Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 3567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 329

Wątek: Ergo Tuli // teraz Tula

  1. #241
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    30

    Domyślnie

    ja na poczatku zbagatelizowałam odpinany kapturek i prawie bym go nie wzięła w góry, bo przecież miało być słońce ale przy niesieniu na plecach i śpiącym bobasku, kapturek jest wręćz nieodzowny żeby przytrzymać opadającą główkę, bez względu na pogodę

  2. #242
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DOMI Zobacz posta
    ja na poczatku zbagatelizowałam odpinany kapturek i prawie bym go nie wzięła w góry, bo przecież miało być słońce ale przy niesieniu na plecach i śpiącym bobasku, kapturek jest wręćz nieodzowny żeby przytrzymać opadającą główkę, bez względu na pogodę
    u nas na wyjazdach kapturek raz nawet pełnił rolę śliniaczka... Mikrob miał ładną białą bluzkę a sowy dobrze znoszą różne dziwne nadużycia
    Ostatnio edytowane przez gema ; 02-10-2012 o 09:27
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  3. #243

    Domyślnie

    Miałam możliwość przymierzenia Tuli na kiermaszu we Wrocławiu z okazji Międzynarodowego Tygodnia Bliskości. Nosiłam je nawet troszke dłużej ponieważ byłam jednym z wystawców Od zawsze chciałam je mieć I tak jak myślałam, jest rewelacyjne! Idealnie i w bardzo prosty sposób dopasowałam nosidło do 10kg synka mimo tego, że robiłam to pierwszy raz. On sam nie chciał z niego wyjść, co świadczy o jednym- jest bardzo wygodne I zrobię teraz wszystko, żeby sobie takie kupić, choćby używane

  4. #244
    Chusteryczka Awatar belfe
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Polska ;)
    Posty
    2,577

    Domyślnie

    czy któras z Was miała okazję potesować tuli z wkładka dla noworodka?

  5. #245

    Domyślnie

    testowałam nosidło na 3 miesięcznej córce (6kg)i 2 latku(13kg). sprawdzilo sie. tylko mała ma jeszcze lekko za krotkie nóżki, ale pewnie lada moment nie będzie to problemem bo rośnie jak na drożdzach

    no i dla 2latka robi sie lekko za niski panel - ale też dalismy radę, nawet nam w nim zasnął, a nigdy nie chciał byc w niczym noszony

    aaa i niestety jedyna wada dla mnie, to trochę mnie piło pod pachami. czy ktoś też tak miał? może źle coś dociagałam albo ja taka niewymiarowa jestem... mam 162cm, 53kg, wąskie ramiona mam

  6. #246
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    testuje wlaśnie nosidlo. zrobiłam kilka zdjęć nisidła, ale nie moge ich dodać (nie wiem dlaczego).

    nosidło dobrze trzyma 11 kilogramowca. panel tylni już za niski, ale kapturek przytrzymuje głowe. Mlodemu baardzo się podoba w nim. W weekend byliśmy na krótkim spacerze w nosidle.

    ogólnie - fajne nosilo.

  7. #247
    Chustomanka Awatar sznurka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Puszcza Knyszyńska
    Posty
    829

    Domyślnie

    Testuję teraz Tula (w sumie nadal za wczesnie, ale mam tydzień na korzystanie więc korzystam), nie wiem czego to kwestia ale nie dogaduję sie z nim.
    Wizualnie i estetycznie dużo fajniejsze niz moje Rose&Rebelion. Jak bym miała decydować na podstawie macania na pewno bym kupiła.
    Materiał miły, bardzo ładnie wykonane, R&R przy nim jak ubogi krewny.

    Ale do rzecz, a raczej do mankamentów wg mnie - panel za szeroki, na plecy nie byłam w stanie Lwa w kombinezonie wrzucić, nosiłam więc dziś z przodu. Pasy naramienne za pękate i jakoś dziwnie zsuwały mi sie z ramion. Po pół godzinie mocno poczułam 9 kg.
    Nie odpowiada mi regulacja pasa biodrowego tylko z jednej strony - mam jedną rękę po operacji i nastręcza to problemów.
    Kaptur na napki dla mnie porażka - wkładając młodego na parkingu o mały włos go nie zgubiłam, na szczęście w porę zauważylam ze się odpiął. Wiem, że szybko miałabym niestety nosidło bez kaptura - profilaktycznie zostawiłam w samochodzie. Aczkowiek już włożony na pewno sensowniej się przypina niż w R&R.
    Kieszonka wydaje się niefunkcjonalna - na plecach trzeba gibkości by z niej skorzystać, z przodu też ciężko. Zbędny gadżet.

    Jak kupiłam R&R myslałam że w przypływie gotówki zamienię na Tula, bo zdecydowanie bardziej mi się podoba. Ale widzę że jednak zostanę przy swoim.

  8. #248
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Dziewczyny- zapytam jeszcze tutaj:
    jaka jest różnica między tuli a tula? czy to tylko nazwa, czy są jakieś różnice w wykonaniu, materiałach itp?
    Marta mama Werci (9lat), Juli (5 lat) i Kubusia (marzec 2017....)...spełnionych marzeń
    .....bo jest w nas miłość czasem...o jakiej się nie śniło....

  9. #249
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Na fb Ci odpisałam
    Zależy z jakiego okresu tuli. Glowna zmiana to ulepszenia w regulacji pasów naramiennych i w zapinaniu kapturka


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  10. #250
    Chustomanka Awatar slomka81
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Jawiszowice
    Posty
    809

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jewa Zobacz posta
    Na fb Ci odpisałam
    Zależy z jakiego okresu tuli. Glowna zmiana to ulepszenia w regulacji pasów naramiennych i w zapinaniu kapturka
    jaki świat mały i facebook- dziękuję bardzo
    Marta mama Werci (9lat), Juli (5 lat) i Kubusia (marzec 2017....)...spełnionych marzeń
    .....bo jest w nas miłość czasem...o jakiej się nie śniło....

  11. #251
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, zamówiłam właśnie nosidło Tula razem z wkładką dla noworodka, a teraz czytam tu na forum, że do nosidła można wsadzać dzieci dopiero od momentu jak same siedza i nie wiem co teraz. Mój Milan waży 6 kg i ma 2,5 miesiąca i nie wiem czy powinnam go nosić w tym nosidle, bo absolutnie sam nie siedzi, ale z drugiej strony skoro wkładka jest dla noworodków od 3, 5 kg... Nie wiem co robić, czy ktoś pomógłby mi rozwiać moje wątpliwości?
    Pozdrawiam

  12. #252
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    368

    Domyślnie

    Fiora, ja się na nosidłach jeszcze niewiele znam, a na wkładkach do nich wcale, tutaj dla niesiedzącego maluszka tylko chusta, chusta, chusta.
    Wątki o wkładce: tu i tu.

  13. #253
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiora Zobacz posta
    Witam, zamówiłam właśnie nosidło Tula razem z wkładką dla noworodka, a teraz czytam tu na forum, że do nosidła można wsadzać dzieci dopiero od momentu jak same siedza i nie wiem co teraz. Mój Milan waży 6 kg i ma 2,5 miesiąca i nie wiem czy powinnam go nosić w tym nosidle, bo absolutnie sam nie siedzi, ale z drugiej strony skoro wkładka jest dla noworodków od 3, 5 kg... Nie wiem co robić, czy ktoś pomógłby mi rozwiać moje wątpliwości?
    Pozdrawiam
    Najprawdopodobniej sama zobaczysz, że dziecko Ci się "utopi" w tym nosidle. Szczerze odradzam takie rozwiązania. Fajnie, że do nas wpadłaś i zapraszamy na stałe

  14. #254
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fiora Zobacz posta
    Witam, zamówiłam właśnie nosidło Tula razem z wkładką dla noworodka, a teraz czytam tu na forum, że do nosidła można wsadzać dzieci dopiero od momentu jak same siedza i nie wiem co teraz. Mój Milan waży 6 kg i ma 2,5 miesiąca i nie wiem czy powinnam go nosić w tym nosidle, bo absolutnie sam nie siedzi, ale z drugiej strony skoro wkładka jest dla noworodków od 3, 5 kg... Nie wiem co robić, czy ktoś pomógłby mi rozwiać moje wątpliwości?
    Pozdrawiam
    Wkładkę bym odesłała a nosidło zatrzymała na później
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  15. #255
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziś przyszło nosidełko razem z wkladką. Nosidełko jest prześliczne. Mój Milan jest dosyć duży, ma ponad 6 kg, wiec wcale się to nosidełko nie wydaje duże, razem z wkładka jest dopasowne i wydaje się, że mocno go trzyma, ale nie mam pojęcia jak powinny być ułożone jego nóżki. Są zdecydowanie za krótkie, żeby mogły wystawać z boków. Mam mętlik w głowie, bo skoro ktoś zajmuje się profesjonalnie szyciem tych nosideł, to chyba wie co robi, a z drugiej strony wszyscy tu odradzaja....

  16. #256
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    368

    Domyślnie

    Ja znawcą nie jestem, więc wiesz...
    Nosić można we wszystkim, wisiadełka też są "polecane przez lekarzy" (ale o tym gdzieś w innych wątkach) i je sprzedają z sukcesem, co nie znaczy że są dobre dla dziecka czy pleców rodzica... Tula w takim wieku to moim zdaniem mniejsze zło - na pewno najlepiej by było, żebyś sprawiła sobie chustę i nauczyła się motać, to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje, ale jeśli nie jesteś przekonana do chust i uważasz że Tula jest ok, noś, byle nie za długo! Nie jest to polecane w takim wieku, bo nawet we wkładce dla niemowlaka dziecko nie ma wystarczająco zaokrąglonych plecków i nie są one wystarczająco dobrze podtrzymywane, nie wiem jak żabka w tym wszystkim wygląda, ale to Ty jesteś mamą swojego dziecka i decyzja co teraz robić wiedząc o wszystkich minusach tego rozwiązania należy do Ciebie.
    A jak już dziecko urośnie i usiądzie, to masz super nosidło którego Ci zazdroszczę.
    Ale niech się wypowiedzą te bardziej doświadczone i skorygują mój punkt widzenia. Jeśli piszę bzdury...

  17. #257
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Zachodniopomorskie
    Posty
    153

    Domyślnie

    Udało mi się dorwać Tulę Manu i muszę się z Wami podzielić pierwszymi wrażeniami. Mamusiu kochana normalnie z wypiekami na twarzy otwierałam paczkę a tu cudne kolory, milusieńki materiał i jakie wykonanie. Od razu Małż zapragnął wypróbować chociaż powiem szczerze uważał to wcześniej za fanaberię . Jak polazł z małym tak zaginął hihi odnalazł się po godzinie, wrócił z rozanielonym wyrazem twarzy i stwierdził, że to świetnie wydane pieniądze. Powiem szczerze, że bałam się że: mały utonie w niej, przyjdzie zciachana, mały się zbuntuje i nie będzie chciał być noszony. Moje obawy były całkowicie błędne. Krzyś, Małż zachwyceni, Ania miziała ciągle braciszka po pleckach. Na drugi dzień nie wytrzymałam i musiałam sama przymierzyć. Muszę tu dodać jak wyglądam hmmm no więc kształty rubensowskie i do tego nie spory lecz ogromny biust, wcześniej jak pisałam już bałam się, że nie wlezę ale przymierzyłam, dopasowałam i poleciałam z Krzyniem na spacer w nosidełku . Jak mój małżonek szanowny się o tym dowiedział dostał prawie zawału bo co najlepsze to on do tej pory potrzebuje pomocy przy zapinaniu tej klamry na plecach Ale się rozpisałam ale przypomnijcie sobie jakie były Wasze uczucia kiedy otrzymałyście pierwszą chustę, nosidełko. Zdjątka jak będę miała postaram się wkleićPowiem Wam w sekrecie, że teraz to bym chciała jeszcze jedno nosidełko

  18. #258
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Moją pierwszą myślą przy ubieraniu Tuli-jeju jak to łatwo na siebie wrzucić i wyregulować,pociągam za paseczki i gotowe, samo wychodzi. Do tego upolowałam cudny kolor Niko Bikes praktycznie już nie do dostania, szukałam go długo, naprawdę. Teraz wiem o co chodzi z chustami i nosidłami - apetyt rośnie w miare noszenia Polecam, moja dziecinka też zadowolona.

  19. #259
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Ja po testach, już jakieś dwa tygodnie temu, ale zawirowania.
    Wniosek dla nas jeden - musimy uciułać pieniążki na Tule
    Tylko Tulę mój chłop potrafi sam założyć i nie marudzi, że mu się coś wżyna jak w MT, choć mam jedno z lepszych.
    A ja...no mi tam w sumie obojętnie w czym noszę, byle wygodnie. Ale się nie obrażę jak chłop tą kasę wyłoży Niby w chuście na plecy bardzo szybko wrzucam i motam, ale jednak ciągle jest ta niepewność, czy aby dobrze dociągnięte.
    Jedyne co mi przeszkadza ( ale to raczej na plus), że nie czuję wogóle ciężaru córy ( 9,5kg) w Tuli, a ja chyba w chustach uwielbiam ten słodki ciężar
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  20. #260
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam, jestem tu nowa szukam nosidelka dla swojego maluszka i w zwiazku z tym mam zapytanie gdzie/jak i czy jeszcze mozna przetestowac tule? obecnie jestem nastawiona wlasnie na kupno tego nosidla ale chcialabym choc je przymierzyc bo szkoda mi wydac tyle kasy na cos co moze nam nie podpasowac...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •