Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49

Wątek: jak uratować cieknący PUL

  1. #1
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie jak uratować cieknący PUL

    Potrzebuję burzy mózgów albo porady, może ktoś miał podobnie.

    Ostatnio zaczęła mi przeciekać pielucha nr 1. Centralnie na środku i przez PUL (jak się nalało do niej wody to po chwili zaczynała kapać przez sam środek). Pielucha miała 5 m-cy, prana zgodnie z wytycznymi, żadnych widocznych mechanicznych uszkodzeń nie było. Skontaktowałam się z producentem, wymienił bez problemu, usłyszałam, że czasem tak bywa, że po jakimś czasie ewentualne drobne uszkodzenia przy produkcji PULu dają o sobie znać później.

    Jakiś tydzień temu zaczyna mi przeciekać pielucha nr 2 (u nas od nowości, ma ze 3-4 mce). E ten sam sposób ale przecieki są 4 i mniej intensywnie przez nie kapie. No ale tak czy inaczej cieknie - otulacz nie spełnia zadania. Ten sam producent, więc już zaznajomiona z procedurą piszę czy wymienią. Odpisują, że nie ma problemu, wymienią. Ja już myślę, że chyba się obrażę na tą firmę no bo jak to że już drugi raz coś takiego mi się zdarza.
    Przy okazji zagaduję znajome mamy czy u nich też tak było i otrzymuję odpowiedź, że nie, nie mają problemu a pieluchy po 2 lata mają.

    Dziś jestem dobita totalnie, bo pielucha nr 3 przecieka i jest to inny producent. Pielucha u nas od nowości, ma z 5 mcy. Zaczęłam więc podejrzewać siebie. Czy słusznie?
    Czego to może być kwestia?

    Pieluchy kiedyś prałam na 40 stopni, teraz na 60. Wiruję na 1000, więcej pralka nie pozwala. Producent nr 1 twierdzi, że ani jedno ani drugie nie powinno wpłynąć na niszczenie się PULu.
    Proszek?
    Mocz? (przecieki w PULu są tam gdzie pielucha najczęściej jest mokra; wczoraj wybił się pierwszy ząb ale zmian w moczu nie zaobserwowałam). Może za rzadko prane? Używam po kilka-kilkanaście razy zanim wrzucę do pralki bo piorę co 3 dni a rzadko kiedy są mocno przesikane, bo często zmieniamy.

    Poratujcie, bo mi szkoda mojego wielopieluchowania, bo je uwielbiam i pieniędzy na nowe pieluchy skoro nie wiem co je niszczy
    Ostatnio edytowane przez HoliPoli ; 05-03-2014 o 11:18


  2. #2
    Chusteryczka Awatar Wyga
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Wągrowiec
    Posty
    2,553

    Domyślnie

    Pech? Tak pomyślałam sobie, że PUL się rozwarstwia, Tobie akurat złośliwie.
    Później o praniu, ale ja piorę też tak i nic się nie dzieje.

    Skoro tracisz grunt, to się wznosisz! Leć!

  3. #3
    Chustomanka Awatar Krypto
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,246

    Domyślnie

    Mi też jedna z pieluch Bobolider (u mnie od nowości od 6 mies.) zaczęła centralnie przepuszczać na środku. Ale to jak na razie odosobniony przypadek. Przyjrzałam się i ma taką trochę cieńszą warstwę laminatu w niektórych miejscach. Żadnego odwarstwiania nie zaobserwowałam. Prana max w 40 stopniach.
    HoliPoli a jakie to firmy u Ciebie?
    Artur 2013, Aurelia 2015, Laura 2020, ​Olimpia 2022.

  4. #4
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Aaaaa, padnę! czwarta pielucha zaczęła przeciekać

    już nawet męża w śledztwo wciągnęłam - jak tylko jest w domu ma obserwować co ja z tymi pieluchami robię, bo chyba muszę coś dziwnego robić

    załamana jestem tym

    Krypto, specjalnie nie podawałam nazw, bo uważam, że to raczej nie wina producenta i nie chce im robić antyreklamy. Obie firmy są naprawdę dobre, nasze polskie i bardzo je sobie chwalę.


  5. #5
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że ten temat już wiele razy był poruszany

    może być, że dajesz za dużo proszku
    robisz pieluchom stripping co jakiś czas? Wg mnie samo pranie na 60 stopni, nawet z dodatkiem, bez dodatkowych czynności jak stripping co jakiś czas, raczej pieluchom nie wystarczą, odkładają się złogi proszkowo-moczowe. Cieknące pieluchy z bazarku po strippingu a może i przepłukaniu wrzątkiem czy praniu na 90 stopni (choć to akurat używkom fundowałam od razu) jeśli nie od razu, to po kilku następnych praniach magicznie się uszczelniały.

    próbowałaś odtłuszczać - kąpać w płynie do naczyń? Dziewczyny polecają taką procedurę. Mam wrażenie, że u mnie sam płyn nie działał, ale jest to ogólnie przyjęta metoda

    warto zajrzeć do wątku o praniu, albo poszukać poprzednich wątków o cieknących pieluchach
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  6. #6
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    jul, dzięki za głos

    o odtłuszczaniu wiem ale to nie dotyczy zdaje się mikropolaru i kieszonek jedynie?
    ja mam tylko otulacze i one nie ciekną bokami tylko centralnie przez materiał.

    strippingu otulaczom nie robiłam. Proszku daję połowę dawki.


  7. #7
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    o odtłuszczaniu wiem ale to nie dotyczy zdaje się mikropolaru i kieszonek jedynie?
    ja mam tylko otulacze
    imho nie, PUL też się zatłuszcza, może być że polar robi to szybciej;
    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    one nie ciekną bokami tylko centralnie przez materiał.
    w pierwszych moich pieluszkach ever właśnie centralnie leciało (niniejszym dziękuję owej sprzedającej, dziękuję której zraziłam się do wielo na kilka miesięcy i założyłam je tylko ten jeden raz najstarszej córce - po jednym siku miała całe rajstopy mokre), jak po jakimś czasie podjęłam kolejną próbę z wielo i te kieszonki prałam z nowymi pieluszkami uszczelniły się i przestały ciec - było to 3 lata temu, więc nie pamiętam dokładnie czy robiłam stripping czy co

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    strippingu otulaczom nie robiłam. Proszku daję połowę dawki.
    stripping to kilkukrotne pranie bez proszku (pierwsze pranie z proszkiem) w najwyższej możliwej temperaturze, do momentu kiedy nie będzie widać ani trochę piany - nawet jeśli się boisz gotować puli to możesz je tak potraktować,
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  8. #8
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    A proszek,ktorego uzywasz ma w skladzie enzymy?Moze zmien tez proszek na taki bez
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  9. #9
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    (...)
    w pierwszych moich pieluszkach ever właśnie centralnie leciało (niniejszym dziękuję owej sprzedającej, dziękuję której zraziłam się do wielo na kilka miesięcy i założyłam je tylko ten jeden raz najstarszej córce - po jednym siku miała całe rajstopy mokre), jak po jakimś czasie podjęłam kolejną próbę z wielo i te kieszonki prałam z nowymi pieluszkami uszczelniły się i przestały ciec - było to 3 lata temu, więc nie pamiętam dokładnie czy robiłam stripping czy co (...)
    Przywracasz mi nadzieję


  10. #10
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez farfallina_07 Zobacz posta
    A proszek,ktorego uzywasz ma w skladzie enzymy?Moze zmien tez proszek na taki bez
    Ma! Spróbuję zatem z innym, dzięki za trop


  11. #11
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    A pieluszki masz nowe czy bazarkowe? Moze po prostu pul juz sie zniszczyl? Jak on wizualnie wyglada? Po kwaskowaniu ponoc pul moze sie wysuszyc i pekac wiesz jak koryto rzeki po wyschnieciu a potem sie kruszy i odpada widzialam na focie jakiejs poczatkujacej forumki na bazarku kupila i mi na priv wyslala fotki to w szoku bylam bo nawet jak pul sie marszczy i odkleja to nie cieknie. Ja to bym je wszytkie namoczyla w plynie do naczyn(czyste juz) z goraca woda i potem przeplukala recznie(zeby Ci sie w pralce nie spienilo) i potem zrobila stripping wlasnie czyli prala bez niczego kilka razy.

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    A pieluszki masz nowe czy bazarkowe? Moze po prostu pul juz sie zniszczyl? Jak on wizualnie wyglada? Po kwaskowaniu ponoc pul moze sie wysuszyc i pekac wiesz jak koryto rzeki po wyschnieciu a potem sie kruszy i odpada widzialam na focie jakiejs poczatkujacej forumki na bazarku kupila i mi na priv wyslala fotki to w szoku bylam bo nawet jak pul sie marszczy i odkleja to nie cieknie. Ja to bym je wszytkie namoczyla w plynie do naczyn(czyste juz) z goraca woda i potem przeplukala recznie(zeby Ci sie w pralce nie spienilo) i potem zrobila stripping wlasnie czyli prala bez niczego kilka razy.
    No niestety HoliPoli pisze ze nówki to były.... A producent nie powiedział nic? W sensie nie zasugerował Ci co może tak skutkować?


  13. #13
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kornflejka Zobacz posta
    No niestety HoliPoli pisze ze nówki to były.... A producent nie powiedział nic? W sensie nie zasugerował Ci co może tak skutkować?
    Potwierdzam, wszystko nówki to były.

    PULi nie kwaskowałam nigdy.

    Generalnie materiał wygląda jak nowy - nie widać żadnych oznak odklejania, marszczenia no po prostu jak nowy ale cieknie... Kiedyś kupiłam używkę z wytartym PULem i pamiętam jak to wyglądało - tu nic absolutnie nie widać.

    Producent napisał mi przy pierwszej, że może to być jakaś wada PULa przy produkcji ale nie sądzę, bo czemu pieluchy kupowane w różnych momentach nagle wszystkie padły w ciągu dwóch tygodni?
    Potem jeszcze wymieniałam się z nim mejlami i pytałam o temperaturę, że może 60 stopni to za dużo jednak ale mi odpowiedział, że 60 na pewno jest ok jeśli coś to może być to raczej wirowanie na 1400 może szkodzić (no ale u mnie to odpada, bo pralka wiruje na max 1000)

    Dobra, przebuszowałam środki do prania. Jakiś czas temu zaczęłam dorzucać wybielacza do prania (choć PULe piorę raczej bez niego no ale zakładam, że mógł się gdzieś w pralce zawieruszać). Typuję go na winowajcę z braku laku.

    No i spróbuję z tym płynem do płukania i strippingiem. Myślicie żeby potraktować je w 90 stopniach? W sumie bardziej im już nie zaszkodzę chyba i tak nie trzymają wilgoci...


  14. #14
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta

    No i spróbuję z tym płynem do płukania i strippingiem. Myślicie żeby potraktować je w 90 stopniach? W sumie bardziej im już nie zaszkodzę chyba i tak nie trzymają wilgoci...
    U nas jeszcze nigdy sie nic takiego nie zdarzyło, ale przeciekły nam juz kieszonki... Chyba z przeciekami to często wina proszku.
    Szukam jakiejś rady z ciekawości no i widzę, że zdarza się takie przeczekanie nie tylko u Ciebie. Co może trochę Cię pocieszy.

    znalazłam taki przepis:

    nastawic na plukanie w gorącej wodzie (o ile producent nie mowi, źe nie wolno),
    nastawić na pranie z sodą i octem
    nastawić na plukanie
    powtórzyc
    http://www.keeperofthehome.org/2008/...p-leaking.html


  15. #15
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    no to jak nowe zapytałabym szyjącej, dziewczyny raczej pomagają a octu to ja bym się bała, bo gumowe części parcieją po nim pralki w sensie.

  16. #16
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    no to jak nowe zapytałabym szyjącej, dziewczyny raczej pomagają a octu to ja bym się bała, bo gumowe części parcieją po nim pralki w sensie.
    mojej pralce to już chyba nic nie zaszkodzi. Ma ładnych kilkanaście lat i nie raz ocet widziała w ramach odkamieniania, więc o pralkę się nie boję, już raczej o pieluchy żeby nie zniszczyć tych, co nie ciekną (raptem mi dwie zostały... ).

    no właśnie pisałam z producentem ale nic nie wywnioskowaliśmy, dlatego też założyłam temat.


  17. #17
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    No i spróbuję z tym płynem do płukania i strippingiem. Myślicie żeby potraktować je w 90 stopniach? W sumie bardziej im już nie zaszkodzę chyba i tak nie trzymają wilgoci...
    tak, wyprałabym z czym-tam-dajesz na 90 stopni, a potem nie dorzucając nic jeszcze raz włączyła pralkę na 60 i jeszcze raz (ewentulanie schodząc z temperaturą do 40, ale niekoniecznie - jak będziesz czuć czy to wystarczy) - aż do momentu kiedy nie będzie ani trochę piany - żeby wszystkie złogi się dokładnie wypłukały. U mnie mam wrażenie te 90 stopni najbardziej pomagały przy wszystkich niefajnościach tego typu. Jeśli nadal będą puszczać to dałabym im jeszcze szansę i prała z innymi pieluszkami sprawdzając od razu albo po kilku praniach (w zależności czy mniej czy bardziej straszny Ci ewentualny przesik). Do tej pory z iluś puszczających pieluszek bazarkowych tylko jednej totalnie zaniedbanej nie udało mi się reanimować w ten (ani żaden inny ) sposób.

    octu bym nie dawała raczej, nie w pierwszej próbie - to kwas jak i kwasek, może raczej zaszkodzić podgumowaniu niż pomóc.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  18. #18
    Chustomanka Awatar len_a
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    1,294

    Domyślnie

    też mam taki 1 przeciekający otulacz ale jakoś boję się go dać na 90 stopni :/

  19. #19
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Oto co zrobiłam:

    wszystkie uprzednio uprane PULe namoczyłam i wymiąchałam w gorącej wodzie z płynem do naczyń (w tym czasie formowanki się moczyły w kwasku cytrynowym)
    następnie całość wrzuciłam do pralki, dorzuciłam tetrę i wyprałam 4 czy 5 razy w 60 stopniach (jednak 90 nie chciałam ryzykować). Nadal trochę piany szło przy ostatnim płukaniu ale wyjeżdżaliśmy, więc nie było opcji dłużej tego ciągnąć. Po powrocie sprawdziłam szczelność PULi i nie zauważyłam ŻADNYCH przecieków!

    Dlatego, jul,
    i padam w podziękowaniach
    jesteś moim wybawcą
    Ostatnio edytowane przez HoliPoli ; 06-03-2014 o 12:38 Powód: płyn do płukania zamieniony na płyn do naczyń :)


  20. #20
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Super wieści!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •