Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 91

Wątek: LennyLamb /od 3 str recenzje nowego modelu

  1. #61
    Chusteryczka Awatar Ronja
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,883

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za możliwość testowania.
    Pierwszy raz to robiłam i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żadnej pieluchy obejrzeć tak wnikliwie


    KIESZONKA

    Pierwsze wrażenie po wypakowaniu z koperty było bardzo pozytywne. Pieluszka jest ładnie uszyta, ma fajny PUL (raczej grubszy, ale bardzo miękki), a wkład z brązowego bambusa z zieloną dzianiną też wygląda bardzo dobrze i jest mięciutki. Tu zdjęcia:


    Wkład - do pieluszki składa się na 3.




    Zdziwiło mnie, że gumka przy nóżkach jest wszyta tylko w warstwę mikropolaru, a nie jest w żaden sposób przyszyta do PULu. Po pierwszym założeniu okazało się jednak, że to się bardzo ładnie układa.



    Na testerze pieluszka wyglądała tak:



    Byłam sceptycznie nastawiona do tego braku gumki w PULu, ale przy dwóch użyciach z pieluszki nic nie wyciekło, cała wilgoć poszła we wkład, więc najwyraźniej to się sprawdza. Myślę, że jeszcze sporo by wchłonęła, ale testowaliśmy w dzień, więc synek był przewijany na bieżąco.


    Oceniłabym tę pieluszkę bardzo dobrze, gdyby nie jeden bardzo poważny mankament: rozmiar! Z przyzwyczajenia zapięłam tę pieluszkę tak, jak Charlie Banana. Z wielkim trudem tego dokonałam, po czym okazało się, że brzuszek dziecka jest okropnie ściśnięty, więc szybciutko poluzowałam zapięcie – i to już były ostatnie napki z brzegu! Przy porównaniu z ChB okazało się, że co prawda napki z przodu są identycznie nabite, ale za to skrzydełka w Lenny Lamb są sporo krótsze, przez co cała pieluszka wychodzi mniejsza. No i niestety uważam, że jest to wada dyskwalifikująca. Moje dziecko jest raczej z tych szczupłych, pieluszki niektórych firm zapinam mu "na zakładkę", a w LL ledwie się zmieścił (ma 5 miesięcy). Uważam, że powinno być więcej napek z przodu, gdyż jest ku temu sporo miejsca, lub dłuższe skrzydełka. Ciekawa jestem dalszych testów, gdyż podejrzewam, że większe dzieci mogą się w tej kieszonce w ogóle nie zmieścić. Znalazłam też inną, pomniejszą wadę, mianowicie nie wszystkie napki się dobrze zatrzaskiwały, tak jakby były zbyt luźno nabite.
    Poniżej porównanie rozmiaru LL i ChB:



    Reasumując: do zalet zaliczam nietypowe wszycie gumki i fajny PUL w kieszonce, wkład chłonny też wart jest uwagi. Nie było przecieków. Wadykrótkie skrzydełka!!! i niedbale nabite napki.



    TETRA BAMBUSOWA
    Tetrę bambusową oceniam bardzo dobrze. Jest mięciutka, jedwabista, ma gęsty splot i świetnie chłonie. Jestem ciekawa, jak bardzo się skurczy. Nie zmierzyłam jej niestety przed pierwszym praniem, ale po pierwszym i drugim praniu mierzyła tyle samo: 63x73cm.
    Witek 2012

  2. #62
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    To teraz ja. Testowałam otulacz i formowankę, oraz tetrę.
    Otulacz




    Nie mam do czego sie doczepić. Pul mięciutki, taki elastyczny jeśli można tak napisać, ładnie się układał, napek dużo do regulacji, aczkolwiek uszy mogłyby być dłuższe, bo jak widać na zdjęciu, napki są niewykorzystane, a otulacz założony na tetrę, a Sara waży tylko 8 kg.
    Gumki przy nóżkach delikatne i cienkie,co dla mnie jest plusem.
    Bardzo ładny odcień niebieskiego.

    Formowanka.


    Pieluszkę zmniejsza sie poprzez wywinięcie. W przypadku tej pieluszki jest to niewypał, zapiełam jej,ale w związku z tym ,że za mało jest napek po wywinięciu, to wyszły jej zaraz uszy od spodu. Na focie przesadnie pokazane,ale chciałam,żeby było wiadomo o co chodzi.

    tutaj zapięłam bez wywinięcia i ślicznie się ułozyła, bardzo mi sie podoba

    Tutaj formowanka na Ksawerym,waga jakieś 16kg, w pasie miał ciasno ale nie tak bardzo, bo nie protestował
    Też bardzo ładnie się układa .



    O formowance jeszcze, bawełna po 2 praniach lekko sie zmechaciła, niewiele,ale to normalne raczej, bambus od srodka mięciutki i bardzo przyjemny, wkład wszyty raczej dzienny, jak sie dołoży wkład jakiś, można na nockę dać.
    Falbanki przy nóżkach mają odpowiednią wielkość, nie lubię tych sporych tak popularnych

    Tetra cudnie miękka, jak to tetra bambusowa

    Ogólnie ocena 4/5
    Dziękuje za możliwość testowania.
    Ostatnio edytowane przez ewaibartek ; 25-04-2013 o 08:25
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #63
    Chustomanka Awatar Judyta
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,490

    Domyślnie

    Testowaliśmy pieluszkę AIO i tetrę bambusową.

    Pierwsze moje wrażenie było takie, że ta pieluszka jest strasznie mała. Tester - 13mcy i 10kg. Zapięłam na przedostatnią napkę. Ułożyła się bardzo ładnie, dobrze przylegała, a nie uciskała. Z samą wkładką wszytą udało się nam testować bez przecieków Młody, sikacz wielki nie przesikał pieluszki, chociaż pul z zewnątrz wyglądał jakby był troszkę mokry, choć mokry nie był.
    Pieluszka łatwa w użyciu, jak to AIO
    Schnie krórej niż bumgenious i bambino mio z wyciąganym językiem, ale i tak trochę dłużej niż kieszonki ponieważ ma wszyty bambusowy wkład. Cienki, ale za to bardzo chłonny.

    Tetrę bambusową testowaliśmy w otulaczu z malutkim wkładem mikrofibrowym. Zwykła tetra takiego testu nie przeszła pozytywnie, a ta ku mojemu zdziwieniu zdała egzamin! W dotyku milutka, jakby jedwabna, cieniutka i za razem niesamowicie chłonna.

    Gdyby nie rozmiar pieluszki na pewno zaopatrzyłabym się w takie, ale mam obawy, że szybko młody wyrośnie. Chociaż na napki regulujące wysokość miał przedostatnie, czyli tak jak w każdej innej pieluszce, więc może na jedną się skuszę

    Ode mnie 4+/5

    Dziękujemy za możliwość testowania!

  4. #64
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    Testowaliśmy pieluszkę AIO i tetrę bambusową, kawaler 7 miesięcy, 10 kg

    Pieluszki AIO to moje ulubione i te wszyte gumki też bardzo lubię jak w real easy czy woonderosie. Pieluszka zrobiła bardzo dobre pierwsze wrażenie starannie uszyta i bardzo bardzo mięciutka, jeszcze tak mięciutkiej AIO nie miałam w ręku, a już dość dużo pieluch przetestowałam.
    Zapieliśmy pieluszkę w pasie na przedostatnie napki i w sumie wydawało mi się, że można by jeszcze nabić więcej napek z przodu pieluszki, to zapięłabym wszystkie 4 napki a nie tylko 2, w udkach napki zapięłam na ostatnie, chociaż z prawej strony nie zapięłam, bo napki ciężko wchodziły. Trochę zakręciłam
    Pieluszka na pupie układa się super, ładnie przylega, jest zgrabna, nie robi dużej pupy, gumki nie uciskają co ważne dla mojego pulchniaka
    Do środka dołożyłam testową tetrę bambusową i wszystko ładnie wytrzymało.
    Pieluszka schła dłużej niż real easy, ale nie jakoś masakrycznie, można ją łatwo przewrócić na drugą stroną i schnie migusiem.

    Sama tetra bambusowa jest super mięciutka, taka lejąca się, aż szkoda na pupę zakładać

    Ogólnie ocena 4+/5

    Dziękuję za możliwość testowania.

  5. #65
    Chustomanka Awatar Agis
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Malbork
    Posty
    658

    Domyślnie

    Testowaliśmy pieluszkę AIO i tetrę bambusową, Jasiek ma 2 lata 5 miesięcy, 12,5 kg

    To zacznę od tetry bambusowej. Mięciutka i chłonna, jestem ciekawa czy się skurczy bardzo z czasem.
    Fajnie obszyta, tetrę bambusową uwielbiam, więc polecam.
    Wkładałam ją jako dodatkowy wkład do kieszonki AIO.
    Taki zestaw dał radę u mnie na noc. Pieluszka była tylko lekko wilgotna przy nóżkach, za to wkłady były mokre bardzo.
    Plusy:
    - miękki i cienki pul
    - sposób wszycia gumek, pieluszka ładnie się dopasowuje w pachwinach i nie uciska
    - sposób wszycia wkładu, można pieluszkę przewrócić na lewą stronę, wyjąć jęzor i w ten sposób dość szybko schnie
    -chłonność bez dodatkowego wkładu w kieszonce raczej dzienna, ale wystarczająca
    Minusy:
    - dość szeroka w kroku
    - napki, niektóre słabo nabite, generalnie na przednim panelu przydałoby się nabić jeszcze przynajmniej po jednej z każdej strony, za to na uszkach napki przesunęłabym bardziej do krawędzi, bo gdy są tak odsunięte to po pierwsze pieluszka jest węższa w pasie, poza tym po zapięciu materiał na uszkach wywija się.
    Zapinałam pieluszkę na ostatnie napki, a on szczupły jest raczej i w innych pieluszkach zapinam albo na wszystkie albo tylko dwie napki są odkryte.

    Ogólnie ocena 4/5

    Dziękuję za możliwość testowania.
    http://agisowo.blogspot.com/

    Jaś 12.2010 Matylda 01.2014

  6. #66
    Chustofanka Awatar ignasiamama
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    192

    Domyślnie

    Testowaliśmy również AIO i tetrę bambusową. Tester Ignaś ma rok i 4 miesiąca, 10 kg żywej wagi.
    Tetra bambusowa okazała się bardzo miła i chłonna. Ma dość zwarty splot w porównaniu do innej, którą kiedyś miałam w ręku. Użyłam jej dwa razy osobno w otulaczu i dała radę około 2 godzin bez przecieku. Zmierzyłam ją po pierwszym praniu i miała 69x58cm, więc się dość znacznie skurczyła. Ogólnie bardzo ją polubiłam.
    Z AIO miałam podobny problem jak poprzedniczki tzn. za mało i jakoś źle nabite w pasie. Synek jest szczupły a ledwo go dopięłam na pojedynczą napkę (tę najbardziej zewnętrzną). W związku z tym, że obok są jeszcze drugie napki, które się nie dopięły to wbijały mu się w boczki. Nie wiem czy precyzyjnie się wyraziłam. Druga sprawa, że syn za drugim razem przesikał pieluchę po godzinie mniej więcej. Nie była wilgotna, ale naprawdę mokra na wierzchu i od strony pachwin i na brzuszku. Za pierwszym razem udało się, ale zdjęłam ją z dupki prawie suchą.
    Także u nas AIO się nie sprawdziło niestety , choć muszę powiedzieć, że schnie szybciej niż AIO BG organiczne.

  7. #67
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    a gdzie pozostałe recenzje ? ogrom czasu minęło
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  8. #68
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,135

    Domyślnie

    mam nadzieję, że tym razem recenzji nie wywieje w kosmos
    Pieluszka testowana na niedużej, 6 kilogramowej dziewczęcej pupie (4 miesiące)

    Kieszonka z wkładem
    - bardzo przyjemny w dotyku pul, taki mało "plastikowy", delikatny
    - mikropolar w środku - miałam wrażenie, że łatwo się do niego czepiają różne farfocle, na tym białym było wyraźnie widać
    - ciekawe wykończenie przy nóżkach, całkiem fajnie się układa
    - główny i podstawowy minus - napy! Ronja wyżej pisała o napkach z przodu i na skrzydełkach, podpisuję się pod tym obiema rękami. Poza tym na skrzydełkach są wg nabite za daleko od krawedzi i przez to po zapięciu odstają (jak mi ktoś powie jak teraz się wstawia zdjęcia z picassa to wstawię, a na razie link, mam nadzieję, ze widac o co mi chodzi https://plus.google.com/photos/11124...87529528862609
    - nie jestem zwolenniczką pieluszek OS od urodzenia i ta pielucha też to potwierdza. Po zmniejszeniu musiałam się trochę nagimnastykować, żeby ładnie ją ułożyć (nie lubię jak coś wystaje, odstaje lub bokami wychodzi). Ale przy większych dzieciach ten problem przestaje być aktualny
    - wkład wydaje się być bardzo chłonny i jednocześnie nie jest bardzo gruby

    Tetra bambusowa
    - bardzo miękka i przyjemna, nie zmierzyłam jej niestety a ciekawa jestem, jak zmieni swój rozmiar po iluś tam praniach takich nówek bambusowych to az mi szkoda na pupę zakładać
    __________________________________________
    Patryk (2004), Oliwka (2010), Kalinka(2013)

  9. #69
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ignasiamama Zobacz posta
    Testowaliśmy również AIO i tetrę bambusową.
    ...
    Zmierzyłam ją po pierwszym praniu i miała 69x58cm, więc się dość znacznie skurczyła. Ogólnie bardzo ją polubiłam.
    .
    Po jednym praniu z 70x70 robi się 69x58???
    A co po dłuższym używaniu?
    Jakieś macie doświadczenia?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  10. #70
    Chusteryczka Awatar aptonia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa - Gocław
    Posty
    2,042

    Domyślnie

    Już dawno po testach.... aż wstyd że dopiero teraz piszę
    Tester 5-cio miesięczny 7-mio kilowy kawaler.
    Do testu dostaliśmy formowankę, otulacz i tetrę bambusową.

    Uwielbiam formowanki wszelkiego typu, LL okazała się bardzo zgrabną pieluszką na ten niewielki tyłeczek
    Co do jej chłonności to chyba nie wiele mogę powiedzieć, mały był trzecim testującym i mam wrażenie że dopiero po kolejnych kilku praniach nabrałaby większej chłonności, ale dwa siki pochłonęła a po drugim praniu miałam wrażenie że sik już się zaczął rozłazić

    Otulaczyk super mięciuśki i bardzo delikatny, aż bałam się go używać

    Tetra bambusowa........ no tu to mogłabym się rozpływąć nad delikatnością i miękkością i szczerze powiem że używałam jej tylko do przykrywania małego bo na upały, które wtedy nas dopadły była idealna. Dzięki niej Maciupki zaczął zasypiać ze szmatką na twarzy

    Uwagi mam co do wielkości pieluszki. Wydaje mi się że na tyłki ponad 10 kilowe mogłaby być za mała. Ja małemu zakładałam ją bez zmniejszania. I mogę potwierdzić to co napisała ewaibartek Zmniejszenie tej pieluszki poprzez wywinięcie jest niewypałem. Rzeczywiście za mało jest napek po wywinięciu, uszy wychodzą od spodu.
    Natomiast nie zmniejszona pieluszka jest bardzo zgrabna i nawet u Maksa nie robiła dużej pupy.

  11. #71
    Chusteryczka Awatar morfffina
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    Testowałyśmy z Monią kieszonkę z wkładem bambusowym. Monia ma 7 miesięcy i waży około 7,5kg, szczuplak,

    Plusy:
    - piękny kolor brązowy
    - bardzo miły polarek, lepiej wygląda po używaniu i praniu niż CB
    - bardzo fajny PUL, też uważam że lepszy niż CB, mięciutki ale porządny
    - wkład chłonny bardzo!
    - wąska w kroku
    - mała na pupie, zgrabna
    - szybko schnąca kieszonka
    - miejsce na wkład jest dobrze uszyte, łatwo włożyć i wyjąć wkład a przy tym nic się nie wywija, zawija, cuduje
    - gumeczki nie obciskają

    Minusy:
    - napki - w całej przestrzeni coś z nimi nie tak, i jakoś źle rozmieszczone, i nie klikają
    - ta gumka wszyta w polar a nie w PUL nie przemawia do mnie jednak, nie przeciekło ale moje dziecko nie miało okazji zrobić w LL kupę więc nie wiem jak to by było z kupą która nam zawsze gdzieś się wymknie
    - wolno schnący wkład


    Podsumowując i porównując do CB i NappiMe!
    Lepsza niż NappieMe i porównywalna do CB a za pewne w lepszej cenie

  12. #72
    Chustomanka Awatar aniaszew
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    837

    Domyślnie

    Czas na moja recenzję.
    Testowana pieluszka AIO i tetra bambusowa.
    Testowała Monika rok i 3 mies, waga- niecałe 10 kg.

    Pieluszka AIO
    Pieluszka mięciutka, milutka.Bardzo ładnie uszyta. Kolor -fiolecik , w którym się zakochałam Bardzo chłonna . Testowaliśmy najpierw bez dodatkowego wkładu i było dobrze, potem z dodatkiem , czyli bambusowa tetrą i było super- nic nam nie przeciekło, a Monia chodziła ponad 3 godziny w pieluszce.Wszystko byoby super . gdyby nie napki. Tak jakoś dziwnie wszyte ,że nie mogłam zupełnie ich dopasować i zapiąć. Próbowałam zapiąć na dwie napki z jednej strony, ale zupełnie nie dawałam rady, a córka przecież nie taka duża. Moim zdaniem zupełnie nie dopasowane. Wydaje mi się ,że za chwilę w ogóle bym nie mogła zapinać tej pieluszki.
    Czas schnięcia jak to AIO , - wisiała u mnie na suszarce 2 dni.

    Tetra bambusowa
    Wygląda jak szmatka, ale to tylko pozory. Ma same zalety
    -miękka
    -milutka
    -baaardzo chłonna
    -szybka schnie.
    Do tej pory nie używałam takiej pieluszki jako wkładu, ale ta jest tak super chłonna, że z powodzeniem można ją używać. Po złożenie nie tworzy jakieś grubej kopy , tylko jest cieniutka. Spokojnie można włożyć do pieluszki. W naszym przypadku przynajmniej 3 godz z głowy.

    Podsumowując
    Pieluszce mówię nie ze względu na napki, tetrze bambusowej - bardzo tak.
    Kaja 17.12.2001, Adaś 26.09.2005, Mikołaj 19.12.2008 i Monisia 05.03.2012

    Blog http://aniaszew.blox.pl/html

  13. #73
    Chustomanka Awatar rodzynka007
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    795

    Domyślnie

    pupcia mojego synka - 10,5 kg, wiek 16 miesięcy testowała pieluszkę AIO + tetra bambusowa

    Zalety pieluszki :

    - fajny żywy kolorek
    - mięciutki mikropolarek, który super zapiera się, (bo oczywiście mój synek ochrzcił pieluszkę na dzień dobry)
    - fajny pomysł na wszycie gumek (nie miałam nigdy pieluszek LL i takie wszycie gumek mi się podobało)
    - bardzo chłonna pieluszka, nosiliśmy coś koło 3 godzin i nie przeciekła
    - przetestowana w nocy (z tetrą bambusową) i się sprawdziła nic nie przeciekło

    o tetrze nie będę się rozpisywać gdyż byłyby to same superlatywy (chłonna, szybkoschnaca, mięciutka), gdyż od bodajże 6 miesięcy używamy głównie tetry bambusowej lub wkładek bambusowych.

    Minusy pieluszki :

    - napki - nie mogłam ich ogarnąć poza tym że było ich dużo miałam bardzo duży problem z zapięciem pieluszki na synku i zazwyczaj kończyło się na tym że pieluszkę zapinałam na uszka tylko na pierwszą napkę, druga nie pasowała nigdzie...
    - troszkę za długo schnie, 1,5 dnia mimo że wywróciłam ją wszytym wkładem do słoneczka.


    Jeżeli poprawią się napki to z chęcią taką pieluszkę zakupie na dłuższe wyjścia lub nocne pieluchowanie.


    Dziękuję za możliwość testowania pieluszki

    Przepraszam ale z wrażenia że testujemy pieluszkę nie zrobiłam zdjęć

  14. #74
    Chustomanka Awatar randia
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    688

    Domyślnie

    Testowałam kieszonkę z Tolkiem - 22 msc, ok. 12 kg
    Przede wszystkim kieszonka była za mała i nie dało się przypiąć dwóch napek na skrzydełku. Gdyby napki były ponabijane do końca wzdłuż górnej krawędzi pieluchy, pewnie dałoby się zapiąć na ostatnie, ale tak to zapięłam tylko na chwilę końcówki skrzydełek do ostatniej napki (a i tak była ciasna).
    Było to dla mnie o tyle dziwne, że sama pieluszka ładnie obejmowała pupę i miała nawet zapas, pewnie dałoby się ja nawet skrócić o jeden rząd napek.
    Dla porównania w Babyettach zapinam Tolka tak, że skrzydełka się stykają z przodu, w Applecheeksach zapinam na drugie napki od końca, w Bumgeniusach na trzecie od końca.
    Wkład chłonny, chociaż sprawia wrażenie jakby miał się dość szybko zszargać.

    Plusy:
    - ładny nasycony kolor
    - miękki choć dość gruby pul
    - chłonny wkład
    - dobrze dopasowuje się w udkach, nie odciska się
    - zgrabnie otula zadek, nie robi odwłoku
    - ciekawy patent z pulem, który nie dotyka do udek w zgięciu, myślę, że dobre rozwiązanie dla wrażliwców
    Minusy:
    - za mała w uszach przez co starczy na dość krótko, na pewno nie do 13 kg
    - napki źle rozmieszczone, trzy z napek nie zapinały się już poprawnie

    Podsumowując - pieluszka moim zdaniem będzie zbyt obszerna na noworodka, starcza na dość krótko ze względu na mały maksymalny obwód i w połączeniu z kiepskimi napkami nie uznałabym jej za dobrą inwestycję.

    Tetra bambusowa - nie prałam bo i tak wszystko schło wieczność, ale milsza w dotyku od nowych bambusowych kikko i wydaje mi się, że nieco cieńsza/mniej mięsista. Podobała mi się.

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    Po jednym praniu z 70x70 robi się 69x58???
    A co po dłuższym używaniu?
    Jakieś macie doświadczenia?
    Ja mam z innymi tetrami - po pół roku intensywnego prania i suszenia w suszarce pokurczyły się do wymiaru 40 na 60 cm - używam ich jako bardzo chłonnych wkładów Niestety o każdą bambusową tetrę trzeba dbać, by nie kurczyła się za bardzo.
    mama Tolka 01.08.2011 i Sary 27.04.2014

  15. #75
    Chustomanka Awatar Betka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    621

    Domyślnie

    Testowana kieszonka, 9 miesięcy, 8kg w porównaniu z obecnymi kieszonkami pul minkee z mikropolarem

    Przyznam się szczerze, że miałam obawy, czy uda mi się jeszcze założyć pieluszkę Wojtusiowi, ze względu na wcześniejsze recenzje, że pieluszka jest mała na dzieci młodsze od Wojtusia. Ale okazało się, że Wojtuś jest na tyle mały ( 15 centyl), że jeszcze był zapas napków.
    Pierwsze co zauważyłam po założeniu, że bardzo zgrabnie leży na pupci. Pieluszki, których obecnie używam, są takie wielgachne wizualnie, a jak widać na zdjęciach wcale nie są większe od testowej pieluszki.


    Coś co mi się spodobało, to to, że materiał wewnętrzny jest rozciągliwy - w obecnych tego nie mam i może stąd efekt wielkości. Kolejna rzecz to duża ilość napków, więc można dowolnie pieluszkę zapinać. choć nie we wszystkich mogłam się połapać - przypuszczam, że w przeciwieństwie do obecnych, które mogłam zacząć używać dopiero po 6 tygodniu, tą pieluszkę mogłabym zacząć zakładać od drugiego tygodnia.


    Kolejna rzecz - gumki w ściągaczach wokół nóżek - bardzo delikatne, nie pozostawiały u nas odciśniętych śladów, a jednocześnie pieluszka przylegała dokładnie i nic nie przeciekało bokiem ( w obecnych mam tak, że albo jest za mocno, albo za luźno, ale to też kwestia mniejszej ilości napków)

    Materiał zewnętrzny - może nie jest tak kolorowy jak w tych pieluszkach co mam, ale generalnie mi się w dotyku bardzo podobał, prawdopodobnie tez i w utrzymaniu czystości byłby łatwiejszy.


    Wkład - nie mam zdjęć wkładów do porównania, ale ponownie jest jakiś taki zgrabniejszy - niby składany na 3, ale wogóle tego nie czuć, ani nie widać w pieluszce po założeniu. Nie udało się przesikać wkładu, ale to pewnie kwestia indywidualna, poza tym, my się już nocnikujemy, więc pieluszka głównie była założona podczas snu, a po śnie wiadomo - nocnik. Ale z tego co widziałam, jak była mokra, to do 3ciej wartswy wkładu dotarły zaledwie jakieś kropelki.

    Minusy? Ciut za dużo napków - ciężko się w nich połapać, który do którego dopiąć i faktycznie skrzydełka mogłyby byc ciut dłuższe

  16. #76
    Chustomanka Awatar Niezapominajka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    850

    Domyślnie

    Na początek dziękujemy za mozliwość testowanai AIO

    Tester 8 miesięczna Florka waga 7200g, na pierwszy rzut oka pieluszka miła w dotyku i zgrabna, pul miękki i elastyczny, ale już kolejne spojrzenie ujawnia niedbałość w nabiciu napek, krzywo jest po prostu, ciekawym rozwiązaniem są gumki wszyte w polarek już oczami wyobraźni widziałam przecieki na spodniach, a tu niespodzianka..... SUCHO. Ciekawyam rozwiązaniem jest kieszonka niespotykana przeze mnie w AIO, zawsze można dołożyć wkład, tym razem wlozyłam tetrę bambusową dołączoną do testów.
    Chociaż muszę powiedzieć że długo się zastanawiałam czy taką militką tetrę do pieluchy wkładać...
    No to testujemy, założyłam pieluszkę z tetrą wewnątrz kieszonki, zakłada się łatwo, gumki dobrze przylegają przy nóżkach tylko te napki, są dwa rzędy, a ja tego niższego nijak dopasować nie mogłam, górne troche lepiej ale chyba zakładki powinny być dłuższe bo zapięłam na ostatnie.
    Pieluchę zdjęłam po 4h spacerze, bez przecieków ku mojemu zdziwieniu wielkiemu, tetra wewnątrz była mokra ale myslę że jeszcze jedno siknięcie by wytrzymała.
    To hop do prania i tu kolejne zdziwienie, pieluszka schnie całkiem ok, zwłaszcza ze wkład wyciąga się ze środka.
    Reasumując
    Aio bardzo udane, gdyby tylko poprawić napki to chciałabym taką mie w swojej kolekcji

    Pozdrawiam

  17. #77
    Chustonoszka Awatar kamilajka
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    135

    Domyślnie Kieszonka i tetra bambusowa

    Pieluszkę testowała Natalka, 12,5 miesięca, 8,3 kg, szczuplaczek z brzuszkiem . Piszę jeszcze przed wysyłką.

    Kieszonka
    Kieszonka uszyta starannie. Kolor ma przepiękny!! Uwielbiam taki nasycony, czekoladowy brąz. Wizualnie - bardzo pozytywne wrażenie
    Chłonność: bardzo dobra. Testowałyśmy na nockę, czyli u nas to wychodzi ok. 10-12h Obecnie posiadane chinki nie dają rady, natomiast kieszonka LL była sucha, nie pachniało moczem, spokojnie jeszcze mogłaby zostać na pupie. W czasie dnia też sprawdziła się dobrze, wkład zmoczony w połowie. 1,5-2h.

    Niestety napki nam też nie podeszły. Mała jest szczupła, a ledwo weszła. Dałam radę zapiąć z jednej strony tylko jedną z 3 napek (na ostatnią napkę tylnego skrzydełka), z drugiej strony też tylko jedną z 3 napek, tu na drugą napkę od brzegu. Minusem jest to, że napki w przedniego skrzydełka są bardzo szeroko rozstawione, mają jakby przerwę szerokości 1 napki - przez co pasują do co drugiej napki, a więc u nas wyszło właśnie tak, że zapięłam do drugiej z brzegu, a pierwsza była "wolna" i nic nie trzymała, dolna napka w ogóle do niczego nie dociągnęła. A więc rozmiar już za mały, żeby pieluszkę teraz kupować. A nominalnie powinna spokojnie wejść w tę rozmiarówkę.

    Wkład mi się spodobał. Składa się na 3 - pomysł dobry, sprawdza się. Teraz schnął od 19 do ok. 15, a więc prawie dobę - na lekko nagrzanym grzejniku. Według mnie to dość dobry czas. Zwłaszcza przy tej chłonności. Kolor też ładny. Aha, pupcia nie była zbyt duża.

    Tetra bambusowa - mięciutka, szalenie przyjemna. Nie użyłam jej jako wkładu, trochę żal, trochę nie wyszło. Ale jest tak cieniutka, że mogłaby służyć za wkład dodatkowy nie powiększając pupy zbytnio.

    Ogólnie - pieluszka dla nas za mała, trzyma się ju tylko na 1 napce. Gdyby poszerzyć skrzydełka przednie, napki nabić bliżej siebie (te z przodu), zapięcia byłyby ściślejsze i bardziej stabilne. Wtedy rozważyłabym kupno, zwłaszcza za ten kolor! Wkład kupiłabym


    Dziękujemy za możliwośc testowania.

    Potem doślę zdjęcia, są u męża na komórce.
    Natalka (29.06.2012 r.), Zosia-Aniołek* (01.2014 r.*), Piotrek (04.12.2014)

    http://zrobionezkartonu.pl/

  18. #78
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Na początek dziękuję za możliwość testowania

    Testowałam kieszonkę i tetra bambusową

    testowane na dziecku- 6 mies. 8 kg

    plusy:
    Pieluszka wygląda bardzo ładnie, starannie uszyta, kolor bardzo przypadł mi do gustu- ale tu nie o kolory chodzi
    Chłonność bardzo dobra, testowałam na konkretnym sikaczu ok 2,5 godz i spokojnie dała radę. Nic nie przeciekło- na pewno to zasługa falbanek, które b.dobrze przylegają do nóżki

    minusy:
    Tak jak dziewczyny wyżej napisały, niestety sporym minusem jest wielkość pieluszki i rozmieszczenie nap. Ledwie dopięłam Ignaca.

    wkład bambusowy:
    Bardzo przyjemny dla oka, po prostu mi się podobał chłonność też bardzo przyzwoita.

    Podsumowując:
    Pieluszkę jak najbardziej polecam, myślę że użytkownik się nie zawiedzie, ale zdecydowanie jako pieluchą do 6 mies. nie jako one size.
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

  19. #79
    Chustoholiczka Awatar sweetrose
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    3,151

    Domyślnie

    i ja ze spóźnioną recenzją... myślałam, że już tu swój ślad zostawiłam a najwyraźniej robiłam tylko podejście

    Dziękuję za możliwość testowania pieluszki

    testowaliśmy zestaw - AIO + tetra bambusowa...
    testował mój synek - 2,5 roku 14,5kg

    tetra bambusowa cudna, miękka, delikatna a do tego mega chłonna i szybko schnąca...
    po złożeniu nie robiła odwłoka jak u mrówki ;p użyłam jej samej i w połączeniu z wkładem bambusowym
    sprawdziłam razem z testowym AIO jak również ze swoim otulaczykiem czy kieszonką
    mam porównanie tylko z tetrą bambusową kokosi, i naprawdę żal było mi się z nią rozstawać ;p
    co prawda doszła do mnie już przykurczona a nie jak w pierwotnej postaci 70x70, ale przez to była już zwarta i nabrała chłonności

    odnośnie samego AIO:

    - pierwsze wrażenie jaka maleńka pieluszka, jak w nią wcisnąć 2,5 latka pul mięciutki... kolor nawet fajny choć bez szału dla chłopca...
    - rozmiar ok - starczyłby nam na długo (młody 2 tyg przed testami miał zawirowania zdrowotne i mi z wagi prawie 1,5kg zjechał,
    a już miałam nadzieje, że napiszę, że mój 16kg idealnie się w nią wpasował, a tu nagle 14,5kg na testach...
    - także w AIO spokojnie wejdzie 2,5 latek wzrost 98cm i waga 14,5kg

    - strasznie wkurzały mnie te źle nabite napki... młody się wiercił, nie chciał pieluszki, troszkę się nagimnastykowałam, żeby mu ja nałożyć i żeby trzymało także duży minus za niechlujnie i niestarannie nabite napki
    - kolejna sprawa krój - średnio nam podszedł, może i fajna pieluszka, ale moim zdaniem dla mniejszych dzieci...
    dla chodzących troszkę za szeroka, aczkolwiek na nockę to nie ma znaczenia... - tyle, że mój po kąpieli i ubraniu mu AIO zamiast iść spać
    łaził i wariował po mieszkaniu i pieluszka strasznie mu się podwijała i odgniatała między nogami... uszka wychodziły
    do tego upewniłam się tylko w tym, że wolimy kieszonki i AIO (ogólnie pieluszki) z przeszyciami przy nóżkach...
    - i niestety nam przemakała

    Podsumowując

    pieluszka może być za duża na noworodka i chude niemowlaczki, ale z kolei zbyt rozlazła w kroku dla wiecznych odkrywców,
    na noc mogłaby być fajnym rozwiązaniem, ale nam krój nie podpasował, wolimy przeszycia przy udkach,
    źle nam się układała/podwijała w kroku przez co przemakała ;(

    dla pulchniejszych dzieci na krótko starczy, mój szczuplaczek pomimo wzrostu 98cm i wagi 14,5kg wszedł bez problemu,
    ale gdyby bym testowała jak miał roczek i ważył 13kg był pulchny jak kluseczka to byłby problem go w nią wcisnąć,
    także przydałyby się dłuższe skrzydełka

    tetra bambusowa jest cudowna pod każdym względem

    ogólnie w tej chwili nie inwestowałabym w tą pieluszkę, krój mnie nie powalił a napki doprowadzały do szału
    Junior 2011
    Oleksander 2016
    Zośka 2021

  20. #80
    Chustoguru Awatar weci
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    7,434

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za możliwość testowania

    Testujący 6 mies 7,5 kg

    Testowaliśmy zestaw:
    Zestaw kieszonka z wkładem + tetra 100% bambus

    Kieszonka:
    Bardzo ładna, zgrabna. Po ubraniu rewelacyjnie trzyma formę.
    Rozmieszczenie nap pozwala na b.dobre dopasowanie pieluszki do rozmiarów dziecka.
    Wcześniej nie spotkałam się z takim rodzajem falbanek, ale sprawdziły się rewelacyjnie !
    Żadnych przecieków mimo naprawdę długiego używania.

    Moim zdaniem pieluszka jest z tych mniejszych, wątpię aby w naszym wypadku sprawdziła się na cały czas pieluchowania choć syn nie należy do największych.

    tetra bambus 100%:
    Rewelacyjna !!! naprawdę nic więcej nie muszę dopisywać.

    Z czystym sumieniem bardzo polecam !
    Ostatnio edytowane przez weci ; 07-10-2013 o 00:18
    J 2010, A [']2011, I 2013, D 2015, J 2019

    kontakt:
    tartaZmarcepanem@gmail.com

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •