Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65

Wątek: Lanolinowanie - chyba coś źle zrobiłam :(

Mieszany widok

  1. #1
    Chustonoszka Awatar junona
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    134

    Domyślnie Lanolinowanie - chyba coś źle zrobiłam :(

    Wczoraj wieczorem robiłam akcję lanolinowanie, rozpuściłam w gorącej wodzie, ostudziłam do 30 st. i wrzuciłam tam gatki na całą noc. Dziś rano wrzuciłam do pralki i nastawiłam na płukanie, ale wyciągnęłam je jakieś mega tłuste i lepiące się. To tak ma być???
    Kurczę, boję się, że coś źle zrobiłam i zniszczyłam nasze najlepsze otulacze . Nawet mają jeszcze taki białawy nalot z tej lanoliny. Co mam robić? Jak wyschną co coś się zmieni czy wyprać je, a jeśli tak to w jakiej temperaturze? HELP


  2. #2
    Chustofanka Awatar reniason
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    285

    Domyślnie

    ja zawsze płuczę kilkakrotnie w ciepłej wodzie powyżej tych 30 stopni i nadmiar tej lanoliny się wtedy wypłukuje
    Renata mama Arusia 25.11.2007 i Urszulki 03.11.2009
    Kosmetyki Mariza

  3. #3
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    na opakowaniu lanoliny jest instrukcja - płukanie w zimnej wodzie z dodatkiem łyżki octu przez 10 minut a potem wycisnąć. ja nigdy w pralce nie płukałam.

  4. #4
    Chustonoszka Awatar junona
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa
    Posty
    134

    Domyślnie

    U mnie nic o occie nie napisali, tylko, że w zimnej wodzie wypłukać i wykręcić.
    Chyba rzeczywiście zaraz je jeszcze przepłuczę ręcznie.
    Dziewczyny, a te mokre rzeczy się Wam lepią po lanolinie czy są jak po normalnym praniu?

    edit: Dobra, skorzystałam z Waszych rad. Wypłukałam otulacze i gatki w ciepłej wodzie kilka razy, do ostatniego płukania dodałam łyżkę octu. Teraz już się nie lepią. Nie wiem tylko czy przypadkiem nie wypłukała się cała lanolina.
    Ostatnio edytowane przez junona ; 14-05-2010 o 10:29


  5. #5
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    jak gatki się lepią to dobrze, znaczy porządnie zalanolinowane, można to wypłukać - bez obawy o szczelność, lub po prostu zostawić, po jakimś czasie przestaną się lepić... na początek to takie dziwne uczucie może być, ale o ile dziecku nie przeszkadza to jest ok

  6. #6
    Chustomanka Awatar ewinka
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    691

    Domyślnie

    Ja zawsze tylko trochę płukałam w letniej wodzie - zostawały tłuste, ale uważam, że to dobrze, bo dzięki temu nigdy nic nie przeciekło

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •