Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79

Wątek: Pieluszki a suszarka mechaniczna

  1. #61
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Ten przy bębnie tez przy (niemal) każdym suszeniu, ale tylko ręką ściągam "dywanik", nic nie plucze bo nie widzę sensu - chyba że jakieś suszarki jakiś inny filtr mają i tam jakies zakamarki albo mokre coś się zbiera?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #62
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    U mnie tylko przy drzwiczkach jest i czyszczę po każdym suszeniu (najpierw czyściłam na mokro, bo tak było w instrukcji, ale teraz robię jak jul, czyli tylko zdejmuję na sucho kłaczki, a na mokro co jakiś czas).

    Ja mam w suszarce program do membranowych ubrań (przetestowałam, jest ok, jedynie z jakiegoś starutkiego kombinezonu zlazły trochę odblaski), myślicie, że nada się do pula?
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  3. #63
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    jak dla mnie pul to wytrzymalsza, mocniejsza membrana, ale tak raczej na chłopski rozum, niż żebym wiedziała na pewno. Z drugiej strony kurtek raczej nie pierzesz (i nie suszysz) co 2-3 dni.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  4. #64
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Czyszcze po prawie kazdym suszeniu ten gorny, a dolny tak co 3-4 suszenie. Najczesciej zbieram ten puch palcami, potem wciagam odkurzaczem z mala szczotkowa koncowka. Przez Was wczoraj czyscilam cale wnetrze na te filtry wilgotna szmatka. Jeszcze czasami kratki za tym dolnym wyjmowanym filtrem czyszcze szczoteczka do zebow, ale to jak mam faze na perfekcje.

  5. #65
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    jak dla mnie pul to wytrzymalsza, mocniejsza membrana, ale tak raczej na chłopski rozum, niż żebym wiedziała na pewno. Z drugiej strony kurtek raczej nie pierzesz (i nie suszysz) co 2-3 dni.
    Co racja, to racja
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  6. #66
    Chustomanka Awatar spoczi
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    624

    Domyślnie

    Dzieki Wam odważyłam się wrzucić wkłady do suszarki i o rajuuu jakie są teraz mięciutkie!!
    pisane z telefonu
    Maja - 12.04.2014
    Jędrek - 14.03.2017

  7. #67
    mimis
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Wam dowiedziałam się, po 3 latach używania suszarki, że są 2 filry. Wkłady wrzucam do suszarki, dzięki czemu są mięciutkie. Natomiast pula się nie odważę.

  8. #68
    Chustomanka Awatar natalie
    Dołączył
    Sep 2014
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    844

    Domyślnie

    Czasem, jak nie chcę mi się otulaczy rozwieszać to wrzucam do suszarki razem z wkładami. Nic im się nie stało, ale wiadomo że suszarka niszczy ubrania. Głownie suszę w niej pościele, ręczniki, skarpetki których nie mam cierpliwości rozwieszać. Wkłady pieluszkowe są po niej genialne ale np. bambusowe PUPUS muszę jeszcze na chwilę rozwiesić żeby doschły.
    Ogólnie nasza suszarka ma juz 18lat a nie ma z nią żadnych problemów. Kiedyś robili porządne rzeczy


  9. #69
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Ałć.. Zagapiłam się przedwczoraj i nastawiłam pranie i suszenia jednym ciągiem razem z pulami.. Dwie NP, które i tak już miały bardzo rozwarstwiony pul , polepiły się i skurczyły się jak rodzynki. Reszta na szczęście obeszła się bez szwanku.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  10. #70
    Chustonówka Awatar tynka
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ja najpierw suszyłam same wkłady ale kiedyś przez przypadek wpadła kieszonka chinka i nic się nie stało więc co jakiś czas wrzucam moje stare chinki. Dbam i pilnuję jak oczka w głowie i nie odważyłabym się za to wrzucić babyetty ani mojej najukochańszej milovi ani nappime (tych z kolei zdecydowanie nie polecę nikomu! są okropne ich pul rozwarstwił mi bardzo szybko po zakupie w po zwykłym praniu w 40stopniach)
    Łobuziak 08.06.2012
    Kwiatuszek 21.03.2014

  11. #71
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    ja bardzo rzadko używam pulu, a jak już używam, to suszę bez oporów. Wyjątkiem są wkładki laktacyjne, które piorę w 60 i suszę w suszarce niemal po każdym praniu, nie zauważyłam, żeby coś im dolegało
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  12. #72
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tynka Zobacz posta
    Ja najpierw suszyłam same wkłady ale kiedyś przez przypadek wpadła kieszonka chinka i nic się nie stało więc co jakiś czas wrzucam moje stare chinki. Dbam i pilnuję jak oczka w głowie i nie odważyłabym się za to wrzucić babyetty ani mojej najukochańszej milovi ani nappime (tych z kolei zdecydowanie nie polecę nikomu! są okropne ich pul rozwarstwił mi bardzo szybko po zakupie w po zwykłym praniu w 40stopniach)
    no to mnie dziwi, ja mam kilka nappime i jestem z nich bardzo zadowolona, czasem przez przypadek wylądowały w suszarce a pul jak nowy... może rodzaj pulu inny w zależności od partii pieluch?
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  13. #73
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak piszesz. NM miało raz jakąś feralną serię. Jakoś przełom 2012/13 roku. Ja wlasnie wtedy kupiłam i pul odrazu się rozwarstwił. Jednak nigdy nie odkleił się do końca, nic nie przeciekało, pieluszki byly mega mięciutkie. Czasem jeszcze te pieluszki na bazarku można spotkać.
    Każde późniejsze pule z NM mają pul bez zarzutu, są świetne.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  14. #74
    Chustomanka Awatar abeba
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    miasteczko ze żbikiem w herbie
    Posty
    984

    Domyślnie

    Noworodek, stosik pieluszek, no i awaria 11-letniej pralki, muszę kupić nową..., skoro już, to chcę kupić pralkosuszarkę. Czy ich metoda suszenai sprawdza się do pieluch (podobno suszarki wywiewowe są higieniczniejsze niz kondensacyjne - a tylko ta druga technologia jest dostępna w pralkosuszarkach). Na jakich programach suszycie pieluszki (wkąłdy i formowanki, głównie mikrofibra, bambus - to chyba nie program "bawełna"?)?
    Ostatnio edytowane przez abeba ; 27-03-2017 o 10:44


    Dzieci są urocze, aczkolwiek niehigieniczne.

    Melman z Madagaskaru

  15. #75
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    Ja suszę wkłady na programie bawełna do sucha.
    Patrycja - mama Miłosza (24.08.2007), Łucji i Tobiasza (29.06.2009), Juliusza (01.01.2015) i Ignasia (19.06.2017)


  16. #76
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,287

    Domyślnie

    abebo, gratuluję noworodka pamiętam, ze czekałaś, aż pojawi się drugie...
    suszę w suszarce osobnej, jak Pati, na bawełnie do sucha
    2007, 2009, 2016

  17. #77
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    A na czym ta lepsza higiena polega? Kondensacyjna mniej prądu żre

  18. #78
    Chustomanka Awatar Patrycja89
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    544

    Domyślnie

    A ja mam pralkosuszarkę i suszę sobie na programie Jeans na Bardzo suche.
    Mama Jakuba - styczeń 2011 , Alicji - luty 2014
    i grudniowej 2016 Oliwki

  19. #79
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Suszyłam pule ale na programie Outdoor. Co prawda wkłady należy po tym programie dosuszyć ale pule są ok

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •