Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 91

Wątek: LennyLamb /od 3 str recenzje nowego modelu

  1. #21
    Chustonówka Awatar agni
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Łódź - Polesie
    Posty
    23

    Domyślnie

    może jednak producent zdecyduje się na jakieś poprawki w wykroju. Szkoda takich miłych materiałów Swoją drogą ciekawa jestem czy materiały są też polskiej produkcji, a jeśli z importu to dlaczego nie wkłady z czegoś bardziej miękkiego? (obecny wybór, jak dla mnie, usprawiedliwiają tylko braki na polskim rynku)

    moje testy wkładów również nie wypadły pomyślnie - mniejsze wkładki dobrze wchłonęły, a te grubszy chyba za wolno bo były przecieki, a po wyjęciu wyglądało to właśnie tak, że mniejsze były mokre, a grube lekko tylko nasiąknięte.

    podsumowując mój test (simple membrana)
    na minus:
    -niedopasowany, mało uniwersalny wykrój / zakres wagowy do max 7kg (przykładałam do IttiBitti S sio i są porównywalne)
    -kiepskie napy, do tego "ciągnące" delikatny PUL
    -ciasne gumki przy nóżkach
    -sztywne wkładki - źle układają się w miękkiej kieszonce i w ogóle między nóżkami
    -mało chłonna wkładka podstawowa (gruba)
    -zakres temp. prania (do 40st.)

    na plus:
    +materiały do samej kieszonki (PUL i polar)
    +jakość szycia
    +dość chłonne wkładki dodatkowe
    +ładna owieczka :-D
    Ostatnio edytowane przez agni ; 03-08-2010 o 22:03


  2. #22
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie pieluszki lenny lamb, ktoś ma?

    Szukałam w szukaczu, ale nie znalazłam tematu, więc...

    natrafiłam właśnie na pieluszki wielo w sklepie lenny lamb. Czy ktoś z Was używa może i wie coś więcej na ich temat? Jaka jest różnica między Pul a membraną? Jak schną? Jak się piorą? Itd.

    Nie ukrywam, cena dość zachęcająca, poza tym w Polsce produkowane. Szkoda tylko, że na rzepy...bo ja nie lubię

  3. #23
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    był gdzies wątek..
    ja miałam LL i szybko sie pozbyłam, kiepsko uszyta, nieforemna, napy robiły wrażenie jakby sie miały zaraz rozleciec
    najgorsza pielucha jaką miałam niestety


  4. #24
    Chustomanka Awatar tonya
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    743

    Domyślnie

    są w testach ale jakoś nikt się nie kwapi żeby napisać recenzję a szkoda bo też jestem ciekawa - musiałam zrezygnować z testów
    Beata mama Grzesia (30/03/96) Ani (14/08/07) i Jasia (16/10/09)

  5. #25
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    o już znalazłam wątek można skasować

  6. #26
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    175

    Domyślnie

    Ja po testach niestety zgadzam się z wcześniejszymi wypowiedziami: sama kieszonka milutka w dotyku, mięciutka, ale bardzo "kwadratowa" przez sztywne wkładki i szeroka w kroku prawie jak wonderoos. Z chłonnością nie było problemu, ale zakładaliśmy tylko dwa razy, bo bałam się, że pieluszka się rozpadnie - PUL wydaje się za cienki i przy rozpinaniu napek się niepokojąco naciąga, a w dodatku jedna z pieluszek dotarła do mnie już z rozwarstwionym PUL-em (jakby odklejała się miejscami folijka od spodu) - a byłam dopiero trzecia do testów! Generalnie nie kupiłabym niestety...

  7. #27
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    A ja mam pozytywne wrażenia. Pieluszkę nabyłam od BlaBla0, i jak na razie, na naszej 3 tygodniowej chudzince sprawdza się najlepiej z kieszonek które mamy - bo najzgrabniej się układa. Co prawda stosuję mniejsze wkładki niż te, które były w komplecie. Zobaczymy jak będzie za parę miesięcy, ale na razie jest ok.

  8. #28
    Chustofanka Awatar Mamusiaanusia
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    444

    Domyślnie

    Testowałam SIMPLE Membrana (3-9kg) - niestety doszła do mnie, gdy Marcela miała powyżej 8 kilo i już było po ptakach! Nie miałam sumienia dobrze jej przetestwoać na tym pulchnym ciałku, nałożyłam raz na ostatnie napki...

    NA PLUS:
    - bardzo delikatny PUL, mięciusieńki, taki wyobrażam sobie dla noworodka! Tak delikatny, że zmieści się w dłoni, o proszę:

    - i kolor śliczny!
    - delikatne gumeczki przy udkach
    - mikropolarek jest bardzo miękki, po tylu praniach skulkował się tylko odrobinkę
    - owieczka obłędna

    NA MINUS:
    - powinna być membrana przepuszczająca powietrze, a jest... folia?

    i to taka cieniutka, że bałam się, że ją rozerwę przy upychaniu wkładów!
    - wkłady straszne! bo twarde jak tektura, płaskie jakieś i szerokie, nie byłam w stanie włożyć tego na dziecko, włożyłam do środka miękką mikrofibrę i pieluszka od razu wyglądał lepiej!

    Trochę dziwne te napki, wyglądają na bardzo delikatne, nie wiem czy wytrzymają długie pieluchowanie!
    REASUMUJĄC: żeby kupić tę pieluszkę potrzebuję na 8 kilo większy rozmiar, niż proponuje mi producent, zdecydowanie inne wkłady i chcę się dowiedzieć, czy ta "membrana" się rozwarstwiła (może ktoś uprał w zbyt gorącej wodzie?), czy tak ma być?
    Ostatnio edytowane przez Mamusiaanusia ; 29-09-2010 o 01:12



  9. #29
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,512

    Domyślnie

    testowałam pieluszki z membraną i z rzepami i na napy. ta na napki - za mała faktycznie max do 7 kg - bardzo krótka a szeroka. to ze szeroka byłoby dobre dla małego - nieraczkującego jeszcze dziecka.
    PUL sie rozwarstwia niestety, ale to wada produkcyjna i myślę ze zostanie wyeliminowana.
    materiał pieluchy - najmilszy, najbardziej miekki jaki miałam w rekach PUL - rewelacja, polarek też mięciutki, milutki i dobrze odciąga wilgoć od pupy. owieczka super.
    gumki sie na nózkach nie odciskają. mimo rozwarstwionego pul-a pielucha nie przeciekła.
    rzepki - kiepskie - sugeruję zmienić bo odstają, w praniu się odczepiają i jakoś słabo trzymają - choć tez są bardzo miękkie.
    wkładki :
    flanelkowe - miekkie i miłe w dotyku - błyskawicznie schną - cieniutkie - samodzielnie na jedno sikniecie.
    grubsze - sztywne nieco choc miłe w dotyku - mi się sprawdziły na spanie i do chusty - bo chodzenie juz utrudniają.
    chłonności chyba nabrały - bo nie przeciekły przez 3 godz (wsadzone 2 - Maciek w chuście)
    wkładki testowałam tez w innej kieszonce i w otulaczach.
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Niestety, w obecnej chwili już nie mam tak dobrego zdania o tej pieluszce, bo zaczęła przeciekać....a używamy dwa miesiące zaledwie. Teraz więc korzystam tylko z wkładek, a sama kieszonka leży...

  11. #31
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    mialam na testach ta sama co mamusiaanusia i kupiłabym ja gdyby:
    -byłam węższa w kroku
    -lżej zapinało sie guziki
    -gdyby miała normalny PUL i wkładki wkładało by sie bez trudności

    Plusy:
    -wkładki(na poczatku wydawalo mi sie po co wogole robic takie cienkie,ale w sumie fajne sa,tylko zeby wezsze byly)
    -pieluszka malutka,mieciutka,latwo sie ja układa,ale jakos nie pasuja mi te rogi ktorymi sie zapina pieluche
    Dziekuje za mozliwość testowania
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  12. #32

    Domyślnie

    My juz po testach. Pierwsze wrażenie bardzo fajne, potem, niestety, już mniej.
    Najpierw pozytywy, bo tych mniej:
    - ładne, przyjemne w dotyku materiały
    - cienkie, ale dość chłonne wkłady

    Wady:
    - wkłady twarde, jak tektura- może stałyby się delikatniejsze po suszeniu w suszarce, ale w regulaminie testów nie pozwolono na to, więc nie sprawdzałam. Do tego są bardzo szerokie. Niezbgrabnie wyglądają- dziecku jest niewygodnie, bo nóżki ma baardzo szeroko.
    - w środku jakaś dziwna "folia"- to pewnie ta membrana. Tragedia. Delikatne to to, jak diabli, bałam się wsuwać wkłady, żeby nie uszkodzić.
    - napy to jakaś masakra, nie mogłam ich zapiąć, bo co chwilę sie rozpinały. wyglądają na cienkie i niezbyt solidne. Przy cienkim materiale i tej membranie ma się wrażenie, że się zaraz wszystko rozerwie
    - źle dobrana rozmiarówka- do 9kg na pewno nie starczą

    Generalnie nie polecam. są tanie, ale za te same pieniądze można mieć dużo lepsze jakościowo pieluszki. Skusiłabym się gdyby materiał to był zwykły pul, wkłady byłyby profilowane(węższe w kroku, wtedy nie czepiałabym się twardości, bo nie uwierałyby dziecka), a napy solidniejsze. W wersji obecnej to niestety jedna z najgorszych pieluch, jakie miałam w rękach. Czekam jednak na poprawę, może nowsze wersje będą lepsze.
    -

  13. #33
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Jestem tuż po teście pieluszki Simple Membrana (3-9 kg).
    Niestety najgorszą recenzję wystawiła pieluszce moja córa - wytrzymała w niej raptem pół godziny. Nawet nie wiem co jej przeszkadzało. Sztywne i szerokie wkłady? Odciskające się na udkach gumki?

    Moja ocena:
    • Pierwsze wrażenie jest super - kieszonka jest mięciutka, owieczka taka jak na chuście więc przesłodka
    • Drugie wrażenie już jest gorsze - wkłady są sztywne i (subiektywnie) bardzo szerokie. Nie wiem czy wkłady były sztywne od początku czy na skutek prania przez różne testujące. Nie eksperymentowałam z ich zmiękczaniem.
    • Trzecie wrażenie było już całkiem kiepskie - przy wsuwaniu wkładów do kieszonki natknęłam się na rzeczoną membranę i od razu pomyślałam, że to rozwarstwiony PUL. Jakoś nie mam przekonania do tego rozwiązania. Bałam się, że uszkodzę membranę podczas wsuwania wkładów.
    • Gumki przy nóżkach okazały się za ciasne na moją 5,5 kg córę (obecnie 10 centyl) mimo umieszczenia ich dokładnie w pachwinach.
    • Napy totalnie do kitu.
    • O chłonności nic nie napiszę bo przez 30 minut, które wytrzymała w pieluszce córa, nie wpadły do niej nawet siuśki.

    Dobrym rozwiązaniem byłyby profilowane wkłady. I te napy koniecznie trzeba zmienić.

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  14. #34
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    Dziękuję za możliwość testowania.

    Cytat Zamieszczone przez mamaHani Zobacz posta
    ja kupowałąm na prezent i po paru praniach odkleił się laminat więc niezła kicha
    czyli że jednak pul rozwarstwiony, a nie jakieś dziwne rozwiązanie (że miałam wątpliwości w tej kwestii to szukałam w testowej pieluszce choćby kawałka miejsca przyklejenia laminatu do materiału - nie udało mi się).

    Trochę żałuję, że nie zajrzałam tu przed testowaniem - wtedy bym zrezygnowała z testów - bo oczywiście na moje ośmiokilowe bobo pielucha była zdecydowanie za mała - z tyłu mu wystawał przedziałek jak wypiętemu hydraulikowi w reklamie posterisanu, zapięcie najluźniejsze byłoby ok - gdyby nie to, że jeden z zatrzasków (słabiutkie są) zaraz się odpiął... O chłonności się nie wypowiem, bo długo na pupie pieluszka nie pobyła. Wielki plus - mięciutka warstwa zewnętrzna.

    Do prób z większym rozmiarem zrażają przepisy prania - jeszcze rozumiem kieszonka z pulem, ale żeby tak niskie temperatury prania i zakaz suszenia w suszarkach miały też wkładki?
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agni Zobacz posta
    ja właśnie mam ( SIMPLE Membrana (3-9kg)) i niestety u nas klops, bo na moją 8kg (ale szczupłą, bo długą) dziewczynę nie pasuje ni w ząb. Próbowałam też ze standardowymi miękkimi wkładami mikrofibrowymi, ale też nie chciała się dobrze dopasować (jest na krótka - a to przecież nie biodrówki..). Moim zdaniem producent, żeby mieć czyste sumienie. powinien zmienić opis na 3-6, max 7kg. Wiadomo, że dzieci są różne, więc może na jakieś 8 czy 9 kg wejdzie, ale to chyba byłyby wyjątki (np jakieś "krótkie" a "szeroki"..). Na udkach też ledwo się dopięła na ostatni nap. minus też taki, że niektóre napy dość lekko trzymają.
    Materiały użyte do kieszonki bardzo delikatne, polar bardzo fajny - widać że "kulkuje" się na drobno. Pul miękki, jak już pisały dziewczyny, ale nie pasuje mi do napek (ciągnie się).
    Dla kontrastu wkładki bawełniane sztywne - przez to w miekkiej kieszonce źle się układają.
    Będę testować chłonność wkładów w innej kieszonce.
    Mogę się pod tym niestety podpisać. Do mnie dotarła pieluszka juz z rozwarstwionym pulem. Byłam przedostatnią osobą do testów.
    Wkłady sztywne takie dziwne. Polar i materiał pul mięciutkie, fajne. Tylko krój pomylony niestety.
    Na mojego synka 8 kilowego ledwo zapiełam - i to jeszcze mu się z pupki zsuneła.
    Także niestety poza ładnym kolorem i miłymi materiałami to nie mogę więcej nic powiedzieć dobrego.
    Tak naprawdę nie miałam okazji jej przetestować bo była za mała.
    Ciekawe jak ten system nap by się sprawdził, bo napy takie "rozszerzające się" były, z tego co pamiętam.

    Pozdrawiam! i dziękuję za możliwość testowania!

  16. #36
    Chustofanka Awatar sara
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    340

    Domyślnie

    DO nas pieluszka trafiła jako do ostatnich z listy testujących. Syn miał zaledwie półtora tygodnia, gdy mu założyłam te pieluszkę. Pierwsza wielorazówka na jego pupie. Syn ważył 3700 przy wypisie ze szpitala. teraz po 3 tygodniach waży - 4600. Podaje te dane, bo wydają mi się istotne z punktu widzenia testów. Po założeniu jej na pupkę od razu miała wrażenie, że jest za luźna i że siuśki wyceikna góra. I dokładnie tak się stało. Może to wina wkładów - spłaszczone, twarde, niemiłe w dotyku - robiły wrażenie niechłonących. W każdym razie pielucha przeciekła, ubrania były zmoczone. jak na pierwsze doświadczenie z wielorazówką - można by sie zniechęcić do wielorazowych. Pomyslałam, że może lepiej by było, gdyby zamiast tych napów były zwyczajne rzepy - mogłabym wtedy lepiej zapiąć pieluchę.

    Poza tym gdy się włoży te wklady pielucha jest sztywna, gorzej niż jednorazówka. Włożyłam swoje wkłady z mikrofibry i pielucha od razu zrobiła się mięciutka.
    Oczywiście rozwarstwiony materiał PUL mnie zszokował na dzień dobry. też mi przyszło do glowy, że to jakiś eksperyment i folię doszył producent.

    Podsumowując:
    - przmyślałabym kategorię wagową, bo mój 4 kg miał ją niedopasowaną , zbyt luźną
    - może lepiej rzepy zamiast napów?
    - trzeba coś zrobić z tym PULem
    - wkłądy zdecydowanie do ponownego przemyślenia!

    Dzięki za testy.
    Jałóweczka (2006), Lutek (2008) i Grudniaczek (2010).

    http://czytanki-przytulanki.blogspot.com/

  17. #37
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamaHani Zobacz posta
    ja kupowałąm na prezent i po paru praniach odkleił się laminat więc niezła kicha








    a ja w prezencie dostalam mamoHani - po pierwszym praniu w 60 stopniach juz sie odkleila membrana.... gorzej niz w PULu ktory sama usilowalamm wyprodukowac - tam po 4 sie odkleil....
    littlepenguin.eu - pieluszki wielorazowe handmade, akcesoria, chusty

  18. #38
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Do wszystkich używających/testujących pieluszki LennyLamb - mam dla Was oświadczenie producenta dotyczące tych pieluszek właśnie:


    "Pierwsze pieluchy nie były niestety udane, głównie ze względu na membranę, która się odkleiła. Zaskoczyło nas to niestety tak samo jak użytkowników. Błąd podczas klejenia membrany. Pierwsza partia pieluszek była testowa i bardzo nieliczna. Jak tylko zorientowaliśmy się, że się rozklejają zostały wycofane ze sprzedaży. Realizujemy oczywiście zwroty reklamacyjne, oddajemy pieniądze.


    Zależy nam, aby stworzyć polską pieluszkę, produkowaną zgodnie z zasadami Fair Trade. Szukamy więc Polskich producentów i dostawców. Dajemy pracę polskim szwalniom i wszystkim nam zależy dobrej jakości. Ponieważ produkt nie jest prosty zrobienie idealnej pieluchy trochę potrwa. Liczymy na waszą wyrozumiałość. Zdawaliśmy sobie sprawę ze słabych punktów pieluszki, jakim były napy, ale chcieliśmy mimo wszystko sprawdzić ją u konsumentów. Efekt niestety niemiło nas zaskoczył (mimo uprzednich testów - błąd w klejeniu ujawnił się dopiero po pewnym czasie)

    Pieluszek z Waszych opinii nie ma już w sprzedaży.

    Nowe kieszonki, posiadają trwały PUL. Pierwsze 4 kolory są welurowe. Gumki są silikonowe więc nie chłoną wody. Mikropolar dobrej jakości no i innowacyjny wkład z bambusem, wygodny, chłonny i bardzo szybko schnący. Zapraszamy do testów "

    A testy nowych pieluszek będą niebawem - śledźcie wątek z testami


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  19. #39
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,787

    Domyślnie

    czy ktoś się skusił na te nowe wkłady bambusowe? Jakieś wrażenia? Szukam dla koleżanki czegoś niedrogiego.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  20. #40
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ja miałam na testach ale nie spodobały mi sie,za szerokie a przy tym troche twarde,dla chodzacego absolutnie na nie,dla lezacego w sumie tez nie,
    plus za dlugosc i mozliwosci roznego skladania,ale jak sie zbierze kilka warstw to jest juz ciasno i twardo.
    LL musi nad nimi popracowac bo pomysl jest fajny
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •