Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 329

Wątek: Ergo Tuli // teraz Tula

Mieszany widok

  1. #1
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie Ergo Tuli // teraz Tula

    Przekopiowane z wątku testowego:

    Zacznę od tego, że materiał jest fajny, miły w dotyku, jednocześńie gruby i miękki, wydaje się być dość wytrzymały.
    To mi się od razy rzuciło w oczy.

    Z wad:
    Wszywka z napisem Uwaga moim zdaniem zaraz się wytrze, i nie jest jakaś super czytelna.
    Instrukcję prania osobiście wolę obrazkową, a nie pisaną, ale może to moja fanaberia.
    Kapturek za duży na Milana (7,5 kg - 8 miesięcy)
    Panel trochę za wysoki, ale młody w nim siedzi spokojnie, będzie napewno dobry dla starszego dziecka.
    Duże jest po złożeniu

    Plusy:
    Podobają mi się bardzo gumeczki na końcach pasków, które pozwalają skrócić paski do niezbędnego minimum.
    Podobają mi się te zmiękczenia przy nóżkach dziecka.
    Podoba mi się kieszonka z przodu, choć niewiele można w nią schować
    Pasy naramienne są bardzo wygodne. Pas biodrowy trochę mniej (uciska mnie nieco ta taśma, ale nie wiem czy da się coś z tym zrobić).

    Generalnie nosidło się wygodnie zakłada, dziecko mi się na początku wkurzało (u niego norma) ale potem zaczęło mi się drzeć przy wyjmowaniu (Ciociu Ulu, dobry znak )
    Nosi się lekko, ciężaru dziecka nie czuć prawie wogóle.
    Nawet mój mąż dał sobie je założyć (nie, to nie jest normalka u nas w domu, Meitaia mój mąż nie uznaje), ale nie dał się sfocić, bo kwiatki mu nie leżą

    To na gorąco, na dzieńdobry moje pierwsze odczucia

    A teraz po kilku dniach:
    Materiał dalej mi się podoba, nosidło jest wygodne, szybko się zakłada.
    Klamry grube, wyglądają bardzo porządnie.
    Panel jest ok, ale ponieważ Milek jesr w 10 centylu, to małe dziecko. Kapturek zaczyna mu się w połowie głowy - Ulka, może dałaby się zrobić mocowanie kapturka niżej i wydłużyć cały kapturek - to by chyba pomogło w naszym przypadku... Tylko takie rozwiązanie widzę...
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  2. #2

    Domyślnie

    Dziekuje Ci bardzo Ewa. A jakies nowe fotki masz?
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  3. #3
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Nie
    Bede miała, jak mi przyślesz mojego nowego Manu
    Może i M. zakutam...
    No chyba, że chcesz zdjęcie zanosidłowanego kumpla On się dał sfocić w kwiatkach. Mąż nie

    kumpel:

    Ostatnio edytowane przez covu ; 17-05-2010 o 21:16
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

  4. #4

    Domyślnie

    Prawdziwy mezczyzna nie boi sie kwiatkow! Piekne Fotki. A Manu wysylam jutro rano!!!
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  5. #5
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    Dostałam dzis ergo, chyba przez pomyłke ale jak juz jest to potestowalismy
    Uprzedzam ze nie nosiłam w nim Michała tylko przymierzylismy z przodu i na plecach ale postaram się jak najlepiej opisać nosidło
    Z plusów:
    - sliczne materiały
    - materiał jest miękki, miły, no cudny po prostu
    - kieszonka z przodu bardzo fajna
    - te gumki na koncach pasków do zwijania tez super
    - bardzo ładnie otula dziecko bokami
    - fajnie wypełniony
    - bardzo wygodny

    teraz minusy:
    - brak klamr przy paskach naramiennych (nie da sie nosząc z przodu krzyżować pasow na plecach bez pomocy drugiej osoby, ktos musiałby je poprzkładać przez sprzączki)
    - nosidło moim zdaniem jest zbyt szerokie na górze, przez co nie opatula ładnie przy karczku mniejszych dzieci
    - nie ma regulacji długości panela
    - i jak dla mnie największy minus to brak regulacji pasów naramiennych przy panelu na górze (jak w manducy) - przez to jak mocno dociągnęłam Michała zeby był przytulony to w miejscach wszycia pasów (na srodku panela) był ucisk na środkową częśc kręgosłupa i Michał się wyginał nienaturalnie, głową do tyłu, natomiast jak poluźniłam to wisiał
    Może inaczej bedzie to wyglądało przy wiekszych, dobrze siedzących dzieciach ale przy moim nie zdaje egzaminu

    dziękuję za możliwość testowania

  6. #6

    Domyślnie

    Dzieki Olapio.
    Ciesze sie, ze nosidelko Ci sie spodobalo. Kilka uwag:
    - nie polecamy krzyzowania pasow ramiennych, dlatego brak klamer. Pasy/szelki ramienne zostaly wyprofilowane tak aby wygodnie nosic nie krzyzujac, poza tym sa dlugie i sporo jest wypelnienia (tez dla komfortu noszenia) wiec jakby sie je skrzyzowalo, nakladalby by sie takie grubasy jedno na drugie i nie byloby wygodnie.
    -Bardzo wazne jest aby wlozyc dziecko prawidlowo i wlasciwie dociagnac pasy tak jak w przypadku chusty. Upewnij sie, ze pupka jest nad pasem biodrowym (ktory do ciebie przylega). Zazwyczaj wkladam rece pod nosidelko i podnosze pupke i wtedy dociagam nosidelko. W przypadku naszego 1.5 letniego malucha, nosidlo super obejmuje dziecko. Ale nosily tez mamy z 5 miesiecznymi maluchami i tez bylo fajnie, bo gorna czesc panela fajnie przytulala .... hmm.. moglabys jeszce troche ponosic i podociagac?
    -ucisku na kregoslup nie moze byc w nosidelku ergonomicznym. Nosidelko ma za zadanie pozwolic dziecku na naturalna pozycje, i tylko otulac dziecko i przytrzymywac. Jezeli wydawalo Ci sie, ze jest jakis nacisk na kregoslup, to prosze poprobuj go wlozyc inaczej. Moze przeslij mi jakies fotki to sobie zobacze jak go wkladasz...

    Dziekuje bardzo za recenzje
    Ostatnio edytowane przez CABabies ; 25-05-2010 o 21:08
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Juz wczesniej gdzies pisalam, mialam niedawno Tula bez tych sprzaczek na pasach naramiennych i bardzo sobie chwaliłam. Obecnie mam nowkę z tymi sprzaczkami i jak dla mnie nie ma to znaczenia bo i tak sciagam te paski na maxa. Wg producenta te paski sa by osoba o wzroscie ponad 185 cm miala lepszy komfort noszenia po prostu. Moj maz ma 183 i nosil ten poprzedni model bez narzekania dla mnie osobiscie ladniej bez sprzaczek no ale to uklon ku uniwersalnosci wiec rozumiem a Tuli od Tula rozni sie tylko nazwa z powodow prawa do uzywania nazwy nastapila zmiana i jest nawet odpowiedni watek na ten temat

  8. #8

    Domyślnie

    Czesc! To moj pierwszy post poza przedstawieniem sie Nosimy sie w Tuli od dwoch miesiecy. Do tej pory tylko z przodu, jakos boje sie zarzucic na plecy ale musze sie przemoc. Jedziemy za pare tygodni na wakacje i mysle, ze na plecach bedzie nam sie lepiej zwiedzac No i w kuchni byloby wygodniej.
    Ale wciaz jest zima i w zwiazku z tym mam pytanie. Gdy zakladam nosidlo na kurtke zimowa (bez znaczenia czy material sliski czy nie) to pasy naramienne mi zjezdzaja i musze je ciagle poprawiac. Probuje dociagac lepiej ale mi nie wychodzi. Moze macie jakies sztuczki, by sobie z tym poradzic.
    Ach mam jeszcze pytanie! Kolezanka ma ergobaby i nosi w nim dziecko na biodrze. Czy w tuli jest to mozliwe?

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ashyshqa Zobacz posta
    Czesc! To moj pierwszy post poza przedstawieniem sie Nosimy sie w Tuli od dwoch miesiecy. Do tej pory tylko z przodu, jakos boje sie zarzucic na plecy ale musze sie przemoc. Jedziemy za pare tygodni na wakacje i mysle, ze na plecach bedzie nam sie lepiej zwiedzac No i w kuchni byloby wygodniej.
    Ale wciaz jest zima i w zwiazku z tym mam pytanie. Gdy zakladam nosidlo na kurtke zimowa (bez znaczenia czy material sliski czy nie) to pasy naramienne mi zjezdzaja i musze je ciagle poprawiac. Probuje dociagac lepiej ale mi nie wychodzi. Moze macie jakies sztuczki, by sobie z tym poradzic.
    Ach mam jeszcze pytanie! Kolezanka ma ergobaby i nosi w nim dziecko na biodrze. Czy w tuli jest to mozliwe?
    no na biodrze w tego rodzaju nosidle to sobie nie wyobrażam

    a co do pasów, to ten piersiowy pasek masz zapięty? może go spróbuj przesunąć góra-dół, może to coś pomoże?

  10. #10
    Chusteryczka Awatar malgos
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Magenta Zobacz posta
    zauważyłam w ocenach nosideł, że kapturki nigdy nie zadowalają do końca- gdy są wszyte- źle, bo dyndają, gdy dopinane-źle, bo odpinają się, miałam kaptutek w jedym nosidle na stałe i jedyne co mnie w nim drażniło, to że zasłaniał piękny wzór panelu, w Tulowym cenię sobie możliwość przypięcia i odpięcia kiedy chcę, a ostatnio trafiłam na nosidło, w którym kaptur jest równie piękny jak panel i idealnie z nim współgra i w tym przypadku jak dla mnie dynda uroczo

    co do pasów regulujących- nie wiem jak model testowy, ale ja posiadałam starszy model i teraz zupełnie nowy i zarówno jeden jak i drugi mają na koncu każdego pasa naramiennego, chestbeltowego i biodrowego gumkę pozwalającą zwinąć i zabezpieczyć nadmiar taśmy
    co do kapturka, to faktycznie nie ma idealnego rozwiązania , choć zapięcie na zamek wydaje mi się trwalsze, zamek można wymienić w razie zepsucia u pierwszej lepszej krawcowej, a gdy zatrzaski się wyrobią, to chyba gorzej z tą wymianą jest...

    jeszcze co do kapturka i kieszonki... włożyłam kapturek do kieszonki chcąc mieć go zawsze pod ręką i okazało się, że ciężko jest wtedy dopiąć ten rzep, jakoś wskutek wypełnienia kieszonki przesuwa się on względem tego rzepu z klapki i trudno porządnie zapiąć kieszonkę, istnieje spore ryzyko odpięcia... także ja bym postulowała popracować trochę nad tą kieszonką, może ten rzep na kieszonce wszyć pionowo (pionowy prostokąt) a na klapce zostawić normalnie, wtedy ten problem niedopięcia kieszonki znika...

    co do tych gumek, to ja dopiero potem odkryłam, do czego służą , że można zwinąć i zapiąć nimi nadmiar taśmy... rzeczywiście, to fajne rozwiązanie, ale nie do końca idealne, bo przy dociąganiu pasów te gumki mi zjeżdżały pod palcami i musiałam zapinać je ciągle od nowa, a czasem poprawiałam dociągnięcie... najbardziej chyba przeszkadzała mi ta taśma przy pasie biodrowym, tu jednak optowałabym za szlufkami.
    Ostatnio edytowane przez malgos ; 19-01-2014 o 22:34
    M&M 2006 , M 2009, M 2013, M 2017

  11. #11
    Chustonówka Awatar Gosia_
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    małopolska
    Posty
    12

    Domyślnie

    Synek szybko przytył i na rok ważył 12 kg i zainwestowałam w nosidło Tula. Podczas wakacji nad morzem doskonale się sprawdził, szwagierka nosiła w nim nawet synka ważącego 18 kg :]
    Jak dla mnie minus:
    - wiszący przedni pas do dociągnięcia, który lubi się wypinać z gumek.
    - kapturek, który synkowi źle przytrzymywał główkę,
    - dolny pas przy dłuższym noszeniu dla mnie wydawał się niewygodny... taki twardy,
    - oczywiście cena....
    - podczas prania materiały tracą kolor... tylko pranie ręczne wchodzi w grę.

    Plusy:
    - szybko można dziecko włożyć na plecy i pozapinać zapięcia,
    - wygodne szelki i miękkie i nie czuje się ciężaru przy dłuższych wyprawach,
    - fajna kolorystyka,

    Ogólnie mimo tego, że napisałam więcej minusów niż plusów to uważam zakup za bardzo udany. Z moim synkiem, który waży teraz 15 kg chusta jest uciążliwa... zarówno dla mnie jak i synka, któremu chusta się wcina.

  12. #12

    Domyślnie

    Tak zapiety. Bede z nim kombinowac, dzieki.
    A co do noszenia na biodrze to trudno mi powiedziec bo ergobaby znam tylko ze zdjec (to kolezanka internetowa ) i nie wiem co rozni te nosidla na tyle, ze w jednym sie da tak nosic a w drugim nie...

    Sent from my XT1032 using Tapatalk

  13. #13
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ashyshqa Zobacz posta
    Tak zapiety. Bede z nim kombinowac, dzieki.
    A co do noszenia na biodrze to trudno mi powiedziec bo ergobaby znam tylko ze zdjec (to kolezanka internetowa ) i nie wiem co rozni te nosidla na tyle, ze w jednym sie da tak nosic a w drugim nie...
    tzn. człowiek potrafi wiele wykombinować, ale mam tulę i nie wyobrażam sobie by było to wygodne tez się bałam na plecy wrzucać, teraz uwielbiam tak nosić na biodrze nosiłam w kółkowej, dopóki dziecko lekkie dość to ok, lub nawet z większą pociechą na krótkie dystanse

  14. #14

    Domyślnie

    Hej dziewczyny może któraś podpowie
    Mój dzieć ma 10mcy, rozmiar 86 i wazy 11kg.
    Chciałabym kupić nosidło tula, tylko tak się zastanawiam czy standard czy może już lepiej toddler?
    Do jakiego mniej więcej momentu wystarcza standard? Czy w toddlerze się mi nie utopi?
    Pozdrawiam

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Marciula
    Dołączył
    Oct 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,991

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Megusia87 Zobacz posta
    Hej dziewczyny może któraś podpowie
    Mój dzieć ma 10mcy, rozmiar 86 i wazy 11kg.
    Chciałabym kupić nosidło tula, tylko tak się zastanawiam czy standard czy może już lepiej toddler?
    Do jakiego mniej więcej momentu wystarcza standard? Czy w toddlerze się mi nie utopi?
    Pozdrawiam
    radzę standard kupić - na wiosnę/lato niewiele ubranek się dziecku ubiera i w toddlerze by się utopił

  16. #16
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marciula Zobacz posta
    radzę standard kupić - na wiosnę/lato niewiele ubranek się dziecku ubiera i w toddlerze by się utopił
    Wszystko zależy od proporcji, szczególnie długości nóg


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Barbareks
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    2,314

    Domyślnie

    dziękuję bardzo bardzo bardzo za możliwość testowania tuli,

    Nosił się 7,5 miesięczny bąk waga ok 9kg.

    Moje wrażenia:
    SUPER!! dość łatwo i szybko wkładałam go na przód i na plecy. Trochę gimnastyki wymaga zapięcie na plecach tego maska piersiowego, ale się da Nosi się fantastycznie, tylko nie wpadłam na to by zwinąć za długie paski przy pasie biodrowym.. no ale to nie wpływało na jakość noszenia

    Mnie nosiło się super, problem miał mój mąż - on jest wysoki ok 180 coś tam ma i dla niego były za krótkie pasy ramienne - tzn. jak zapiął paski piersiowe, a były najniżej jak się da, to miał je przy gardle.. było mu bardzo nie wygodnie. Niestety tyle jest w domu że udało mi się go namówić tylko na jedno podejście, na więcej nie było możliwości :/

    Dla osób mojej postury - wysokość ok 170cm, jest idealnie niestety myślałam o jej kupnie pod kątem męża, a tak odpada niestety.
    Ostatnio edytowane przez Barbareks ; 10-04-2014 o 13:16

  18. #18
    Chustomanka Awatar dagape
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    885

    Domyślnie

    Barbareks, ale z tego co kojarzę, to na testach jest Tuli. W nowym nosidle Tula jest właśnie opcja przedłużenia pasów naramiennych dla wysokich osób

    Ja od paru dni noszę w nosidle Tuli, dzięki uprzejmości Malgos. I jest super! Bardzo nam się podoba. Planujemy zakup naszego własnego nosidła Tula

  19. #19
    Chustofanka Awatar aravls
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Gdańsk Chełm
    Posty
    339

    Domyślnie

    Mój ma 10kg, 10mcy i 74/80 rozmiar. Standard jest w sam raz, tylko panel wysoki i ciężko mu mieć ręce na zewnątrz.
    Do standardu możesz dokupić przedłużki pod kolana, a toddlera nie zmniejszysz..

    wysłane z telefonu

  20. #20
    Chusteryczka Awatar irish_dancer
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    2,285

    Domyślnie

    My tez z reka na wierzchu...tylko ze spaniem slabo bo glowa opada do tylu,ale na wyjscia gdzie musze czesto go wyjmowac jest rewelacyjna!

    Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •