Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: worek z pula

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie worek z pula

    mam dwa worki z pula, mały i duży, takie pasiaki, ktore mozna w kazdym sklepie internetowym znaleźć, problem w tym, że ani w jednym ani w drugim nie chce się ten sznurek zaciągnąć. Mam wrażenie ze pul się czepia tego sznurka i nie pozwala na swobodne przesuwanie, co skutkuje tym ze worek mam wiecznie otwarty, tylko zawijam materiał.
    Bardzo mnie to denerwuje, najchętniej kupiłabym coś innego, tylko nie mam pewności że nie będzie się działo to samo. Macie jakieś sprawdzone worki?


  2. #2
    Chustonoszka Awatar elizek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    115

    Domyślnie

    Najlepiej taki na zamek blyskawiczny wszystko jedno jakiej firmy. Ja wlasnie poprosilam Mamusie Jasia o uszycie takiego dla mnie. Sprobuj moze u niej?
    Nils Fredrik 29.11.2005
    Maximilian 26.01.2010

  3. #3
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez trzy_misie Zobacz posta
    mam dwa worki z pula, mały i duży, takie pasiaki, ktore mozna w kazdym sklepie internetowym znaleźć, problem w tym, że ani w jednym ani w drugim nie chce się ten sznurek zaciągnąć. Mam wrażenie ze pul się czepia tego sznurka i nie pozwala na swobodne przesuwanie, co skutkuje tym ze worek mam wiecznie otwarty, tylko zawijam materiał.
    Bardzo mnie to denerwuje, najchętniej kupiłabym coś innego, tylko nie mam pewności że nie będzie się działo to samo. Macie jakieś sprawdzone worki?
    a które się tak nie domykają?

  4. #4
    Chustomanka Awatar dominika79
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    1,384

    Domyślnie

    ja mam średni pasiak -ale "domykam" go ręką a nie kulką i wtedy dopiero przesuwam stoper. Worek u nas w codziennym uzyciu bo hanka go do niani zabiera
    H- 28.06.2008 r., M -05.06.2001 r.


    mojdom13.blogspot.com

    http://http://www.chusty.info/forum/...ad.php?t=46784pieluszki wielorazowe

    ---> w razie zapchania skrzynki pw---> dosr@poczta.wp.pl

  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    dominika79, ja tez nie zamykam kulką ręką oczywiście, naprawdę nie da się. U nas tez codziennie, bo mniejszy worek jezdzi z Leną do babci A większy stacjonuje u nas.

    mi, pasiaki Close Parent.
    Ostatnio edytowane przez trzy_misie ; 17-05-2010 o 22:10


  6. #6
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elizek Zobacz posta
    Najlepiej taki na zamek blyskawiczny wszystko jedno jakiej firmy. Ja wlasnie poprosilam Mamusie Jasia o uszycie takiego dla mnie. Sprobuj moze u niej?
    a jest jakiś wątek na ten temat?
    przepraszam nie jestem w stanie śledzić całego forum, więc pozwolę sobie podpytać tak na skróty


  7. #7
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    słuchaj, no ja też mam te pasiaki i "nie zamykanie się" polega na tym, że zostaje otworek o średnicy 3 cm...

    a wątek Mamusi Jasia... zniknął

  8. #8
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Może do tego pasiaka wszyj zamek po prostu? Ja sobie z resztek PULa uszyłam taki na zamek właśnie i jest super, a jak już masz gotowy, to jeszcze łatwiej. Wszyć zamek to naprawdę nie problem
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  9. #9
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    To u mnie jest zupełnie na odwrót jestem w stanie sciąnąć właśnie może 3cm, pozniej się "zacina" i pul "przylepia" się do sznurka, nawet włazi w te kółeczka prze które jest przewlaczony i tym sposobem blokuje w ogole ruch.

    patent z zamkiem jest dobry, tylko ze nie mam maszyny a nie mogę dać do krawcowej, bo używam ich non stop, prędzej wciągne jakiś bardziej śliski sznurek..., choc wątpię czy to pomoze...


  10. #10
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    o! myślałam dziś o Tobie
    słuchaj (a w zasadzie czytaj ):
    1) ja ściągam worek w systemie "zakładania rajstop" , czyli zaczynam nie od strony sznurka, tylko od przeciwnej i "dobieram" worek aż do zamknięcia
    2) dziś kupiłam w outlecie Tchibo 5 (sic!) worków w trzech różnych rozmiarach, które są najwyraźniej wodoszczelne (Pan Sprzedawca sprawdzał na zapleczu pod kranem ) za 21 zeta!

  11. #11
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Ale zamek można wszyć tez ręcznie
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  12. #12
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    1,519

    Domyślnie

    Ja chciałam tylko zauważyć, że ten worek nie jest z pula.
    A może zamiast oryginalnego sznurka, wciągnij jakąś cienką, śliską sznurówkę?

  13. #13
    Chustonoszka Awatar junona
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    134

    Domyślnie

    Patrz, mam ten sam problem i też mnie to wkurza.
    Myślałam, że może ja mam wadliwy egzemplarz albo niegramotna jakaś jestem :/.
    Worek dociąga się samoistnie dopiero wtedy jak już wypełni się pieluszkami. Ciekawa jestem czy tylko CP tak ma czy inne też...


  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    o! myślałam dziś o Tobie
    słuchaj (a w zasadzie czytaj ):
    1) ja ściągam worek w systemie "zakładania rajstop" , czyli zaczynam nie od strony sznurka, tylko od przeciwnej i "dobieram" worek aż do zamknięcia
    2) dziś kupiłam w outlecie Tchibo 5 (sic!) worków w trzech różnych rozmiarach, które są najwyraźniej wodoszczelne (Pan Sprzedawca sprawdzał na zapleczu pod kranem ) za 21 zeta!


    widzisz, kurcze, tez tak robie, ale po minucie zaciągania mnie szlag trafia i odpuszczam, bo to nie tak, ze trzeba mu trochę pomóc. Jemu trzeba centrymetr po centymetrze przesuwać materiał po sznurku... tylko ze ja mam w chacie ten najwiekszy wór na 15 pieluch, więc jak by mi się udało go zasunąć, to bym musiała otwierać, bo po takim czasie to kolejna pielucha do zmiany


  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez junona Zobacz posta
    Patrz, mam ten sam problem i też mnie to wkurza.
    Myślałam, że może ja mam wadliwy egzemplarz albo niegramotna jakaś jestem :/.
    Worek dociąga się samoistnie dopiero wtedy jak już wypełni się pieluszkami. Ciekawa jestem czy tylko CP tak ma czy inne też...
    ooo czyli nie tylko moje worki są trefne, juz zaczęłam kombinować, że moze woda twarda itd, ale ostatnio wrzucilam do prania naszych ciuchów ten worek i wyprał się ze zmiękczaczem i żadna różnica.


  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Ale zamek można wszyć tez ręcznie
    Oooo nieeeee nigdy w życiu


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •