Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: Czy ja przypadkiem nie doceniam kółkowej

  1. #1
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie Czy ja przypadkiem nie doceniam kółkowej

    Zawsze omijałam ten temat, bo raz wlozylam córke do kółkowiej w kołyske i był kwik, bo ona nawet bardzo malutka nie lubiła nic nie widzieć. Wiec stwierdziłam ze kółkowa - nigdy. A teraz za tydz. mam chrzest i zaczynam sie zastanawiac jak ona przetrwa godzinę w kościele (swoja droga chrzest bardzo bardzo małych dzieci ma tu swoje plusy - maluch lezy, śpi i tyle, przynajmniej u mnie by tak było jakbym sie w pore zreflektowała z tym chrztem)
    pomyslalam o chuscie ale ciezko bedzie motac ja w kosciele wygodniej byloby wrzucic na szybko w razie potrzeby. Weszlam na strone jendrulino i zobaczylam mozliwosc wrzucenia podobnie jak do normalnej chusty "brzuszek do brzuszka" ale cos to wydaje mi sie słabo podtrzymujace dziecię?
    Mała nie siedzi jeszcze
    Mogę/nie mogę?
    Co radzicie?
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  2. #2
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    631

    Domyślnie

    w kółkowej najlepiej na bioderko
    nie musisz koniecznie do brzuszka

  3. #3
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    a jak nie siedzi to i tak jjuz mozna?
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    631

    Domyślnie

    tak spokojnie mozna tylko trzeba dokladnie dociagnac
    ja swoja zaczelam nosic jak miala ze 3 miesiace

  5. #5
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    miałam dokładnie taki sam dylamat z chrztem. Kupiłam pouchyk jendrulino, poszłam w nim na próbę do kościoła dzień przed chrztem i ..... na chrzest wzięłam kółkową a przekonał mnie do tego mały incydent - mała siedząc w pouchu puściła pawia i okazało się, ze wyciąganie z dopasowanego poucha nie jest takie szybkie. Polecam kółkową! na biodro oczywiście
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  6. #6
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    pewnie ze mozesz w kolkowa
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  7. #7
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neverendingstory Zobacz posta
    miałam dokładnie taki sam dylamat z chrztem. Kupiłam pouchyk jendrulino, poszłam w nim na próbę do kościoła dzień przed chrztem i ..... na chrzest wzięłam kółkową a przekonał mnie do tego mały incydent - mała siedząc w pouchu puściła pawia i okazało się, ze wyciąganie z dopasowanego poucha nie jest takie szybkie. Polecam kółkową! na biodro oczywiście
    ale sie uśmiałam

    ajajaj dlaczego ja czasem jestem uparta i tak późno dostrzegam nowe mozliwosci no to mam nowy cel:zapoznac sie z kółkową i mam nadzieje zakupić
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  8. #8
    Chusteryczka Awatar monia52
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    Chwaszczyno koło Gdyni
    Posty
    1,976

    Domyślnie

    Ja doceniłam kółkową dopiero przy drugim dziecku. Uważam, że na wszystkie szybkie akcje jest idealna. Synek od 3 miesiąca noszony na biodrze. Na taką okazję jak chrzciny - myślę że doskonały pomysł!
    Stasia 03.05.2008 , Jack 12.10.2009 , Toboma 3.07.2012

  9. #9
    Chustofanka Awatar vombati
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    440

    Domyślnie

    a skąd to że musi siedzieć aby pionowo w kółkową wsadzic? a w kieszonce ile masz warstw materiału na dziecku? w kółkowej możesz dociągnąc dokładnie tak dobrze jak w kieszonce, rączki w środku i po co tu umiejętnosc siedzenia?
    a na biodrze bardziej symetrycznie wszystko jest rozłozone niż brzuszkiem do brzuszka.
    Aga, mama Tymka (20.04.2006) i Zoi (28.11.2007)

    Moje Vombati - chusty kółkowe www.vombati.eu i nie tylko...

  10. #10
    Chusteryczka Awatar kakot
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Warszawa
    Posty
    2,019

    Domyślnie

    kółkowa i brzuszek do brzuszka to bardzo przyjemny sposób noszenia, Zosia bardzo to lubiła właśnie gdzieś od 3-4 miesiąca (ja mniej, ale teraz wiem, że po prostu nie umiałam dobrze dociągnąć...). Poćwicz dociąganie na kółkach osobno obu krawędzi, a na pewno polubicie się z kółkową. Na szybkie "przenieś, donieś, włóż, wyjmij" trudno mi wyobrazić sobie coś wygodniejszego.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Winoroslinka Zobacz posta
    a jak nie siedzi to i tak jjuz mozna?
    Można, tylko kółkowa musi mieć dobrze pracujący materiał i podociągać trzeba porządnie. Nosiłam w kółkowej Anię 8tygodniową w pozycji pionowej na biodrze.
    Wydaje mi się, że na biodrze jest wygodniej niż brzuszek do brzuszka I chyba nieco zdrowiej dla dzieciowych bioderek. No i 6-miesięczniak juz może się porozglądać, z biodra widać zdecydowanie więcej niż z brzucha

    edit: w ogóle uważam, że kółkowa to bardzo niedoceniana chusta. A ma tyle zalet przecież - szybkość obsługi, przewiewność (idealna na lato, w upały dla mnie tylko kółkowa rządzi), łatwość dopasowania, wielofunkcyjność (pomocna przy karmieniu w miejscach publicznych). I te ogony piekne
    Trzeba się jej nauczyć, ale w sumie której chusty nie trzeba? Ale jak się już z nią człowiek zaprzyjaźni to ona się pięknie odwdzięcza
    Ostatnio edytowane przez visenna2 ; 30-05-2010 o 14:29
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  12. #12
    Chustofanka Awatar Noriska
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Norwegia
    Posty
    463

    Domyślnie

    U mnie tez kolkowe w ciaglym uzyciu na kazda okazje.


    "I lać Ci będą łzy potęgi drugiej ci, co człowiekiem nie mogli Cię widzieć." - Norwid

  13. #13
    Chustonoszka Awatar sylwiado
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    okolice Poznania
    Posty
    112

    Domyślnie

    Ja też do niedawna bardzo nie doceniałam kółkowej. Miałam bardzo krótki kiepski epizod z lulu i to skutecznie na długo zniechęciło mnie do wszytkich ustrojstw z kółkami. Ale ostatnio na spotkaniu chustowym pooglądałam motanie w kółkowej, potem koleżanka pozyczyła mi kółkową Babylonię i wpadłam . Mojego 6,5 miesięcznego Gucia wkładam na biodro. Tak jak dziewczyny pisały jest to super rozwiązanie na szybkie akcje, mi się sprawdza szczególnie na trasie samochód-szkoła/przedszkole starszaków (muszę kawałek dojść). No i chusta mieści się w torebce (no może raczej torbie ). Tylko faktycznie trzeba dobrze dociągnąć i dobrze rozłożyć materiał na ramieniu, żeby się nie wrzynało.

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Potwierdzam - kółkowa na biodro to super rozwiązanie na chrzest - chociaż u mnie chętnych do trzymania dziecka na rękach nie brakowało (chrzest właśnie w okolicach 6m-ca...)
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  15. #15
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Podczas chrztu miałam młodego na rękach-przeżyliśmy.
    Teraz jednak odkrywam uroki chusty kółkowej i coraz bardziej się lubimy. Dodam jeszcze, że chusta chuście nierówna. Jest to moja trzecia i naprawdę najlepsza (girasol by Vombati)!

  16. #16
    Chustoguru Awatar Winoroslinka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    miejsce wymarzone
    Posty
    6,656

    Domyślnie

    odkryłam nowa zaletę kółkowej: ogon rewelacyjnie maskuje mój brzuchol!!
    E. 2009

    "Prawda nie leży pośrodku, tylko leży tam, gdzie leży" W.Bartoszewski

  17. #17
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwiado Zobacz posta
    Miałam bardzo krótki kiepski epizod z lulu
    Też to przerabiałam, ale do dziś żyłam w przekonaniu, że lulu to była torba na dziecko a nie chusta kółkowa...

    Ja też niedawno odkryłam ogrom możliwości, jakie daje kółkowa i Pyza też ją pokochała miłością bezwarunkową - jeśli chodzi o gapienie się na świat znad biustu mamy (na biodrze). Ale i tak nadal jest wierna wiązanym, jeśli chodzi o codzienne zasypianie. W sumie to i dobrze, bo jednak ta asymetria w moim przypadku byłaby męcząca na dłuższą metę

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vombati Zobacz posta
    a skąd to że musi siedzieć aby pionowo w kółkową wsadzic?
    no naprzykład tutaj jest taka informacja.....http://www.youtube.com/watch?v=kHsas2zcJyM
    Ostatnio edytowane przez mako ; 12-06-2010 o 22:21
    synek 2007 córol 2010 ​proszę nie cytuj moich zdjęć taka podstawa autonommii.

  19. #19
    Chustonoszka Awatar sylwiado
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    okolice Poznania
    Posty
    112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cobra Zobacz posta
    Też to przerabiałam, ale do dziś żyłam w przekonaniu, że lulu to była torba na dziecko a nie chusta kółkowa...
    Ależ ja nie skomplementowałam tak lulu by nazwać ją chustą kółkową!!! Toż miało to kółka i dlatego nabrałam pewnej awersji do wszelkich kawałków materiałów z kółkami .
    A przebywanie dziecia w bezpośredniej bliskości mojego biustu w chuście kółkowej kończy się często wywieraniem na mnie bezpośredniej presji i oślinieniem bluzki.

  20. #20
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sylwiado Zobacz posta
    A przebywanie dziecia w bezpośredniej bliskości mojego biustu w chuście kółkowej kończy się często wywieraniem na mnie bezpośredniej presji i oślinieniem bluzki.
    to my teraz trenujemy noszenie się na plecach w kółkowej. I same nie wiemy czy jednak nam nie jest wygodniej niż na biodrze ale za to mniej widać niż z biodra

    a ponieważ wątek bez zdjęć jest ponoć nieważny to my w kółkowej:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •