Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 79

Wątek: Pieluszki a suszarka mechaniczna

  1. #41
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Wklady pewnie mniej od formowanek się niszczą przy suszarce, bo sa proste, nie mają zagiec przy gumkach etc.

    Mi (nie wiem czy przez suszarkę, pralkę czy połączenie z wodą, a może po prostu z wiekiem, ileś pieluch drugie albo i więcej dziecko obsługuje) trochę niektore pieluchy się poniszczyly, ale i tak uważam, że warto - nie tylko oszczędność czasu i pracy, ale rozpieszczona z trudnością wkładam na małą pupę ten sztywny papier ścierny, jak czasem suszę na powietrzu.

    Ps formowanki baby jungle i kokosi, kupione nowe dla trzeciego, nadzwyczaj dzielnie znoszą moje traktowanie pewnie od dobrze ponad roku, m.in. suszenie w suszarce co 2-3 dzień, mam też ileś wciąż tak samo intensywnie używanych i sprawnych formowanek jeszcze po starszym synku (choć zmiany, nazwijmy to estetyczne, są wyraźne), ale bywają też delikatniejsze, po których starzenie - puszczajace gumki, przetarcia materiału - widać szybciej.
    Ostatnio edytowane przez jul ; 26-02-2015 o 13:53
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  2. #42
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylviontko Zobacz posta
    co do niszczenia materiałów w suszarce - nie wiem, czy macie filtr przy bębnie, który zbiera "kurz". U mnie co dwa suszenia taki filtr trzeba opróżnić bo jest załadowany. Nie mówię o tym, że nie wszystko ląduje w tym filtrze, bo co miesiąc muszę jeszcze czyścić drugi filtr. Ten"kurz" to nic innego niż ścierany materiał.
    Ubrania szybciej szmacieją, ręczniki również, bo jednak na sucho ocierają się o bęben i się wycierają.

    PULa nie polecam suszyć w suszarce.
    Formowanki i wkłady suszę, trochę się zbiegły.
    ja mam filtr przy bębnie, w drzwiach i w cokole. faktycznie przy tych przy bębnie zbiera się czasem nawet "dywanik" - zwłaszcza gdy suszę rzeczy pierwszy raz z każdym kolejnym suszeniem kłaczków jest trochę mniej.

    Jul, ja też sobie teraz nie bardzo wyobrażam wielopieluchowanie bez suszarki, zwłaszcza że nie mam balkonu ani podwórka na co dzień
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  3. #43
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta
    ja mam filtr przy bębnie, w drzwiach i w cokole. faktycznie przy tych przy bębnie zbiera się czasem nawet "dywanik" - zwłaszcza gdy suszę rzeczy pierwszy raz z każdym kolejnym suszeniem kłaczków jest trochę mniej.

    Jul, ja też sobie teraz nie bardzo wyobrażam wielopieluchowanie bez suszarki, zwłaszcza że nie mam balkonu ani podwórka na co dzień
    Hmm, czy to może potem z takiego filtra wyrazić z powrotem na pranie?

  4. #44
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    Hmm, czy to może potem z takiego filtra wyrazić z powrotem na pranie?
    te dwa filtry są bardzo łatwo dostępne, nie problem po suszeniu każdym je wytrzeć...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  5. #45
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta
    te dwa filtry są bardzo łatwo dostępne, nie problem po suszeniu każdym je wytrzeć...
    Tylko,że do tej pory nie wiedziałam o ich istnieniu

  6. #46
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    Lo matko, jak długo masz suszarkę? U nas jest jeden "łatwy" filtr, który po jednym suszeniu potrafi być cały przysloniety, zwłaszcza jak np ręczniki suszę (po pieluchach juz mało zostaje), generalnie co suszenie go opróżniam. Myślę, że inaczej powietrze może gorzej cyrkulowac i w efekcie suszenie byc bardziej pradozerne i mniej efektywne.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #47
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Lo matko, jak długo masz suszarkę? U nas jest jeden "łatwy" filtr, który po jednym suszeniu potrafi być cały przysloniety, zwłaszcza jak np ręczniki suszę (po pieluchach juz mało zostaje), generalnie co suszenie go opróżniam. Myślę, że inaczej powietrze może gorzej cyrkulowac i w efekcie suszenie byc bardziej pradozerne i mniej efektywne.
    Lo matko, to sierota ze mnie. Albo muszę cofnąć się o kilka postów...czy my mówimy o suszarce czy pralko-suszarce?
    Mam to drugie, a Wy chyba macie te filtry w suszarce?

  8. #48
    Chustomanka Awatar sylviontko
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,171

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irish_dancer Zobacz posta
    Lo matko, to sierota ze mnie. Albo muszę cofnąć się o kilka postów...czy my mówimy o suszarce czy pralko-suszarce?
    Mam to drugie, a Wy chyba macie te filtry w suszarce?
    to my chyba mamy przy suszarkach.
    ze 20 lat temu, gdy moja mama pracowała w Niemczech, suszarka, którą posiadała pani, u której pracowała, nie miała filtra i te kłaczki latały po bębnie, były na praniu.
    kurczak 16.03.2010
    kurczaczek 8.05.2011

    www.kokosi.pl - sklep z pieluszkami , podpaskami i akcesoriami dla mam i dzieci.
    _
    BLOG**PIELUSZKI_KoKoSi**
    Facebook

  9. #49
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,754

    Domyślnie

    W pralko-suszarkach nie ma, w każdym razie jakiś czas temu nie było filtrów. Dla mnie to różne urządzenia jednak, suszarka i pralko-suszarka (jak miałam pralko-susz. suszylam tylko w sytuacjach podbramkowych typu "potrzebne spodnie na jutro rano", efekt też nie aż taki fajny) stąd moje zdziwienie.
    Może dlatego Twoje wkłady wychodzą szorstkie, bo to niemal inny sposob suszenia?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #50
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    Lo matko, jak długo masz suszarkę? U nas jest jeden "łatwy" filtr, który po jednym suszeniu potrafi być cały przysloniety, zwłaszcza jak np ręczniki suszę (po pieluchach juz mało zostaje), generalnie co suszenie go opróżniam. Myślę, że inaczej powietrze może gorzej cyrkulowac i w efekcie suszenie byc bardziej pradozerne i mniej efektywne.
    dokładnie, jak się o te filtry nie dba to suszenie może dłużej trwać bo czujniki mogą nie pracować prawidłowo. Tak przynajmniej mi tłumaczył pan z serwisu
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  11. #51
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marjen Zobacz posta
    dokładnie, jak się o te filtry nie dba to suszenie może dłużej trwać bo czujniki mogą nie pracować prawidłowo. Tak przynajmniej mi tłumaczył pan z serwisu
    Jeden to ten przy drzwiach, a drugi gdzie?
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  12. #52
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,944

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krysiak Zobacz posta
    Jeden to ten przy drzwiach, a drugi gdzie?
    jeden przy drzwiach a drugi w drzwiach... no nie wiem jak to opisać - jeden otwiera się razem z drzwiami a drugi jest jakby na obwodzie bębna
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  13. #53
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Pomoge



  14. #54
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Dziękuję kobieto, ja nie wiedziałam o istnieniu tego filtra! Co ja bym bez tego forum...
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  15. #55
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krysiak Zobacz posta
    Dziękuję kobieto, ja nie wiedziałam o istnieniu tego filtra! Co ja bym bez tego forum...
    uwielbiam to!!!!


    to tak jak ja nie wiedziałąm,ze na dole w pralce jest filtr.....15 lat nie czyściłam, jak mnie mama uświadomiła,wyczysciłam...za tydzień pralka zepsuta

  16. #56
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nata Zobacz posta
    uwielbiam to!!!!


    to tak jak ja nie wiedziałąm,ze na dole w pralce jest filtr.....15 lat nie czyściłam, jak mnie mama uświadomiła,wyczysciłam...za tydzień pralka zepsuta
    bo jej ekstremalne warunki zafundowałaś nie była przyzwyczajona do takiej czystości. Ja tak miałam z żółwiem mojej córki, u nas miał normalne warunki bytowania, bo się na hodowli żółwi wodnych nie znamy, wziął go od nas chłopaczek, który jest pasjonatem, żółw poszedł do mega cieplarnianych warunków i ...zdechł po 1 tygodniu trzeba uważać na higienę i na luksus, bo nie każdemu na zdrowie wychodzi

  17. #57
    Chusteryczka Awatar krysiak
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    gdzieś nad morzem
    Posty
    2,356

    Domyślnie

    Magenta - dziękuję

    Otworzyłam, przeczyściłam, ale tam mało kłaczków było. Jak czesto go czyścicie?

    A w temacie: mój m. też mi kiedyś wysuszył pieluche z pulem, ale mimo moich obaw, nic mu się nie stało. Więcej jednak nie próbowalam
    Dominikowa (03.12.2008) i Wojtkowa (18.04.2014) mama

  18. #58
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    552

    Domyślnie

    a tak poważnie, ja widzę że główny filtr (czyli ten w drzwiczkach) jest zapchany, bo pranie mam niedosuszone. Szukałam w nim jakiegoś wkładu do zmiany, ale nie znalazłam i wystarczy go dobrze spłukać prysznicem. Też tak macie, czy coś źle robię i będzie jak u Naty ?

  19. #59
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    1,049

    Domyślnie

    Ja ten górny filtr po każdym praniu, a dolnego jeszcze nie czyściłam (od niedawna mamy, a i jest kontrolka także zobaczymy).

  20. #60
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    Ten przy bebnie czyszcze po kazdym suszeniu; a ten dolny powinno sie czyscic raz w miesiacu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •