Zobacz wyniki ankiety: Jak oceniasz chusty Dolcino?

Głosujących
33. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 5

    24 72.73%
  • 4

    7 21.21%
  • 3

    2 6.06%
  • 2

    0 0%
  • 1

    0 0%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56

Wątek: Dolcino

  1. #1
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie Dolcino

    Jak oceniasz chusty Dolcino?
    Szwajcarskie chusty tkane diagonalnie.
    Proszę o krótkie uzasadnienie oceny.

    Zapraszam do dyskusji.

    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    miałam przyjemność testowania chusty dolcino

    po wyjęciu z koperty: cudowne, ożywcze kolory, majowa zieleń w sierpniu.
    po dotknięciu: miękkość wymagająca natychmiastowego przytulenia do policzka.
    po przytuleniu do policzka: pragnienie zakieszonkowania amelki.
    po zakieszonkowaniu amelki: spacer po naszych łąkach.
    po dwugodzinnym spacerze: amelka nie osiadła, nie odczułam potrzeby dociągania chusty, choć potrzeba dokładnego wiązania od razu, gdyż chusta moim zdaniem należy do tych cieńszych i przewiewniejszych.

    konkrety
    nośność - bardzo dobra.
    dociąganie - bez problemu.
    przewiewność - mam wrażenie, że także bardzo dobra, ale chustę z amelką testowałyśmy w mega upalny dzień, w którym nawet we własnej skórze było nam za gorąco.
    brzegi - miękkie i miękko wykończone.
    splot - rzadszy niż w np. w nati.
    środki - na obu brzegach.

    chusta podobała mi się.
    naprawdę.
    ma szansę zrobić furorę.
    polecam!

    nie miałam pod ręką fotografa, więc chusta w wersji saute, z lampą błyskową:



    i bez lampy:


  3. #3
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    To bez lampy mi się podoba. I te zielenie Ja też chcę.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  4. #4

    Domyślnie

    Musiałam uzbroić się w cierpliwość, by móc potestować Dolcino. Moja najmłodsza gwiazda w trybie pilnym znalazła się w szpitalu
    Kiedy chustę odebrałam z poczty szybciutko się z nią rozstałam aby nie przetrzymywać Wam kolejki
    Szkoda, że miałyśmy dla siebie tak mało czasu.

    Pasja zapożyczam ten krótki sposób na przedstawienie chusty


    konkrety

    nośność - bardzo dobra.
    dociąganie - bez problemu.
    przewiewność - bardzo dobra.
    brzegi - nie przeszkadzają, jakby ich nie było.
    splot - gruby, rzadki, dający przewiewność.
    tkanina - b. miękka, cienka, ma śliskość jaką na początku miała Teesta.
    środki - na obu brzegach, po jednej stronie chusty.

    Testowana na dzieciach: 9 kilo oraz ponad 20.
    Kolor przyjemnie kojarzy mi się z awokado, od skórki po miąższ. Zestawienie kolorów z którym dotąd się nie spotkałam w chustach. Nabrałam ogromnej ochoty na posiadanie akurat tej chusty, mlask
    Miłość tworząca się w stałej relacji okazuje się nieodzownym składnikiem rozwoju. Erna Furman
    Spotkania "Noszenie Dziecka" woj pomorskie

  5. #5
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Dzięki za opinie ależ byłam ich ciekawa!
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Chusta bardzo mi się podoba i pod względem koloru i tkaniny (jak dziewczyny napisały - cieniutka trochę śliska, przewiewna, dobrze nosi). Jedyna wada to to że jest masssakrycznie długa. W 6m chusty to pewnie trójka dzieci by mi się zmieściła i jeszcze ogony zostały. Irlaa, będą jakieś ludzkie rozmiary?

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  7. #7
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Będą będą

    Zamówiłam na razie 4,6 m, no i kółkowe (ale też nie najkrótsze - 2,5 m). A od wrzesnia zapowiadają, że będą jeszcze krótsze (ok. 4 m).
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  8. #8
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Kolejka sie posuwa, a recenzji brak szkoda no! Piszcie jak wrażenia, prosze tak ładnie
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  9. #9
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    przede wszystkim -serdecznie dziekuje za mozliwosc przetestowania (a wlasciwie pomacania) chusty!

    dolcino zaskoczyla mnie swoja uroda -nie przypuszczalam,ze bedzie tak sliczna -choc nie lubie zielonych chust to ta mnie absolutnie urzekla i z kazda chwila coraz trudniej bylo mi ja zapakowac do koperty i wyslac dalej

    Nie nosilam bo nie czuje sie na silach nosic mojego szkraba -walczyc z niedopracowanym plecaczkiem itd itd.
    Chusta urzekla mnie swoja miekkoscia i delikatnoscia.
    To najdelikatniejsza wiazanka jaka macalam (no moze BB by sie pogniewala o to okreslenie)

    Chusta bardzo mi sie spodobala i dalabym 5 ale z zasady nie glosuje na chusty, ktorych nie nosilam wiec tutaj skoncze.
    Jesli tylko cena bedzie przyzwoita to chyba sie skusze




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dwa dni temu nabyłam sobie Kubę Była tak piękna, że nie mogłam sobie odmówić Zgodnie z zaleceniami uprałam ją dwa razy, wyprasowałam i dziś umiesciłam w niej mój 4kg-mowy słodki ciężar.

    Do tej pory mam bardzo małe doswiadczenie, bo Ingusi nie nosiłam w ogóle a Igorek ma trzy tygodnie dopiero. Kupiłam sobie jeszcze przed porodem Babylonię i nosiłam Igorka od czasu do czasu po domku albo po podwórku, żeby zobaczyć, jak to jest no i żeby się wprawiać w wiązaniu

    Dziś jak zamotałam się w tę Kubę to byłam w szoku, o ile jest to łatwiejsze, przyjemniejsze i wygodniejsze niż w Babylonii jestem zachwycona tą chustą!!! Chodzilam z młodym 3 godzinki i oczywiście nie czułam wcale jego "ciężaru" . Ta chusta jest naprawdę wg mnie fajniejsza - Igorek tez się chyba dobrze w niej czuł bo najpierw się przez godzinkę rozglądał na boki a potem usnął i śpi do tej pory pomimo, że juz dawno go odplątałam

    W porównianiu z Babylonią, ta chusta jest mięciuteńka, świetnie sie dociąga pomimo, że jestem jeszcze nowicjuszem w motaniu, i dużo mi w niej było wygodniej.

    Ocenę wystawię, jak wypróbuję jeszcze jedną conajmniej chustę ale stwierdzam, ze to super zakup był - jeszcze tylko musze jakoś mężowi wytłumaczyć, że absolutnie niezbędny

  11. #11
    Chustonoszka Awatar filandre
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    137

    Domyślnie

    Irlaa, dziękuję bardzo za możliwość testowania Dolcino. Choć chusta gościła u nas tylko kilka dni, szybko zdołała zrobić ogromną furorę i rozbudzić żadzę posiadania kolejnej wiązanki, tym razem zielonej .

    Największym atutem Dolcino jest bez wątpienia nadzwyczajna miękkość. Miła w dotyku, gładka, lekko śliska na pewno przypadnie do gustu niejednemu chuścioszkowi. Mamy polubią ją z pewnością za łatwość wiązania i dociągania. Chusta nosi bardzo fajnie, jest porządnie uszyta, ma ładnie wykończone brzegi, zaznaczone środki po obu stronach, jednym słowem "kawał dobrej chusty" i tyle No i ta zieleń... Soczysta, żywa, pobudzająca, w sam raz na jesienno-zimowe szaro-bure dni Moja ocena to 5, bez zająknięcia mogę ją polecić innym
    Kubek 25.10.2001, Lenka 25.09.2007

    http://www.bystrzaki.pl, zabawki edukacyjne, chusty Babylonia, Lennylamb, Nati

    http://igorwalczyooddech.synek.pl

    Doradca Laktacyjny CNOL
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia
    Instruktor Masażu Shantala

  12. #12
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Dziewczyny, dziękuje pięknie że podzieliłyście się swoimi odczuciami
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  13. #13
    Chustomanka Awatar polah
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,289

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Asiun
    Dwa dni temu nabyłam sobie Kubę Była tak piękna, że nie mogłam sobie odmówić Zgodnie z zaleceniami uprałam ją dwa razy, wyprasowałam i dziś umiesciłam w niej mój 4kg-mowy słodki ciężar.

    Do tej pory mam bardzo małe doswiadczenie, bo Ingusi nie nosiłam w ogóle a Igorek ma trzy tygodnie dopiero. Kupiłam sobie jeszcze przed porodem Babylonię i nosiłam Igorka od czasu do czasu po domku albo po podwórku, żeby zobaczyć, jak to jest no i żeby się wprawiać w wiązaniu

    Dziś jak zamotałam się w tę Kubę to byłam w szoku, o ile jest to łatwiejsze, przyjemniejsze i wygodniejsze niż w Babylonii jestem zachwycona tą chustą!!! Chodzilam z młodym 3 godzinki i oczywiście nie czułam wcale jego "ciężaru" . Ta chusta jest naprawdę wg mnie fajniejsza - Igorek tez się chyba dobrze w niej czuł bo najpierw się przez godzinkę rozglądał na boki a potem usnął i śpi do tej pory pomimo, że juz dawno go odplątałam

    W porównianiu z Babylonią, ta chusta jest mięciuteńka, świetnie sie dociąga pomimo, że jestem jeszcze nowicjuszem w motaniu, i dużo mi w niej było wygodniej.

    Ocenę wystawię, jak wypróbuję jeszcze jedną conajmniej chustę ale stwierdzam, ze to super zakup był - jeszcze tylko musze jakoś mężowi wytłumaczyć, że absolutnie niezbędny
    wow, to musi być świetna, bo według mnie Babylonia to jedna z najmiększych i najłatwiej motających się chust, z jakimi miałam do czynienia! Szkoda, że taaaaaka długa kolejka do testowania, bo Twoja recenzja sprawiła, że chętnie potestowałabym takie cudo!
    Jula 18.12.2004, Wojtek 17.01.2008
    Herbata z Malinami


  14. #14
    Chustomanka Awatar dioneja
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    730

    Domyślnie Re: Dolcino

    czas na mnie, co bym kilka słów dołączyła do tego wątku

    chusta zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. mięciutka, choć od niedawna krąży po świecie. nosi znakomicie małe, półroczne klocki i te większe, dwuletnie. co prawda Kubas, jako jednostka prawie całkowicie samobieżna, długo nosić się nie chciał, niemniej przez 1/2h w Dolcu nosiło się go bardzo dobrze.
    Zuza wykazała się pełnym profesjonalizmem i sumiennie współpracowała w swojej części testu. zaliczyłyśmy spacer ok.3h, oraz noszenie w domu (motałam plecaki!). i znów powtórzę: bardzo fajna chusta.
    nie odczuwałam potrzeby dociągania krawędzi, Zuz nie osiadała w chuście.

    ocena: 5!
    ANIA
    chuściane dzieci:
    Jakubek 07.09.06 & Zuzka Matyśka 14.03.08

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    494

    Domyślnie Re: Dolcino

    Mięciutka, miła w dotyku.
    Jak na tkaną - mocno elastyczna. Z szerokości nic się nie da naciągnąć ale z długości - i owszem. I z tego powodu 12 kg sprężynowało mi nieźle, choć miałam wrażenie, że wtykam go w dość ciasne 2x.
    Ale pierwszy raz od baaardzo dawna mój prawie dwulatek zasnął w chuście! I to tak, że jak padł pod koniec spaceru między 17a 18-stą, to obudził się rano (tylko co jakiś czas domagał się podłączenia do baru mlecznego.
    Dziękuję za możliwość testowania.

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar hanti
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa-Żoliborz
    Posty
    5,539

    Domyślnie Re: Dolcino

    chusta jest cudowna
    miękka, miła i bardzo łatwo się dociąga, jeden mały minusik poddaje się ciężarowi dziecka, więc trza zamotać, i po chwili troszkę podociągać i jest cudnie

    jeśli te chusty są tak miękkie od nowości to po prostu są cudne i ten kolor żadne fotki nie pokazują jak jest piękny

    także jak dla mnie 5 z minusem za pierwsze osiadanie
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Doradca-Partner Akademii Noszenia Dzieci

    Kuba (27.01.02), Lola (17.12.03), Kinia Antosia (5.08.06), Kamila Dyś (31.08.08)

    and life's like an hourglass glued to the table,
    No one can find the rewind button girl
    So cradle your head in your hands.
    And breathe, just breathe, whoa breathe, just breathe

  17. #17
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    249

    Domyślnie Re: Dolcino

    Cóż podpisuję się pod Hanti. Chusta jest cieniutka, śliska, miła, bardzo fajna. Faktycznie musiałam podociągać po chwili noszenia, ale ja noszę moje kochane 14 kilo.
    Kasia mama Lucjana i Misi-Anioła

    http://michalinko.bloog.pl/

  18. #18
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie Re: Dolcino

    Dziękuję bardzo za Wasze opinie
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    317

    Domyślnie Re: Dolcino

    No to tak....
    Pierwsze wrażenie, gdy wyjęłam z koperty.... jak NATI! Mam dwie nati, starszą i nowszą i Dolcino skojarzyła mi się z tą nowszą z tym, że jest chyba ciut cieńsza i bardziej miękka (ale to może być związane z jej złamaniem - moje chusty nie są zbyt mocno eksploatowane ) Nośność Dolcino- bardzo dobra- na 2 godz. spacerze nie musiałam nic dociągać ani poprawiać. Minusem była dla mnie długość bo ogony mogłam jeszcze ze dwa razy owinąć wokół siebie
    Duży plus za kolory i wzór- nietypowy pasiak- ta która była u mnie wpadła mi w oko, a jak jeszcze obejrzałam zdjęcia innych, które ostatnio wstawiłaś to w ogóle wymiękłam..... cudo po prostu!! Tylko cena jak dla mnie trochę za wysoka i ze względu na nią chusta dostała u mnie 4. Ale jeśli kogoś stać to gorąco polecam- na prawdę warto!
    Dzięki raz jeszcze za możliwość testowania

  20. #20
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie Re: Dolcino

    Dzięki za szczerą opinię.

    Fakt cena nie jest najniższa, ale one poprostu są drogie w hurcie.
    Na szczęście cena adekwatna do jakości
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •