Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 52

Wątek: LOVEYBUMS otulacz wełniany, ktoś już ma?

  1. #21
    Chustonówka Awatar adusia2000
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kiel, DE
    Posty
    31

    Domyślnie

    Magda wklej koniecznie fotke!

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar kubutkowa
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Reykjavik / Poznań
    Posty
    3,043

    Domyślnie

    Ja czekam na otulacz (nie gatki) jestem bardzo ciekawa jak sie sprawdzi!
    Ostatnio edytowane przez kubutkowa ; 20-06-2010 o 18:03 Powód: lit

  3. #23
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    I jak dziewczyny? sprawdza się? jak z grubością i ze szczelnością?

  4. #24
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    mamy od kilku dni gatki rozmiar L majka ma 10 kg niecale sa ciut zaduze ale nie zjezdzaja i leza lepiej niz storchenkinder rozmiar M
    wydaje mi sie ze nie rozciagaja sie az tak bardzo nozki sa wyzej wykrojone i fajnie wygladaja u gory nie ma gumki tylko szeroki sciagacz co tez jest plusem
    sa cieniutkie i nawet niezalanolinowane nieprzeciekly (musze jeszcze w nocy je sprawdzic)
    jedyny minus to wczepiaja sie w nie psie kudly ale jest to w sumie nieduzy problem
    zobaczymy jak dalej na razie raz prane i zalanolinowane i trzymaja super
    a no i kolor orchidea sliczny
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  5. #25
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Zakupiłam właśnie otulacz, dlatego że ładny ( może nie tak jak mój ulubiony)ale te kolorki i wełniany, a to rzadko idzie w parze. W dodatku zapinany na NAPY!
    Za kilka dni się pewnie wypowiem dalej.


    Dzisiaj dotarł i.... jestem bardzo rozczarowana, jest niemiły, wręcz szorstki a i kolor znacznie gorszy niż na zdjęciach, zobaczymy jak się sprawdzi w użytkowaniu.
    Ostatnio edytowane przez klusiecka ; 12-07-2010 o 21:11

  6. #26
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Mam i swoją orchideę, L, na napy. Póki co jestem zachwycona, chociaż wciąż sie zastanawiam, czy nie warto byłoby jednak wziąć mniejszego. Ewka waży 10,6, wiec teoretycznie się łapie w rozmiarówkę L, ale mam wrażenie, że jej zwisają za duże luzy. Ale pakuję tam tylko tetrę, więc jak ktoś jakieś większe formowanki to pewnie będzie ok.
    Zapakowałam go do lanoliny, której próbka była dołączona do otulacza, ale po wyciągnięciu i wyschnięciu mam wrażenie, że jej było za mało, ale może to złudne wrażenie.
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  7. #27
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    nam starczylo tylko my mamy gatki i na poczatek mozcylam tylko 15 min tak jak byla instrukcja na stronie i w sumie nic nie przecieklo
    teraz robilam juz tak jak zawsze tzn 1/2 lyzeczki lanoliny troche mydla szarego i lekko podgrzana zupka z gatek i trzymaj super
    wogole bardzo je lubie choc tez niestety tez sie rozcigaja ale nie tak jak storche
    no i w taka pogode jak teraz sa idealne
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  8. #28
    Chustofanka Awatar Pati778
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    345

    Domyślnie

    mam orchideę L i jestem z niej bardzo zadowolona. Używam jej na noc, do bambusowej xl i super się mieści. Nic nie przecieka, mimo iż, mój synek potrafi nieźle siusiać, jak na rocznego chłopca przystało. Tak mi się spodobał otulacz, że postanowiłam wypróbować inne produkty tej firmy. Ale jest też ale, bo o ile z formowanką jest super, to z tetrą jakoś nie widzę współpracy.

  9. #29
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Ja tylko tetrę pakuję do wełny Na formowanki to tylko gatki. Formowanka i napkowy otulacz to jak dwie pary majtek, nie mogę się przemoc psychicznie

    Lemniscus, no tak, mogłam doczytać, że 15 minut A ja machnęłam tak, jak z kuracją lanolinową IV, na parę godzin
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  10. #30
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Mam juz ten otulacz trochę czasu :
    - na zdjęciach wygląda ślicznie w rzeczywistośi jest brzydki, blady kolor i jest taki szorstki i mechaty
    -z zalet- nie przecieka
    - napy są super
    - ma dużą regulację rozmiarów
    - rozmiar wg producenta pasuje na dziecko ( nie jest ani zawyzony ani zaniżony)
    - jest cieniutki i nie robi wielkiej pupy

  11. #31
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Podczepię się pod ten wątek Mam pytanie odnośnie otulacza loveybums ale polarowego. Ktoś ma, jak się spisuje?
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  12. #32
    Chustomanka Awatar Dr.Obinka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    936

    Domyślnie

    Ja mam polarowy i wełniany. Wolę polarowy, bo leniwa jestem i nie chce mi się lanolinować. Byłam ciekawa, jak polar może nie przeciekać, no i jakoś daje radę. Oczywiście, nie testowałam, jak długo wytrzyma. Czasem mam jednak wrażenie, że jest lekko wilgotny na zewnątrz (tak jakby przepuszczał wilgoć, ale jej nie zatrzymywał w sobie), ale może to tylko moje wrażenie - przy wełnianym też je mam. Generalnie jestem zadowolona. Mam rozm. L na niecałe 10kg synka.

    Podejrzewam, że lato lepsza będzie wełna - przetestuję i dam znać

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam czy taki otulacz polarowy ma te same właściwości co pulowy? Skoro piszesz, że wydaje się wilgotny to raczej oznaczałoby, że może przeciekać.... Czemu polarowe otulacze są droższe od pulowych? Bardziej naturalne? Szalenie mi się podobają loveybums, tylko ta cena....
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  14. #34
    Chustomanka Awatar Dr.Obinka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    936

    Domyślnie

    PUL imo nie oddycha. Tak są reklamowane, ale jeśli spróbujesz przez niego pooddychać, to długo nie pociągniesz Polar jest pod tym względem taki jak wełna, tyle że wełna jest naturalna. Jedne dzieci są uczulone na wełnę, inne na polar. U nas na szczęście nie ma takich problemów. On mi się wydaje trochę wilgotny, ale nigdy mi jeszcze nie przeciekł - jak pisałam, to tylko moje wrażenie.
    Cena odstrasza, to fakt, ale PUL to dla mnie trochę jak folia. Mam też pieluszki z pulem, ale zakłam je na przemian z polarem (przez tą cenę mam tylko 1 sztukę )

    Natomiast jak to się dzieje, że ten polar nie przecieka - nie mam pojęcia. Może ktoś mi to wytłumaczy?

  15. #35
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    a nasz ukochany otulacz ma dziure
    zrobila sie dziurka przy metce z tylu
    i nie wiem co teraz?
    nie beda nam przeciekac jak po prostu zszyje?
    czy takie cos mozna reklamowac? orientuje sie ktos ?
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  16. #36
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,895

    Domyślnie

    mi się wydaje, że nie powinno przeciekać, wątpię żeby przeciekało. a z reklamacją nie wiem
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  17. #37
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lemniscus Zobacz posta
    a nasz ukochany otulacz ma dziure
    zrobila sie dziurka przy metce z tylu
    i nie wiem co teraz?
    nie beda nam przeciekac jak po prostu zszyje?
    czy takie cos mozna reklamowac? orientuje sie ktos ?
    Z reklamacją raczej nie ma problemu Trzeba mieć tylko paragon ...
    Ale z drugiej strony wydaje mi się, że wełniany, jak się zszyje i zalanolizuje powinien byc ok, PUL-owy na pewno przecieknie, ale wełniany i tak się trzyma dzięki lanolizacji...choć w sumie nie mam doświadczenia ze zszywaniem wełniaka

  18. #38
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Czy ten otulacz wełniany rozmiar L będzie dobry na 15kg 2,5latkę. Musimy jeszcze zakładać pieluchę na noc bo jak mocniej zaśniej to jest wpadka. Chciałam dla niej coś naturalnego i przewiewnego. Myślałam o tym otulaczu. Dla oddania jej rozmiaru - mieści się jeszcze w otulacz flip rozpięty po całości.

  19. #39
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    rozmiar L jest chyba do 13 kg tzn gatki
    Maja ma 11 kg i z wieksza formowanka juz ciezko
    sprawdz sobie na stronie rozmiary wydaje mi sie ze dosc dobrze sa opisane
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  20. #40
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Do 13 kg oj to pewnie za mały będzie. Dziękuję za odpowiedź. Zerkne jeszcze na stronę w poszukiwaniu opisu rozmiaru.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •