Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 91 z 91

Wątek: LennyLamb /od 3 str recenzje nowego modelu

  1. #81
    Chustofanka Awatar JagodowaMama
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    377

    Domyślnie

    Testowa pieluszka to AIO i tetra bambusowa
    Testerka - 16 m-cy i ok.10kg.

    Pierwsze wrażenie pieluszka mięciutka, w bardzo ładnym fioletowym kolorze, ładnie odszyta, super szerokie gumeczki,
    wkład mięsisty. Pieluszka dosyć mała i jak już zauważyły przedmówczynie przydałoby się więcej napek w pasie.
    Małej idą ząbki, więc sik ma porządny a pije też dosyć dużo. Założyłam jej pieluchę na spacer bez tetry za to z cienkim
    wkładem bambusowym i wytrzymała równe dwie godziny po czym po powrocie do domu przemokła.
    Zawiodłam się, ale chciałabym wypróbować jeszcze pieluszkę z tetrą bambusową.
    Nie dałam rady tego zrobić, bo pieluszka schła dwie doby z hakiem.
    Trudno mi wystawić jednoznaczną ocenę, ponieważ czuję niedosyt.

    Tetra bambusowa cudowna: chłonna, mięciutka, bardzo przyjemna.Już wiem, że ją chcę.
    (zauważyłam zerwaną nitkę, ale nie szkodzi to w użytkowaniu.)

    Bardzo dziękuję za możliwość testowania.

  2. #82
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    okolice Wrocławia
    Posty
    3,326

    Domyślnie

    Miałam przyjemność testować kieszonkę z wkładem i tetrę bambusową. 9 miesięcy - 9 kg

    Kieszonka ładnie odszyta, zgrabna, ciekawie wszyte gumki przy nóżkach, raz nam przemokła, ale pozostałe użycia były ok.
    Napek w pasie za mało - wystarczało, ale wolę mieć większą rozpiętość przy One size.

    Wkład chłonny bardzo fajny, można według potrzeb składać i mieć więcej warstw w pożądanym miejscu, całkiem fajnie chłonny.
    Kolor niestety za ciemny, ponieważ przy praniu zawsze jakieś drobne paproszki się uwalniają i przyklejają się na białe mikropolary kieszonek. Podczas intensywnego używania wkład dookoła się strzępi, nie wiem jak długo obszycie wytrzyma.

    Tetra bambusowa rewelacyjna, mega miękka, chłonna - świetna. Niestety przy brzegach zaczęła się troszkę rozchodzić i strzępić.

    Generalnie pieluszka fajna, spisywała się bardzo dobrze, tetra super.

    Bardzo dziękuję za możliwość testowania i bardzo przepraszam za brak zdjęć, w ogóle nie pomyślałam o tym
    Mati 03.2005 Martynka 09.2008 Szymonek 12.2012


  3. #83
    Chusteryczka Awatar asienkie
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Lbn
    Posty
    1,939

    Domyślnie

    To teraz kilka slow od nas

    Zestaw (kieszonka + wklad + tetra bambusowa) testowany na prawie 21 miesiecznym chlopaku, o wadze ok 9,8 kg - mega ruchliwym Choc testowany przede wszystkim podczas snu, bo to nasze ostatnie pieluchowe chwile. Jeszcze tydzien, dwa i musialabym zrezygnowac z testow

    + nieprzepuszczalnosc - Mikropolar jest super wg mnie (ale to osobiste preferencje). Nawet po porzadnym siku podczas snu pupa pozostaje suchutka, chociaz wklad mokry porzadnie. Nic nie przecieklo, nawet bokami nie poszlo chociaz w innych pieluszkach sie to zdarza.

    + wklad - pierwszy raz sie z takim spotkalam i powiem szczerze, ze chetnie bym nabyla (gdyby bylo kogo pieluchowac). Fajne jest w nim wlasnie to ze mozna go dowolnie skladac i swietnie pochlania cala mokrosc

    + tetra bambusowa - pierwszy raz mialam w dloniach cos co nie bylo sklepowa cienizna i jestem pod wrazeniem miekkosci, grubosci i chlonnosci.

    - rozmiar - jak dla mnie one size powinno miec wiekszy zakres rozmiarowy. Mateuszowi ledwo zapiela sie na pupie - na maksymalnej rozpietosci, choc on drobinek jest w rozmiarze rocznego dziecka.

    Podsumowujac: Dla mnie pieluszka zdecydowanie dla mniejszego dziecka - przy wiekszym nie zda rezultatu. Ja lubie rzeczy, ktore sluza dlugo, wiec to by mnie pewnie odstraszylo od zakupu. Choc jakos jest swietna. W tym zestawieniu jakie testowalismy - bardzo chlonna, przynajmniej przy spiacym dziecku - nie wiem jakby sie zachowywala kiedy Mati jest na maksymalnych obrotach

    Barszo dziekuje za mozliwosc testowania

  4. #84
    Chustomanka Awatar hubertowa
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    Pszczyna
    Posty
    905

    Domyślnie

    Testowaliśmy AIO i pieluchę tetrową 100% bambus. Testujący: 10 m-cy, 8kg.

    Na początku chciałam nadmienić, że miałam już okazję korzystać z kieszonki LL i jestem nią bardzo rozczarowana - przecieka w 90% mimo, że postępuję zgodnie z instrukcją prania. Żadna z innych pieluch nie ma takiej ilości wpadek, a właściwie rzadko której się to zdarza. W przypadku kieszonki LL - nagminnie. Widać, że PUL jest chyba bardzo słabej jakości - po przecieku widać normalnie mokry materiał na zewnątrz. Próbowała już w różnych konfiguracjach - zmniejszałam i zwiększałam rozmiar napkami, ale nic to nie daje!

    Niestety, AOI udało mi się użyć tylko 2 razy w przewidzianym na testy czasie, więc jej skuteczność oceniam na 50%. Za 1. razem przeciek (była na pupie max 1,5h). Za drugim razem dopakowałam ją tetrą bambusową (testową) i BINGO! Nie zaliczyliśmy przecieku, ale nie wyobrażam sobie żebym miała synka na codzień tak napakowanego puszczać. Miał zdecydowanie za dużo między nogami!

    Poza tym, że wg mnie pieluszka nie spełnia podstawowego kryterium, czyli nie zatrzymuje moczu, inne wady czy zalety są chyba nieistotne. Dodam więc tylko, że dobrze chyba, że w odróżnieniu od kieszonki ta ma szerzej między nogami - wygląda to nieco pewniej. I sądzę też, że zwiększenie ilości nap pomogłoby, bo ciężko mi było pieluszkę dopasować w pasie.

    Tetra bambusowa swoje zadanie spełniła - pochłonęła sporo wilgoci, a przy tym szybko schnie, więc jesteśmy zadowoleni. Myślę, że w przyszłości bym się na kilka sztuk skusiła, bo tetry bawełniane jednak sporo mniej chłoną.

    Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam moją opinią - wyrażam jedynie swoje zdanie i mam nadzieję, że dzięki tym testom pieluszki zostaną ulepszone.

  5. #85
    Chustomanka Awatar onka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    543

    Domyślnie

    Testowałam kieszonkę z wkładem bambusowym. Testerka jest sporym dzieckiem, ma pół roku i waży prawie 9.5 kg.

    Pieluszka bardzo starannie uszyta, tutaj nie mam zastrzeżeń. Ciekawym rozwiązaniem są gumeczki przy nóżkach naszyte trochę dalej od krawędzi. Miałam obawy, że będzie to powód przecieków, ale nie zaobserwowałam takowych. Po założeniu pieluszki dziecku okazuje się, że nie jest ona zbyt wielka. Co więcej wg mnie mogłoby być więcej nap nabite w poziomie pieluszki. Pulpecika mojego dopięłam na przedostatnie napki, przez co napki na skrzydełkach dalej od krawędzi nie miały do czego być przypięte, pomimo że materiału jeszcze trochę miały pod sobą. Podsumowując pieluszka bardzo fajna, ale zbyt mała dla nas i za mało napek do regulacji.

    Wkład bambusowy bardzo fajny. Schnie w miarę szybko, chłonie sporo. Można sobie go tak poskładać, aby najwięcej wkładu było tam gdzie potrzebujemy. Tutaj nie mam uwag, bardzo fajne rozwiązanie.

    Dziękuję za możliwość udziału w testach.

  6. #86
    Chustomanka Awatar fensterka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    1,129

    Domyślnie

    Testowałam kieszonkę z wkładem i tetrę bambusową. Tester to chudziaczek, 17 miesięcy, ok 10 kg,

    kieszonka szyta na wzór wonderoosa, więc się bardzo ucieszyłam (bo tylko on nas ostatnio nie zawodzi), niestety u nas kompletnie nie zdała egzaminu,
    - wogóle nie potrafiłam jej dopasować w pasie, choć mój synek to chudziak, jak już w końcu go zapięłam na ostatnie czy przedostatnie napki to końcówka z przedniego panelu dyndała radośnie w środku zawijając/zwijając się jak tylko można, lepszym wyjściem było dopasowanie do drugiego/ tego dolnego rzędu nap na panelu przednim czy dolnej napki na skrzydełku do górnego rzędu nap na przednim panelu, koniecznie trzeba by nabić większą ilość nap w poziomie na przednim panelu,
    - na prawym skrzydełku pierwsza napa nie zgrywa się (rozpina się) z druga napą na przednim panelu,
    - bez problemu za to udało się dopasować długość (mają 3 stopniową regulację w pionie), ale i tak uważam, że napy są za blisko siebie nabite,
    - ładne za to jest wykończenie polarku przy wejściu na wkład chłonny, marszczy się, ale nie wałkuje, ani nie wyłazi
    - polarek nie jest jeszcze skulkowany, ale niestety łapie kłaczki,
    - gumeczki wszyte od środka nie obciskają nóżek,

    - pieluszka była u nas użyta w dzień na wyjście z wkładem chłonnym, wkład chłonny miękki i długi złożony w nefralgicznym miejscu dla chłopca niestety nie wytrzymał, zaliczyliśmy mega przeciek przy nóżkach,
    - wydaje mi się, że wkład jest nie dopasowany do kieszonki, jest po prostu za wąski, no i mógłby być spinany wtedy by się nie przesuwał,
    - tetrę bambusową użyłam do otulacza ecodidi z wkładką sucha pielucha milovia i wytrzymała standardowo 2 siki, trochę się strzępi i rozchodzi przy brzegu, ale szybko schnie,

    podsumowując, ta kieszonka to nic specjalnego, raczej dla niemowlaczka, bo dla nas już za mała.
    Ostatnio edytowane przez fensterka ; 31-10-2013 o 00:03
    Problem w tym, że jest nas czterech
    Rafał mąż- 2003, Eryczek- 04.2010, Tymusiek- 05.2012, Staś- 10.2014
    i każdy chce przy Tobie LEŻEĆ.

  7. #87
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Testowałyśmy kieszonkę z wkładem 50%bambus 50%bawełna i tetrę bambusową.

    Testerka rok i 3 miesiące waga ponad 10-11 kg

    Kolorek nie nasz, ale pierwsze wrażenie miłe, miękki pul i bardzo fajny polarek. Niestety nie przekonały mnie te przeszycia na polarku, obawiam się przecieków przez nie. No i drugie niestety muszę się dopisać do narzekających na rozmiar i napki, przez ich złe dopinanie po rozpięciu napki w LL córka zaczęła mi podczas przewijania mocować się ze wszystkimi napkami w każdej pieluszce rozmiar dla nas stanowczo za mały, zapinałam na ostatkach, przez co pieluszka jakoś źle się układała i odechciewało mi się jej w ogóle ubierać . Córka ważyła już w 8-9 mcu 9 kg, więc warto pomysleć nad powiększeniem zapasu w brzuszku aby zachęcić do zakupu pieluszki, zwłaszcza że wkład mi bardzo odpowiadał, długi, mogłam go ułożyć tak jak lubię,(córa moczy pieluszki z przodu) szkoda tylko, że taki ciemny chyba lubię widzieć czy została plama Pieluszka tetrowa bambusowa boska, moja mała zasypia z tetrą przy buzi, mam ochotę jej takich kupić ze trzy i wyrzucić te szorstkie zwykle tetrówki!

    dziękujemy za możliwość testowania
    Ostatnio edytowane przez Magenta ; 12-11-2013 o 00:22

  8. #88
    Chustomanka Awatar marynarka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    1,455

    Domyślnie

    Kieszonkę z wkładem i tetrę bambusową testowała dziewczynka: 5 miesięcy i 15 dni, waga ok. 7,5 - 8 kg.

    Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne Kieszonka starannie wykonana, mięciutki i cieniutki pul, mikropolar cienki i przyjemny w dotyku. Tetra bambusowa miękka i delikatna. Wkład ciekawy, miękki i porządnie obszyty.

    KIESZONKA z wkładem była na pupce młodej ponad 3 godziny (drzemka + czas aktywności).
    Kieszonka ma fajnie wszytą gumkę przy nóżkach, tak jak woonderos. W związku z tym mimo znacznego zachodzenia pieluszki na udka, nie odciska się ona na skórze.
    Ciekawie wymyślony system zmniejszania rozmiaru (zapinamy od dołu), w związku z czym pielucha ładnie wygląda z przodu Lubię gdy pielucha ma dwa rzędy nap: u góry muszą być 2. Ta pieluszka właśnie taki system posiada, więc bardzo mi podpasowała. Duży minus, to długość boków. Pierwszy raz zabrakło mi dziurek do zapięcia, w związku z czym pieluszka z lewej strony dziecka byłą zapięta tylko na jedną górną napkę. W ogóle coś z tymi napkami było nie teges, troszeczkę miałam problem z dopasowaniem. Skrzydełka odstają po zapięciu.
    Mikropolar świetnie izoluje wilgoć Moja mała jak tylko siknie w pieluchę wielo, a nie jest mocno zajęta zabawą, to od razu zaczyna się marudzenie o wymianę, bo czuje wilgoć, a w tej pieluszce nic takiego nie miało miejsca
    Pieluszka nie krępowała ruchów córki Wyschła w jedną noc, więc za to też plusik.

    WKŁAD. Posiadam wkłady LL 20% bambus, 80 % poliester, dlatego forma wkładu nie była dla mnie zaskoczeniem. Dla mnie minusów wkładu nie ma no może oprócz niemożności suszenia w suszarce bębnowej. Tych wkładów co mam, tez nie można suszyć w suszarce, ale ja suszę na własną odpowiedzialność i jak na razie mają się bardzo dobrze (suszę tak już ze 3 miesiące, co 3 dni, bo ciągle w użyciu są) . Nie skurczyły się i są bardziej miękkie Może czas na testy suszenia wkładów w suszarkach???
    Wkład porządnie obszyty (trochę się strzępi, ale ja nie lubię wkładów z overlockowym obszyciem, bo ono się później robi takie bardzo twarde i się zawija), wąski i bardzo, bardzo chłonny. Składanie umożliwia zwiększenie grubości warstwy chłonnej tam, gdzie potrzebujemy. Podoba mi się kolor brązowy, bo nie będzie widać plam po wiadomo czym mi nie obszedł w praniu. Wyschnął w jedną noc za co też plus.

    TETRA BAMBUSOWA. Spodobała mi się bardzo za miękkość i chłonność. Trochę rozchodzi się na boczkach, bo to tak jakby, luźny splot No i nie jest kwadratowa Bo się skurczyła...

    Dziękujemy za możliwość testowania. Gdyby nie napki, to z chęcią zakupiłabym taką kieszonkę.


    ZDJĘCIA:









    + 2 kropki ( 06. i 09.2011)

  9. #89
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,795

    Domyślnie

    Testowaliśmy AIO, ja i mężczyzna 4 miesiące, ponad 9 kg.
    Założona dwa razy - raz na dzien (zupelnie bezproblemowo), raz na noc - razem z tertą babmbusową wytrzymala spokojnie pół nocy (czyli jak nasze inne AIO "nocne")
    Plusy:
    - ładna, milutka, dobrze leży na pupie, nie daje wielkiego odwłoka
    - zaciekawiły mnie te gumki wszyte nie w szew, tylko w warstwę wewnętrzną - są ok, choć początkowo sie trochę obawiałam,
    - w środku mięciutka
    - chłonna, szczególnie z dołączoną tetra bambusową

    Minusy:
    - długo schnie (jak to AIO i bambus), ale zdecydowanie dłużej niż nasze AIO TB (wisiały obok siebie), troche pomaga wywyrocenie na lewą stronę, ale też bez szału,
    - trochę krótkie "uszy" do zapinania, za mało napek - młody ma pokaźny brzuszek i zapinalismy na ostatnią napkę,
    - denerowowaly mnie troszke te odstające końcówki "uszek" po zapięciu, ale to bez znaczenia dla samego użytkowania, choć ja bym bardziej na brzegu napki nabiła.

    Tetra bambusowa:
    Same plusy - milusia, chłonna, rozmiar w sam raz, żeby zmieścic się w AIO/kieszonce - szybko schnie, więc testowana w sumie ze cztery razy (chyba dwa razy z naszą kieszonką), fajnie odszyta, nie szczępi się...

    Dzięujemy za możliwośc testowania.
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

  10. #90
    Chustomanka Awatar Tasia
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    KR - NH
    Posty
    1,341

    Domyślnie

    Testowałam pieluszkę AIO (nowy typ) + tetrę 100% bambus, na 10 kg. 14 miesięczniaku płci męskiej


    Zacznę od tetry bo zawładnęła moim sercem, mięciutka, chłonna, cudna … na pewno chciałabym nabyć dla następnego


    Pieluszka na pierwszy rzut oka reprezentuje się bardzo schludnie i zgrabnie. Jest starannie wykończona, szczególnie zwraca uwagę tył, w miejscu wyjścia wkładu, nic nie wystaje po założeniu, nie uciska, ładnie się układa.

    Mi przypadły do gustu jeszcze gumki przy nóżkach, są szerokie i nie wpijają się przez to
    Jest zgrabna, nawet po upchaniu w nią tetry, co do chłonności takiego zestawu nie mam zastrzeżeń, ale my rzadko zaliczamy przesikanie (nawet jak Babcia czy Tata zakłada pieluchę )

    Schnie też przyzwoicie, u nas 24h i sucha jak pieprz, powiesiłam obok bambusową formowankę i ona jeszcze trochę wilgotna była
    Co mi przeszkadzało: jest jej za mało w brzuszku, nie mogłam dobrze pozapinać, bo T. ruchliwy i ciągle mi „skrzydełka” z rąk uciekały, jak się udało to na ostatnie napki, a syn mój to raczej chudziaszek w tych rejonach

    myślę, że skusiłabym się na jej zakup


    no i tyle z mojej strony, dziękuję za możliwość testowania i poszerzenia pieluchach horyzontów
    Heniu sierpień`20

  11. #91
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    1,142

    Domyślnie

    Nic nowego nie wniosę do opinii, ale co tam

    AIO z tetrą bambusową testowało 10,5 miesięczne, 8,5kg dziecię

    tetra:
    Mój pierwszy bambus. Włożyłam do zwykłej kieszonki, bardzo fajnie się sprawdziła. Chłonie wodę i ją trzyma, że nie ścieka z niej, a można tę wodę wyrżnąć, jak z mopa Mam zwykła tetrę podobnej wielkości i tradycyjna pod względem chłonności i gabarytów po złożeniu powinna pójść na szmatę...
    Jest mięciutka, że aż jej szkoda do pupy

    aio
    zalety:
    -z widzenia jest zgrabniutka
    -mięciutki pul
    -z tyłu na pupie wygląda ładnie
    -gumki przy nóżkach się nie wpinają
    - testowałam z mikrofibrą i w tym zestawieniu przeciek był po 2,5-3h (body było wilgotne, ale nie mokre; a normalnie po 1,5-2h body jest mokre)

    wady:
    -trzeba kombinować przy zapinaniu nap [nie polecam zwłaszcza tym, którzy nie posiadają dyb (dybów?), żeby okiełznać dziecko przy przebieraniu] - źle ułożone względem siebie? za mało ich? nie wiem
    -skrzydełka brzydko się układają (w poruszaniu się raczej dziecku nie przeszkadzają, ale brzydko wygląda to pod body od przodu)
    - mam wrażenie, że pulchniejsze dziecko by w nią nie weszło...

    Dziękuję za możliwość testowania
    H. 2013, M. 2015, P. 2016, J. 2019

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •