Strona 9 z 17 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 329

Wątek: Ergo Tuli // teraz Tula

  1. #161
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piła
    Posty
    34

    Domyślnie

    ślicznie a obślinienie to widzę już standard

  2. #162
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    A ja się dziś zaopatrzyłam w przedłużki do nosidła, tzn te trójkąciki. Super sprawa, bo Karolina mając 80cm wzrostu już nie miała podpartych nóg pod kolanami i obijała mnie piętami. Miałam do wyboru albo nowe nosidło, albo właśnie przedłużki.

    No i niewielkim kosztem (49zł) nie muszę kupować drugiego nosidła a potem znowu małego jak będzie drugi bobas

    Super pomysł!!

  3. #163
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    9

    Domyślnie

    podoba mi się to nosidło. może i u mnie zawita

  4. #164
    Chustonówka Awatar sliwson
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    43

    Domyślnie

    Tuli jest świetne! Bardzo je lubiłam przy synku)) teraz jestem w drugiej ciąży i odkryłam, że dzięki specjalnej wkładce można nosić maluszki już od 3,5kg))
    Super bo to nosidło jest rewelacyjne

  5. #165
    Chustomanka Awatar Gardenia
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    BW / Gorce
    Posty
    1,324

    Domyślnie

    Witam,

    Dziś z przykrością pożegnaliśmy testowane nosidełko ergonomiczne w sówki.


    Było to nasz pierwszy kontakt z nosidłami i wypadł on bardzo pozytywnie.


    Ale po kolei:
    Noszony: Antek 7 miesięcy 9 kg
    Noszący: Mama i Tata (a to nie często się zdarza ) wzrost po 170 cm
    Pora roku: zima – mroźny styczeń 2012


    Jak wspominałam wcześniej był to nasz pierwszy kontakt z jakimkolwiek nosidłem. Porównać więc nie mogę do innego ale też porównywać nie potrzebuję bo jestem bardzo zadowolona z testowanego egzemplarza

    Nosiliśmy zarówno w domu jak i na zewnątrz (spacer ok. 30 min.) Mimo grubaśnych ubrań, dzięki regulacji wszystko było w porządku – nie za luźno, nie za ciasno i na dodatek bardzo wygodnie!
    Dla mnie ważne było sprawdzenie nosidła w terenie. U nas ogólnie jest górzysto, nierówno a sezonowo też ślisko Wózek o tej porze roku odpada, za motaniem w chustę nie przepadam. Nosidełko okazało się dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Początkowo nie umiałam założyć go bez pomocy, jednak wystarczył jeden dzień praktyki i dałam sobie z tym radę.
    Pas biodrowy jak i pasy naramienne bardzo fajnie na nas leżały, mięciutkie, wygodne, nie uwierały. Na początku pasy naramienne wydawały mi się za grube ale po dłuższej chwili noszenia uznałam to za zaletę Podobało mi się też to że mimo moich problemów z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa nawet po dłuższym spacerze nie było żadnych dolegliwości bólowych.
    Materiał jak wspominały wcześniej dziewczyny – bardzo milutki, mięciutki, nie brudzi się zbyt łatwo a w razie czego zabrudzenia łatwo pozbyć się wilgotną ściereczką.
    Co do naszego synka to myślę, ze także nie ma powodów do narzekań. W czasie spacerów bardzo spokojnie siedział i obserwował otoczenie więc wnioskuję, ze było mu wygodnie. Nawet zaliczył dłuższą drzemkę w nosidle co tylko potwierdza moje przypuszczenia
    W domu też lubił się nosić z tym że znacznie krócej – jest w takim wieku że woli się bawić i oglądać nowe rzeczy niż być noszony. Mimo to dla mnie noszenie domowe było fajną sprawą gdyż w razie protestu w łóżeczku albo w krzesełku mogłam go szybko włożyć w nosidło i kontynować domowe czynności.
    Co do dopasowania nosidełka do dziecka – dla nas jak na miarę szyte Może minimalnie panel wchodził mu pod kolana (żeby nie było że za bardzo słodzę ) ale myślę, że to kwestia tygodnia – dwóch i mały podrośnie na tyle, że nie będzie się do czego przyczepić.
    Dla mnie ważne były kwestie które zaznaczyłam w recenzji, szczegóły typu gumeczki przy szelkach, kieszonka czy kapturek nie były dla mnie jakos bardzo istotne - choć uważam że są bez zarzutu po prostu nie przywiązywałam do tego większej uwagi.



    Podsumowując: Nosidełko bardzo starannie wykonane, wygodne, lekkie i proste w użyciu. W tym momencie naprawdę nie mam się do czego przyczepić (a czepiać się lubię i z czystym sumieniem polecam!
    Jestem na kupnie nosidełka i gdybym tylko miała w tym momencie odpowiednie fundusze z miejsca zamówiłabym własny egzemplarz. Tak czy siak planuję zakup na wiosnę
    Pozdrawiam i dziękuję za możliwość testowania.


    PS. Planowałam obszerną dokumentację fotograficzną ale na hasło ‘szpital’ która przez chwilę zawisło nad nami odechciało mi się wszystkiego, Kilka zdjęć udało mi się zrobić i postaram się wrzucić choc jedno w najbliższym czasie.
    Ostatnio edytowane przez Gardenia ; 01-02-2012 o 15:34

  6. #166

    Domyślnie

    U nas Tuli sprawdziło się idealnie Wojtek się zakochał i ja też. Szybko i łatwo się zakłada a to duży plus dla mojego męża który rękami i nogami wzbraniał się przed chustą
    teraz chcielibyśmy kupić wreszcie swoje Tuli bo misiek już chodzi a motanie go w chustę a po 15 minutach rozwiązywanie nie jest zbyt wygodne Z Tuli byłoby nam szybciej marzy nam się SPA
    http://www.babytula.pl/products/spa-...onomiczne-tula
    tylko ciężko będzie się na kolor zdecydować bo teraz te nowe są super
    Na plus są też gumeczki przy paskach dzięki temu nic nie majta Materiał jest mięciutki i ładnie otula dziecko Jak dla mnie same plusy, ale mieliśmy tlyko testowe
    Ostatnio edytowane przez fastyna ; 02-02-2012 o 09:38

  7. #167
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    66

    Domyślnie Kochamy tulić się w Tuli

    Tulę pokochałam miłością absolutną.Nosidło jest super. Synek tylko w ten sposób lubi wychodzić. Wózek gryzie, a nawet dwa. Myślałam że akurat ten wózek nie pasował mu, więc kupiłam drugi . W każdym razie Tula się sprawdza. Mam problemy z kręgosłupem i bałam się noszenia. Jednak Tula jakoś tak rozkłada ciężar malucha, że kręgosłup go nie odczuwa (a mój Mati waży 10,6kg). W nocy też się przydaje, kiedy ząbki nie dają spać.

    I te wzory ... przepiękne. Chciałabym mieć kilka . Na razie mam ten:
    http://www.babytula.pl/products/happ...onomiczne-tula

  8. #168
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    To prawda - wzory są świetne

  9. #169
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sihaya Zobacz posta
    A ja się dziś zaopatrzyłam w przedłużki do nosidła, tzn te trójkąciki. Super sprawa, bo Karolina mając 80cm wzrostu już nie miała podpartych nóg pod kolanami i obijała mnie piętami. Miałam do wyboru albo nowe nosidło, albo właśnie przedłużki.

    No i niewielkim kosztem (49zł) nie muszę kupować drugiego nosidła a potem znowu małego jak będzie drugi bobas

    Super pomysł!!
    Fakt - pomysł świetny! My też mieliśmy podobny problem, ale wtedy jeszcze trójkącików nie było.
    Strzał w 10

  10. #170
    Chusteryczka Awatar paulina
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    90419
    Posty
    2,980

    Domyślnie

    ja swoją przygodę z tuli zaczęłam od tego że na targach we Wrocławiu była Ula i pokazała nam sowy - to uchroniło mnie (tak przynajmniej wtedy myślałam) przed noszeniem w kawałku szmaty
    najpierw zakochałam się w sowach, więc jak już odczekaliśmy 4 miesiące aż można było młodą w nie wsadzić, tak nie mogłam się z nimi rozstać
    oprócz zalet oczywistych, czyli dziecko blisko i ręce wolne, u nas sprawdziło się też kiedy
    chodziłam przez pół roku na kurs językowy i kiedy młoda nie była w świetlicy, wsadzałam ją w tuli, dawałam pierś i zasypiała
    dzięki temu że używałam intensywnie, a więc i prałam często, mogę potwierdzić że kolory się nie spierają
    w którymś momencie pojawiła się kolekcja elastyków i zamarzyło mi się ergo w groszki - wystarczył mail i mamy takie w domu (i nie tylko, na ślubie też mieliśmy)
    teraz zamówiliśmy dla siebie toddlera z wybranego przez nas materiału - też się udało, tylko Zosia musi do niego dorosnąć

    dlatego dla mnie Tula/tuli to nie tylko nosidła, to też stosunek do klienta, a to nie mogłoby być lepsze

    Kokoszka, 12.2010
    Kokos, 11.2013
    Fi, 3.2016

  11. #171
    Chustonówka Awatar m_nika
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Leszczyny
    Posty
    7

    Domyślnie

    witam

    Mam dylemat i chciałabym się poradzić/prosić o pomoc
    Jestem początkującą mamą 3,5-miesięcznego Filipa i zaczynam rozglądać się za nosidełkiem dla niego. Wiem już, że powinno być to nosidełko ergonomiczne, więc zastanawiałam się nad dwoma firmami: Womar i Tula. Z Womaru modele eco1 i eco2; z tuli-to chyba wszystko jedno przeczytałam dużo opinii na forum, ale nadal nie wiem, co zdecydować...czy mogę liczyć na pomoc/rady?
    Filip rośnie jak na drożdżach. Ma 3,5 miesiąca, ale waży już ok. 7 kg i nosi rozmiar 62/68.

    Pozdrawiam

  12. #172
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    116

    Domyślnie

    Witam,

    ja również jestem zakochana w nosidłach Tuli/Tula. Swoją przygodę zaczęliśmy od chusty elastycznej, później przeskoczyliśmy na MT, ale dla mnie i dla męża to wiązanie pasów wciąż było za mało wygodne. I wtedy spotkałam się z moją siostrą, która akurat kupiła sobie sówki. Zakochałam się już na sam widok, a jak przymierzyliśmy synka (który jest wręcz stworzony do noszenia w chustach i nosidłach) to okazało się że jest to miłość dozgonna. Muszę przyznać, że szybciutko kupiłam model Cheeky Owls (są prześliczne) i praktycznie się z nim nie rozstawaliśmy. Synka nosiłam i ja, i mąż. Oboje jesteśmy wysocy (ponad 1,80m) i mimo to nosidło idealnie pasuje. Uszyte jest rewelacyjnie, materiały super jakościowo, świetne kolory. Nosidło mamy już 1,5 roku i nadal wygląda ekstra. Nie wiem jak to Ula zrobiła, ale to nosidło idealnie pasuje wszystkim i dzieciom, i noszącym, i wysokim, i niskim, naprawdę jestem pod wrażeniem i gratuluję.
    Teraz zaczęliśmy nosić naszą kolejną pociechę i tylko żałuję, że wkładka dla niemowlaka pojawiła się dopiero teraz, bo idealnie by nam pasowała w zeszłym roku. Nie pozostało nam nic innego jak postarać się o trzecie dziecie
    http://www.babytula.pl
    Ostatnio edytowane przez pociulka ; 02-02-2012 o 23:43

  13. #173
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m_nika Zobacz posta
    witam

    Mam dylemat i chciałabym się poradzić/prosić o pomoc
    Jestem początkującą mamą 3,5-miesięcznego Filipa i zaczynam rozglądać się za nosidełkiem dla niego. Wiem już, że powinno być to nosidełko ergonomiczne, więc zastanawiałam się nad dwoma firmami: Womar i Tula. Z Womaru modele eco1 i eco2; z tuli-to chyba wszystko jedno przeczytałam dużo opinii na forum, ale nadal nie wiem, co zdecydować...czy mogę liczyć na pomoc/rady?
    Filip rośnie jak na drożdżach. Ma 3,5 miesiąca, ale waży już ok. 7 kg i nosi rozmiar 62/68.

    Pozdrawiam
    Widziałam, że napisałaś też posta w wątku o Womarze Eco. Ja się przyznaję, że nosideł Womara nie widziałam na oczy, ale po przeczytaniu opinii o nich oraz własnych doświadczeniach z Tuli bez wahania wybrałabym to drugie . Niektóre dziewczyny narzekały na niewygodny pas biodrowy oraz trudności z dopasowaniem Womara - w przypadku Tuli ten problem nie istnieje . Któryś model Womara Eco nie miał też kapturka, a jak dla mnie on się bardzo przydaje. Nosidła Tuli łączą wygodę noszenia z estetyką. Naprawdę polecam .

    Inna rzecz, że ja akurat z tych, które dla takich maluchów nie polecają ergonomików (wciąż wyznaję zasadę, że najpierw chusta, potem MT, a na koniec ergo), ale wiem, że są różne szkoły .

  14. #174
    Chustonoszka Awatar kasiap34
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    świętokrzyskie
    Posty
    51

    Domyślnie

    mam jeszcze u siebie testowy egzemplarz ale bardzo mi się spodobał
    to mój pierwszy kontakt z ergonomikiem i wypadło dla mnie o niebo lepiej niż mt, chodzi mi o samą obsługę głównie i wygodę trochę też , siostrze szczerze poleciłam nosidło bo oni niby chcą a jakoś z chustą się dogadać nie mogą

    świetnie uszyte , dopracowane,wypełnienie pasów mnie odpowiadało , regulacja i te gumeczki do zabezpieczenia pasków, a i kieszonka na pasie biodrowym, kapturek też fajna sprawa , bo można łatwo odczepić i schować jak niepotrzebny
    wypróbowane na - 20 kg pięciolatku - i tak mi było wygodnie ,że chyba i do przedszkola dałabym radę go znieść
    2,5 - 13kg i tu subiektywnie było mi najmniej wygodnie - chyba za bardzo się wierciła
    oraz na prawie rocznej 9kg - tu z przodu i tyłu - rewelacja

    ale i tak już chustom wierna pozostanę do końca mojej przygody z noszeniem
    Michałek 05.03.2007, Madzia 27.06.2009, Ania 26.02.2011

  15. #175
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam serdecznie
    zamierzam kupic Tuli w najblizszych dniach
    mam pytanie do osob uzytkujacych jasne nosidla Tuli jak jest z utrzymaniem w czystosci ???
    na brazowe mnie namawia maz bo twierdzi ze bardziej praktyczne i sie troche lamie

    ma ktos moze zdjecie nie katalogowe tego nosidla, w galerii ogladnelam ale mi malo


    czy wzor to nadruk ? dzieje sie z nim cos podczas uzytkowania ?

    bede wdzieczna za opinie


    mysle o tym na 99%

    ewentualnie http://cdn.shopify.com/s/files/1/003...rge.jpg?101251

  16. #176
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    wzór to przepiękny haft!!! Mega profesjonalny! Widziałam osobiście, dotykałam, mój mąż jest grafikiem i też pracował z niejednym haftem i także uważa, że to jest świetna robota!



    ogólnie poszukaj zdjęć w galerii na Facebooku bo te 3 to tak na szybko znalazłam http://www.facebook.com/pages/Tuli-E...21693831188734
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  17. #177
    Chustonówka Awatar klaudia84eu
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Mazowieckie, Pionki
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witam. Czy nadal jest możliwość przetestowania nosidełka?? Przymierzam się do zakupu ale jakoś nie mogę się zdecydować. Niestety nigdzie w pobliżu mojego miasta nie ma tych nosidełek żebym mogła przymierzyć. Obawiam się czy będzie pasowało dla mnie i dla męża- ja 158cm- drobniutka i wąska w ramionach a mąż 194cm- duży i potężny do tego córcia ma 6 miesięcy i niespełna 8 kg wagi więc tych ale jest kilka


  18. #178
    Chustoguru Awatar livada
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    6,866

    Domyślnie

    Cz ktoś ma Tuli z wydłużanymi pasami? Chodzi mi o tą klamerkę przy panelu, jak to działa, i ile mają maksymalnie wydłużone pasy? Chodzi mi o tą wypełnioną część... Pomoże ktoś?
    Moje DziewczynKi: marcowa Kasia (2011), październikowa Kalinka (2013) i kwietniowa Kaja (2016)

  19. #179
    Chustoholiczka Awatar katmawa
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klaudia84eu Zobacz posta
    Witam. Czy nadal jest możliwość przetestowania nosidełka??
    klaudia84eu jak sprecyzujesz trochę bardziej okolice województwa mazowieckiego, w których mieszkasz to może ktoś w okolicy się znajdzie?
    synek 08.2011, córeczka 02.2013.

  20. #180
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    183

    Domyślnie

    To i ja się podpytam Przymierzam się do zakupu ergo, ale nie wiem, czy jest sens kupować standardowe, czy raczej Toddler. Młody ma 11 miesięcy i waży 11,5 kg. Ubranka 86.
    Co myślicie? Ulu, jak radzisz?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •