Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 137

Wątek: Tetro, otulacz wełniany

  1. #61
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deidre Zobacz posta
    Bardzo podoba mi się pomysł z paskiem sumo, szybko się ściąga i jest bardziej przewiewnie (otulacz znajduje się w kluczowych miejscach, boki są nie zabudowane). Poza tym otulacz posiada wiadome zalety otulacza wełnianego. Niestety potwierdzam, że
    - jest za mały, szczególnie w obwodzie (na długośc może być), założony na 10kg dziecko jest bardzo ciasny, ciężko się wkłada materiał pod pasek.
    - system na guziki i haftki jest dla mnie mało wygodny, wolałabym napy (przynajmniej na pasku)
    - wkładka za duża (wystaje nawet w opcji zapięcia na pierwszy guzik)
    tą wkładkę można składać, albo tak podwijać na środku i nie będzie wystawać
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  2. #62
    Chustofanka Awatar oladronia
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    463

    Domyślnie

    Ja mam od kilku dni dwa takie otulacze i jestem BARDZO zadowolona!! Madzia waży trochę ponad 5,5 kg i zapinamy się już na drugi guziczek od dołu, także myślę, że gdybym miała go wcześniej, to też by dobrze pasował, bo ładnie leży i nic nie przecieka. Przyznam też, że o niebo lepiej stosuje się go ze zwykłą tetrą niż z tymi wkładami, bo po pierwsze nie trzeba rozpinać całego otulacza, tylko rozpinam guzik i wyciągam spod pupy mokrą pieluszkę (jakby co), a z wkładem, to trzeba całość rozpinać żeby się dostać do tego patentu. No i wkład jest MEGA za duży - dla maluszka się nie nadaje w ogóle moim zdaniem. Ale ogólnie najlepszy otulacz jaki do tej pory miałam!


    szyję pieluszki i robię na drutach http://ecomomandbaby.blogspot.com/
    prowadzę klub dziecięcy http://www.dziuplawiewiorki.blogspot.com/

  3. #63
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    Bodzia, rozumiem że temat Cię bardzo poruszył więc może zniesiesz naszą nieudolność i spokojnie wytłumaczysz jeszcze raz jak zakładac tetro żeby nie obciskał Nie wiem , może prawidłowo go załóż misiowi czy lali i wrzuć zdjęcie Jestem wdzięczna za każda konstruktywną krytykę ale pisanie że Ty umiesz a my nie nie pomaga mi dowiedzieć się czy to mój pulpet jest dziwnie skonstruowany czy to ja mam problem z zakładaniem. Z góry dziękuję !
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  4. #64
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    wielkie mi aj waj się zrobiło- a nie o to mi chodziło bynajmniej :/ co jednemu pasuje, drugiemu nie... i to nie kwestia złego zakładania, bo tu zbyt dużo wymyśleć się nie da... mi osobiście taka twarda, duża gumka w pasie i równie twarda przy nóżkach nie odpowiada... a dokładanie czegokolwiek oznacza, że rozmiar jednak nie one-size, a raczej S, skoro dla kilkumiesięczniaków już za mały... szkoda, bo i wełenka miła, i kolor piękny... ale cóż, my się nie polubiliśmy... nie wszyscy muszą nosić tetro... veni, vidi...

  5. #65
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    no tak, co człowiek, to inne spostrzeżenia - ja np. lanolizuję go często, a mi jakoś przecieka...jeszcze go nie rozszyfrowałam. Choć to od pewnego czasu, bo wcześniej super. Za to u nas jest za duży na pupę. Jak mała biega, to jej się majta między nóżkami nawet jak zapnę na ostatni guzik. Mimo to, szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie bez niego nad morzem, bardzo nam się przydał - łatwy w obsłudze, szybko się wymienialiśmy i ładnie wygląda

  6. #66
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    A ja mam pyt.z innej beczki- jak czesto ten otulacz wymieniacie? zaraz po jednym siusiu, czy wytrzymuje więcej, a tylko wkładki do wymiany?

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  7. #67
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    wymieniam wkład po kazdym siku
    tzn ja do niego pakuje tere więc po siknięciu do wymiany a otulacz dalej służy
    na mojego 10 kg grubaska jest ok
    zapinamy na drugi guzik od dołu, czyli mamy jeszcze 2 w zapasie
    natomiast w pasie na najluzniejszą haftkę
    będę musiała kupic przedłużkę w sklepie

  8. #68
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    Ja tylko wkłady czy to tetre czy flanelę wymieniam a otulacz do użycia, wczesniej można przewietrzyć jak na razie sprawdza się

  9. #69
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    67

    Domyślnie

    Mania - składam ją ale nie lubię tego robić bo cierpi na tym zgrabność pieluszki. Moim zdaniem przynajmniej przy ustawieniu na pierwszy guzik ta wkładka powinna być bardziej dopasowana i schowana.

  10. #70
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Otulacz bardzo ładny, starannie wykonany i zgrabny. Używam z tetrą i nic nie przecieka. Wkładka faktycznie jakby za duża a pasek za krótki, zapinam najluźniej jak się da a mała waży ledwie 7.5kg ale tak sobie myślę że w razie potrzeby pasek można uszyć z dowolnego materiału i też się sprawdzi.
    Mimo wszystko polecam! łatwo wymienić wkład przy uciekającym brzdącu bo nie trzeba całej pieluszi rozpinać
    córa 2009
    syn 2011

  11. #71
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    67

    Domyślnie

    Wyżej pisałam na temat tego otulacza, było to w czasach kiedy moja córka nie dawała sobie założyć pieluchy w pozycji leżącej. Od kilku dni moje dziecko pozwala sobie założyć pieluchę bez wyrywania i obracania się i stwierdzam, że faktycznie pasek można założyć jeszcze niżej (na linii pachwin) i wtedy już tak nie ciśnie (chociaż dalej pozostaje na ostatniej haftce), a guzik zapinam nie pierwszy a trzeci (córka waży ok. 10kg) , więc z tym rozmiarem nie jest tak źle jak mi się wydawało na początku. Bardzo lubię ten otulacz, dodatkowo kupiłam niedawno muśliny IV i najbardziej pasuje mi właśnie w takim zestawieniu (pieluchy składam w prostokąt). Poza tym jeszcze dodam, że bardzo zgrabny jest, pupa nie robi się wielka.

  12. #72
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    ja nadal podtrzymuję "moją miłość" do tego wełniaka, na tyle że zanabyłam kolejny
    w weekend lanolinowania przyszedł czas, acha-kole 2 tyg trzymał bez lanolinowania (taki od nowości)
    a do środka i flanela i tetra na zmianę
    Ostatnio edytowane przez Mika ; 23-07-2010 o 12:08

  13. #73
    Chustofanka Awatar anesha
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jacu ma 6,5kg, jest długi i szczupły.
    I otulacz jest super. Musiałam się przyzwyczaic do tego zapinania, ale już jest ok. Stosujemy na dzień z wkładem, lenyą, tetrą w prostokąt i z wkładami od kieszonek. Na noc do formowanki się nie odważyłam przez te odkryte boki.
    Zgadzam się, że do końca pieluchowania to nie wystarczy. Na mojej Nelce wygląda jak przepaska i w pasie jej się nie dopina, a ona szczuplutka.
    Plusy: jest zgrabniutki, nie przecieka, fajnie wygląda taki sumo, dobrze zakrywa wkładkę.
    Minusy: nie polubiłam się z wkładem - wystaje z przodu (plus że szybko schnie), szerokoś i chłonnoś jak dla mnie ok; po kilku praniach się trochę zmechacił.
    Ogólnie na 4+.
    Anielka I 2008
    Jacek II 2010
    Moje fotografie awolinska.wordpress.com

  14. #74
    Chustomanka Awatar Suzi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Otulacz jest na prawdę porządnie wykonany, ma piękny kolor (latte). Bardzo mi się podoba, dlatego jeszcze kombinuję czy nie przeszyć haftek na pasku szerzej...

    Niestety na moje dziecko (3,5 m-ca ale wyjątkowo dorodne 67 cm i 7600 g) jest ciasny! Na długość jeszcze mamy dwa guziczki ale w pasie na styk i po zdjęciu po około godzinie na brzuszku były brzydkie czerwone ślady

    Wkład dość szeroki, dokładnie trzeba ułożyć w kroku i wywinąć z przodu gdyż jest długi. Po godzinie całkowicie mokry ale otulacz b/z

  15. #75

    Domyślnie

    Mówicie że taki mały? Moja córka ma 3,5 miesiąca, 6,5kg i udaje mi się zapiąć jeszcze na najmniejszy rozmiar (zarówno haftki jak i guziczki) więc myślę że naprawdę długo posłuży.
    Zapinam go teraz bardzo nisko i już tak nie odciska jak na początku, a może skóra malutkiej się zmieniła noworodki mają tak delikatną że wszystko się odciska.
    W każdym razie jestem zadowolona

  16. #76
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    Margeritto, powiedz mi od ilu kg zakładałaś małej wełniak tetro? Bo ja nie wiem czy na 3 kg będzie ok, a bym chciała by było
    Suzi, była już mowa o wełniaku, że warto dopiąć takie dopinki do biustonosza na haftki do tego paska sumo i w pasie nie będzie uciskać

  17. #77
    Chustomanka Awatar Suzi
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa/Wilanów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Przyszyłam haftki prawie na brzegach i teraz jest OK na szerokość (Stach wazy 8100). Zobaczymy jak długo posłuży...

  18. #78

    Domyślnie

    Wiewiórko od 3 to nie miałam możliwości bo 3595 mała po urodzeniu Zaczęłam go używać od 2 miesiąca więc Ci raczej nie odpowiem, ale na początku się przeraziłam bo wszędzie Łuckę odciskał, skóra mocno czerwona była, tylko chyba źle go zakładałam bo nisko trzeba, a nie wiedziałam o tym i teraz jest super. On ma mocno zmarszczone gumeczki i bez rozciągania jest malutki także myślę że będzie pasował na noworodka.

  19. #79
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goge Zobacz posta
    Otulacz bardzo ładny, starannie wykonany i zgrabny.
    Właśnie rozpakowałam z paczki i na razie mogę wypowiedzieć się co do estetyki - tylko. No więc na zdjęciu, moim zdaniem, wyglądał na bardziej atrakcyjny. Ta czekolada raczej z beretem mi się kojarzy albo z babcinym płaszczykiem Poza tym ma wszyte czekoladową nicią cieliste haftki stanikowe i to już jest mega niefajne. Poza tym na opakowaniu brakuje informacji o dokładnej pielęgnacji - owszem, napisano żeby robić kurację lanolinową, ale jak??? tego już nie ma. Ten kto nie ma wsparcia forum z pewnością nie będzie wiedział... a ja sama muszę znowu przekopać forum żeby znaleźć przepis, bo to moja pierwsza wełna.
    A jak się używa? - to po testach
    Jasiek 11.08.2000 Marysia 21.10.2010
    http://patchworknadstawem.blogspot.com/

  20. #80
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Pierwszy raz już za nami i tak:
    Lanolinować na początku raczej nie trzeba , bo trzyma super.
    Mały!!! Moja dzidzia jeszcze 2 miesięcy nie ma a zapinamy na przedostatnią haftkę, a przecież jakaś mega brzuszysta nie jest. Producencie, dłuższy paseczek by się przydał!
    Formowanki wystają - w nocy chciałam zrobić test, ale zrezygnowałam. Czy ktoś próbował z formowanką tetro? Tez wystaje????
    W nocy nie widać że haftki brzydkie, ale za to żeby zapiąć, zdecydowanie trzeba się obudzić.
    Podsumowując; otulacz wełniany, więc wygrany na starcie. Te guziczki takie... retro, nawet je lubię, ale haftek już nie!... hmmm pewnie kupię jeszcze jeden
    Jasiek 11.08.2000 Marysia 21.10.2010
    http://patchworknadstawem.blogspot.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •