Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 137

Wątek: Tetro, otulacz wełniany

Mieszany widok

  1. #1
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie Tetro, otulacz wełniany

    Ktoś próbował? Szukam dobrego otulacza z wełny, polećcie coś.
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 07-01-2015 o 23:44

  2. #2
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez egac Zobacz posta
    Ktoś próbował? Szukam dobrego otulacza z wełny, polećcie coś.
    Ja się ostatnio rzuciłam na otulacze wełniane, właśnie kupiłam Wolwikkel amsterdam i loveybums, oba są doskonałe. Tetro nie próbowałam jeszcze niestety i chyba nie spróbuję, bo za małe na moją kluskę.
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Ktoś już go ma? jest to jedyny otulacz który mnie kusi i ciekawa jest recenzji.

  4. #4

  5. #5
    Chustonoszka Awatar elizek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    115

    Domyślnie

    Ja tez nie mam tego z Tetro ale goraco polecam zrobic samemu na drutach! Ja wlasnie jeden wydziergalam i po prostu go kocham a trzyma jak nic! Ale moge tez goraco polecic muksut! Jest cieniutki i supermieciutki a trzyma super!
    Nils Fredrik 29.11.2005
    Maximilian 26.01.2010

  6. #6
    Chustomanka Awatar olka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Plewiska/k.Poznania
    Posty
    1,057

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elizek Zobacz posta
    Ja tez nie mam tego z Tetro ale goraco polecam zrobic samemu na drutach! Ja wlasnie jeden wydziergalam i po prostu go kocham a trzyma jak nic! Ale moge tez goraco polecic muksut! Jest cieniutki i supermieciutki a trzyma super!
    A jak taki otulacz wydziergać?? Masz jakiś "przepis" ?
    Zuzu (styczeń 2010), Kalina (wrzesień 2012)
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci, Instruktor masażu Shantala. Bliskość na starcie - ja w sieci
    W Poznaniu też nosimy


  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie Otulacz tetro

    Kupiliśmy, założyliśmy i... wydaje mi się, że obciska strasznie. Toś nie jest jakoś specjalnie pulchna, aczkolwiek dość duża z niej kobitka (4 mc z "ogonkiem" 7 kg ponad i rozmiar ubranek 80). Wiem, że za luźno nie powinno być, bo by przeciekało, ale ma strasznie mocne ślady po gumkach na pasie (a zapięte na ostatnią haftkę) i na udach... niezależnie od tego co wkładam do środka... a ma to być one-size... jakoś tego nie widzę... i co z tym fantem zrobić???

  8. #8
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Hop, hop! Dziewczyny! wasze otulacze tetro też tak działają???

  9. #9
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Może za wysoko zapinasz? Mój waży jakieś 8,5 kg i nic go nie uciska a jest naprawdę z niego pulpecik. Pasek powinien być poniżej pępka.


  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    A uda? Tu się chyba wiele nie da... :/ no nie wiem... popróbuję jeszcze...

  11. #11
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olban Zobacz posta
    A uda? Tu się chyba wiele nie da... :/ no nie wiem... popróbuję jeszcze...
    Jaki masz ten otulacz? Przecież uda nie ma jak obciskać, bo jest skonstruowany jak pasek sumo.
    Nie wiem jak wy zakładacie ten otulacz, ale naprawdę, mojego nic nie uciska. A waży więcej niż wasze dziecia. Pasek musi być dość nisko pod pępkiem. Dokładnie jak "sumo". I nie ma technicznej możliwości aby obciskał uda.
    Ostatnio edytowane przez Bodzia_30 ; 12-07-2010 o 08:47


  12. #12
    Chustonówka Awatar glamourmum
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Wawka
    Posty
    22

    Domyślnie

    Moja prawie 8-miesięczna Dzidzia chudziak waży 7kg i zapinam na najciaśniejszą haftkę z kolei i też się zastanawiam jak to jest one size, skoro teraz jest na najciaśniejszym

  13. #13
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    też mam tetro, mała ma rok i 3 miesiące i wydaje mi się, że obciska ją ten pasek wieć dołożyłam taki paseczek z haftkami (do stanika takie miałam) i teraz jest luźniej
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  14. #14
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie do mam uzywajacych tetro;-)

    Co prawda znalazlam w recenzjach, ale musze dopytac

    Mam troche bzika na punkcie tetro wydaja mi sie rewelacyjne, maly nosi je w domu bez otulacza i wyglada rewelacyjnie, szybko mozna zdjac, zeby wysadzic, no i te kolorki

    Zamierzam kupic jeszcze kilka ALE...
    moj maly ma skonczone 8 miesiecy, wazy okolo 9kg, no i 72cm dlugi... i mam wrazenie, ze nie pocieszymy sie nimi za dlugo Staram sie zakladac je nisko, tylko nad bioderka i na razie sa ok, nawet zakladke calkiem spora zrobie, ale jak on rosnie tak szybko

    Czy beda one dobre dla dziecka do odpieluchowania Nie zakladam, ze moj sie odpieluchuje szybciej niz 2 - 3 lata, bo wysadzanie idzie raz lepiej, raz gorzej, a i EC zaczelismy dosc pozno

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    to zależy jak szybko odpieluchujesz
    mój ponaddwulatek już dawno wyrósł (ok 1,5 roku), a jest chudy dość (13 kg, nie wiem ile wzrostu) i dopiero teraz odpieluchowany.
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  16. #16
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    to też zależy, który masz kolor; bo przynajmniej u mnie najdłuższy są tetro lemon grass i w nich mamy jeszcze sporo zapasu, a w pozostałych już co raz mniej zakładki;
    nie wiem dlaczego jest taka różnica między kolorami, bo przecież teoretycznie wszystkie są one size

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    my kochamy się w tetro (przy tej pogodzie innych nie używamy), a moja mała waży ok 11kg i ciuszki 86cm (dawno nie mierzyłam ile rzeczywiście ma). i są spoko... fakt - ja zawiązuję na półkokardkę, a mąż na supełek...

  18. #18

    Domyślnie

    ja się nie kocham w tetro, miała jedną na próbę i posłałam dalej. Różową. Młody waży 11kg, ubranka na 80 i spory zapas do zawiązywania i na wielkość też była ok. Marlei, po roku dzieci zwalniają z rośnięciem


  19. #19

    Domyślnie

    hej dziewczyny, a może któraś która nie była aż tak zadowolona z tego otulacza, chciałaby to odsprzedać? bo ja szukam : )

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,928

    Domyślnie

    U nas cały czas w użyciu, nie znam wygodniejszego! Szczególnie przy biegajacym dziecku. Niestety ma jedną wadę, jest trudny w praniu, trzeba bardzo bardzo uważać, żeby nie sfilcowac, a żeby sprac q to jednak trzeba trochę potrzec... pewnie stąd rozbieżności zdań w rozmiarach taki sfilcowac też jest ok w użytkowaniu, ale robi się sztywniejszy no i mniejszy, ja używam z tetra albo wkładami, prefoldami, ichniejszych wkładów używam sporadycznie.

    A z innej beczki, ktoś wie co się stało z firmą chusta.pl która produkowała tetro??

    F 09 A 11 Ja 14 Jó 15
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •