Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 45

Wątek: Marsupi Plus czy nie?

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    A jak sprawa nosideł wygląda w kulturach noszących, gdzie chust się nie używa?? Nosidła azjatyckie używane tam są od urodzenia? Któraś z Was się orientuje?
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  2. #22
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    442

    Domyślnie

    dziewczyny a jakie posiadacie rozmiary Masrsupi przy jakim wzroście. Ja mam 170 cm i właściwie łapię się zarówno na S (<175) jak i na L (>170). Stąd mój dylemat jaki rozmiar kupić dla maluszka. Potrzebuję na przejścia z samochodu do przedszkola czy szkoły po starsze dzieci. Synka nosłam w takich sytuacjach w foteliku (cięższym niż dzidzia) i to był dla mnie jakiś koszmar.

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    mam170 wzrostu i rozmiar 44 ubran, a Marsupi mam S, ale juz osoba o rozmiar wieksza ode mnie by sie nie zalapala.

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Ja tez mam nosidło kupione w tym samym celu ,do założenia "na szybko" (Bondolino, bezowe,jest IMO ładniejsze od marsupi)

  5. #25
    Chusteryczka Awatar tsumiko
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    1,993

    Domyślnie

    No i mam marsupi,ostatecznie stanelo na naturze,na lato jak bum cyk cyk.Powiem szczerze,ze bardzo przypadlo mi do gustu,plus ze jest "opaska" zwezajaca panel,dziecko ladnie ulozone,wydaje mi sie,ze w chuscie (zawiazanej przeze mnie ze strachem ze wzgledu na to,ze takiej kruszyny nigdy nie motalam) glowka gorzej mi sie uklada.Ale to moje prywatne odczucia,chusty nie porzucam na rzecz nosidla,natomiast na szybko jest moim zdaniem genialne.
    Iza,mama Mikolaja (czerwiec 2008) i Leny (czerwiec 2010)

    tsumiko w kuchni


  6. #26
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    442

    Domyślnie

    tsumiko, dzięki za Twoją opnię. Jestem już na 99% zdecydowana - i takie głosy potwiedzające moją decyzję są bardzo budujące. Czekam na zdjęcia od juliwka i też kupię dla noworodka na szybkie wyjścia.

  7. #27
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    a gdzie można kupić marsupi?

  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,231

    Domyślnie

    Temat mnie zainteresował, bo potrzebuję nosidła na spacery z psem dla niemowlaka trzymającego głowę ale nie siedzącego. Mówię tu o takim 5-10 minutowym wypadzie przed blok. Nie godzinnym spacerze. Myślałam o Marsupi Plus. Od ilu miesięcy można w nim nosić? Pytam o opinie doświadczonych mam, a nie o zalecenia producenta. Wiem, że chusta lepsza ale chodzi mi o szybki wypad na dwór na kilka minut. Jak dziecko będzie już siadać planujemy MT.

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    pepsi a ile on ma wzrostu? bo moze juz za duzy na marsupi. Lidka wyrosla jak miala niecale 5 miesiecy i wchodzila w rozmiar 74

  10. #30
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,231

    Domyślnie

    Jeszcze nie ma wzrostu, ale niedługo się urodzi. Ja po prostu lubię sobie wszystko przygotować wcześniej. Zakładam, że na zupełnym początku, ze względu na planowaną cesarkę, nosić nie będę. Mam już jedną chustę tkaną, w której mam zamiar nosić, jak tylko będę w stanie, ale pomyślałam, że na szybkie wypady z psem przydałoby mi się także nosidełko.

  11. #31
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    na szybkie wypady to jest nosidło idealne. ja nosiłam w nim bardzo wcześnie, nie pamiętam dokładnie, ale miesięczne dziecko chyba, może nawet wcześniej. nosiłam dłużej niż 5-10 minut, czasem po domu, jak nie chciało mi się motać. a z domu do garażu, czy z auta na spotkanie chustowe to po prostu musowo.

  12. #32
    Chustomanka Awatar eweknap
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Zubrzyca
    Posty
    766

    Domyślnie

    Ja bez Marsupi nie wyobrażam sobie życia CUdowne nosidełko, szybko się zakłada i ściąga, cudownie nosi Polecam Ja od miesiąca moją małą noszę i naprawdzę się sprawdza. Ciężko byłoby bez niego.

    20.12.13 [*]

    Moja Artystyczna Galeria
    https://www.facebook.com/pages/Biżu...9101489148430/

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    pepsi jak jeszcze go nie ma to kupuj marsupka bez wahania po cesarce to pewnie i tak ze dwa tygodnie sie nie omotasz, pozniej bedziesz sie uczyc, czyli pewnie wychodzic tak przed skonczeniem pierwszego miesiaca, a to juz dobry bedzie czas IMO.
    Ja tez marsupi wspominam bardzo dobrze o polecam

  14. #34
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,231

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za wszystkie rady. W takim razie wyruszam na poszukiwania. Gdyby ktoś miał na sprzedaż używane to byłabym chętna.
    Ostatnio edytowane przez pepsi ; 19-06-2011 o 17:31

  15. #35
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    pepsi wrzuć wątek w "Kupie" i na pewno od razu sie jakies znajdzie Tutaj pewnie nieduzo osob zagladnie, wiec twoja prosba pozostanie bez echa .

  16. #36
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    1,231

    Domyślnie

    Już wrzuciłam. Mam nadzieję, że ktoś odsprzeda

  17. #37
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    28

    Domyślnie

    To ja się jeszcze podepnę pod ten wątek Pierwszy raz piszę na tym forum i jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o chusty i nosidła. Mam synka który za parę dni skończy 3 mies, ale jest dość duży ok 8 kg waży, ubranka nosi w rozmiarze 74. Potrzebuje nosidła tak żeby nie wozić wózka który nieporęcznie się składa do auta - na wypady do sklepu, plażę, spacer itp. Tak żeby łatwo było zapakować w nie małego po wyjęciu z fotelika. Przeczytałam o marsupi i wydaje mi się idealne, tylko czy mój synek nie jest już na nie za duży? Może lepiej bondolino albo może tuli? Za 2 tyg jedziemy nad morze i chciałabym do tego czasu nabyć nosidło, pomożecie mi? z góry dziękuje

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Hej, według mnie będzie za duży. Moja Laurka Marsupka już dłuuugo nieużywa a nie tak dawno przekroczyła 8kg.
    Jakie zamiast nie doradzę, bo miałam tylko M, a teraz zamiennie z chustą Meitai
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  19. #39
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za odp Tak się zastanawiam, może jednak chusty spróbuje? bo boję się jednak czy to będzie bezpieczne dla kręgosłupa małego... A czy w chuście nie jest dziecku cieplej niż w nosidle? Co lepiej się przyda na lato?

  20. #40
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Oki, skąd jesteś? Wybierz się na warsztaty! A na początek pooglądaj dział z filmikami o wiązaniu chusty. Nie taki diabeł straszny Dobrze zawiązana chusta lepsza do kręgosłupa niż nosidło, ale kluczowe jest "dobrze" Ja się uczyłam na Lauronie, parę wpadek było, ale chusta cudo. Otula, to fakt, ale są fajne letnie chusty - zajrzyj w dział o chustach, bo tu troszkę ten mój post OT
    I powodzenia!
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •