Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 136

Wątek: olejek do pieluch i do prania

  1. #101
    Chustoholiczka Awatar Chani
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    3,421

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przytulia Zobacz posta


    O rany, zazdroszczę!!! Ja nie znoszę sikowego smrodku, kupa słodko-pierdząca jeszcze może być, ale siuśki drugiego dnia masakra
    Może ja jakaś mało wrażliwa jestem ale nikt z gości też nie stwierdził smrodku
    Miszka 30.03.2012r. i Miko 19.02.2015r.

  2. #102
    Chustofanka Awatar Anushka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    śląskie
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    wdech. polecam wdech przed otwarciem wiadra. i powrót do czynności oddechowych po opuszczeniu łazienki.
    Sposób prosty i skuteczny Na początku jak miałam włożyć pieluchy do pralki to właśnie na wdechu (normalnie nurkowanie udoskonalałam), ale ...z czasem zauważyłam, że się człowiek jakoś znieczula na smrodek i teraz wkładam je bez obaw o to, że zemdleję z braku powietrza...

    A olejek herbaciany dodaję do komory na płukanie i pieluchy mniej śmierdzą IMO po wypraniu i po zużyciu też. Kiedyś w użyciu był lawendowy, ale mąż zaczął narzekać, że mu obrzydnie zapach lawendy, bo się z siuśkami kojarzy

    edit: mam porównanie siuśków młodego i starszaka - młody na cycu i nie śmierdzą tak jak starszego, czasem rzeczywiście ledwo je czuć.
    Ostatnio edytowane przez Anushka ; 21-08-2012 o 20:35

  3. #103
    Chustomanka Awatar mikulo
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    764

    Domyślnie

    U nas olejki pomagały, bez tego (później) było nieciekawie... skoro mówią, ze działanie antybakteryjne jest, to chyba z księżyca się nie wzięło
    Mikulek (01.2010.) Idusia*(9 tc 09.2012.) Szymonek (05.2014.)
    Moje wypociny: http://www.pieluszkiwielo.blogspot.com/
    ...
    Dajcie mi modlące się matki, a uratuję świat. św. Augustyn

  4. #104
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Przepraszam, jeśli to pytanie już padło ale nie zdołam teraz przeczytać całego wątku, a bardzo mnie nurtuje: czy olejki dodawane do prania nie zatykają PULu? Bo ja bardzo lubiłam parę kropli olejku eterycznego dodać do prania, ale wydawało mi się, że pieluchy od tego bardziej przeciekają - no ale może sobie to wmówiłam
    Witek 2012

  5. #105
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    u mnie też odkryte stoi
    przy Grzesiu (i przy Agatce za chwilę też tak będzie) jak szły zęby to smrodek był przeogromny, zamykałam wiadro i niewiele to dawało
    znalazłam wtedy na to sposób - każdą pieluszkę przepłukiwałam pod bieżącą wodą przed wrzuceniem do wiadra
    nie włączałam juz później płukania w pralce przed rozpoczęciem prania a wiadro nie śmierdziało

    a olejek z drzewa herbacianego to moje wielkie odkrycie na początku nie znosiłam tego zapachu, teraz dodaję wszędzie gdzie mogę
    i ja tez płuczę, zwłaszcza przy ząbkowaniu Olejek herbaciany mam ale często o nim zapominam. Nie zauważyłam wielkiego zabicia smrodku
    I pytanie mam czy uzywacie tego antybakteryjnego dodatku w proszku tez do prania ubranek? Ja z praniem ostrozna jestem i na Jelpie jade bo starszak ostre AZS miał i teraz z małą dmucham na zimne, że tak powiem. Dlatego nie wiem czy mogę tego proszku, czy olejku do prania dodawać. Uczula to? Chciałabym w końcu pieluszki z ubrankami uprać, bo na razie piorę osobno


  6. #106
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronja Zobacz posta
    Przepraszam, jeśli to pytanie już padło ale nie zdołam teraz przeczytać całego wątku, a bardzo mnie nurtuje: czy olejki dodawane do prania nie zatykają PULu? Bo ja bardzo lubiłam parę kropli olejku eterycznego dodać do prania, ale wydawało mi się, że pieluchy od tego bardziej przeciekają - no ale może sobie to wmówiłam
    Wydaje mi się,że dodając kilka kropel na całe pranie nie ma szans na zatłuszczenie, w końcu jest to bardzo rozcieńczone (gdzieś o tym było już pisane)

  7. #107
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Ja nie używam w ogóle olejku herbacianego,bo po zdjęciu pieluchy od razu porządnie przepłukuję wodą i rozwieszam,a suche wrzucam do wiaderka,nie ma smrodku przynajmniej po otwarciu wiadra,którego nie znoszę. Jednak ostatnio zastanawiałam się nad tym,czy można do prania dawać olejek zamiast NP,czy może ktoś tak robi?
    Ostatnio edytowane przez lilith83 ; 26-01-2013 o 00:56

  8. #108
    Chustofanka Awatar Anushka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    śląskie
    Posty
    232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koleszna Zobacz posta
    I pytanie mam czy uzywacie tego antybakteryjnego dodatku w proszku tez do prania ubranek? Ja z praniem ostrozna jestem i na Jelpie jade bo starszak ostre AZS miał i teraz z małą dmucham na zimne, że tak powiem. Dlatego nie wiem czy mogę tego proszku, czy olejku do prania dodawać. Uczula to? Chciałabym w końcu pieluszki z ubrankami uprać, bo na razie piorę osobno
    Ja czasem dodaję odkażacza w proszku do ręczników, własnych ubrań lub do dziecięcych, jeśli chłopaki ubrudzą je siuśkami albo i czym innym . Nie zauważyłam jakichś skórnych problemów w związku z tym.

    A olejek herbaciany kochamy miłością wielką, bo inaczej odpadłyby nam nosy...

  9. #109
    Chustofanka Awatar Blafia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    423

    Domyślnie

    Ja też porządnie płuczę po użyciu każdy wkład/pieluszkę, a po kupce zapieram jeśli są jakieś plamki, rozwieszam i później suche do wiadra albo od razu do pralki. Smrodku nie ma żadnego na szczęście (odwiedzający potwierdzają), ale mam olejek lawendowy na czarną godzinę

    Dzięki za podpowiedź, żeby wkrapiać olejek do pralki, bo brak mi "zapachu prania".

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    Ja nie używam w ogóle olejku herbacianego,bo po zdjęciu pieluchy od razu porządnie przepłukuję wodą i rozwieszam,a suche wrzucam do wiaderka,nie ma smrodku przynajmniej smrodku po otwarciu wiadra,którego nie znoszę. Jednak ostatnio zastanawiałam się nad tym,czy można do prania dawać olejek zamiast NP,czy może ktoś tak robi?
    Ja używam olejku zamiast NP. Skrapiam obficie
    robię sobie odwyk

  11. #111
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wesoła_mrówka Zobacz posta
    Ja używam olejku zamiast NP. Skrapiam obficie
    a jak obficie jeśli mogę wiedzieć? Wychodzi bardziej ekonomicznie niż NP,bo ostatnio znalazłam u siebie w mieście sklep stacjonarny,gdzie NP kosztuje 18zł,a olejki po 5zł za 7ml.

  12. #112
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    A jakie olejki na pewno się nie nadają? Wiem o kamforowym - tego zdecydowanie nie wolno stosować, ale czy na jakieś jeszcze trzeba uważać? W sklepach eko jest bardzo duży wybór i zastanawiam się co jeszcze oprócz lawendy, drzewka herbacianego, pomarańczowego, mandarynkowego i cytrynowego, można stosować? Dla niemowlaczka oczywiście, bo myślę że u starszych dzieci jest już więcej dozwolone.

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilith83 Zobacz posta
    a jak obficie jeśli mogę wiedzieć? Wychodzi bardziej ekonomicznie niż NP,bo ostatnio znalazłam u siebie w mieście sklep stacjonarny,gdzie NP kosztuje 18zł,a olejki po 5zł za 7ml.
    Skrapiam najpierw w wiaderku (kilka kropel) a później do prania pewnie z kilkanaście. Nie liczyłam Lubię zapach olejku
    robię sobie odwyk

  14. #114
    Chustomanka Awatar Atorianna
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    563

    Domyślnie

    ja też czasem daję NP do pranych ubranek - szczególnie, gdy zasikane i z innymi niespodziankami a do wiaderka kilka kropel herbacianego olejku, aby trochę woń zagłuszyć

  15. #115
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Jestem pod wrażeniem tego forum.

    Prawie na każde pytanie dot. pieluchowania wielo znajduję odpowiedź w starych wątkach i postach. Właśnie chciałam pytać gdzieś na forum o olejki używane do wiadra i prania, czy zatłuszczają pieluchy, odkażają, ile kropel itp. itd. a tu wszystko jest pod nosem Wątki stare ale jare

  16. #116
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aga108 Zobacz posta
    Jestem pod wrażeniem tego forum.

    Prawie na każde pytanie dot. pieluchowania wielo znajduję odpowiedź w starych wątkach i postach. Właśnie chciałam pytać gdzieś na forum o olejki używane do wiadra i prania, czy zatłuszczają pieluchy, odkażają, ile kropel itp. itd. a tu wszystko jest pod nosem Wątki stare ale jare

    Forum jest super ja tez nic innego nie robie tylko przeglądam stare wątki i próbuje cała te wiedzę sobie uporządkować

    Pytanie: czy dobrze rozumiem, ze mozna odpuścić sobie nappy fresh i używać do prania pieluch tylko proszku i jednego z tych antbakteryjnych olejków?

  17. #117
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    U mnie ostatnio trafia się, że olejek nie daje rady w wiadrze. W sensie: jeśli jest dużo zasikanych wkładów to szybko zaczyna zabijać mocznikiem po otwarciu.
    Mam herbaciany olejek, do tej pory dawał radę, zastanawiam się czy zmienić olejek, czy to mocz bo dziecko ząbkuje..

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  18. #118
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    Pytanie: czy dobrze rozumiem, ze mozna odpuścić sobie nappy fresh i używać do prania pieluch tylko proszku i jednego z tych antbakteryjnych olejków?
    Ja jakoś nie wierzę w cudowne antybakteryjne właściwości olejków. Jeśli będę je stosowała to tylko dla zapachu do płukania (lubię jak pranie pachnie świeżością) i do wiadra dla zabicia smrodku. Chyba nigdy nie zrezygnuję z Nappy Fresh przy pieluchach pranych w 40-60st. Ale przy 95st. chyba można się już obejść bez Nappy Fresh.

  19. #119
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Na początku używałam olejku, ale kiedyś wlałam za dużo i uczulił,a poza tym też jakoś nie wyobrażałam sobie, jak to te kilka kropeleczek ma mi odkazić całą pralkę pieluch, jakoś pewniej się czuję z Nappy Freshem Do wiadra czasem wlewam, ale zazwyczaj zapominam, piorę max co 2 dni i mi jakoś nic nie śmierdzi. A jak śmierdzi, to znaczy, że trzeba stripping i/albo kwaskowanie zrobić i po sprawie
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  20. #120

    Domyślnie

    A ja z kolei przekonałam się, że olejek herbaciany działa. Miałam kosz obok łóżeczka, do którego wyrzucałam jakieś używane chusteczki jednorazowe, wilgotne waciki itp. No i jak przyszło do opróżnienia, to się okazało, że wszystko zapleśniało Wyparzyłam kosz, zakropliłam olejku herbacianego i jak ręką odjął nic nie pleśnieje, nawet jak się zapomnę i za długo kosza nie opróżniam. Dlatego wydaje mi się, że akurat herbaciany oprócz zapachu ma działanie na pewno grzybobójcze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •