Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65

Wątek: Lanolinowanie - chyba coś źle zrobiłam :(

  1. #1
    Chustonoszka Awatar junona
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    134

    Domyślnie Lanolinowanie - chyba coś źle zrobiłam :(

    Wczoraj wieczorem robiłam akcję lanolinowanie, rozpuściłam w gorącej wodzie, ostudziłam do 30 st. i wrzuciłam tam gatki na całą noc. Dziś rano wrzuciłam do pralki i nastawiłam na płukanie, ale wyciągnęłam je jakieś mega tłuste i lepiące się. To tak ma być???
    Kurczę, boję się, że coś źle zrobiłam i zniszczyłam nasze najlepsze otulacze . Nawet mają jeszcze taki białawy nalot z tej lanoliny. Co mam robić? Jak wyschną co coś się zmieni czy wyprać je, a jeśli tak to w jakiej temperaturze? HELP


  2. #2
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie

    ja zawsze płuczę kilkakrotnie w ciepłej wodzie powyżej tych 30 stopni i nadmiar tej lanoliny się wtedy wypłukuje
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  3. #3
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    na opakowaniu lanoliny jest instrukcja - płukanie w zimnej wodzie z dodatkiem łyżki octu przez 10 minut a potem wycisnąć. ja nigdy w pralce nie płukałam.

  4. #4
    Chustonoszka Awatar junona
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    134

    Domyślnie

    U mnie nic o occie nie napisali, tylko, że w zimnej wodzie wypłukać i wykręcić.
    Chyba rzeczywiście zaraz je jeszcze przepłuczę ręcznie.
    Dziewczyny, a te mokre rzeczy się Wam lepią po lanolinie czy są jak po normalnym praniu?

    edit: Dobra, skorzystałam z Waszych rad. Wypłukałam otulacze i gatki w ciepłej wodzie kilka razy, do ostatniego płukania dodałam łyżkę octu. Teraz już się nie lepią. Nie wiem tylko czy przypadkiem nie wypłukała się cała lanolina.
    Ostatnio edytowane przez junona ; 14-05-2010 o 10:29


  5. #5
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    jak gatki się lepią to dobrze, znaczy porządnie zalanolinowane, można to wypłukać - bez obawy o szczelność, lub po prostu zostawić, po jakimś czasie przestaną się lepić... na początek to takie dziwne uczucie może być, ale o ile dziecku nie przeszkadza to jest ok

  6. #6
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Ja zawsze tylko trochę płukałam w letniej wodzie - zostawały tłuste, ale uważam, że to dobrze, bo dzięki temu nigdy nic nie przeciekło

  7. #7
    Chusteryczka Awatar anqa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Gdańsk / Sopot / Warszawa
    Posty
    2,192

    Domyślnie

    sorki, znalazłam juz odpowiedź na dręczące mnie pytania

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cześć, jestem nowa na forum, ale obserwuję już dłuższy czas. Właśnie zrobiłam kurację dla trzech otulaczy, dwa Tetro i jeden robiony własnoręcznie na wzór Tetro więc moczą się w umywalce. Chciałam spytać ile muszą się minimalnie moczyć. Pytam, bo umywalka zajęta i może być bunt na pokładzie rodzinnym.

  9. #9
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,757

    Domyślnie

    wkładam do miski i moczę przez noc - nie wiem, ile trzeba czasu minimum...
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wciąż się moczą, trudno poczekam dłużej.
    A może któraś z Was mogłaby wkleić linka do sprawdzonego lanolinowania na gorąco, aby nie sfilcować i nie skurczyć otulacza. Będę bardzo wdzięczna, sama nie mogę znaleźć.

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie Przemakają otulacze

    Przed Świętami lanolinowałam otulacze całą noc - efekty mizerne, bo przeciekają po nocy (wtedy nie zmieniam Dzidzi pieluszki. Lanolinowałam na zimno, otulacze były aż lepkie od lanoliny po wysuszeniu, a tu zonk. Czy trzeba wszystko powtórzyć czy lanolinować na gorąco?
    Kochane - pomóżcie.

  12. #12
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Co włożyłaś pod otulacz może za mało chłonne dlatego otulacz nie wytrzymał?

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wkładam na noc bambusowe pieluszki frotte. Ale dziewczyny pisały, że pieluszka jest solidnie mokra a otulacz im trzyma. Ot zagadka.

  14. #14
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    No to niby powinno wytrzymać faktycznie zagadka może spróbuj jeszcze jeden dodatkowy wkład dołożyć, ja lanolinowałam na zimno i jakoś wytrzymywały a miałam tylko hand made. Teraz moja córa siusia na tyle dużo że na noc zakładam jej formowankę bambusową Kokosi albo flanelową Agny i flipa to wytrzymuje super.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  15. #15
    Chusteryczka Awatar Sroka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    na polnoc od Monachium
    Posty
    1,613

    Domyślnie

    ugotujcie gacie
    ja wrzucalam do gara z woda letnia i lanolina gatki welniaki i nastawialam male grzanie dyrdolilo sie mieszajac az sie zagotowalo, potem odstawialam zeby w tej zupie wystygly.
    nowe gatki troche na poczatku filcowalam. sfilcowane sa szczelniejsze. trzymalo jak beton

  16. #16
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    gotowałam parę razy, ale nie zawsze mi się chce. Wczoraj juź namoczyłam i nie płukałam nawet...
    Doszłam do wniosku, że to bez sensu wypłukiwać to, co ma działać. Po krótkim czasie ewentualne lepienie przechodzi. Na pewno to nie jest na stałe, dziecku też nie przeszkadza.
    Chudzinka- Ufoludek - 2001, Krasnoludek - 2009, Pimpuś -2012

  17. #17
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stopic Zobacz posta
    Przed Świętami lanolinowałam otulacze całą noc - efekty mizerne, bo przeciekają po nocy (wtedy nie zmieniam Dzidzi pieluszki. Lanolinowałam na zimno, otulacze były aż lepkie od lanoliny po wysuszeniu, a tu zonk. Czy trzeba wszystko powtórzyć czy lanolinować na gorąco?
    Kochane - pomóżcie.
    Zależy, JAKIE to są otulacze. Z tkaniny? Dzianiny? Dziergane? Filcowane? Niektóre otulacze wymagają kilkukrotnego zalanolinowania - czy na zimno, czy na gorąco.

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Zależy, JAKIE to są otulacze. Z tkaniny? Dzianiny? Dziergane? Filcowane? Niektóre otulacze wymagają kilkukrotnego zalanolinowania - czy na zimno, czy na gorąco.
    jak to dobrze,że o tym napisałaś,bo teraz zamiast się wkurzać spróbuję jeszcze raz zalanolinować nowego wełniaka hm Może wtedy będzie trzymać,bo póki co przemaka

  19. #19
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    353

    Domyślnie

    A czy to zależy od rodzaju lanoliny? Bo mój ecodidi też zaczął po praniu przemakać. Wkładam na noc do ciepłej wody, a tu nic. Wcześniej trzymał mocno.

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Apr 2012
    Miejscowość
    Białystok i okolice :)
    Posty
    550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    A czy to zależy od rodzaju lanoliny? Bo mój ecodidi też zaczął po praniu przemakać. Wkładam na noc do ciepłej wody, a tu nic. Wcześniej trzymał mocno.
    Wydaje mi się,że jednak nie,znaczenie może mieć ilość lanoliny,ja swojego ecodidi zalanolinowałam tak porządnie,że od środka nawet nie namaka,ale lanoliny dałam dość sporo,bo taką czubatą łyżeczkę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •