Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51

Wątek: czy pranie pieluszki + inne rzeczy jest ok?

  1. #1
    Chustonówka Awatar beawit
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    42

    Domyślnie czy pranie pieluszki + inne rzeczy jest ok?

    Niektóre z was piszą że piorą ubrania razem z pieluszkami. Puściłam tak parę razy i jakoś nie jestem happy. Raz, że rzepy zmieniły barwę, dwa, że na ciemnych rzeczach pojawiają się jakieś kłaczki. Kłaczki łapie ciemny polar, i niektóre materiały ubraniowe. Na ciemnym polarze wygląda to okrutnie. W ogóle widzę, teraz, żeby ciemnych pieluszek nie kupować, bo nigdy nie wiadomo.

    A może ja coś źle robię? Uhmm ...

  2. #2
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    z pieluszkami piore tylko ubranka dziecia i naszą bielizne, ewentualnie ręczniki. najpierw wypłukuje pieluszki, potem dorzucam reszte jest ok. jakos szkoda mi pralke puszczac z kilkoma pieluchami lub nawet samymi wkładami


  3. #3
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    od niedługiego czasu kiedy mały robi kupy i sporo sika na nocnik to piore razem z jego ciuszkami bo trudno mi przez 3 dni uzbierac pralke pieluch (mimo tego ze jest mała)
    dlatego najpierw rzucam pieluchy na płukanie, potem dokładam ciuszki i piore z dodatkiem nappy fresh i z kulą z pieluszkarni
    jest ok, nie nie farbuje, rzepy w porządku

  4. #4
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    jeżeli już to z bielizną
    ewnetualnie z jakimiś ciuszkami dziecia co plamu zejśc nie chcą przy 40 i trza wyższą potraktować

  5. #5
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    nie piorę z niczym,głównie dlatego,że pieluchy się niszczą o wiele szybciej niż gdy same lecą (jedyny wyjątek to jasne ręczniki włożone po wypłukaniu pieluch,a ręczników tyle używamy,że jak nie mam całej pralki pieluch to zawsze znajdzie się jakiś ręcznik do uprania).
    rzepy szarzeją i łapią kłaki,pieluchy szarzeją i szybciej się mecholą,ubraniami tak się nie martwię jak stanem pieluch,w końcu mają długo posłużyć albo być w stanie doskonałym do sprzedaży

  6. #6
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    piorę z ciuszkami dzieciowymi, ew. bielizną swoją i wszystko ok
    tyle że ja mam tylko kilka kieszonek, reszta to wkłady i tetry do wełniaków......a że mała prawie odpieluchowana to musiałabym co najmniej tydzień na wkłąd do małej pralki zbierać.....

  7. #7
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    z ubraniami wrzucam niekeidy same kieszonki albo otulacze, generalnie jednak pieluchy piore osobno
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Zazuza
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,800

    Domyślnie

    ja piore razem dzieciece ciuchy i nic nie dolega na razie ciuchom ani pieluchom..

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Ja piorę pieluchy zawsze osobno.
    ALe nie mam problemów z uznbieraniem pralki

  10. #10
    Chustomanka Awatar Hainaut
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Belgia (Walonia)
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Ja piore wszystko razem ze wszystkim jak leci. Mam tylko Popolini (wiec jasne) one size z bawelny, otulacze na zatrzaski. Piore tak od samego poczatku, bez zadnych ceregieli, bez zadnego prania wstepnego. Wszystko na 40° (tylko czasem na 60° lub na 95° z posciela) i juz. Poki co przez 10 miesiecy nic sie niczemu nie stalo.
    Kim (2009) & Tim (2011) - i 5 Aniolkow

  11. #11
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    piorę pieluszki zawsze z czymś tzn. głównie z dziecka ubrankami, ręcznikami (jasnymi) oraz z jasnymi ubraniami. zawsze najpierw płukam pieluszki z dodatkiem odrobiny octu i kropelka olejku herbacianego względnie lawendowego po takim płukaniu są prawie czyste ,potem dokładam resztę. mam wkładki z czarnym mikropolarem -zawszez prałam z tetrą i są oczywiście na nich białe kłaczki ale mi to jakoś nie przeszkadza (dziecku jeszcze mniej). kończę i idę nastawiać pranie. (wyplukane pieluszki już czekają).

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Na płukanie pierwsze wrzucam tylko pieluszki, potem zawsze dzieciowe.Od zawsze

    Warunków satysfakcjonującego prania pieluch z innymi rzeczami jest kilka:
    -nigdy nie dopchana pralka na full
    - zapinać rzepy ze szczególną starannością
    -dobór kolorystyczny prania z głową bo rzepy złapią kolory
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  13. #13
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    piorę razem ( chyba powinnam uzyc juz czasu przeszlego bo od dwóch dni ie mam pieluch do prania :/ ) ale ciemne z ciemnymi, jasne z jasnymi a wkłady z recznikami/pościelą
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Od zawsze piorę pieluchy, otulacze i wkładki z ubraniami, ubrankami, bielizną, ręcznikami itp.
    Nie mam pieluch z ciemnym polarem, odkąd granatowy otulacz z polaru skulkował mi się kiedyś na biało.
    Zasadę mam jedną - wrzucam wszystko co jasne, czasem coś kolorowego, o ile wiem na pewno, że nie farbuje.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób piorących pieluchy z ubrankami - jak godzicie fakt, że wielo powinno się prać z minimalną ilością proszku i z sugerowaną porcją proszku by ciuszki się dopierały? Do tego te "lepsze" proszki zazwyczaj w składzie mają więcej mydła, no i zazwyczaj używa się też płynu do płukania, zmiękczającego/antyelektryzującego, czego również nie można do wielo wlewać. Pytam, bo mała mi się praktycznie odpieluchowała, ale zastanawiam się jak prać ew. "wpadki", bo przecież nie włączę pralki tylko z 3-4 formowankami czy też nie będę ich składować 2 tyg. by się nazbierało chociaż pół wsadu A może lepiej prać ręcznie?
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  16. #16
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    6,293

    Domyślnie

    ja piorę zawsze osobno, jak miałam noworodka to kilka razy z bielizną (bo i tak wszystko było załatwione tym samym)

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    ja piorę zawsze osobno, jak miałam noworodka to kilka razy z bielizną (bo i tak wszystko było załatwione tym samym)
    Ja do tej pory też prałam osobno, bo bez problemu zbierałam wsad. Na początku pieluchowania kilka razy prałam z ciuszkami, ale nie podobał mi się efekt, bo ubrania się niedopierały. Ale pytanie co robić, jeśli dziennie masz powiedzmy 2 pieluchy do prania (bo wiem, że córa może mieć regres i to piękne odpieluchowanie może przejść w podsikiwanie). Chyba jednak najlepszym rozwiazaniem (by nie zatkać pieluch proszkiem/płynem i mieć uprane ubranka) będzie jednak codzienne pranie ręczne...

    Sama sobie na pytanie odpowiedziałam
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  18. #18
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez okoani Zobacz posta
    Mam pytanie do osób piorących pieluchy z ubrankami
    Cytat Zamieszczone przez joasia Zobacz posta
    ja piorę zawsze osobno



    a w temacie:
    przez krótki czas przy odpieluchowaniu Grzesia próbowałam prać te kilka sztuk z ubraniami - szybko przeszłam na jednorazówki, bo pranie z ciuchami nie dla mnie, pranie kilku pieluch raz w tygodniu też nie dla mnie, ręcznego nie brałam pod uwagę nawet

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar okoani
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    lubelskie
    Posty
    3,956

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    tak wiem, nawet nie komentowałam
    Cytat Zamieszczone przez Kasia.234 Zobacz posta
    przez krótki czas przy odpieluchowaniu Grzesia próbowałam prać te kilka sztuk z ubraniami - szybko przeszłam na jednorazówki, bo pranie z ciuchami nie dla mnie, pranie kilku pieluch raz w tygodniu też nie dla mnie, ręcznego nie brałam pod uwagę nawet
    Zapewne u mnie też się skończy na jedno, bo i tak muszę kupować córce do żłobka (choć zobaczymy jak tam będzie z nocnikowaniem).
    wiosenna córa (2011r.) i zimowa córa (2014r.)

  20. #20
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,797

    Domyślnie

    od urodzenia dzieci do żadnego prania nie używam płynów do płukania, w zwykłym praniu też ograniczyłam ilość proszku (za to używam czasem mydła galasowego, wieszam na słońce do odplamienia, w ogóle zaczęłam czasem kombinować z odplamianiem, zapierać etc - ale nie jestem pewna że przed zmianami praniowymi efekty bez odplamiania były lepsze), przechodzę z całym praniem na środki eko (chyba bezmydłowy ulrich naturlich od kilku m-cy). Ale mam w domu dziecko z AZS, pranie świetnie mi się zmiękcza w suszarce bębnowej (jak nie miałam też nie używałam zmiękczaczy).
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •