygląda to na celowe zignorowanie klienta.
    Wiecie, ja po prostu nie lubię chamskiej ściemy.

    A jeszcze co do pieluchowego smrodu - część z Was narzekała na Pampersy... Cóż, z tej marki dostaliśmy kiedyś kilka paczek nawilżanych chusteczek. Takiego paskudztwa dawno nie widziałam - zamiast czyścić obklejały skórę jakąś lepką mazią i śmierdziały, że ojojoj. Zupełnie nie rozumiem, czemu to takie popularne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •