Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: pomocy!!! Uczulenie? odparzenie?

  1. #21
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    pupa w dzień dalej brzydka. Ale najbardziej dziwi mnie fakt, że po nocy ciągle w tej samej pieluszce jest zawsze ładniejsza. Nie wiem czemu? Na noc idą bambusowe formowanki plus otulacz, w środek zawsze wkład zawsze sucho. Myślałam że to bambus tak fajnie działa, ale raz dałam na noc pszczółkę AIO i też było ok. Poza tym w kieszonki również wkładam często bambus. Nie wiem sama a najgorsze że dziś rano wszystko pięknie, zmieniłm pieluszkę na kieszonkę, po 15 minutach widze że chce kupkę, ściągam pieluszkę, na toaletę, a nad brzuszkiem już wysypka. No po prostu nie mam pojęcia czemu???
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  2. #22
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    Lena uczulenie na brzuszku miała przy pampersach i toujoursach (lidlowe) tylko w tym miejscu. Może dodatkowo ocieranie ma znaczenie i wtedy coś co uczula ma taki wpływ. W nocy nie siada i może tak nie obciera. Może to nie wypłukanie pieluszek?
    A może też pot działa drażniąco, bo na brzuszku więcej warstw jest? Może spróbuj jakieś gatki wełniane?

    ...aaa, u nas już super. Dziś nie smarowałam już maścią, ale jak trzeba będzie to się nie zawaham.
    Ostatnio edytowane przez ledunia ; 02-06-2010 o 09:21 Powód: dopisane

  3. #23
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    Gatki kupiłam, właśnie schną. Dodatkowo zakupiłam snappi, jak dojdzie to chyba przejdziemy na jakieś czas na składanki plus wełna. Może to pomoże?
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  4. #24
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    To daj znać. Ja też się do gatek przymierzam tylko kasy na razie brak.

  5. #25
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    jasne, napiszę jak w tym nam idzie Widzę, że obie mamy delikatne pupy maluchów
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  6. #26
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    U nas odparzenia się skończyły. Chciałabym jeszcze spróbować tetry bez polarka (bo te upały...), ale boję się, że znowu ją obetrze. Mokra flanela nie podrażnia
    Problem pojawił się z potówkami. Oczywiście na całym ciele (za chiny ludowe nie mogę obniżyć temp w domu), ale też w miejscu gdzie ciało dotyka pula. Oj, najlepsze były by gatki wełniane, ale wciąż mi kasy brak. Wrrr...
    Zaczęłam ją często brać do wanny i obmywać letnią wodą. Po kupie, rano i czasami w dzień - mydłem marsylskiem (muszę kupić, ale najchętniej w sklepie stacjonarnym a takiego w Legnicy nie mogę zlokalizować). Też nóżki się chlapią wodą więc troszkę się ochładza. Czasami jakiś sik się uda złapać to dłużej pieluszka sucha. Wciąż jest problem z zakładaniem otulaczy, ale robię to na kolanie i "jakoś" idzie.
    OT Czy myślicie, że mogę jej dawać wilgotny ręczniczek do zabawy żeby sobie przykładała do twarzy, moczyła przy okazji koszulkę? Jak wieszam pranie to Lena mi pomaga naciągać i sobie te mokre ciuchy na kark też daje... hihi
    Czy w taki upał, bez wiatru może się od tego przeziębić?

  7. #27
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    kupiłam gatki wełniane Storcheny i trzymam dziś już kilka godzin w samej tetrze
    niebagatelna poprawa....moja od samego początku w wielo miaja rózowy odcinek okolicy odbytu i miejsca gdzie sie stykaja posladki czasami krostki na wargach
    i przewiew przez to jest super
    jeszcze ich nie zdazylam uprac i lanolinowac a i tak trzymaja dziwne

  8. #28
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Ja też zakupiłam wełniany otulacz, bo odparza mi sie praktycznie co chwilę. Co wyleczę, to zaraz znowu. Pilnuje cały czas, przebieram zaraz jak sie tylko załatwi a odparzenie i tak się pojawia. Nawet nie chce mysleć, co by było gdyby miał pampersa. Wełniany Amsterdam się suszy, może dosuszy się to na noc założę i zobaczymy czy da poprawe do rana. Ciągle zachodze w głowę, skąd te odparzenia. Na ząbki chyba za wczesnie jeszcze - a jeżeli chodzi o moją dietę, to sama już nie wiem co mogło mu zaszkodzić.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •