Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 166

Wątek: Wielkie rozczarownie- czyli o tym jak Didek nie szanuje klientów - Indio Kobalt-Rouge - jednak przyjmą

  1. #41
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu Zobacz posta
    Nie uznają tej reklamacji[...]a takie "prześwity" się często zdażają w Indio z domieszkami (nici się różnie rozciągają i dużo łatwiej to zrobić) i znikają po praniu. Wypierz, bo to sposób naprawy nr 1 i dopiero jeśli wtedy nie zniknie to pisz do Didymosa z kolejnymi zdjęciami.
    Od dawna Indio są cienkie, od dawna.
    a w jaki sposob producent informuje o takich cechach chusty (nietypowych jednak dla np. niezorientowanej kupujacej) klienta ? Bo moim zdaniem jesli nie jest napisane wyraźnie ze tak się robi i to nie podlega reklamacji to nie ma co sie szczypac tylko trzeba walczyc , bo jednak w innych chustach tak sie nie robi. Inaczej naprawde chusta za szybkę i co niedziele mozesz sobie na nia pospogladac, byle nie dlugo bo jeszcze cos sie stanie - absurd !
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  2. #42
    Chustomanka Awatar MamUsza
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bolesławiec
    Posty
    943

    Domyślnie

    dokładnie!

    powinien didek zmienić profil - chusy nie na co dzień - lecz od święta - idelane do oglądania.
    Nie rozumiem, ceny winduje a jakość leci na łeb, na szyję.
    Dlaczego inne firmy nie maja takich wpadek, a jeśli juz to czemu uznaja własną winę?
    Cafe Draże Lubań- Zajęcia dla dzieci i rodziców | Nasza kreatywna codzienność - Tuqtu | moja fotografia

  3. #43
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    874

    Domyślnie

    Jak dla mnie do oglądania są obrazy, a chusta ma służyć czemuś zupełnie innemu. Jak widać nie zawsze wszystko co kosztuje, jest dobre

  4. #44
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    No nie informują. Tyle, ze znów powtarzam-to nie ejst wada chusty, to defekt kosmetyczny, odwracalny. Jak zagniecenia. Nie wpływa na bezpieczeństwo noszenia.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  5. #45
    Chusteryczka Awatar Fusia
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    niby tak ale kurcze ktoś dał sporo kaski by NOSIĆ w ładnej chuście a du duuuupa bo jak takie cuś wychodzi to chusta wygląda szmatowato
    ja mam jedno indio bawełniane i chyba nie pierwszej świezosci i moze dlatego nic mu nie jest ....
    Żona Damiana. Matka Róży(28.10.2009), Anieli(1.03.2011) i Łucji13.06.2013
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci

  6. #46
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    miasto
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez va Zobacz posta
    ej, ale takie rzeczy sie zalatwia z producentem/sprzedawca, a nie na forum, gdzie druga strona nie ma szans sie wypowiedziec!
    ejze! a Ty co: pracujesz dla nich? poza tym co to - cenzura? czemuz to Mamusza nie mialaby sie wyzalac na forum na ten temat?? )

    no ja nie wiem, czy to po praniu sie zchodzi czy nie, ale ja uwazam, ze to nie tego... ja bym takiej chusty nie chciala. Przytulam Basiu
    Ostatnio edytowane przez pania ; 17-05-2010 o 23:42

  7. #47
    Chusteryczka Awatar agatkie
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,800

    Domyślnie

    Właśnie natknęłam się na wątek. Chusta była u mnie kupowana, zgłosiłam reklamacje, czekałyśmy na odpowiedź chyba z dwa tygodnie. Nie będę zbyt dużo pisać, bo ja zbyt emocjonalnie do wszystkiego podchodzę. W każdym razie dziś przyszła odpowiedź, że to nie podlega reklamacji (powody jak pisała MamUsza). Jak do tej pory można powiedzieć, że połowa zgłaszanych reklamacji była zakończona poztywnie - jednak nie wszystkie. Nie było ich dużo, ale kilka było. Ta jednak reklamacja została odrzucona. Jest to uszkodzenie mechaniczne a uszkodzenia mechaniczne w żadnej branży nie podlega reklamacji. Uszkodzenie mechaniczne nie wynika z błędów tkackich. Sprawa gekonów była taka, że tam źle były dobrane parametry kurczliwości poszczególnych włókien. Dostałam informację, że cała partia chust, która trafiła do Polski wróciła do nich z powrotem. Tu nie było tego błędu. Ja wiem, że MamUsza nie zrobiła tego celowo. Jednak uszkodzenie to nie powstało pod wpływem noszenia, chusta nadal jest bezpieczna do noszenia. poprzesuwały się nitki wątku i osnowy względem siebie, zbiły się w jedno miejsce.
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®


  8. #48
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MamUsza Zobacz posta
    dokładnie!

    powinien didek zmienić profil - chusy nie na co dzień - lecz od święta - idelane do oglądania.
    Nie rozumiem, ceny winduje a jakość leci na łeb, na szyję.
    Dlaczego inne firmy nie maja takich wpadek, a jeśli juz to czemu uznaja własną winę?
    Uwierz mi, że mają, a wine uznają żeby sie larum nie podniosło...

    Cytat Zamieszczone przez sylvana Zobacz posta
    Jak dla mnie do oglądania są obrazy, a chusta ma służyć czemuś zupełnie innemu. Jak widać nie zawsze wszystko co kosztuje, jest dobre
    no w tym wypadku to chyba ameryka nie została odkryta jak w każdej innej branży wysoka cena nie zawsze idzie w parze z wysoką jakością


    Cytat Zamieszczone przez pania Zobacz posta
    ejze! a Ty co: pracujesz dla nich? poza tym co to - cenzura? czemuz to Mamusza nie mialaby sie wyzalac na forum na ten temat?? )

    no ja nie wiem, czy to po praniu sie zchodzi czy nie, ale ja uwazam, ze to nie tego... ja bym takiej chusty nie chciala. Przytulam Basiu
    haha- to też już było tak, wszyscy dla KOGOŚ PRACUJEMY z kimś trzymamy i coś z tego mamy....

  9. #49
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Zanim zakupiłam indio to dużo poczytałam na ich temat. Kilka razy natrafiłam na info, że to delikatna chusta i "lubi" się zaciągać. Dziewczyny też pisały o tym, że łatwo te zaciągnięcia naprawić.

    Mam stendhala i tam dla odmiany są takie zgrubienia i prześwity. Wygląda to tak jakby czarnych nitek brakowało. Nie wiem czy tak mają lniane chusty. W każdym razie nie ma to wpływu na jakość noszenia.

    Może poproś kogoś, kto wie jak można to naprawić, o pomoc.
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

  10. #50
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lola_22 Zobacz posta
    a w jaki sposob producent informuje o takich cechach chusty (nietypowych jednak dla np. niezorientowanej kupujacej) klienta ? Bo moim zdaniem jesli nie jest napisane wyraźnie ze tak się robi i to nie podlega reklamacji to nie ma co sie szczypac tylko trzeba walczyc , bo jednak w innych chustach tak sie nie robi. Inaczej naprawde chusta za szybkę i co niedziele mozesz sobie na nia pospogladac, byle nie dlugo bo jeszcze cos sie stanie - absurd !
    w sumie to ostatnio,pamietacie, chyba przy indio royal albo viola?była pierwsza edycja i druga. I sam didek napisał,ze ,w tłumaczeniu przez translatora google w drugiej edycji "jest wiecej jakosci w jakości".....

    jednak rynek chustowy, czy raczej didymosowy podaza za ogolnoswiatowym trendem,powiedziawszy ladnie-obnizania jakosci z powodu ciecia kosztów....

  11. #51
    Chusteryczka Awatar macierzanka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    2,436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pati291 Zobacz posta

    Mam stendhala i tam dla odmiany są takie zgrubienia i prześwity. Wygląda to tak jakby czarnych nitek brakowało. Nie wiem czy tak mają lniane chusty. W każdym razie nie ma to wpływu na jakość noszenia.
    O kurcze, a Achat nie miał tak



  12. #52
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Googtle translator bywa do bani. Chodziło o chustę GRUBSZĄ, a nie wyższej jakości.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  13. #53
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu Zobacz posta
    Chociaż to co pokazujesz faktycznie wadą nie jest i w cienkich Indio się zdaża. Z mojego doświadczenia wynika, że znika po praniu.
    ja nie czaję.
    widocznie jakaś nowa jakość cienkości nastała. teraz flamingo i pistazie sa grube?
    chusta się rozwaliła po prostu,naprawiać wadę fabryczną samemu (oj,to wg. didka też nowa definicja wady fabrycznej,już teraz wadą fabryczną jest dziura półmetrowej średnicy,bo mniejsza już nie?)?prać,ściągać nitki? dlaczego w starszych cienkich indio nic takiego się nie działo?a ciągane po ziemi,wypychane klockami były co dzień?
    Agata,sorki,że wzięłam Twój post na cytat,bo to nic osobistego.i pytania nie do Ciebie,tylko ku zastanowieniu się
    chodzi mi o porównanie przeszłości z teraźniejszością.
    ja gdybym kupiła nową chustę i była początkująca, to bym w ogóle po takim czymś nie tknęła chust.i jeszcze bym odradzała wszystkim wokół,że to niebezpieczne.
    splot skośnokrzyżowy? jakie jest jego zadanie?
    a na przykład chwalone motyle didka-bo są grube, to znaczy jak grube?jak ww. flaming?
    ostatnio pakowałam cynobra z wełną i aż się zaśmiałam,bo w końcu jedna chusta jak dawniej nie mieściła mi się w pudełku.a to był mój odwieczny problem kiedyś z aczasów marysiowych z wełną-jak spakować wełnianą praną chustę w pudło didkowe.zresztą nawet bawełny trzeba było odpowiednio poskładać,żeby idealnie zmieścić.w tej chwili chusta trzyletnia jest więcej warta jakościowo niż dzisiejsze wyroby.
    wszystko zaczęło się od jednego rzutu scilla,primula i te czerwoności bawełniane.
    pamiętam,jak Nata zaskoczona pokazywała cienkość jednej z tych chust,uznaliśmy to za wyjątkową ofertę didka na lato.
    a to wcale nie wyjątek,to nowa jakość
    a najgorzej,że nie mamy wpływu na polepszenie jakości produktów tej firmy.
    ja już nie polecam didka nikomu,kto mnie pyta o chusty,bo boję się wpadki,pretensje będą tylko do mnie,nowi chustonoszący nie wiedzą że kiedyś (czyt. 2 lata temu) chusty były lepsze,oni poznają ten dzisiejszy produkt,,zresztą już nie vatek jest dla noworodków,a len dla ciężarków, teraz jest na odwrót,należy się dostosować i zmienić treść porad dot. wyboru chust.
    żeby nie było,widziałam też buble innych firm,no i na przykład dzisiejszy leo to nie ten leo co w recenzjach możemy o nim poczytać.
    dla mnie to jest bardzo przykre,bo lubię didymosy,ale teraz już tylko co najmniej 3-letnie.zawsze było: masz więcej kasy to didek,masz mniej kasy to rodzima natka-w ciemno tak mówiłam.zresztą inni też.
    teraz chusta zrobiona jak dawniej wykupywana jest na pniu i staje się unikatem, niezależnie jaki ma wzór.
    nie chcę dyskutować o swojej wypowiedzi ze sprzedawcami,bo to z założenia bez sensu,to moja konsumencka duszona od dawna opinia.

  14. #54
    ratyska
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petisu Zobacz posta
    Googtle translator bywa do bani. Chodziło o chustę GRUBSZĄ, a nie wyższej jakości.
    Taz juz o tym pisalam. Ale blad w tlumaczeniu feinereQualität kontra schwerere, festere Qualität jest ciagle powtarzany.

  15. #55
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Powiem tylko jedno: flaming i pistacja są bawełniane. Reszta w moich wcześniejszych postach.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  16. #56
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    ło matko współczuję!!!
    Dopiero dzisiaj trafiłam na ten wątek i widzę, że mój senny koszmar z cobaltem w roli głównej, zrealizował się na Twojej jawie dokładnie takie coś mi się śniło, że włożyłam palec w chustę i zrobiła się mega dziura
    Mnie cienkość tej szmaty, prześwity widoczne pod światło i rozłażące się nitki przerażają.
    W obliczu tych faktów, poważnie zastanawia jej świetna nośność

  17. #57
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ale ja pisałam głównie o grubości chust a nie współpracy nitki lnianej/wełnianej/jedwabnej z bawełnianą.
    a swoją drogą żakardy mieszane innych firm nie rozjeżdżają się,ale tu można mi prztyknąć,że indio rządzi się innymi prawami.
    no to: konopne,jedwabne,wełniane,kaszmirowe,lniane indio natur kupowane 2 lata temu (tylko 2) nie rozjeżdżały się.
    ja jako konsument nie muszę wiedzieć,że nić lniana jest taka a taka,producent jak chce używać tej nici to ma zrobić tak,żeby chusta nie różniła się jakością od innych chust,chyba że w opisie sprzedaży zaznaczy: nici się rozjeżdżają,tak jak lola pisała.
    to jest ukrywanie specyficznych cech produktu,czyli działanie celowe na szkodę klienta,jakby mój mąż sprzedawał na przykład sosnowe podłogi nie informując,że sosna nie nadaje się na podłogi i to już decyzja klienta czy takie chce,to by zbankrutował przez reklamacje.

  18. #58
    Chustomanka Awatar MamUsza
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Bolesławiec
    Posty
    943

    Domyślnie

    Aniu, tylko widać inne firmy maja większy szacunek do klientów i bardziej zależy im na opinii niż Didkowi.

    Magdo, zgadzam sie z Tobą w 100%

    Ja nauczkę z tego mam taką- nigdy Didek ( choć są modele co nadal szepczą mi do ucha- kup mnie) i porządnie się zastanowię zanim kupię chustę ze sklepu. Bo w sumie to kot w worku na którego mnie nie stać.
    A innym niezorientowanym w Didkach , radzę porządnie się zastanowić czy warto.

    Do Agatkie nie mam żadnych pretensji, Ona była tylko sprzedawcą , a zamawiając chusty też brała w ciemno polegając jedynie na focie.

    Jedyne czego nie rozumiem - to obrony Waszej obrony Didka, bo jeśli Wam pasuje tyle płacić za takią jakość - to bardzo proszę, ale nie polecajcie tego innym.
    Cafe Draże Lubań- Zajęcia dla dzieci i rodziców | Nasza kreatywna codzienność - Tuqtu | moja fotografia

  19. #59
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    Całkowicie zgadzam sie z Magda!

    Przeciez dawniej bylo niedopomyślenia zeby bać sie dociagnać chuste przy wiazaniu... bo się moze podziurawić od samego zawiązywania

    i IMHO różne dodatki typu len, konopie, jedwab, wełna (mówie o indio) nie mialy tu nic do rzeczy- chusty były tkane starannie i ich jakosc nie budziła watpliwosci.

    edit: ja juz od dawna nie polecam konkretnej firmy tylko konkretne modele
    Ostatnio edytowane przez Ania ; 18-05-2010 o 09:40

  20. #60
    Chusteryczka Awatar visenna2
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    1,820

    Domyślnie

    Ja się już otrząsnęłam po przecudnych gekonach z dziurkami i niechęć do Didka trochę mi przeszła Teraz nie noszę, więc moje chustorozważania czysto teoretyczne są, ale nie przypuszczam żebym kupiła jeszcze od didka cokolwiek innego niż uczciwy, solidny, bawełniany pasiak.
    Tak sobie wspominam a propos grubości - w 2006 roku kupiłam sobie ziegel-natur indio, czysta bawełna. To coś było grubości solidnego kocyka, nic mu się nie rozłaziło a traktowany był różnie, po lesie chadzał, dziecko go targało po zabawkach, nawet zakupy w nim niosłam. Ostatnio macałam flamingo, i było grubości mojej ściereczki do okularów... Konopie miałam, eis len miałam i nic im podobnego nie było.
    Pewnie rację mają ci, którzy piszą, że to nie wpływa na bezpieczeństwo. Ale wpływa na estetykę i psychikę - masz świadomość że poszła kupa kasy na coś co się w palcach rozłazi i trzeba specjalnych zabiegów, żeby stan właściwy przywrócić.
    ChustoHolizm
    Zuzia 21.12.2005
    Ania 26.06.2008
    Mateusz 04.08.2011

    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •