Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51

Wątek: czy pranie pieluszki + inne rzeczy jest ok?

  1. #21
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja piore z dzieciowymi ubrankami, recznikami i jest wszystko oki

  2. #22
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rodzynka007 Zobacz posta
    Ja piore z dzieciowymi ubrankami, recznikami i jest wszystko oki
    Tez tak robię. Pozdrawiam

  3. #23
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Ja bym jednak się nie odważyła wyprać prefoldów, kieszonek albo formowanek z ubrankami. Same otulacze jak najbardziej ale zakupkane i zasiusiane pieluszki czy wkłady to raczej nie.

  4. #24
    Chustomanka Awatar Marsjanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Stare Babice
    Posty
    569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aga108 Zobacz posta
    Ja bym jednak się nie odważyła wyprać prefoldów, kieszonek albo formowanek z ubrankami. Same otulacze jak najbardziej ale zakupkane i zasiusiane pieluszki czy wkłady to raczej nie.
    jak miałam prać pieluchy z czymś innym, to zawsze wkładałam najpierw pieluchy i puszczałam samo płukanie (cykl ok.10 minut) i dopiero potem dokładałam resztę + detergent + antybakteryjny itp. i dalej juz normalne pranie
    Kasia
    mama samych córek: Marianny (29.08.1999), Michaliny (03.06.2006), Matyldy (01.04.2010), Melanii (22.07.2014)
    www.wielorazowo.pl - pieluszki wielorazowe

  5. #25
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    160

    Domyślnie

    Moja pralka ma opcję płukania 40 min! i nie ma żadnej możliwości skrócenia tego czasu! Jestem w szoku bo niektóre programy do prania (np. syntetyków) mam ok 30min a jak chcę wypłukać tylko pieluchy to 40 min!

  6. #26
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Ja piorę razem. Ale niestety zauważyłam,że o wiele bardziej mi wkłady i formowanki przez to szarzeją
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  7. #27

    Domyślnie

    ja piore osobno jak narazie ,moze jak małą zaczną wysadzać w złobku( gdzie zużywaja 6-7 pieluch ja przy wysadzaniu w domu max 2 pieluszki na caly dzień) to bedzie mniej pieluch i zaczne prac z innymi rzeczami

  8. #28
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Ja piorę osobno, zawsze uzbiera się tyle pieluch, wkładów i tetry, że nie szkoda mi prania tylko z tym puścić.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  9. #29
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Ja pod koniec pieluchowania córy gdzie faktycznie zbierałam przez dwa dni tyko 4 pieluchy zużyte podczas snu głównie formowanki i otulacze wrzucałam z innymi ubrankami z tym że nie wlewałam płynu do płukania wtedy, okres ten za długo nie trwał więc pieluchy nie zdążyły się zniszczyć.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  10. #30
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Dorzucam do pieluszek białe bawełniane rzeczy, np. skarpety, ręczniki, podkoszulki syna i bodziaki małej. Mi wychodzi średnio 5 pieluszek na dzień, więc do 5 kg wkładu daaaleko

  11. #31
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aga108 Zobacz posta
    Moja pralka ma opcję płukania 40 min! i nie ma żadnej możliwości skrócenia tego czasu! Jestem w szoku bo niektóre programy do prania (np. syntetyków) mam ok 30min a jak chcę wypłukać tylko pieluchy to 40 min!
    Moja ma płukanie 30 minut i tego zawsze uzywam. Niestety, przez to pranie ciąąąągnie sie jak guma do żucia, ale i tak, wole w ten sposób. Wszystko co wrzucam, jest starannie opłukane z kup- spłukuję zazraz po zdjęciu z pupki. Jedno pranie to u mnie... 2 godziny w pralce! bo: 30 min płukanie+ 127min pranie z dodatkowym płukaniem na koniec i opcją "spieranie mocnych zabrudzeń".

    Rzepy mi sie nie niszcza. Zapinam je i po sprawie. Jak nie mam możliwości zapięcia rzepów na dodatkowe miejsce w środku, to przewracam zapiety otulacz na lewą stronę.

  12. #32
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    o, dzięki owieczko za patent zastanawiałam się ostatnio nad tym

  13. #33
    Chustomanka Awatar pyzata
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Kalisz
    Posty
    842

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marsjanka Zobacz posta
    jak miałam prać pieluchy z czymś innym, to zawsze wkładałam najpierw pieluchy i puszczałam samo płukanie (cykl ok.10 minut) i dopiero potem dokładałam resztę + detergent + antybakteryjny itp. i dalej juz normalne pranie
    tak i ja czyniłam bez szkody dla pieluch. Dla ubranek także
    Martynka zwana Pyzą styczeń 2009; Hania zwana Zbójcerzem marzec 2011

  14. #34
    Chustonoszka Awatar mamipa
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    mała Szwajcaria
    Posty
    100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    Dorzucam do pieluszek białe bawełniane rzeczy, np. skarpety, ręczniki, podkoszulki syna i bodziaki małej. Mi wychodzi średnio 5 pieluszek na dzień, więc do 5 kg wkładu daaaleko
    ...i ja tak robię, dodam jeszcze że nigdy ani przy Mili ani przy Patryku nie stosowałam proszku dla dzieci tylko od pierwszych dni zwykły proszek.. ich delikatna skórka nie protestowała więc stwierdziłam że później nie będzie problemów alergicznych z przestawianiem się z "dziecięcego" na "dorosły".
    Mama 3-letniej Mili i 2-letniego Patika .. codzienny szał pał

    www.millupa.com
    https://www.facebook.com/millupa


  15. #35
    Chustonoszka Awatar Fiolka
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Małopolska
    Posty
    90

    Domyślnie

    Kurcze no nie mogę się przekonać aby prać z pieluchami coś więcej a na jedno pranie mam pół pralki
    normalnie dodajecie ubranka dziecięce to tych pieluch śmierdzących?

  16. #36
    mamru
    Guest

    Domyślnie

    zdażyło mi się prać noworodkowe pieluszki z ubrankami, ale później już wszystko osobno. Poza tym staram się by nie mieć nigdy pełnej pralki tylko max 2/3 wsadu, żeby to pranie się wyprało a nie było na ścisk. A przez to wkładanie do bębna max ilości prania szybciej ścierają się łożyska więc wolę zrobić jedno pranie więcej niż co pół roku wydawać 150 zł na naprawę pralki.

  17. #37
    Chustomanka Awatar asioczka
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    opolskie/ Dobrzeń W.
    Posty
    1,107

    Domyślnie

    kupy zawsze splukuje przed wlozeniem do wiadra. pranie zaczynam od plukania z wirowaniem- mam 25 minut. czasem do tego plukania dodaje olejku herbacianego. potem dorzucam skarpetki, majtki, gacie od pizam. i ustawiam pranie z dodatkowym plukaniem
    18.11. 2009
    16.06. 2012
    09.12.2019

  18. #38
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Na początku pieluchowania miałam tyle pieluch do prania, że nie było miejsca na nic innego. Potem już dorzucałam ciuchy małego, moje. Kupy zawsze zapierałam, przed praniem włączam płukanie z wirowaniem żeby wypłukać mocz. Po praniu czasami dodatkowe płukanie, ale rzadko. Piorę w 60 stopniach.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  19. #39
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiolka Zobacz posta
    Kurcze no nie mogę się przekonać aby prać z pieluchami coś więcej a na jedno pranie mam pół pralki
    normalnie dodajecie ubranka dziecięce to tych pieluch śmierdzących?
    a może masz pralkę co dobiera sama wodę? nie trzeba mieć super dużo prania by było ekonomicznie/ekologicznie to że niektóre z nas dorzucają coś do pieluszek, nie oznacza że za każdym razem, jak mam dużo pieluszek, oczywiście puszczam je same, po za tym ja piorę codziennie i mi pieluszki nie śmierdzą jakoś, kupkowe to już w ogóle traktuję odmiennie, zapierając mydełkiem, wystawiając na słoneczku jak jest po czym moczeniem w roztworze wody z płynem do naczyń by je po tym mydełku odtłuścić-efekt-żadnych plam kupkowych

    i tak jak asioczka pisała, pieluszki należy dobrze wypłukać, potem ewentualnie dorzucić coś do pralki po za tym do pieluszek nie dodaje się płynu do plukania, więc pranie jest dość sztywne, dlatego ja jak już coś wrzucam to najczęściej skarpety i majty białe

  20. #40
    Chustonówka Awatar Gosia_
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    małopolska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Na początku też prałam tylko same pieluszki, które zapierałam oczywiście i dawałam na opcję super płukanie + pranie wstępne. Pod koniec pieluszkowania to oczywiście dorzucałam synkowe ubrania lub ręczniki. Oczywiście troszkę olejku do prania wstępnego i dodatek do prania pieluszek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •