Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34

Wątek: Do używających tetry i otulaczy

  1. #21
    Chustomanka Awatar fizbach
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    559

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Dziewczyny, jak stosujecie tetrę i otulacze??? ile pieluch tetrowych wkładacie?
    Młoda jedną pieluchę przesikuje i moczy otulacz, czasem nawet przecieka bokami
    a więcej niz jedna pieluchę dawać nie chcę. A może mam jakąś felefną tetre?
    Ja mam droższą, ekologiczną tetrę i taką zwykłą. Wydaje mi się, że ta pierwsza chyba jest lepsza i trwalsza. To nie znaczy, że zwykła się nie sprawdza. Co do chłonności, to im więcej razy były prane, tym lepiej

    Jeśli chodzi o otulacze to mam PULowe, wełniany i polarowy i zależność jest prosta. Im lepszej jakości tym lepiej Na otulaczach nie ma co oszczędzać.

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    ło matko, u nas tetra w nocy = nieprzespana noc i jezioro w łóżku

    w ciągu dnia, o ile młode samo nie dopomina się o zmianę, wymianka jest co godzina. Nie raz tak mokro, że aż niemożliwie.

  3. #23
    Chustonoszka Awatar junona
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    134

    Domyślnie

    [QUOTE=Aloha;691892]A jest coś takiego jak otulacz bawełniany ?

    Chodziło mi o te otulacze, które w środku nie mają takiego chamskiego laminatu, chociaż wiem, że on tam jest , np. jak w Bummisie albo Imse Vimse kłębuszkowym. W sklepach pieluszkowych występują pod nazwą "otulacz bawełniany", więc to nie do końca mój termin .


  4. #24
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin-nie nad morzem:)
    Posty
    2,783

    Domyślnie

    Ja mam tetrę Imse Vimse, super jest
    Zosia - przyniosłaś nam wiosnę 21.03.2009
    Kazik - Zimowy Okruszek 12.02.2014
    Witek - Wielka Niespodzianka 06.08.2018

  5. #25
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Dziewczyny, jak stosujecie tetrę i otulacze??? ile pieluch tetrowych wkładacie?
    Młoda jedną pieluchę przesikuje i moczy otulacz, czasem nawet przecieka bokami
    a więcej niz jedna pieluchę dawać nie chcę. A może mam jakąś felefną tetre?
    Ja do tetrówki dokładam malutki ręczniczek z ikei (taki z kolorowymi zawieszkami) - zmiana co 1,5 - 2 godziny. Otulacz mam Bambino mio on jakoś mi dobrze tą tetrę trzyma. A noi składam "na chłopaka" Czyli z przodu grubiej jest i daje radę.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  6. #26
    Chustomanka Awatar ledunia
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    985

    Domyślnie

    Ja się właśnie zastanawiam, czy też na chłopaka nie składać, bo Lena głównie z przodu wysoko moczy. Ani razu nie zdarzył nam się w dzień przeciek a daję zawsze tylko jedną tetrę a i ze zmianą różnie i ze dwie godziny czasami. Wczoraj nie dała się przebrać a tak super się bawiła, że chyba z 4 chodziła w jednej, ALE... spała w niej 1,5 h i ona chyba podczas drzemki raczej nie sika (była sucha) sprawdziłam po kolejnej godzinie i też sucho - także nie myślcie, że dziecko tyle czasu w moczu trzymałam.
    Używamy flipów i econobum. A tetrę mam taką od urodzenia do innych celów używaną więc prana już ho ho razy. I różną gatunkowo, ale różnicy i tak nie zauważam (na pewno nie jakaś markowa). Kilka mam od mamy jeszcze z przed 30 lat (miała kawał tetry i poszyła mi) i ta jest mega mięciutka i taka płaska/ gęsto tkana.
    Marzą mi się super kieszonki (AIO, SIO), ale kasy brak i to ze względów ekonomicznych na wielo przeszłyśmy, więc - nie mam

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Pomyliło mi się kiedyś i założyłam na noc kieszonkę PUL z frotą bambusową od pupy z pieluszką tetrową bambusową jako wkład.
    Pieluszka dała radę, ale więcej na taki zestaw na noc nie odważyłabym się.
    Na noc tylko formowanki bambusowe lub kieszonki PUL z wkładem z froty bambusowej.
    A jeśli w dzień daję do kieszonki pieluszkę tetrową, to dokładam małą dodatkową wkładkę bambusową.
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 28-05-2010 o 10:58
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  8. #28
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Kolejne pytanie o tetrę i otulacze: czy gatki wełniane nadadzą się na lato? nie bedzie za ciepło? kuszą gacie z disany i otulacz tetro ale to jak wejscie na wyzszy poziom pieluchowania.
    a i czy do wełnianych gaci mozna założyc na noc formowanke?
    i czy naprawde wystarczy prac otulacze raz na tydzien??? czyli wystarczy kupic dwa i wystarczy??
    czy ktos ma, albo moze wypowie sie dystybutor otulacza tero jak on dziala, bo opis produktu w sklepach w ktorych widzialam jest dosc enigmatyczny.
    Ostatnio edytowane przez klusiecka ; 03-06-2010 o 15:04

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    dla nas najlepsza opcja - formowanka + disanka lub otulacz Beehinds
    Choć od dwóch nocy Misio śpi z tetrą Kikko w otulaczu i do rana sucho






  10. #30
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klusiecka Zobacz posta
    Kolejne pytanie o tetrę i otulacze: czy gatki wełniane nadadzą się na lato? nie bedzie za ciepło? kuszą gacie z disany i otulacz tetro ale to jak wejscie na wyzszy poziom pieluchowania.
    a i czy do wełnianych gaci mozna założyc na noc formowanke?
    wełna właśnie najlepsza na lato jest i spokojnie można formowankę pod nią na noc dać...

    Cytat Zamieszczone przez Luthienna Zobacz posta
    Choć od dwóch nocy Misio śpi z tetrą Kikko w otulaczu i do rana sucho
    ja też zainspirowana tym wątkiem dałam małemu tetrę na noc, no i jest to super sprawa, bo dokładnie wiadomo kiedy i czy dziecko sika... u nas kilka nocy okazało się zupełnie suchych, a kilka z jednym siku między 3 a 5, a że mały śpi wtedy z nami już to z przebraniem nie ma problemu - nawet się nie przebudza, co mnie mocno zdziwiło powiem szczerze ale i ucieszyło nie lada

  11. #31
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Dzieki, teraz musze się tylko zastanowić ktory otulacz zamowic i co z kieszonek sprzedac na bazarku.

  12. #32
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    po przeczytaniu wątku wydobyłam z dna szafy zakupione jeszcze w ciązy tetrówki, zapakowałam do flipa i......
    po raz kolejny okazuje sie że najprostrze rozwiązania są najlepsze, nie pozbęde się moich IB ale tetra jak najbardziej wchodzi do użycia !!!
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  13. #33
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Podhale
    Posty
    53

    Domyślnie

    my od urodzenia jedziemy na tetrze (w dzień) a odkąd mamy flipa to w ogóle rewelacja (innym otulaczom zdarzało się zwilgotnieć i to niekoniecznie przy przesikanej pieluszce). Nigdy synek nie miał podrażnionej pupy a częste przewijanie jest forma aktywności (jakieś ćwiczonka, zabawy). Zresztą od razu założyłam, że będę używać tetry a nie jednorazowych i potem to zaskoczenie jak odkryłam rynek wielorazówek

  14. #34
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    tetry uzywam z otulaczemIB jak mi sie skoncza wkladki, nadal piekna pupa
    jednak po godz jest do przebrania niestety
    na noc!!! nie wyobrazam sobie- przesikuje bum geniusa z duza wkladka od niedawna daje tez mala ale pupa jest gigant na 4,5 msc pannie
    potem rano w ciagu godz poltorej przesika kolejnego bum geniusa z duza wkladka i reszta dnia normalnie wiec wtedy moge dac tetre i nawet posmarowac pupe czyms pielegnujacym bo w koncu polarka nie ma wiec sie nie zapcha

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •