Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 168

Wątek: >>> LATO <<< Jak ubierać? W czym nosić? //połączone

  1. #61
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,791

    Domyślnie

    Wełna działa jak izolator - zimą izoluje od zimna, latem od upału

    Oczywiście ciało przytulone do ciała zawsze będzie grzać i na miejscu styku będziemy się pocić - rozwiązaniem jest np.wkładanie pieluchy tetrowej pod główkę dziecka.

    I powertujcie trochę wątków w "chustwaniu" wstecz, jest dużo na temat noszenia latem
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  2. #62
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    dzieki
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  3. #63
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    Zeszłego lata większość czasu nosiłam w wełnie Było naprawdę ok W największe upały tylko, sięgałam po bambus diamentowy Natibaby Także o bambusie jeszcze pomyśl.

    Nie wiem, jak z tym jedwabiem, tzn dlaczego on miałby być jakąś wybitnie letnią chustą?
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  4. #64
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie Chusta i upał...

    Jakie macie patenty na upał, żeby się tak strasznie nie pocić wyjeżdżamy niedługo nad morze, i nie chciałabym chodzić w wiecznie przepoconej koszulce... no i żeby dziecię też miało bardziej komfortowo... HELP!

  5. #65
    Chustomanka Awatar madziuchna23
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    542

    Domyślnie

    hej
    Dużo (podobno) zależy od samej chusty, są cieńkie dobre na lato i grube na zimę, poza tym podobno niektóre dodatki do chust (jedwab, bambus) sprawiają, że chusta jest delikatniejsza i lepsza na upały
    Do tego dochodzi kwestia wiązania, im mniej warst chusty tym lżej, i tak np. kangurek w tym przypadku wydawałby się idealny, albo kółkowa chusta
    I dziecka też nie trzeba specjalnie ubierać, bodzik i starczy

    to co Ci napisałąm to dla mnie teoria bo poczytałąm, ja w zeszłe lato nosiłam w kieszonce i bb i się nie pociłam a mąż to nawet w chopku sobie chwalił a dziecko potówek nie miało czli było dobrze
    pozdrawiam pewnie się ekspertki wypowiedzą
    Małgosia 23.07.2004
    Piotruś 22.01.2009
    Michasia 26.10.2010
    Matylda 27.03.2012

  6. #66
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że w upały jest za gorąco we wszystkim i żadne domieszki tego nie zmienią...
    W tamtym roku nosiłam Lenę w Perle natkowej, było nam w tym bambusie o wiele przewiewniej, niż w Leo, którego motałam w jeszcze wcześniejsze lato, ALE kiedy żar się leje z nieba, wtedy po prostu się nie przeskoczy tego grzania. Ja się nauczyłam na takie upały zakładać wyłącznie bawełniane koszulki i zawsze nosić w torbie zapasową dla siebie i zapasowy komplet dla Leny - bo po odmontowaniu z pleców zawsze dosłownie pływałyśmy Sprawdzałam nawet, czy w wózku nie byłoby Lenie lepiej, ale nie było - miała spocone plecy i w dodatku protestowała przeciw jechaniu.
    Ach zapomniałabym - w lnianej kółkowej byłyśmy najmniej spocone

  7. #67
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    W każdej chuście i wiązaniu jest ciepło. Mi najlepiej nosi się na plecach, w trakcie noszenia nie czuję tak bardzo ciepła, choć po wyjęciu Lidki z chusty plecy mam spocone (a ona brzuch oczywiście)


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  8. #68
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    w tym roku zaliczyłam juz wielkie gigantyczne upały. Nosiłąm małą w jedwabnych motylkach i... i nieżle było, młoda nie miała potówek a to już coś. Ważne by odmotane dziecię jak najczęściej było no i jak wyżej napisały - koszulka na wszelki wypadek.

  9. #69
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    Też myślę, że rodzaj chusty i wiązania ma znaczenie, ale jak upał a ciało do ciała to i tak się spocimy. Dobra metoda - odmotać co jakiś czas. I chyba na plecach lepiej, bo z przodu to jeszcze się dmucha na dziecko, oddech się jakby zatrzymuje trochę i wraca - tak sobie wymyśliłam.

  10. #70
    Chusteryczka Awatar marcy
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,927

    Domyślnie

    A nie boicie się czasami ja dzieć malutki, że go takiego spoconego zawieje po rozmotaniu? Bo my zawsze mokrzy, a jak wieje to trochę mi go szkoda po rozmotaniu...

  11. #71
    ulala.v
    Guest

    Domyślnie

    pewnie są bardziej i mniej przewiewne chusty ale po ostatnim weekendzie stwierdzam, że cudów nie ma, czym bym nas nie obmotała, to może i na plecach Hanka będzie miała "przewiewność" ale brzuch, gdzie jest przytulona do mnie i tak ma mokry i tak

  12. #72
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    ze szczerego serca polecam PARASOL PRZECIWSLONECZNY ! najlepiej taki z filtrem UV. Zeszle lato bez parasola sie nie ruszalam bo sie balam o mala coby sie nie przegrzala albo jakiegos udaru nie dostala od przeslonecznienia. Pod parasolem cien i chlodek pierwsza klasa

  13. #73
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    no jasne tak samo myslalam w niedziele ze w upal razem to obie udaru cieplnego dostaniemy
    wrzucilam mala do wozka czyt gondola i wyciagnelam z mokra glowa i pleckami a miala samo body
    latem nie ma cudow
    mozee spacerowki sa przewiewniejsze

  14. #74
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    A ja dziś czytam sobie wątek o chustach na lato.
    Bo choć nigdy nie nosiłam, to już się boję, że Pikselka się zagotuje w elastycznej. No ale najpierw oswoję się z motaniem i noszeniem, a potem najwyżej coś będę szybciutko kupować. Znajoma mnie zafiksowała Zarą, a ja zakochana w Strochenwiege Inka. I wiem, ze niby nie letnia, ale zawsze lepiej niż elastyczna chyba. Ojojojo.
    A jeszcze niedawno pogoda była taka, że zastanawiałam się, czy nie powinnam jakiś seterków, polarków dokupić szybko.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  15. #75
    ChustoTata Awatar mucha
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,602

    Domyślnie

    zawsze jak mi było za gorąco wchodziłem do rzeki lub fontanny. Zimna woda bardzo fajnie ochładza cały organizm (nie wiem czy to nie jest medyczna herezja ale chyba krew roznosi to zimno po całym ciele).

    http://www.leniwiec.eu strona mojego zespołu
    http://www.kamilamuczynska.blogspot.com blog z fotkami moich córek

    Doradca po kursie zaawansowanym Die Kinderwagenvernichtungsschule Dresden® (Drezdeńska Szkoła Unicestwiania Wózków®)

  16. #76
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    4,335

    Domyślnie

    latem w każdej chuście było mi za gorąco
    ciało do ciała plus okręceni chustą plus 35 stopni - nie ma zmiłuj, będzie za gorąco

  17. #77
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    w upał gorąco będzie w każdej chuście, to fakt, ale z czasem można się przyzwyczaić. mimo wszystko dobre na lato są chusty z jedwabiem, lnem, bambusem. żeby maluchowi było komfortowo, między brzuszki można włożyć pieluszkę tetrową. maluch na golasa albo w bodziaku bawełnianym. i koniecznie gołe stópki, dzięki nim maluchy się chłodzą. ja zeszłe lato całe przechodziłam w chuście, Zośka nie miała ani jednej potówki. no i faktycznie parasol przeciwsłoneczny to świetny patent.
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  18. #78
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    A parasol przeciwsłoneczny to gdzie się kupuje? I w ogóle to czy zwykły przeciwdeszczowy sie nie nadaje?


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  19. #79
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    189

    Domyślnie

    No to chyba napiszę herezję, ale u nas w upały sprawdzała się tzw. 'torba na dziecko', czyli Beata nie przywierała do mnie aż tak bardzo jak tkanej i było nam super. I co jakiś czas robiłyśmy postój na leniuchowanie w cieniu.

  20. #80
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    A parasol przeciwsłoneczny to gdzie się kupuje? I w ogóle to czy zwykły przeciwdeszczowy sie nie nadaje?
    uzywalam tez zwyklego, cien tez daje tylko przeciwsloneczny chroni jeszcze przed promieniami UV,

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •