Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 137

Wątek: Tetro, otulacz wełniany

  1. #81
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    a na noworodka będzie pasować?
    ten otulacz raczej do formowanek się nie nadaje, raczej jest do wkładów i tetry. kup przedłużkę do stanika z haftkami to ci się obwód w pasie zwiększy. zapina się go niżej niż inne otulacze.
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  2. #82
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że powinien. Wprawdzie Marysia już 4.800 waży i dopiero z nim zaczynamy. Noworodki też różne, są takie pięciokilowe i 2,5 kilowe. Trudno powiedzieć.
    Jasiek 11.08.2000 Marysia 21.10.2010
    http://patchworknadstawem.blogspot.com/

  3. #83
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    33

    Domyślnie

    Mam TETRO w kolorze gorzkiej czekolady-Mocca. Początkowo byłam niezbyt zadowolona z zakupu, za 60zł mogłam mieć np. IV Welur + jakąś wkładkę/pieluchę formowaną, teraz dostrzegam więcej jego zalet. Ogólnie nie wiem, czy nie wolałabym dołożyć 30-40zł i kupić inny wełniak.
    Wady:
    1)Nie podoba mi się, że taki mały, starczy do jakiś 10-11kg max, czyli nie dalej jak do roku, a nie jak obiecuja na cały okres pieluchowania. Powinien być określony jako rozmiarowy S-M.
    2)Pasek strasznie ścisły, zapinałam najluźniej, a i tak moja chudzinka miala odcisk na brzuchu. Na szczęście rozciągnął się!
    3) Wkładki są stanowczo za szerokie!!! i nie chłoną za dużo, trzeba zawijać-układać.
    4)Z tetrą wcale nie jest tak cieniutko na pupie.
    5) Nie pasuje do żadnych formowanek, nawet Tetro!
    6) Ładniej wygląda na zdjęciu niż w rzeczywistości, skulkował się, zmechacił mimo starannej pielęgnacji.
    Zalety:
    1)Wełna jest mięciutka i delikatna
    2)Super szybko schnie!!!Po wydeptaniu w ręczniku jest suchy w cieple po 1-2godz.
    3)Trzyma na mur-beton, nawet nowy i nie lanolinowany!
    4)Bardzo dobrze gra z prefoldami Bambino Mio małymi, głównie tylko z nimi go używam
    5) Bardzo łatwo się czyści nawet z rzadkiej kupy, która wlazła w przeszycia przy nóżkach, gąbeczką najpierw spierałam i po problemie
    6) Nie śmierdzi, rzadko trzeba prać, trochę wietrzyć i jest ok.
    7)Można wysuszyć na grzejniku (pół godziny i już) i nic mu nie będzie

  4. #84
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    103

    Domyślnie

    wkurza mnie ten ciasny pasek bo wciąż sie odciska. Ma ktoś na to sposób. Czy pozostaje mi liczyc tylko na to ze sie rozciągnie??

  5. #85
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    podobno trzeba doszyĆ przedłużkę do stanika
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  6. #86
    Chustofanka Awatar Livonia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Newport
    Posty
    158

    Domyślnie

    czy używałyście do tetro tych flanelowych formowanek?

    chyba się skuszę na ten otulacz bardzo mi się wizualnie podoba
    Drugi chuścioch w drodze

  7. #87
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olban Zobacz posta
    ale cóż, my się nie polubiliśmy... nie wszyscy muszą nosić tetro... veni, vidi...
    Rozuiem doskonale. My nie polubulismy sie z uwielbianymi powszechnie Itti Bitti SIO. A co do tetro, to my tez pasek zapinamy na najluzniejsza haftke. Najwyzej kiedys dopniemy takie jak do stanika.

  8. #88
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie do mam uzywajacych tetro;-)

    Co prawda znalazlam w recenzjach, ale musze dopytac

    Mam troche bzika na punkcie tetro wydaja mi sie rewelacyjne, maly nosi je w domu bez otulacza i wyglada rewelacyjnie, szybko mozna zdjac, zeby wysadzic, no i te kolorki

    Zamierzam kupic jeszcze kilka ALE...
    moj maly ma skonczone 8 miesiecy, wazy okolo 9kg, no i 72cm dlugi... i mam wrazenie, ze nie pocieszymy sie nimi za dlugo Staram sie zakladac je nisko, tylko nad bioderka i na razie sa ok, nawet zakladke calkiem spora zrobie, ale jak on rosnie tak szybko

    Czy beda one dobre dla dziecka do odpieluchowania Nie zakladam, ze moj sie odpieluchuje szybciej niz 2 - 3 lata, bo wysadzanie idzie raz lepiej, raz gorzej, a i EC zaczelismy dosc pozno

  9. #89
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    to zależy jak szybko odpieluchujesz
    mój ponaddwulatek już dawno wyrósł (ok 1,5 roku), a jest chudy dość (13 kg, nie wiem ile wzrostu) i dopiero teraz odpieluchowany.
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  10. #90
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,214

    Domyślnie

    to też zależy, który masz kolor; bo przynajmniej u mnie najdłuższy są tetro lemon grass i w nich mamy jeszcze sporo zapasu, a w pozostałych już co raz mniej zakładki;
    nie wiem dlaczego jest taka różnica między kolorami, bo przecież teoretycznie wszystkie są one size

  11. #91
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    my kochamy się w tetro (przy tej pogodzie innych nie używamy), a moja mała waży ok 11kg i ciuszki 86cm (dawno nie mierzyłam ile rzeczywiście ma). i są spoko... fakt - ja zawiązuję na półkokardkę, a mąż na supełek...

  12. #92

    Domyślnie

    ja się nie kocham w tetro, miała jedną na próbę i posłałam dalej. Różową. Młody waży 11kg, ubranka na 80 i spory zapas do zawiązywania i na wielkość też była ok. Marlei, po roku dzieci zwalniają z rośnięciem


  13. #93
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Dzieki Dziewczyny za odpowiedzi
    Mam teraz 4 sztuki i jedna w drodze, no i chyba na tym musze zakonczyc milosc do Tetro! A szkoda
    Szczesliwie posiadam 2 Jazzy, 2 Lemon Tree i jedna Dance Trance - na ktora czekam

    Moze sie przydadza przy kolejnym chusciochu

  14. #94
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    ja mam otulacz welniany tetro. Dziecko 8 mies; 10 kg. i z ledwoscia zamykam na ostatnia haftke! dziwilam sie i dobrze, ze utworzylas ten watek, bo wychodzi na to, ze nie tylko my tak mamy poza tym chcialam kupic formowanke tetro i chyba juz nie kupie. nie rozumiem rozmiarow pieluch. wszystkie mam onesize, a lada dzien beda za male. ciekawe jak mam niby na nich dotrwac do konca pieluchowania



  15. #95
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    U nas Franek chodził w formowankach jeszcze do niedawna (nawet teraz udaje mi się wcisnąć z braku laku ), waży teraz 14kg, ma 90cm.
    A co do otulacza, to tak samo, Camee - może masz sfilcowany, a zatem skurczony otulacz? Z wełną nie trudno o to
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  16. #96
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    109

    Domyślnie

    Mój się nie mieścił w wieku 18mcy i przy 11 kg
    Mama Blondynki (16.07.2006) i Blondaska (21.08.2009)

  17. #97
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    no to juz teraz nie wiem....



  18. #98
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Właśnie doszedł do mnie otulacz tetro czekoladowy.

    Boże, jaki on brzydki
    Mam nadzieję,że dużo lepiej się sprawdza niż wygląda! aaa
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  19. #99
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    Ja mam dwie lemon tree, mały ma prawie 12 kilo, ciuszki na 86 ale ostatnio zwolnił z rośnięciem, więc ufam, że jeszcze trochę nam posłużą.

    Jeśli kochasz te pieluszki to co szkodzi sprzedać jak już dziecko wyrośnie? ... albo zostawić do następnego

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez camee Zobacz posta
    no to juz teraz nie wiem....
    spokojnie. Mój mały (jeden i drugi zresztą) też ważyli 9kg w wieku 9m. Teraz mały ma 14m i waży niecałe 11kg. Więc nie przybrał szalenie. Starszy w wieku 19m (taki mam wpis) lat ważył 11,9 a jak miał 3 lata to 14kg także dzieci nie szaleją już potem z wagą ale wyciągają się do góry.


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •