Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38

Wątek: "Wrzuć dziecko w chustę i zajmij się swoimi sprawami"

  1. #1
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie "Wrzuć dziecko w chustę i zajmij się swoimi sprawami"

    Bardzo bym tak chciała. Bardzo. Chciałabym na przykład spokojnie usiąść do komputera i popracować, ale to se ne da, panie Havranek.
    Po wrzuceniu w chustę dziecię żąda od noszącego ciągłego dreptania. Nie ma mowy o posadzeniu czterech liter gdziekolwiek. Jedyną czynnością gospodarczą, którą mogę wykonać z dzieckiem w chuście, to pójście po zakupy, mogę ewentualnie odkurzyć, ale nie mogę na przykład popracować na kompie, poczytać czy robić czegokolwiek, co wymaga zatrzymania się, bo już jest ryk. Ba, nawet gdy Ulka uśnie, budzi się, kiedy staję czy siadam na dłuższą chwilę.
    Jestem ciekawa, czy to się zmieni, czy chusta będzie występowała w roli spacerówki już na zawsze i wieki wieków amen.

  2. #2
    Chustonoszka Awatar Vivid
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    120

    Domyślnie

    U mnie się nie zmieniło - zamotałaś mnie mama? To teraz chodź! No, ewentualnie możesz się pobujać, ale i to nie za długo. W grę wchodzi więc tylko jakieś energiczne sprzątanie, czyli wieszanie ciuchów do szafy, poznoszenie zabawek w jedno miejsce - byle chodzić. A o kompie to zapomnij!
    Na szczęście jak zaśnie, to mogę posiedzieć.

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    No cóż, rozwijający sie błędnik na swoje prawa . będzie lepiej, bo w końcu dzieć bęzie wybierał samodzielność

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  4. #4
    Chusteryczka Awatar Zelda
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,756

    Domyślnie

    u nas podobnie, chusta=spacer
    Kubuś (7.7.2005) i Ninusia (13.7.2007)
    Nubik - nosidła ergonomiczne, MT
    moj blog

    POŁOŻNA))))) i DOULA - wsparcie dla przyszłych rodziców
    MASAŻ SHANTALA oraz Doradca Laktacyjny CNoL - Lublin i okolice, zapraszam
    DORADZTWO CHUSTOWE - Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule®
    gosia_nubik


  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    dokładnie - u mnie "zajmij się swoimi sprawami" oznaczało, że ona po chwili zaśnie, a ja mogę zrobi zakupy i wrzucić je do plecaka. mogę pójść do drogerii sobie krem kupić, o!
    zawsze coś...

  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    353

    Domyślnie

    Na siedzenie przy kompie i czytanie dobre jest karmienie piersią .

  7. #7
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    na pocieszenie -u mnie też to samo....

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Glasgow, UK
    Posty
    877

    Domyślnie

    troche lepiej jak zamotam na plecach - pozmywac moge, costam sobie siekac, przy garach postac. ale jak zamotana z przodu, to tylko zakupy/spacer/taniec


    Aga, mama Alii

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    1,830

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asia889 Zobacz posta
    Na siedzenie przy kompie i czytanie dobre jest karmienie piersią .
    Co też praktykuję - ale moje dziecko coraz mniej potrzebuje wiszenia u piersi, konsumuje i - spadaj, matka, mam ciekawsze zajęcia.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    u mnie się nie zmieniło. tzn. zmieniło o tyle, że od pół roku Zośka w ogóle nie daje się nosić po domu
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  11. #11
    Chustoholiczka Awatar Liv
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Wieś zwana Warszawą, zielone Powiśle
    Posty
    4,318

    Domyślnie

    a poza tym, bez przesady, dobre i to pamiętam, że byłam wdzięczna chuście, że choć obiad mogę ugotować. a czytanie faktycznie nadrabiałam przy karmieniu
    Mama Zosi (XII.2008), Drobinki [*] i Maksa (V.2012)

    Pochłonęło mnie życie,
    więc w wirtualnym niebycie
    pozostaję do odwołania.



  12. #12
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    u nas na plecach chusta=spanie,bardzo praktycznie moje dziecko podchodzi do noszenia,ale żeby zasnęła to nawet zmywając czyli stojąc muszę dreptać z nogi na nogę.
    choć chciałabym żeby czasami nie zasypiała,bo jak zaśnie to w ciągu pół godziny muszę ją położyć na płaskim (takie ma wymagania),czyli sobie nie ponoszę.

  13. #13
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    może mnie zaraz zlinczujecie ale jak chustę wykorzystujecie do uspakajania dzicia to jest git
    a przeciez chusta nie służy tylko do tego żeby mama mogła w niecie siedzieć a dzieć nie przeszkadzał - o tyle wam chciałam napisać

  14. #14
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Komp to jak karmię. Jak karmię to też sobie książkę czytam
    Młodszy chuścioch to po domu noszony jak płacze i nie mogę go inaczej uspokoić. Tak to tylko na spacerze. Starszy na plecach jak pranie wieszam, gotuję obiad, myję naczynia. Chusta=ruch.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  15. #15
    Chustomanka Awatar vatanaya
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Tricity
    Posty
    766

    Domyślnie

    u mnie tez chusta = spacer.
    ale wczoraj (trwa biały tydzien po Majki przyjeciu) moja coreczka byla przekochana, spedzila 40 min w kosciele w chuscie z rozancem w raczce , bawiac sie nim, robiac mi akuku i ludziom wokolo. bylam taka dumna i spokojna ach....
    ale i tak lekko sie bujalam podczas mszy a i o spoczeciu w lawce mowy byc nie moglo!

  16. #16
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    A ja myślałam, że tylko moja tak ma, czyli włożyłaś mnie w chustę, to teraz pokaż jak świat wygląda
    Już nie mogę się doczekać, kiedy na plecy powędruje. Może wtedy więcej uda mi się zrobić chociaż w domu...
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  17. #17
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    Moja L. jak się uspokoić nie potrafi to na plecy Ją A ja przed kompem siedzę i się bujam w tył i przód. Szkoda tylko że przy maszynie się tak nie da hihi.

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania Zobacz posta
    A ja myślałam, że tylko moja tak ma, czyli włożyłaś mnie w chustę, to teraz pokaż jak świat wygląda
    Już nie mogę się doczekać, kiedy na plecy powędruje. Może wtedy więcej uda mi się zrobić chociaż w domu...
    Ania, wrzucaj Lilke na plecy, moja mała kiest kilka dni starsza a nosimy sie na plecach od miesiaca polecam!
    co to chusty w ruchu, to tez zazwyczaj zawiazuje jak sie ruszamy, myje gary, wieszam praniw etc. choc jak zasnie w kieszonce to nawet na kompie moge posiedziec bez problemu.pisze dobrym rozwazaniem jest cheila karmienia, jak dziewczyny pisały. np. teraz karmi e i pisze co widac
    K. 2009M. 2012

  19. #19
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,919

    Domyślnie

    Ha, ja też myślałam, że tylko nasz Młodzieniec tak ma! W domu w ogóle chusty sobie nie życzy, chyba że robię coś wybitnie energicznego i absorbującego, np. odkurzanie A tak, to tylko łazić i łazić. Nawet w sklepie nie mogę się na dłuższą chwilę zatrzymać, np. żeby ciuchy porządnie obejrzeć :> o staniu do kasy nie wspominając Ale i tak się cieszę, że nie muszę wózka taszczyć
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  20. #20
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez asia889 Zobacz posta
    Na siedzenie przy kompie i czytanie dobre jest karmienie piersią .
    kiedyś tak, teraz już nie - komputer budzi ogromne zainteresowanie mojej panny, większe na pewno niż pierś, to samo książka / gazeta, którą natychmiast należy przeczytać, czyli wsadzić sobie do buzi, ew. zmiąć w rączkach

    u nas też siedzenie z dzieckiem w chuście tylko i wyłącznie kiedy śpi (a to rzadkość niestety). Dlatego też w domu w zasadzie bardzo mało noszę, jak muszę coś zrobić przy kompie to mała musi posiedzieć w kojcu (nawet nie protestuje). Ale po przerzuceniu jej na plecy mogę już znacznie więcej zrobić w domu, w zasadzie prawie wszystkie prace, no może poza prasowaniem, które jest za nudne
    Ostatnio edytowane przez neverendingstory ; 18-05-2010 o 12:33
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •