Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 137

Wątek: Tetro, otulacz wełniany

  1. #41
    Chustomanka Awatar moniaaa
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Islandia
    Posty
    867

    Domyślnie

    ja jestem BARDZO zadowolona z tych otulaczy, mam dwa brazowy i blekitny super na noc szybko sie malego wysadza, w ciagu dnia ich nie uzywam, mam tylko jedna wkladke tetro, dla nas troche za gruba, dwie warstwy by nam wystarczyly, bo adas raczej nie wysiusia sie zupelnie do pieluszki przede wszystkim w nocy..

    rozmiar - adas wazy okolo 10 kilogramow i rozmiarowo otulacz super, jest dosc sporo luzu wiec ponosi dluugo

  2. #42
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    141

    Domyślnie

    Chodzi właśnie o taką w motkach, czy ktoś widział w stacjonarnym sklepie??
    córa 2009
    syn 2011

  3. #43
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    67

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi się pomysł z paskiem sumo, szybko się ściąga i jest bardziej przewiewnie (otulacz znajduje się w kluczowych miejscach, boki są nie zabudowane). Poza tym otulacz posiada wiadome zalety otulacza wełnianego. Niestety potwierdzam, że
    - jest za mały, szczególnie w obwodzie (na długośc może być), założony na 10kg dziecko jest bardzo ciasny, ciężko się wkłada materiał pod pasek.
    - system na guziki i haftki jest dla mnie mało wygodny, wolałabym napy (przynajmniej na pasku)
    - wkładka za duża (wystaje nawet w opcji zapięcia na pierwszy guzik)

  4. #44
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie Otulacz tetro

    Kupiliśmy, założyliśmy i... wydaje mi się, że obciska strasznie. Toś nie jest jakoś specjalnie pulchna, aczkolwiek dość duża z niej kobitka (4 mc z "ogonkiem" 7 kg ponad i rozmiar ubranek 80). Wiem, że za luźno nie powinno być, bo by przeciekało, ale ma strasznie mocne ślady po gumkach na pasie (a zapięte na ostatnią haftkę) i na udach... niezależnie od tego co wkładam do środka... a ma to być one-size... jakoś tego nie widzę... i co z tym fantem zrobić???

  5. #45
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Hop, hop! Dziewczyny! wasze otulacze tetro też tak działają???

  6. #46
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Może za wysoko zapinasz? Mój waży jakieś 8,5 kg i nic go nie uciska a jest naprawdę z niego pulpecik. Pasek powinien być poniżej pępka.


  7. #47
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    A uda? Tu się chyba wiele nie da... :/ no nie wiem... popróbuję jeszcze...

  8. #48
    Chustonówka Awatar glamourmum
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Wawka
    Posty
    22

    Domyślnie

    Moja prawie 8-miesięczna Dzidzia chudziak waży 7kg i zapinam na najciaśniejszą haftkę z kolei i też się zastanawiam jak to jest one size, skoro teraz jest na najciaśniejszym

  9. #49
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    też mam tetro, mała ma rok i 3 miesiące i wydaje mi się, że obciska ją ten pasek wieć dołożyłam taki paseczek z haftkami (do stanika takie miałam) i teraz jest luźniej
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

  10. #50
    Chustofanka Awatar ladidadi
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    warszawską Pragę zamieniła na Jabłonnę :)
    Posty
    266

    Domyślnie

    Hej Olban

    Ja tetro mierzyłam jakis czas temu i juz było nam jakoś ciasno :/ Jak teraz Mańka ma 13 tygodni i waży 7400 to gdzie ja bym jej to założyła za pół roku ???
    Możecie się z Nas śmiać i poniżać Nas na każdym kroku. Ale my mamy dla was coś nowego,mamy bomby domowej roboty ... bo robimy w wielo

    Marta, Matka Polka Karmiąca


    KLUB MAM W JABŁONNIE

  11. #51
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Otóż to... pasek ma pod pępkiem, ale to nic nie pomaga wiem, że powinno być w miarę ciasno, żeby się trzymało, ale aż tak??? a doszywanie czegokolwiek odpada- mam w tym temacie 2 lewe ręce ach....

  12. #52
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olban Zobacz posta
    A uda? Tu się chyba wiele nie da... :/ no nie wiem... popróbuję jeszcze...
    Jaki masz ten otulacz? Przecież uda nie ma jak obciskać, bo jest skonstruowany jak pasek sumo.
    Nie wiem jak wy zakładacie ten otulacz, ale naprawdę, mojego nic nie uciska. A waży więcej niż wasze dziecia. Pasek musi być dość nisko pod pępkiem. Dokładnie jak "sumo". I nie ma technicznej możliwości aby obciskał uda.
    Ostatnio edytowane przez Bodzia_30 ; 12-07-2010 o 08:47


  13. #53

    Domyślnie

    Moja córeczka waży 5kg i ten otulacz wszędzie się jej odciska!!!! gdy go zdejmuje jest cała w czerwone paski, ślady po tych gumkach przy nózkach i w pasie, beznadzieja

  14. #54
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    młoda waży kole 9 kg otulacz na te upały sprawdził się super. Nie uciska nic. Do tego jak zdiełam go to pupka sucha była a pieluszka mokra, co prawda gdzieś przy nóżce trochę przeciekło ( ale tylko jedna warstwa ) ale to prawdopodobnie wina braku lanolinowania. Uważam że ten otulik jak na razie jest superaśny

  15. #55
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olban Zobacz posta
    ? a doszywanie czegokolwiek odpada
    Nie ma potrzeby doszywania czegkolwiek, przedłużek stanikowych się nie doszywa tylko doczepia

    http://www.olive.pl/?zobacz=1926

    do kupienia w pasmanteriach i sklepach bieliźniarskich
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  16. #56
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    dostałam go w piątek cały weekend w użyciu był i tak:
    młoda kole 9 kg- nic nie uciska nic się nie wrzyna ale:
    *wkładka faktycznie wystaje choć mi to zupełnie nie przeszkadza młodej tym bardziej nie,
    *nie lanolinowałam go i pomoczył się przy nóżce ale przecieku nie było,
    *zapięcie na haftki ... ee myślałam że więcej zachodu będzie ale zajmuje mi to tyle samo czasu co z napami a dzieć mój tak samo nie znosi ubierania nie ważne co zakładam , więc gan ce gal jakie zapięcie.
    wielki plus , gdy zmieniałam wkładkę pupa młodej sucha była nie zapocona
    (pokochałam ten otulacz )

  17. #57
    Chustofanka Awatar Bodzia_30
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    Opole/Pogórze
    Posty
    267

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margeritta Zobacz posta
    Moja córeczka waży 5kg i ten otulacz wszędzie się jej odciska!!!! gdy go zdejmuje jest cała w czerwone paski, ślady po tych gumkach przy nózkach i w pasie, beznadzieja

    Jak Boga kocham - albo macie jakiś inny otulacz albo źle go zakładacie. Zawsze troszke sie odbije na nóżkach czy pleckach, ale jaki otulacz czy pieluche by sie nie założyło, to zawsze troszkę będzie ślad, nie ma na to mocnych. A skoro mój ponad ośmio kilowy klocek nie ma odciśniętych nóżek to jakim cudem ma je 5 kilowe dziecko?
    Pytanie czy te odciski są na tyle mocne ze to dziecku przeszkadza?


  18. #58

    Domyślnie

    ja myślę że moja córka jest jeszcze za mała na niego, gumki są mocno zmarszczone i dlatego się odbijają, a zapinam najmocniej jak się da, teraz spróbuję go niżej założyć tylko najpierw zalanolinuje
    ślady są bardzo mocne, przeraziłam się jak je zobaczyłam, czy dziecku to przeszkadza to nie wiem, nie płakała więc chyba nie boli

  19. #59
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,891

    Domyślnie

    A zakładałyście ten otulacz noworodkowi albo malutkiemu niemowlakowi? Jak się sprawuje? I od ilu kg?

  20. #60
    Chustomanka Awatar Mania
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Czerwionka-Leszczyny, Ornontowice
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    moja mała ma ponad roki i waży około 10-11 kg i jeśli chodzi o wielkość pieluszki (wysokość) to jeszcze ma dużo luzu, z pieluszką tetrową zapinam bez problemu na drugi guzik od góry, a na trzeci od góry licząc też da się zapiąć. Przy nóżkach nic się nie odciska. Pasek jestem w stanie zapiąć tylko na ostatnią haftkę, a i wtedy trochę się odciska (może to kwestia tego, że on jest bardzo marszczony, no nie wiem) ale tak jak pisałam wcześniej po dołożeniu haftek (nic nie trzeba doszywać, to się zapina na haftki własnie) pasek jest luźniejszy i teraz latem super mi się sprawdza ten otulacz. Dodam, że od kupienia nie lanolinowałam go jeszcze a do tej pory nie przeciekł.
    Mama Stasia (15.04.2006), Róży (25.03.2009) i Helenki (15.10.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •