Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 121 do 137 z 137

Wątek: Tetro, otulacz wełniany

  1. #121
    Chustopróchno Awatar Kreska
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    11,241

    Domyślnie

    podoba mi się ten otulacz- zastanawiam się nad kupieniem.
    ale opinie o szybkim wyrastaniu są trochę zniechęcające...
    napiszcie proszę jakie wymiary ma tetro (długość i szerokość) i jaki długi jest ten pasek sumo?
    i jakim cudem ma być one size jak się z niego tak szybko wyrasta?
    Ania
    2008, 2011, 2013, 2018

  2. #122
    Chustomanka Awatar Gugu
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Crosno
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kreska Zobacz posta
    napiszcie proszę jakie wymiary ma tetro (długość i szerokość) i jaki długi jest ten pasek sumo?
    i jakim cudem ma być one size jak się z niego tak szybko wyrasta?
    Wymiary są mniej więcej takie:
    Długość: ok. 24cm, po naciągnięciu ok. 42cm (rozciągnęłam maksymalnie gumkę, żeby go zmierzyć)
    Szerokość: ok. 18-20cm w najszerszym miejscu
    Długość paska sumo: ok 69cm po naciągnięciu gumy (43cm bez naciągania)

    Moja panna ma 10 miesięcy w tej chwili i zakładam na najmniejszy guzik czyli na najmniejszy "rozmiar". Ona jest z tych małych
    mama Estery lipiec 2012
    www.balkanfunk.pl

  3. #123
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Hej, ja właśnie dostałam od koleżanki otulacz tetro i wkłady. Nie mam doświadczenia zupełnie z wełną (jedyne, czego próbowałam, to zwykłe kieszonki) - czy powinnam go przed użyciem zalanolinować (nawet nie wiem jak, ale to mogę doczytać ), czy mogę po prostu wyprać i nałożyć na pupę?

  4. #124
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    Ja bym spróbowała bez lanolinowania założyć jak przecieknie to dopiero wtedy wsadzić na noc w kurację.
    Czasem niektóre otulacze działają i bez lanoliny,mam kilka takich których nie lanolinowałam wcale i działają do dziś bez zarzutu,a używam od roku.
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  5. #125
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Założyłam - i znowu mam pytanie: Jak to ma wyglądać od przodu? wkład ma wystawać z otulacza na brzuszek? (bo jest dłuższy od otulacza) Czy mam go podwinąć? Ale wtedy z przodu pieluszki robi się taaaka gruba warstwa materiału, że jak Zosia przewraca się na brzuszek, to niemal się na tej pieluszce buja :/

  6. #126
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Jak Ci będzie wystawać wkład z otulacza to Ci zamoczy ubranko, więc jakoś musisz pokombinować albo użyć innego wkładu. Ja się jakoś z Tetro nie dogadałam :/


  7. #127
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Jak ma nie wystawać, to trzeba zagiąć - czyli będzie bujanie się na gigantycznej pieluszce. Moja koleżanka też się nie dogadała, dlatego mi oddała, a ja próbuję teraz to poskromić.
    W ogóle wielorazówki (kieszonki, formowanki) są takie wieeelke. Bodziaki ledwo się zapinają (albo trzeba wziąć rozmiar większe, wtedy rękawki są za długie), przy leżeniu na brzuchu pewnie są bardzo niewygodne. A tetro jest wręcz gigantyczny!

  8. #128
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Zalezy jakie u nas otulacz+wkład wcale nie robią takiej wielkiej pupy (ale też zależy który otulacz i który wkład, najmniejsza chyba przy tetrze w samolot i wełniaku). Z kieszonek podobno nappime i itti bitti są zgrabne. Ale fakt, zawsze większa niż przy jedno.


  9. #129
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Jak ma nie wystawać, to trzeba zagiąć - czyli będzie bujanie się na gigantycznej pieluszce. Moja koleżanka też się nie dogadała, dlatego mi oddała, a ja próbuję teraz to poskromić.
    W ogóle wielorazówki (kieszonki, formowanki) są takie wieeelke. Bodziaki ledwo się zapinają (albo trzeba wziąć rozmiar większe, wtedy rękawki są za długie), przy leżeniu na brzuchu pewnie są bardzo niewygodne. A tetro jest wręcz gigantyczny!
    Tak w temacie bodziaków warto użyć przedłużek do body wtedy łatwiej się zapnie

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  10. #130
    Chustoholiczka Awatar samasia
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Warszawa Jelonki
    Posty
    4,119

    Domyślnie

    Przedłużki do body, pierwsze słyszę Muszę zanabyć No my mamy do tetro wkłady oryginale, takie z haftkami, i nie mogę ich ogarnąć zupełnie

  11. #131
    Chustofanka Awatar cathleen
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    410

    Domyślnie

    Też miałam problem z otulaczem, miałam oryginalne wkłady i wystawały mi za otulacz, bardzo mnie to irytowało. I jakoś nie mogłam go dopiąć, zapinałam na ostatnią haftkę a i tak bardzo ściskał brzuch. Córka nosiła otulacz kilka razy z pieluchą tetrową, ale nie polubiliśmy się z tym otulaczem.... więc zmienił dom Mimo, że i wygląd i kolory super, to jak dla mnie kompletnie niepraktyczny

  12. #132
    Chustonówka Awatar slovika
    Dołączył
    Nov 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    Założyłam - i znowu mam pytanie: Jak to ma wyglądać od przodu? wkład ma wystawać z otulacza na brzuszek?
    No właśnie to jest niefajne w tetro - wystający wkład z otulacza, u kilkukilogramowego malucha. Pewnie rozwiązaniem byłyby różne rozmiary wkładów.
    Ale już przy 10-, 11-kilogragramowym ten problem znika. Jak dziecię chodzić zaczyna - to luz, bo siku zostaje pośrodku wkładu, nie podsiąka tak łatwo do góry (no chyba, żeby przez pół dnia nie sprawdzać i nie zmieniać).

    Cytat Zamieszczone przez samasia Zobacz posta
    - czy powinnam go przed użyciem zalanolinować ?
    Ja nie lanolinowałam, i długo mi służy bez przeciekania.

    A gumki u nas nie obciskają za bardzo (choć moja córa jest dużą babką). Zapinam na ostatnie haftki i ostatni guzik, ale przedłużki chyba nie będą potrzebne - teraz rośnie raczej wzwyż, tłuszczyku na pupie nie przybywa

  13. #133
    Chustofanka Awatar kahulec
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    205

    Domyślnie

    tak czytam wasze wpisy i się zastanawiam czy przypadkiem nie mam zupełnie innego otulacza

    jak dla mnie to jest jeden z największych otulaczy jakie mam. Większość otulaczy onesize mam już porozpinane na maxa jeśli chodzi o długość. Mam szczupłą dziewuszkę, już prawie roczną ale dłuuugą bardzo i większość pieluch już jest przykrótka. Ale nie tetro! te gumeczki rozciągają się bardzo i gdy wkładam otylacz w pachwinki naciągam przekładam przez pasek sumo to mogłabym nawet na 3 guzik zapiąć, ale zapinam na drugi, coby luźniej było, zapas jest jeszcze. Moim zdaniem to najlepszy otulacz wełniany (na moje 9 kg obecnie) nie nadaje się dla noworodka gdyż pasek sumo razem z całą pieluchą jest zbyt gruby na pleckach. Powoli siadamy na nocnik, wszystkie kupy udaje się wyłapać, sporo siuśków również i jest idealny do szybkiego ściągnięcia i posadzenia na nocnik. Poza tym mam egzemplarz uciekający z przewijaka, a pieluszki nie ściągam z tyłka więc łatwo szybko przez pasek sumo resztę przeciągnąć. Dla mnie genialana pielucha. Póki co jeszcze od nowości nie lanolinowałam i trzyma.
    Polecam bardzo do treningu nocnikowego

  14. #134

    Domyślnie

    hej dziewczyny, a może któraś która nie była aż tak zadowolona z tego otulacza, chciałaby to odsprzedać? bo ja szukam : )

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  15. #135
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    U nas cały czas w użyciu, nie znam wygodniejszego! Szczególnie przy biegajacym dziecku. Niestety ma jedną wadę, jest trudny w praniu, trzeba bardzo bardzo uważać, żeby nie sfilcowac, a żeby sprac q to jednak trzeba trochę potrzec... pewnie stąd rozbieżności zdań w rozmiarach taki sfilcowac też jest ok w użytkowaniu, ale robi się sztywniejszy no i mniejszy, ja używam z tetra albo wkładami, prefoldami, ichniejszych wkładów używam sporadycznie.

    A z innej beczki, ktoś wie co się stało z firmą chusta.pl która produkowała tetro??

    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  16. #136
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paprotka Zobacz posta
    U nas cały czas w użyciu, nie znam wygodniejszego! Szczególnie przy biegajacym dziecku. Niestety ma jedną wadę, jest trudny w praniu, trzeba bardzo bardzo uważać, żeby nie sfilcowac, a żeby sprac q to jednak trzeba trochę potrzec... pewnie stąd rozbieżności zdań w rozmiarach taki sfilcowac też jest ok w użytkowaniu, ale robi się sztywniejszy no i mniejszy, ja używam z tetra albo wkładami, prefoldami, ichniejszych wkładów używam sporadycznie.

    A z innej beczki, ktoś wie co się stało z firmą chusta.pl która produkowała tetro??

    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    Może chcesz do niego formowanke? Oddam za kw.

    Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  17. #137
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    Dziękuję, my maloformowankowi ,)

    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •