Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 137

Wątek: Tetro, otulacz wełniany

  1. #101
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,732

    Domyślnie

    My jeszcze czasem uzywamy tetro, jedne z moich ulubionych pieluszek
    a czasem bo:
    1. Piotrek leje teraz jak woz strazacki i chociaz wiekszosc laduje w nocniku to jednak wole wieksza chlonnosc, rozmiarowo sa juz na styk, ale jeszcze sie da - 13 kg no i faktycznie rozmiar od koloru zalezy
    2. mialam okolo kilkanascie szt - niestety zostaly mi tylko 3 - reszta podarla sie w strzepy, troczki tez bardzo czesto przyszywalam
    3. chociaz mialam ich tyle i jestem z nich zadowolona, to jednak uwazam ze sa zdecydowanie za drogie - duzo tansza opcją jest welniany otulacz i zwykla flanelka zlozona w prostokąt - co ciekawe ta zwykla jeszcze zadna mi sie nie przetarla ani nie podarla, no i szybciej schnie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  2. #102
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Właśnie doszedł do mnie otulacz tetro czekoladowy.

    Boże, jaki on brzydki
    Mam nadzieję,że dużo lepiej się sprawdza niż wygląda! aaa
    A tak ładnie wygląda na zdjęciach...
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  3. #103
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Tak więc opinia.

    Młoda wygląda w tym wełnianym brązowym otulaczu, tak jak zapewne wyglądali mali jaskiniowcy Poczucie humoru jednak w życiu pomaga.

    Balbi waży 12 kg , w pasie mamy jeszcze 3 napki zapasu, na wysokość korzystamy z ostatniego guzika- ale wystarczy do końca pieluszkowania.Czyli dla dzieciaków w wersji slim, rzeczywiście do końca pieluszkowania.

    Ładnie trzyma pieluszki w środku- tetra i formowanki, wygodny, nie przecieka, trzyma na mur.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  4. #104
    Chustomanka Awatar izka_74
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Fordon
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    Wczoraj do mnie doszedł i byłam w szoku, że on jest taki mały i zgrabny - na zdjęciach wygląda na ogromny Mam nadzieję, że w używaniu będzie tak samo super, jak wygląda - jak już będę miała okazję wypróbować, to napiszę

    Mateusz (6.07.1996r.) i Pawełek (21.02.2005r.)

  5. #105
    Chustofanka Awatar morla1
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    264

    Domyślnie

    Ja też zapałałam miłością wielką do tego otulacza..pięknie się sprawdza z tetrą bambusową...i wcale nie jest brzydki..mi tam się podoba bardzo (mam niebieski), a ten pasek sumo używany z samą tetrą w upały to już dla mnie mega hicor..co prawda otulacz bardzo się mechaci no ale chyba już taki jego urok.

  6. #106
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Miałam otulacz w kolorze mocca, ale nie sprawdził się u nas. Na brzuszku się odciskał, a koło ud ciągle były luzy i zdarzały się z tego powodu przecieki.
    Więc choć wełna bardzo miła w dotyku, ciekawy system zapinania i niezawodność jeśli chodzi o przecieki samego materiału (trzymał na mur beton nawet bez lanolinowania) to jednak niezbyt często go używałam i poleciał w świat.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  7. #107
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    Odkopuję wątek, bom nabyła niedawno tytułowy otulacz i zapałałam doń miłością już po kilkudniowym używaniu to mój drugi wełniak po gatkach Storcha i bardziej polubiłam Tetro
    - ładny mam wersję czekoladową i faktycznie, jak ktoś wcześniej napisał, w stylu małego jaskiniowca on jest, ale mnie się to podoba, bo wygląda zabawnie
    - miły w dotyku, przyjemniejszy w moim odczuciu od gatek Storcha
    - ładnie leży na pupie
    - zapina się całkiem nieźle, haftki nie są takie złe, jak kilka razy przećwiczyć
    - trzyma lepiej od Storcha, wkładki przesikane na amen, a on suchy i to po praniu, a bez lanolinowania na razie
    - schnie błyskawicznie (zwłaszcza na kaloryferze)
    - no i pasują mi doń prefoldy Ecopi, które nabyłam wcześniej i prawie nie używałam, bo z niczym niekompatybilne były.

    Tylko wkładka oryginalna jakoś mi nie pasuje, wydaje się za duża i trzeba ją upychać w otulaczu, jest pofałdowana i Dzieciowi chyba niezbyt z nią wygodnie.

    Mam też świeżo nabytą formowankę, ale dopiero schnie po praniu, będę testować, czy da radę z tym otulaczem, bo pewnie będzie wystawać po bokach...

  8. #108
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    179

    Domyślnie

    Ja podobnie jak Selene mam i tetro i szorty storcheny - jakoś co raz mi się odmienia, co wolę ubierać dziecku. Tetro szybciej schnie, jako nowe przez dłuższy moment wytrzymało bez lanolinowania, lepiej też radził sobie z grubszymi zabrudzeniami z pieluszki (częściej brudziły się szorty). Co do flanelowych wkładek tetro, to na początku użytkowania (chyba dziecko miało 4m-ce) też wydawały mi się za duże ale teraz układają się całkiem-całkiem. I jak na wkładkę z naturalnych surowców, dość dobrze zapewniają uczucie suchości.Trudno jednak coś większego włożyć do tetro, bo zostaje bardzo mało miejsca wtedy.

    Ostatnio z wygodnictwa częściej używałam otulaczy pulowych, ale jak robi się coraz cieplej, to nachodzi mnie myśl, że w wełnie przyjemniej!
    We're on a road to nowhere. Come on inside...

  9. #109
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    Zwracam honor oryginalnym wkładkom tetro po nabraniu pewnej wprawy opanowałam ich układanie i sprawują się na tyle dobrze, że zamówiłam sobie nowych 10 sztuk
    A otulacz dopiero po prawie 3 tygodniach częstego używania (i częstego prania, bo zanim nabrałam wprawy w temacie wkładek, ciągle się brudził...) zaczął przeciekać i wymagał zalanolinowania. Odważyłam się nawet założyć go dzieciowi na noc i dał radę

  10. #110
    Chustomanka Awatar nynka87
    Dołączył
    Jul 2012
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,494

    Domyślnie

    dziewczyny używające tetro podpowiedzcie mi, mam zamiar go kupić bo strasznie mi się podoba (moja mała przyjdzie na świat za miesiąc ) czy dla noworodka te wkładki się nadadzą czy lepiej używać zwykłej tetry? jeżeli tak to składać po prostu w prostokąt? może któraś ma wełniaka tetro na zbyciu to chętnie bym przechwyciła

  11. #111
    Chustoholiczka Awatar MiodowaKropelka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Głogów
    Posty
    3,793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nynka87 Zobacz posta
    dziewczyny używające tetro podpowiedzcie mi, mam zamiar go kupić bo strasznie mi się podoba (moja mała przyjdzie na świat za miesiąc ) czy dla noworodka te wkładki się nadadzą czy lepiej używać zwykłej tetry? jeżeli tak to składać po prostu w prostokąt? może któraś ma wełniaka tetro na zbyciu to chętnie bym przechwyciła
    ja mam, niebieski. Mam córkę wczesniaka i chetnie sprzedam, zeby kupic jej cos mniejszego...cała by wlazła w ten otulacz
    lanolinowany, testowo uzywany przez moja siostr dla jej synka. Jesli chcesz, pisz priv
    ten: http://www.chusta.pl/index.php?page=...mart&Itemid=29
    z wkładem gratis, pójdzie za 4o zł+polecony PP
    Ostatnio edytowane przez MiodowaKropelka ; 22-07-2012 o 12:49

    Marta, mama Ani (06.2012) , Ambrożego (11.2014) oraz Ignasia (09.2018)


  12. #112
    Chustomanka Awatar Mama Lili
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Berlin
    Posty
    625

    Domyślnie

    Ten otulacz jest dla mnie 'czołgiem':

    Plusy bycia czołgiem :
    -trzyma na mur beton
    -rewelacyjnie spierają się zabrudzenia (wystarczy mocny strumień prysznica) i nawet pozostawiony z kupą na dłużej daje się doprać
    (wełna Imse Vimse w naturalnym kolorze wygląda okrutnie - odbarwiona kupą; sprawia, że można znienawidzić wełniane otulacze...)
    -nie śmierdzi, dobrze wchłania lanolinę i nie zmienia koloru od niej (kolor niebieski mam)
    -odciśnięty ręcznikiem szybko schnie po praniu
    -dobry na upały, jak to wełna

    Minusy:
    -wygląda na moim dziecku jak czołg (Lila jest drobnicą)
    -trudno się upycha do środka tetrę, wkłady czy nawet wkładki z zestawu (!), o formowance tetro też można zapomnieć
    -ma metalowe elementy, więc nie mogę go lanolinować na gorąco w mikrofalówce
    -mój mąż go nie cierpi, jest chory jak ma Młodą przewinąć


  13. #113
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    1,037

    Domyślnie

    mam 3 otulacze wełniane i tetro używam sporadycznie, w nocy zakładam pasek sumo z tego wełniaka, więc on ciągle w użyciu, na początku uciskał, odciskał się na pleckach, brzuszku, w trakcie użytkowania rozciągnął się i jest lepiej. Wełna w otulaczu dobrze trzyma, jeszcze nie lanolinowałam, kupy ładnie się spierają i nie wchłania "zapachu" podoba mi się krój tego otulacza, dzięki paskowi sumo jest mocno wycięty i dziecko ma swobodę w poruszaniu nóżkami co jest dla nas bardzo istotne i teraz częściej go używamy. Polecam go mieć w zestawie.

  14. #114
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    213

    Domyślnie

    Ja mam niebieski, choć szczerze powiedziawszy, ten niebieski kolor to raczej bardziej stalowo -szary jest, taki gołębi błękit...W użytkowaniu się sprawdza, choć zgadzam się, że on raczej na mniejsze gabarytowo dzieci, nie wiem, czy dociągnie do 16 kg. Haftki mi się podobają i moim zdaniem dopinane wkładki to super pomysł, fakt, że są większe od otulacza i trzeba pokombinować z ich układaniem. Z tetrą i prefoldami tez używałam i było ok. IMO żadna formowanka się pod niego nie zmieści, nawet Tetro, bo jest wysoko wycięty. Lubiłam go bardzo w czasie upałów, teraz stosujemy troche rzadziej.

  15. #115
    Chustomanka Awatar Gugu
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Crosno
    Posty
    556

    Domyślnie

    Kupiłam go dawno i jakoś tak sobie leżał, bo nie lubię prać wełny, bo taka delikatna, no i mechaci się to to. Ale wczoraj go wyciągnęłam, bo wszystkie inne się suszą i jestem w szoku: zero przecieków (stosuję go z tetrą i wkładami z mikrofibry), pasek jest naprawdę ok i wiem, że się rozciągnie, pupa rzeczywiście trochę duża, ale dziecię moje małe jeszcze. Jestem pozytywnie zaskoczona i zadowolona.
    mama Estery lipiec 2012
    www.balkanfunk.pl

  16. #116

    Domyślnie

    Postanowiłam dodać co nieco od siebie bo używam tetro już 5 miesięcy odkąd córka skończyła 1 miesiąc życia (wcześniej nie używałam bo ta guma trochę za duża dla noworodka) Otulacz ten poprostu uwielbiam! Wkładam do niego tetrę zwykłą ale małą ( 70x70)
    oraz kawałek polaru( z pociętego swetra ). Nic nie przecieka i nie ściska. Właściwie to na dzień mogłabym nie mieć nic innego tylko to. Najtańsze pieluchowanie świata
    P.S. Ten pasek naprawdę się sporo rozciąga.

  17. #117
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    My lubimy otulacz tetro,
    fajnie trzyma
    rozwiazanie z paskiem sumo tez ciekawe nie ogranicza ruchow nozek
    welenka milutka, szybko schnie.
    Ale:
    Mlody ma 6 tygodni 5,5 kilo, zapinam na ostatnia chaftke To jak ten otulacz ma byc one size? Pewnie potem dolozymy przedluzke od stanika ( albo 2 )
    Dodam ze zapinam nisko pod brzuszkiem.
    Nijak nie moge sie dogadac z oryginalna wkladka...Kupilam malutkie puchate reczniczki 30cm X30cm i je tam wkladam, tylko ze jak jest kupa to szybko przewijam zeby nie wyplynelo bokiem. I taki ten tetro, mogliby cos tam z nim pokombinowac i ulepszyc,niewiem dawac przedluzki czy dluzy pasek sumo w pakiecie i te wkladki...
    Ale jakbym miala kupic to bym kupila drugi raz.

  18. #118

    Domyślnie

    używam otulacza tetro już pół roku, na początku zakładałam go na najluźniejszą haftkę, a potem zauważyłam, że on się sporo rozciąga, i przy udach i w pasie. Teraz zapinam na 3 haftkę, prawie najciaśniej, i zapinam na 2 lub 3 guzik. A córka ma teraz 7 miesięcy. Myślę, Olapio, że gdy będziesz go używać codziennie, i kilka razy wypierzesz, to niedługo będzie tak samo. Na koniec powiem, że to mój ulubiony otulacz, powodzenia

  19. #119
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    ania_przyszłamama a co tam wkladasz to tego otulacza, bo ja te malutkie reczniki i poswiecilam stara pizame flanelowa i pocielam na takie malutkie kawalki. Orginalna wkladka mi wystaje gora, tetry to tam chyba nigdy nie zdolam upchnac.

  20. #120
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    ma ktoś te nowe tetro ?
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •