Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 329

Wątek: Ergo Tuli // teraz Tula

  1. #121

    Domyślnie

    Już chyba doszłam, patrzę na zdjęcie z Balboa ze strony producenta, u nas właśnie tak to wygląda. Ja jestem raczej drobnej budowy,a różnica pewnie zależy od gabarytów osoby noszącej... tak sobie myślę

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pat007 Zobacz posta
    Hm, w nosidłach jest tak samo, ale najlepiej by było, gdybyś podesłała jakąś fotkę . Tu na forum często się nawzajem oglądamy, bo tak najłatwiej coś doradzić .
    Postaram się jutro obfocić i załączyć zdjęcie, celem poddania się fachowej ocenie Dziękuję za pomoc.

  3. #123
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    my się sugerujemy zasadą całus w czółko i własną wygodą. do usypiania mojego poltora roczniaka obniżam go nieco, żeby mi nie wydłubywał oczu i mógł się przytulić uchem do piersi. nasz pas biodrowy często więc jest pasem biodrowo-taliowym, ale nic się nam nie wbija nie uwiera, nie obciera nawet na nagą skórę. zwróć uwagę, czy panel jest dobrze dociągnięty, żeby Ci się pociecha w "banana" nie skrzywiała po nachyleniu się z nim w nosidle nie powinien odstawać od Ciebie
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  4. #124
    Chustofanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    361

    Domyślnie

    od kilku dni nosimy w Tuli na poczatku pozyczonym, teraz juz naszym...
    ergo kupione ze wzgledu na meza, ktory w chustach nie chce chodzic...maz zachwycony, nie pozwala mi uzywac "Ty masz swoje chusty"
    mamy problem z wyjeciem Ani, tak jej sie podoba
    testowalismy tez Manduce, wiec mamy porownanie...

    Zalety:
    -mieciutki, przyjemny panel
    -piekne, zywe kolory
    -wygodne, dobrze wypelnione pasy
    -maz ma prawie 2 metry i wszystko super mu pasuje
    -super patent z gumkami
    - duzy kapturek, wiec corki mocno nie sciskal (w Manduce byl dla niej niewygodny)
    -nie wiem co w nim jest, bo mezowi sie wizualnie tez podoba

    Wady:
    -mala ilosc regulacji pasow naramiennych
    -mogloby byc wiecej materialu w pasie biodrowym, przycielam sie lekko klamra
    -szkoda, ze kapturek nie wszyty na stale, mala probowala go odpiac


    i ciezko mi sie mala zakladalo na plecy...robilam jak w instrukcji, ale panel zaczepial mi o mala...moze cos zle robie?

    Ostatnio edytowane przez olka84 ; 10-08-2011 o 21:48
    Ania (30.01.2011)

  5. #125

    Domyślnie

    Witam, wczoraj odkryłam to forum..., prześledziłam wątek dotyczący nosidła tuli i z tego co zrozumiałam to można go przetestować? Tylko jak to zrobić...trzeba się gdzieś zgłosić, zapisać? Proszę o odpowiedź bardziej zorientowanych...Moja mała ma 4,5 miesiąca i używamy bondolino ale trochę mnie już denerwują te długaśne pasy szczególnie teraz, gdy pogoda nie dopisuje, no i myślę o zakupie tuli, ale u nas nie ma go w żadnym sklepie więc nie mam jak przymierzyć, a w ciemno kupować nie chce...

  6. #126
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    nie wiem czy jeszcze sie mozna do testów dopisać...lepiej sie dopytac...tu link:
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=31174
    czyli w zakładce "testy"
    pozdrawiam! i witamy
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  7. #127

    Domyślnie

    wisienka, wejdż sobie w dział TESTY tam jest mozliwośc przetesowania rożnym chust i nosideł
    Magda - mama Dominiczki ( 17. 09. 07) i Michałka ( 14.03.2011) i Milenki (21.08.2012)

  8. #128
    Chusteryczka Awatar grazyna
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,793

    Domyślnie

    Od dzisiejszego ranka jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ergonomika od Tuli (model Emma Mae). Chociaż nosiliśmy póki co niewiele, to już mogę powiedzieć, że nie żałuję ani złotówki wydanej na to nosidło .
    Wszystko zostało świetnie przygotowane, zaczynając od przemiłej obsługi klienta, przez pudełko, w którym przyszło nosidło, aż na samym nosidle kończąc (nie ma się do czego przyczepić, staranność wykonania godna podziwu!).
    Mój syn waży dopiero 8kg, ale naprawdę nie czułam tego ciężaru, wystarczyła odpowiednia regulacja pasów.
    Szczerze polecam i ogromnie się cieszę, że zdecydowaliśmy się na Tuli .
    Ekstra nosidło, gratulacje dla BabyTuli!

    edit: zapomniałam dodać, że nosidło zamówiłam wczoraj rano, a dzisiaj o 11 było już u mnie

  9. #129
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Już po testach, więc czas na recenzję.
    Pierwsze wrażenie: pięknie odszyte, materiał bardzo przyjemy, a zarazem wytrzymały (biorąc pod uwagę ile osób wcześniej testowało to nosidło). Wzór piękny, takie kolory lubimy
    Komfort noszenia: pasy naramienne bardzo wygodne, gumki do skracania końcówek tych pasów- bardzo przydatny patent, zwłaszcza dla mnie, gdyż po dociągnięciu sporo mi tych pasów jeszcze zostało. Sposób przyczepiania kapturka ok, choć chyba wolałabym mocniej przytwierdzony. Nosiłam głównie na plecach 10 kg synka i bardzo wygodnie, nie czułam tych kilogramów.
    Minusy: Panel jak dla rocznika wydał mi się już trochę przykrótki. Próbowałam też nosić z przodu, ale zapiąc sobie samemu tą wyższą klamrę na plecach to nie lada wyczyn (nie dałam rady) a bez tego pasy się zsuwały z ramion.
    Wcześniej z nosideł ergo miałam do czynienia tylko z manducą, tuli wypadło znacznie korzystniej w naszych testach
    Dziękuję za możliwość testowania!


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  10. #130
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piła
    Posty
    34

    Domyślnie

    Hej,

    Pisałam tu jakiś czas temu, krótko po tym jak otrzymałam nosidło - na początku tego roku. Teraz jesteśmy już bardziej wprawieniu w używaniu Tuli i mogę nadal potwierdzić swoją dotychczasową pozytywną opinię.
    Tuli pojechało z nami na wakacje i sprawdziło się super do noszenia zarówno 11-miesięcznej córci jak i dla 4-latki, którą czasem męczyły długie wędrówki piesze
    Mi osobiście znacznie wygodniej nosi się na plecach. Jak noszę z przodu to troszkę przeszkadzają mi pasy naramienne, które uwierają mnie pod pachą, ale nie jest to zbyt uciążliwe. Wczoraj np. mała była z nami w Tuli na wycieczce leśnej, obeszliśmy całe jezioro dookoła a ja nie zdążyłam poczuć ciężaru młodej

    Przewagą ergo nosidła nad chustą jest oczywiście to, że można go bardzo szybko założyć i ściągnąć...z chustą w terenie jest dużo trudniej. Sprawdzała się ona u nas jak córcia była maleńka i cały spacer w chuście przesypiała. Teraz jak dużo się przemieszczamy, ona zrobiła się mobilna, zdecydowanie bardziej przydatne jest nosidło Niebawem pewnie będę odsprzedawać chustę, bo nosidło wystarczy...chyba, że starsza będzie jeszcze chciała być na wakacjach noszona, to wtedy ja motam w chustę małą, mąż bierze starszą w nosidło

  11. #131
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie,

    Od kilku miesięcy śledzę to forum, gdyż postanowiłam wychować drugą córeczkę w chuście. Do tej pory stosowałam chustę elastyczną (córeczka ma 4,5 miesiąca) i świetnie się sprawdzało. Od kiedy odkryłam TULI zachorowałam na to nosidło. Na razie zapisałam się na testowanie, mam nadzieję, że wkrótce podzielę się z Wami moimi wrażeniami.

    Ponadto z nosidła będzie korzystać również babcia, która niestety do chusty przekonać się nie dała.

  12. #132
    Chustofanka Awatar procella
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Kluczbork
    Posty
    234

    Domyślnie

    zaległa recenzja



    piękne, wygodne, miękkie, świetnie uszyte, kieszonka super

    Panel:
    - nie za szeroki, nie za wąski, ładnie wypełniony na brzegach , karczek ładnie podtrzymuje główkę

    Pasy:
    - super wypełnienie, nic się nie wpija, lekko się dociąga, nic się nie luzuje przy dłuższych wędrówkach i podskokach mojego synka , nie są za szerokie

    Kapturek:
    mega plus za gumeczki,

    wada :

    brakowało mi gumeczek za które mógł bym schować nadmiar pasów, patent z gumeczkami na końcu nie dla mnie

    Podsumowując :
    jak Krzyś wyrośnie z nubika to kupujemy Ergo Tuli
    Krzyś 24.08.10

  13. #133
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Ja swoja córkę w tuli noszę odkąd skończyła 4,5 miesiąca własnie -pasował panel pod nóżkami i jest nam w nim wspaniale cały czas! Wygrywa u mnie z wszelkim MT, ale z chustami jest równorzędny

    Cytat Zamieszczone przez Kokardka Zobacz posta
    Witajcie,

    Od kilku miesięcy śledzę to forum, gdyż postanowiłam wychować drugą córeczkę w chuście. Do tej pory stosowałam chustę elastyczną (córeczka ma 4,5 miesiąca) i świetnie się sprawdzało. Od kiedy odkryłam TULI zachorowałam na to nosidło. Na razie zapisałam się na testowanie, mam nadzieję, że wkrótce podzielę się z Wami moimi wrażeniami.

    Ponadto z nosidła będzie korzystać również babcia, która niestety do chusty przekonać się nie dała.
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  14. #134
    Chustofanka Awatar malutk_a
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    380

    Domyślnie

    dziekujemy za mozliowsc testowania ergo. nosilam ja i maz.
    jak dla naszej mlodej panel na styk, w szoku bylam ze to takie malutkie jest myslalam, ze bedzie wieksze. kolory super moja starsza corka jak zobaczyla nosidlo to bylo tylko WOW . szybko sie zapina na biodrze ale gorzej z tylu jak nosilam toske na brzuchu maz mi musial zapinac z tylu podobnie ja jemu. strasznie nas uwierała ta klamra z tylu miedzy lopatkami ale owijalismy ja paskiem i jakos bylo. wole jednak zwykle mt wiazane chociaz zapiananie pas biodrowego jest ok.



    Uploaded with ImageShack.us

  15. #135
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    to ja tak jakoś:
    Polskie drogi:

    w ogóle to sie swietnie nadaje na reklame i nawet mam pomysł

    albo takie mam fajne:

    M. nie odda za żadne skarby
    Ostatnio edytowane przez mamaslon ; 11-11-2011 o 01:34
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  16. #136
    Chustomanka Awatar Agata
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    649

    Domyślnie

    mam osobistego tulika od kilku miesięcy, używam zamiennie z chustą wiązaną, jestem bardzo zadowolona nosze ja, mój mąż, skusili się też moi rodzice, którzy czasem zabieraja małego w tuliku na spacery po lesie, a nawet moja teściowa, która na noszenie patrzyła bardzo sceptycznie mam śliczny wzór emma mae z brązem, nie byłam początkowo do końca przekonana, ale to mąż wybierał i teraz uważam, że to był świetny wybór, bo do wszystkiego nam pasuje. Konstrukcja nosidła bardzo wygodna, nic się nie wpija, nie wżyna, wygodne i miękkie pasy naramienne i biodrowy,, bardzo łatwo i szybko się zakłada, niezastąpione na zakupach, mały bardzo lubi być w nim transportowany Samo nosidełko bardzo lekkie, wszędzie się mieści, faktycznie odbiera dziecku kilogramów, nawet długie noszenie nie jest męczące. Bardzo, bardzo polecam wszystkim niezdecydowanym- piękna kolorystyka i wzronictwo, bardzo statanne wykonanie i niesamowita funkcjonalność- to tak na podumowanie
    Bartoszek, ur. 3.11.2010
    Joasia, ur. 6.12.2015
    http://agajagalubi.blogspot.com/

  17. #137
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    i moja zaległa recenzja w takim razie: nie mam porównania do innych ergo, ale Tuli jestem zachwycona. Chuste ciężko mi zawiązać na plecach a w tuli hop i już W zadowolony wierzga nóżkami. Staranne wykonanie, świetna kolorystyka, nienachalne wzory. Bardzo mi się podoba seria folkowa, ale ta cena......dlatego mamy zielone esy floresy Mąż też zachwycony. Mięciutki panel, nic się nie wbija. Super wykończenie na nóżki dziecka. Ja bym nie zamieniła na inne
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  18. #138
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Piła
    Posty
    34

    Domyślnie

    A ja mam ostatnio problem. Weszly zimowe kurtki i ....codziennie rano wrzucam mloda do tulika z przodu, zeby przetransportowac ja do auta, w rekach mam przy okazji z 2-3 torby. Nie mam wiec za bardzo jak ja niesc na rekach, wiec nosidlo jest do tego idealne. Tylko, ze jak ona jest w zimowej kurtce i ja to nie mozemy sie upchac jakos, musze mocno luzowac pasy naramienne, przez co ona mi sie odchyla, strasznie ciezko mi dopiac klamre z tylu, a do tego koncza mi sie wtedy te wypelnione pasy naramienne i wpija mi sie ten parciany pas w ramiona. Nie moge sobie jakos inaczej z tym poradzic...co robie zle?

  19. #139
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    Najlepiej prześlij fotki do Uli lub wklej je tutaj

  20. #140

    Domyślnie

    Hej
    Pomimo, ze u nas w San Diego powyzej 20 stopni, to ubiore sie w kurtke i ubiore mojego olbrzyma 3 letniego w kurtke i nagram filmik. Mysmy przez ostatnie dwie zimy byli w polsce i nosilismy i bylo ok. Postaram sie to zrobic do konca tygodnia, oby Julek pozwolil sie ubrac w kurtke zimowa
    Pozdrawiam cieplutko!!!
    Ulka

    Cytat Zamieszczone przez agol Zobacz posta
    A ja mam ostatnio problem. Weszly zimowe kurtki i ....codziennie rano wrzucam mloda do tulika z przodu, zeby przetransportowac ja do auta, w rekach mam przy okazji z 2-3 torby. Nie mam wiec za bardzo jak ja niesc na rekach, wiec nosidlo jest do tego idealne. Tylko, ze jak ona jest w zimowej kurtce i ja to nie mozemy sie upchac jakos, musze mocno luzowac pasy naramienne, przez co ona mi sie odchyla, strasznie ciezko mi dopiac klamre z tylu, a do tego koncza mi sie wtedy te wypelnione pasy naramienne i wpija mi sie ten parciany pas w ramiona. Nie moge sobie jakos inaczej z tym poradzic...co robie zle?
    Mama Amelki 18.12.2006, Julka 19.11.2008 i Leosia 20.03.2013

    Nosidełka Ergonomiczne & Chusty TULA :
    http://www.BabyTula.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •